10 dolog, amit senki nem mond el a harmincas nőként való randizásról

Harminc felett a randi nem a rózsaszín köd és a pillangók világa. Inkább egy dzsungelharc, ahol a "tuti tippek" helyett a valóság pofon csap. De mi az, amit senki sem mer kimondani? Készülj fel, mert lerántjuk a leplet a tabukról! Eláruljuk, miért más a tét, hogyan változik a pasik minősége, és miért kell felkészülni a "gyereket akarok" kérdésre a második randin. 10 dolog, amit tudnod kell, mielőtt újra belevágsz a randizásba - harmincas nőként.

Balogh Nóra
23 perc olvasás

A harmincas éveidben a randizás már nem a huszonéves kori spontán kalandokról szól. Itt már sokkal többről van szó, mélyebb rétegek kerülnek felszínre. Az elvárások megváltoznak, nem csak a sajátjaid, hanem a partneredé is. Az időd értékesebb, a céljaid tisztábbak. Elkezded jobban szűrni az embereket, nem pazarolod az energiádat olyanokra, akik nem illenek a jövőképedbe.

Sokszor úgy érezheted, mintha mindenki körülötted párkapcsolatban élne, házasodna, gyereket vállalna. Ez a nyomás pedig óriási lehet, és könnyen elbizonytalaníthat. Fontos emlékezned arra, hogy mindenki a saját útját járja, és a te időd is el fog jönni. Ne hasonlítsd magad másokhoz!

A tapasztalat viszont a te oldaladon áll. Tudod, mit akarsz, és mit nem. Tudod, mik a határaid, és nem félsz azokat meghúzni. Ez egy hatalmas előny! Használd ki! Ne félj nemet mondani, ha valami nem stimmel. Ne érd be kevesebbel, mint amit megérdemelsz.

A harmincas évekbeli randizás valósága az, hogy a felszínesség helyét átveszi a mélység iránti vágy, a játék helyett a komolyság, és a bizonytalanság helyett a tudatosság.

És igen, a ghosting még mindig létezik. Sőt, talán még gyakoribb is, mint valaha. De ne vedd személyesen. Néha az emberek egyszerűen nem tudják, mit akarnak, vagy nem elég bátrak ahhoz, hogy szembenézzenek a helyzettel. Te pedig menj tovább!

1. Az elvárások megváltozása: Mi a különbség a húszas és a harmincas évek randizása között?

A húszas éveidben a randizás sokkal inkább a felfedezésről, a kísérletezésről szólt. Kevesebb volt a tét, és ha valami nem működött, egyszerűen továbbléptél. A harmincas éveidben azonban a helyzet gyökeresen megváltozik. Már nem az a kérdés, hogy „ki tetszik?”, hanem sokkal inkább az, hogy „ki illik az életembe?”.

Az elvárások is teljesen mások. Míg a húszas éveidben talán megelégedtél egy jó kinézetű, szórakoztató partnerrel, a harmincas éveidben már sokkal fontosabb szempontok kerülnek előtérbe: stabilitás, érettség, közös értékek, jövőkép. Nem elég, ha valaki jól néz ki egy bárpultnál; tudjon kommunikálni, legyen felelősségteljes, és legyen elképzelése arról, mit szeretne az élettől.

A húszas éveidben talán belefért, hogy egy randi után napokig ne hallj a másikról. A harmincas éveidben ez már elfogadhatatlan. Az időd értékes, és nem akarod olyanokra pazarolni, akik nem tisztelik azt. A kommunikáció kulcsfontosságúvá válik.

Sok nő a harmincas éveiben már gyerekeket szeretne, ami óriási hatással van a randizási szokásokra. A potenciális partnerek már nem csak a nőknek, hanem a jövőbeli gyerekeknek is megfelelőek kell, hogy legyenek. Ezt a szempontot a húszas években szinte senki sem veszi figyelembe.

A legfontosabb különbség talán az, hogy a harmincas években már sokkal tudatosabban randizol. Tudod, mit akarsz, és nem vagy hajlandó kompromisszumot kötni olyan dolgokban, amelyek számodra fontosak.

A türelem is fontos erény. Tudnod kell, hogy a megfelelő ember megtalálása időbe telik, és nem szabad belemenni olyan kapcsolatokba, amelyek nem felelnek meg az igényeidnek, csak azért, hogy ne legyél egyedül. A minőség fontosabb a mennyiségnél.

A baráti köröd véleménye is nagyobb súllyal esik latba. Míg a húszas éveidben talán figyelmen kívül hagytad a barátaid aggodalmait, a harmincas éveidben már jobban odafigyelsz rájuk. Ők azok, akik kívülről látják a helyzetet, és segíthetnek tisztán látni.

2. A biológiai óra ketyegése: Nyomás a családalapításra, és hogyan kezeld

A harmincas évek elején a randizás gyakran a biológiai óra árnyékában zajlik. Hirtelen mindenki, a nagymamától a fodrászig, arról érdeklődik, mikor tervezel gyereket. Ez a nyomás pedig a randikon is érezhető.

Sokan, különösen a férfiak, tartanak attól, hogy a harmincas nők azonnal családot szeretnének alapítani. Ez nem feltétlenül igaz, de a kérdés ott lebeg a levegőben. Fontos tisztázni magaddal, hogy mit szeretnél. Ne érezd magad kényszerítve semmire! Ha nem akarsz gyereket, vagy nem most, akkor legyél őszinte magaddal és a partnereddel is.

A másik oldalról, ha gyereket szeretnél, nem kell ezt rögtön az első randin bejelenteni, de ne titkold el sem. Találd meg a megfelelő pillanatot, amikor nyíltan és őszintén beszélhettek a jövőbeli terveitekről. Ez segíthet elkerülni a későbbi félreértéseket és csalódásokat.

A legfontosabb, hogy légy őszinte önmagadhoz. Ne randizz azért, mert a társadalom elvárja, hogy családod legyen. Randizz azért, mert boldog szeretnél lenni.

A biológiai óra ketyegése nem jelenti azt, hogy kompromisszumokat kell kötnöd. Ne elégedj meg valakivel csak azért, mert „időd van”. Várj arra, aki tényleg passzol hozzád, és akivel közös jövőt tudsz elképzelni.

Néhány tipp, hogyan kezeld a