A sikeres beszélgetésindítás nem csupán egy egyszerű „szia”. Ez egy kapu, ami megnyithatja a szíveket és elindíthat egy mélyebb kapcsolatot. A cél, hogy azonnal felkeltsd az érdeklődését, és mutasd meg, hogy érdemes veled beszélgetni. Ne feledd, az első benyomás kulcsfontosságú!
De hogyan is csináld ezt? Az önbizalom a legfontosabb. Egy magabiztos mosoly és egy közvetlen tekintet már fél siker. A másik fontos dolog, hogy eredeti légy. Unalmas klisék helyett próbálj valami váratlant, de mégis természeteset mondani. Kerüld a túlzottan mesterkélt vagy erőltetett próbálkozásokat, mert az pont az ellenkező hatást válthatja ki.
A sikeres beszélgetésindítás titka abban rejlik, hogy megtaláld a közös nevezőt, és ezt a pontot felhasználva indítsd el a beszélgetést egy laza, barátságos módon.
Gondolj bele, mi az, ami éppen történik körülöttetek. Egy érdekes kiállítás, egy vicces helyzet a bárban, vagy akár a zene is jó kiindulópont lehet. A lényeg, hogy ne csak kérdezz, hanem reagálj is a válaszaira. Mutasd, hogy tényleg figyelsz rá, és érdekel, amit mond.
Az alábbi 10 beszélgetésindító ötlet abban segít, hogy megtörd a jeget, és elindíts egy izgalmas beszélgetést. Használd őket bátran, de ne feledd, a legfontosabb a te egyéniséged és a természetes viselkedésed!
Miért fontos a jó beszélgetésindító?
A jó beszélgetésindító nem csupán egy egyszerű „Szia!”. Sokkal több annál! Ez az első benyomás, ami meghatározza, hogy a srác egyáltalán akar-e tovább beszélgetni veled. Ha unalmasan kezded, könnyen elvesztheted az érdeklődését, mielőtt igazán megmutathatnád, ki is vagy valójában.
Képzeld el úgy, mint egy ajtót: a rossz beszélgetésindító egy bezárt ajtó, a jó pedig egy szélesre tárt kapu, ami azonnal behívja a másikat. Egy frappáns, kreatív nyitás megmutatja, hogy érdekes személyiség vagy, aki képes felkelteni a figyelmet.
A jó beszélgetésindító a kulcs ahhoz, hogy egy futó találkozásból valami mélyebb, tartalmasabb kapcsolat alakuljon ki.
Ráadásul, a megfelelő indítóval nem csak a figyelmét ragadod meg, de irányíthatod is a beszélgetést. Ezzel magabiztosságot sugárzol, ami rendkívül vonzó. Ne feledd, az első benyomás nagyon fontos, és a beszélgetésindító ebben kulcsszerepet játszik!
A leggyakoribb hibák a beszélgetésindításnál
Amikor egy srácot próbálsz elbűvölni egy beszélgetésindítóval, könnyű hibákat elkövetni. Az egyik leggyakoribb, hogy túl erőltetettnek tűnik a dolog. Ha a beszélgetésindító kínos vagy mesterkélt, a srác valószínűleg azonnal átlát rajta.
Gyakori hiba az is, ha túl általános kérdéseket teszel fel. „Hogy vagy?” vagy „Mi újság?” – ezekre a srácok automatikusan válaszolnak, és nem ösztönzik őket arra, hogy mélyebben belemenjenek a beszélgetésbe. Ezzel elszalasztod a lehetőséget, hogy valódi kapcsolatot teremts.
Sokan abba a hibába esnek, hogy csak magukról beszélnek. Bár fontos, hogy megmutasd a személyiséged, ne feledkezz meg arról, hogy a beszélgetés kétirányú. Ha csak a saját történeteidet meséled, a srác úgy érezheti, hogy nem érdekel téged igazán.
A legfontosabb hiba, amit elkövethetsz, az az, hogy nem vagy önmagad. Próbálhatsz valakinek tűnni, aki nem vagy, hogy lenyűgözd a srácot, de ez hosszú távon nem fog működni. A srác előbb-utóbb rájön, és a kapcsolat hamis alapokon fog nyugodni.
Végül, ne felejtsd el, hogy a testbeszéded is sokat elárul. Ha zárkózott vagy idegesnek tűnsz, a srác kevésbé lesz nyitott a beszélgetésre. Próbálj meg laza és barátságos lenni, és tartsd a szemkontaktust.
1. „Mi a kedvenc…?” típusú kérdések – És hogyan tegyük őket érdekessé?

A „Mi a kedvenc…?” típusú kérdések alapvetőek, de könnyen unalmassá válhatnak. Ahhoz, hogy elkerüld a sablonos válaszokat és valódi beszélgetést indíts, a kulcs a kreativitás és a személyre szabottság.
Ne csak a szokásos „Mi a kedvenc színed?” kérdéssel indíts. Gondolkozz el azon, hogy mit szeretnél megtudni a srácról, és ahhoz igazítsd a kérdéseidet. Például, ahelyett, hogy „Mi a kedvenc filmed?”, kérdezd meg: „Ha egy filmben élhetnél, melyik lenne az, és miért?”
Íme néhány ötlet, hogyan teheted a „Mi a kedvenc…?” kérdéseket érdekessé:
- Kontextusba helyezd: „Éppen egy új sorozatot keresek. Mi a kedvenc sorozatod, ami garantáltan leköt?”
- Legyél konkrét: „Melyik a kedvenc gyerekkori emléked, ami mindig mosolyt csal az arcodra?”
- Kérdezz a miértről: „Mi a kedvenc helyed a városban, és mi teszi azzá?”
A lényeg, hogy a kérdéseid ne csak információt gyűjtsenek, hanem beszélgetést generáljanak. Mutasd meg, hogy érdekel a válasza, és reagálj rá, tegyél fel kapcsolódó kérdéseket.
Például, ha azt mondja, hogy a kedvenc helye egy kávézó, kérdezd meg, hogy milyen kávét szeret ott inni, vagy hogy milyen könyvet olvasna ott legszívesebben. Ezzel megmutatod, hogy figyelsz rá, és tényleg érdekel, amit mond.
Fontos, hogy ne csak kérdezz, hanem te is válaszolj a saját kérdéseidre. Ez egyenrangúvá teszi a beszélgetést, és megmutatja, hogy te is nyitott és érdekes vagy.
2. Észrevételek a környezetről: Közös pontok felfedezése
A környezet adta lehetőségek kihasználása egy szuper módja a beszélgetés kezdeményezésének, mert egyrészt természetesnek hat, másrészt pedig közös pontokat kereshetsz vele. Nem erőltetett, nem tűnik úgy, mintha egy előre megírt szöveget mondanál.
Nézz körül, mi az, ami mindkettőtök figyelmét felkeltheti. Például:
- A zene a helyen: „Ez a szám nagyon jó! Te is szereted ezt az együttest?„
- Egy érdekes dekoráció: „Nézd csak azt a képet/szobrot! Mit gondolsz, mit akar kifejezni a művész?„
- Egy vicces esemény: „Láttad, mi történt ott? Én szakadtam a röhögéstől!„
A lényeg, hogy őszinte érdeklődést mutass. Ne csak mondj valamit, hogy mondj valamit! Figyeld a reakcióját, és arra reagálj tovább. Ha például említed a zenét, és kiderül, hogy ő is ismeri az együttest, máris van egy közös témátok, amiről beszélgethettek. Ha nem ismeri, megkérdezheted, hogy milyen zenét szeret, és máris egy másik irányba terelheted a beszélgetést.
A legfontosabb, hogy az észrevételed egy valódi kérdést vagy érdeklődést tükrözzön. Így a válasz nem csupán egy szó lesz, hanem egy lehetőség a beszélgetés elmélyítésére.
Például, egy egyszerű „Ez a kávé finom!” helyett mondhatod: „Ez a kávé finom! Te is szoktál ide járni kávézni? Mit ajánlanál?” Így máris bevonod őt a beszélgetésbe.
Ne feledd, a cél az, hogy közös pontokat találjatok, amik alapot adnak egy kellemes és természetes beszélgetéshez. A környezet tökéletes kiindulópont ehhez!
3. Bókok – A hatékony dicséret pszichológiája
A bókok, ha jól alkalmazzuk őket, igazi varázslatként működhetnek. De vigyázz, a túlzottan általános vagy éppen álságos dicséretek épp az ellenkező hatást válthatják ki. A kulcs abban rejlik, hogy őszinte és konkrét legyél.
Ne mondd egyszerűen azt, hogy „Jól nézel ki!”. Ehelyett fogalmazz pontosabban! Például: „Ez a szín nagyon jól áll neked, kiemeli a szemed színét.” vagy „Észrevettem, milyen figyelmes vagy másokkal, ez nagyon szimpatikus.” A konkrétumok azt üzenik, hogy valóban figyeltél rá, és nem csak sablonosan bókolni akarsz.
Fontos, hogy a bókok ne csak a külsőségekre koncentráljanak. A személyiségjegyek, a humor, az intelligencia, a tehetség mind-mind kiváló alap lehet egy dicsérethez. Például: „Nagyon tetszik, ahogy gondolkodsz erről a témáról, teljesen új szemszögből világítottad meg.” vagy „Rendkívül szórakoztató vagy, imádom a humorodat!”.
Azonban a legfontosabb dolog, amit észben kell tartanod:
A bóknak őszintének kell lennie! Ha nem hiszed el, amit mondasz, az át fog jönni, és hiteltelenné tesz. Inkább ne mondj semmit, ha nem tudsz valami jót találni, ami valóban tetszik benne.
Az időzítés is lényeges. Ne zúdíts rá rögtön az elején egy csomó bókot, mert az nyomasztó lehet. Inkább fokozatosan, a beszélgetés során csempészd bele a dicséreteket, amikor valami olyat mond vagy tesz, ami valóban megfogott.
Végül, de nem utolsósorban: légy magabiztos! A bókod legyen természetes, ne tűnjön erőltetettnek. Ha magabiztosan és őszintén dicséred meg, az sokkal nagyobb hatást fog gyakorolni rá.
4. Kérdések a hobbikról és érdeklődési körökről – A mélyebb kapcsolódás kulcsa
Ha igazán szeretnél valakit megismerni, a hobbijai és érdeklődési körei a legjobb kiindulópontok. Ez nem csak egy felszínes „mit csinálsz szabadidődben?” kérdés, hanem egy lehetőség, hogy mélyebb szinten kapcsolódj. Az emberek szenvedélyesen beszélnek arról, amit szeretnek, és ha Te érdeklődést mutatsz, azt értékelni fogják.
Kezdheted valami általánosabb kérdéssel, például: „Van valami hobbid, amivel mostanában sokat foglalkozol?”. A válasz alapján tudsz tovább kérdezni. Ne félj konkrét lenni! Ha említ egy sportot, kérdezz rá, hogy miért pont azt választotta, mióta űzi, és milyen eredményei vannak. Ha valamilyen kreatív tevékenységet említ, kérdezd meg, hogy mi inspirálja, vagy hogy milyen projekteken dolgozik éppen.
Fontos, hogy valódi érdeklődést mutass. Ne csak a kérdéseket olvasd fel, hanem figyelj a válaszokra, és tegyél fel kapcsolódó kérdéseket. Ha valamit nem értesz, kérdezz rá bátran! Ez mutatja, hogy tényleg odafigyelsz, és komolyan veszed, amit mond.
A legfontosabb, hogy ne csak kérdezz, hanem osztd meg a saját érdeklődési köreidet is. Ez egy kölcsönös beszélgetés, nem egy interjú. Ha megosztod a saját szenvedélyeidet, ő is könnyebben megnyílik majd előtted.
Példák kérdésekre:
- „Milyen zenét szeretsz hallgatni? Van kedvenc zenekarod?”
- „Szeretsz olvasni? Milyen könyveket ajánlanál?”
- „Utazol valahova mostanában? Van álom úticélod?”
- „Van valamilyen sport, amit szeretsz űzni vagy nézni?”
- „Milyen filmeket/sorozatokat nézel mostanában?”
Ne feledd, a cél az, hogy egy valódi kapcsolatot építs ki. Az érdeklődési körök remek kiindulópontok ehhez, de a legfontosabb, hogy őszinte és figyelmes légy.
5. Vicces és szellemes megjegyzések – A humor ereje a flörtben

A humor az egyik legvonzóbb tulajdonság. Ha meg tudod nevettetni a kiszemeltedet, máris előnyben vagy. De vigyázz, a cél nem a stand-up comedy, hanem a könnyed, szellemes megjegyzések, amik oldják a feszültséget és megmutatják a játékos oldaladat.
Fontos: Ne erőltesd! Ha a humorod nem jön át, ne ess kétségbe. Próbálj ki más megközelítést. A lényeg, hogy önazonos maradj.
Milyen vicces megjegyzések működnek jól?
- Önironikus megjegyzések: Mutasd meg, hogy tudsz magadon nevetni. Például: „Én vagyok az élő példa arra, hogy a Google Maps nem mindig megbízható.”
- Szellemes visszavágások: Ha valami vicceset mond, reagálj rá kreatívan. Például, ha azt mondja, hogy „Imádom a pizzát,” válaszolhatsz: „Én is! Szerintem a pizza a világ békenagykövete.”
- Megfigyeléseken alapuló humor: Vedd észre a környezetedben a vicces dolgokat, és kommentáld őket. Például: „Nézd azt a galambot! Mintha ő is épp a randevúzási tippeket olvasná.”
A humor a kulcs a felszabadult, könnyed légkör megteremtéséhez, ami elengedhetetlen a flörtöléshez.
Kerüld: A bántó, szarkasztikus vagy sértő vicceket. A cél a jókedv, nem a konfliktus generálása.
Tipp: Figyeld a reakcióit! Ha nevet, mosolyog, vagy visszavág, akkor jó úton haladsz. Ha viszont zavarban van, vagy nem érti a viccet, válts témát.
A humor nem csak a beszélgetésindító lehet, hanem a beszélgetés fenntartója is. Használd kreatívan, és meglátod, milyen könnyen elbűvölheted vele a kiszemeltedet!
6. Aktuális események – A közös érdeklődés megtalálása
Az aktuális események remek beszélgetésindítók lehetnek, de fontos a körültekintés! Nem minden téma alkalmas flörtölésre, és senki sem szereti, ha egy randi politikai vitává alakul. A cél az, hogy megtaláld a közös érdeklődési pontokat, és elkerüld a kínos csendeket.
Hogyan csináld jól? Először is, kerüld a túlságosan megosztó témákat, mint például a politika vagy a vallás. Ehelyett válassz valami semlegesebbet és érdekesebbet. Például:
- Egy új film vagy sorozat, ami éppen fut a mozikban vagy streamingszolgáltatókon.
- Egy helyi fesztivál vagy koncert, ami a közeljövőben lesz.
- Egy vicces vagy érdekes hír a technológiáról vagy tudományról.
A lényeg, hogy kérd meg a véleményét. Ne csak mondd el, hogy mit gondolsz, hanem kérdezd meg, hogy ő mit gondol. Ez megnyitja az utat egy valódi párbeszédhez.
A legfontosabb: légy tájékozott, de ne okoskodj! Senki sem szereti a mindentudót.
Például, ahelyett, hogy azt mondanád: „Hallottam, hogy az új Star Wars film borzalmas”, kérdezd meg: „Láttad már az új Star Wars filmet? Mit gondolsz róla?”.
Ne feledd: Az aktuális események csak kiindulópontok. A cél az, hogy a beszélgetés természetesen folyjon, és megtudd, hogy mi érdekli őt igazán.
7. Kérdések a jövőről és az álmokról – A vágyak megismerése
A jövőről és az álmokról faggatni valakit mélyebb betekintést enged a személyiségébe, és megmutatja, hogy mennyire ambiciózus, vagy éppen mennyire él a jelenben. Ez egy remek módja annak, hogy kiderítsd, van-e közös pont köztetek a hosszú távú célokat illetően.
Íme néhány kérdés, amivel elindíthatod a beszélgetést:
- Ha bármit megtehetnél, mi lenne az első dolog, amit megvalósítanál?
- Hol látod magad 5 év múlva? (De ne túl komolyan, lazán!)
- Van valami, amiért igazán szenvedélyesen rajongsz?
- Milyen képességet szeretnél elsajátítani, ha lehetne választani?
- Mi a legnagyobb kihívás, amivel szembe szeretnél nézni?
Fontos, hogy figyelmesen hallgasd a válaszait, és ne csak a saját mondanivalódat tervezgesd közben. Mutasd, hogy érdekel, amit mond, és tegyél fel kapcsolódó kérdéseket. Például, ha azt mondja, hogy utazni szeretne, kérdezz rá, hova és miért pont oda. A lényeg, hogy őszinte érdeklődést mutass.
A cél nem az, hogy teszteld őt, hanem hogy megismerd a vágyait és álmait. Ezáltal közelebb kerülhettek egymáshoz, és mélyebb kapcsolat alakulhat ki köztetek.
Ügyelj arra, hogy a kérdéseid ne legyenek túl tolakodóak vagy nyomasztóak. A beszélgetés legyen könnyed és szórakoztató. Ha úgy érzed, hogy kényelmetlenül érzi magát, válts témát. A lényeg, hogy élvezzétek a társaságot egymásnak.
Például, a „Hol látod magad 5 év múlva?” kérdés helyett kérdezheted: „Ha egy szuperhős lennél, milyen képességed lenne, és mire használnád?” Ez a kérdés kreatív és szórakoztató, és lehetőséget ad neki arra, hogy megmutassa a humorérzékét és a fantáziáját.
8. Közös ismerősök – A kapcsolatok ereje
A közös ismerősök aranybányák lehetnek! Nem csak biztonságos terepet teremtenek a beszélgetéshez, de rögtön mutatják, hogy van valami közös pontotok. Kezdd azzal, hogy megemlíted a közös ismerőst: „Szia! Te is ismered Anitát? Én vele jártam egyetemre.„
Ezzel máris elindulhat a beszélgetés. Kérdezz rá, hogy honnan ismerik egymást, mi a véleménye róla. Ne pletykálj, inkább pozitív dolgokat emelj ki. A közös ismerős kapcsán kiderülhetnek közös érdeklődési körök, emlékek, történetek.
A közös ismerősök említése egy nagyszerű módja annak, hogy kiderítsd, mennyire vagytok kompatibilisek, és hogy van-e potenciál egy mélyebb kapcsolatra.
Fontos, hogy ne csak a közös ismerősről beszéljetek egész este. Használd a témát ugródeszkának. Ha például kiderül, hogy mindketten szeretik a focit, mert a közös ismerősük focicsapatában játszanak, akkor válts át a focira, a kedvenc csapatokra, játékosokra. A lényeg, hogy építs a közös alapra, de ne ragadj le ott.
9. Játékos kihívások és rejtvények – A szórakoztató interakció

A játékos kihívások és rejtvények nem csupán szórakoztatóak, de remek lehetőséget kínálnak a flörtölésre és a kötődés erősítésére. Gondolj bele, ki ne szeretne egy kis agytornát, főleg, ha közben egy szimpatikus lánnyal cseveghet? Az ilyen típusú beszélgetésindítók oldott hangulatot teremtenek, és megmutatják a kreatív, játékos oldaladat.
Fontos, hogy a kihívás ne legyen túl nehéz vagy frusztráló. A cél a közös szórakozás, nem az, hogy valaki okosabbnak érezze magát a másiknál. Egyszerű logikai fejtörők, találós kérdések, vagy akár egy rövid „Két igazság, egy hazugság” játék tökéletesen megfelelhet.
Íme néhány ötlet:
- Találós kérdés: „Mi az, ami mindig jön, de sosem érkezik meg?” (Válasz: A holnap)
- Logikai fejtörő: „Egy gazda 17 birkát tart. Mindegyik, kivéve kilencet, meghal. Hány birkája maradt?” (Válasz: 9)
- „Két igazság, egy hazugság”: Mondj magadról három dolgot, amiből kettő igaz, egy pedig nem. Hagyd, hogy találgasson, melyik a hazugság.
A lényeg, hogy interaktív legyen a dolog. Ne csak feladd a rejtvényt, hanem kérdezd meg a gondolatait, buzdítsd a közös gondolkodásra. Figyeld a reakcióit, és alakítsd a beszélgetést aszerint. Ha látod, hogy élvezi, mehet egy újabb kihívás. Ha viszont úgy tűnik, hogy nem az ő asztala, válts témát.
A játékos kihívások nem csak szórakoztatóak, hanem lehetőséget adnak arra is, hogy megmutasd a szellemességed és a humorérzéked, ami rendkívül vonzó lehet egy srác számára.
Ne feledd, a kulcs a könnyedség és a jókedv. Ne vedd túl komolyan a dolgot, és élvezd a játékot! A cél, hogy egy emlékezetes és szórakoztató interakciót hozz létre, ami után a srác szívesen beszélgetne veled újra.
10. Nyílt kérdések – A valódi beszélgetés elindítása
A nyílt kérdések a kulcs a felszínes csevegés elkerüléséhez és a valódi kapcsolat megteremtéséhez. Ne elégedj meg az egy szóval megválaszolható „igen/nem” kérdésekkel! Inkább olyan kérdéseket tegyél fel, amik gondolkodásra késztetik a srácot, és lehetőséget adnak neki, hogy megmutassa a személyiségét.
Például, ahelyett, hogy megkérdeznéd: „Szereted a focit?”, kérdezd meg inkább: „Milyen sportot szeretsz nézni, és miért éppen azt?”. Ez már egy jóval érdekesebb kérdés, ami beindíthat egy hosszabb beszélgetést.
Fontos! A nyílt kérdések lényege, hogy ne sugalljanak egy konkrét választ. Ne tedd fel például, hogy „Ugye te is szereted a horrorfilmeket?”, mert ezzel befolyásolod a válaszát.
A jó nyílt kérdés az, ami érdeklődést mutat a másik ember iránt, és lehetőséget ad neki, hogy megossza a gondolatait és tapasztalatait.
Néhány példa nyílt kérdésekre, amiket feltehetsz:
- Mi volt a legutóbbi dolog, ami igazán felizgatott?
- Ha bárhová elutazhatnál a világon, hová mennél, és miért?
- Mi a legfontosabb dolog számodra egy barátságban?
- Milyen tanácsot adnál a fiatalabb énednek?
- Mi a kedvenc emléked a gyerekkorodból?
Tipp: Figyelj oda a válaszaira, és tegyél fel további kérdéseket az alapján, amit mond. Ezzel is megmutatod, hogy tényleg érdekel, amit mond, és fenntartod a beszélgetést.
A nyílt kérdések nem csak a beszélgetés elindítására jók, hanem arra is, hogy mélyebb kapcsolatot alakíts ki a másikkal. Ne félj kérdezni! A kíváncsiság vonzó tulajdonság.
Hogyan tartsd fenn a beszélgetést a sikeres indítás után?
Oké, megvolt a bombabiztos beszélgetésindító, a jég megtört. De mi jön most? A kulcs, hogy a beszélgetést folytonosan és érdekesen tartsuk fenn. Ne hagyd, hogy kínos csendek töltsék meg a levegőt!
Először is, figyelj oda, amit mond! Ez nyilvánvalónak tűnik, de rengetegen elrontják. Ne csak a saját válaszodat tervezd, hanem tényleg hallgasd meg, mit mond a srác. A válaszaid legyenek kapcsolódóak és reagáljanak az ő mondanivalójára.
Másodszor, tegyél fel nyitott kérdéseket. A „Szereted a pizzát?” kérdésre egy egyszerű „igen” vagy „nem” a válasz. Ehelyett kérdezd meg: „Milyen pizzafeltéteket szeretsz a legjobban, és van-e valami különleges pizzaélményed?” Ezzel máris lehetőséget teremtesz a részletesebb válaszra és a beszélgetés elmélyítésére.
Harmadszor, mutass érdeklődést a hobbijai és szenvedélyei iránt. Ha említette, hogy szeret focizni, kérdezz rá, mióta focizik, melyik a kedvenc csapata, vagy hogy milyen poszton játszik. Az emberek szeretnek a szenvedélyeikről beszélni, és ha látja, hogy téged ez érdekel, az nagyon vonzóvá tesz.
A legfontosabb, hogy autentikus legyél. Ne próbálj meg olyannak mutatni magad, aki nem vagy. Az őszinteség és a valódi érdeklődés sokkal többet ér, mint bármilyen trükk vagy stratégia.
Negyedszer, használj humor. Egy kis humor oldhatja a feszültséget és szórakoztatóbbá teheti a beszélgetést. Persze, ne erőltesd, és figyelj arra, hogy a humorod ne legyen sértő vagy bántó.
Ötödször, osszd meg a saját gondolataidat és érzéseidet is. A beszélgetés nem egyoldalú dolog. Ha ő mesél valamiről, ami hozzád is kapcsolódik, oszd meg a saját tapasztalataidat. Ezzel kölcsönös kapcsolatot teremtesz.
Végül, kerüld a kínos témákat az első beszélgetésnél. Politika, vallás, exek – ezek a témák könnyen vitába torkollhatnak, és nem a legjobb benyomást keltik. Maradj a könnyedebb, pozitívabb témáknál.
Testbeszéd és nonverbális jelek a beszélgetés során
A beszélgetésindító csak a kezdet. A valódi varázs a testbeszédben rejlik! A srácok ösztönösen reagálnak a nonverbális jelekre, szóval használd okosan őket.
Mire figyelj?
- Szemkontaktus: Ne bámuld, de tartsd a szemkontaktust. Egy rövid, játékos pillantás sokatmondóbb lehet, mint gondolnád.
- Mosoly: Egy őszinte mosoly azonnal barátságossá tesz. A mosolyod legyen természetes, ne erőltetett!
- Testtartás: Ne görnyedj! Egyenes háttal, nyitott testtartással magabiztosságot sugárzol.
- Tükrözés: Tudat alatt utánozhatod a mozdulatait, ez szimpátiát kelt. De ne vidd túlzásba!
A legfontosabb: légy önmagad! A hiteles testbeszéd a legvonzóbb.
Kerüld a következőket:
- Keresztbe tett karok: Zárkózottságot sugallnak.
- Állandó telefonnyomkodás: Azt üzeni, hogy unatkozol.
- Túlzott idegesség: Ha folyton babrálsz valamivel, az idegességet mutat.
A lényeg, hogy a testbeszéded összhangban legyen a szavaiddal. Ha azt mondod, érdekel, amit mond, de közben máshova nézel, nem fogja elhinni.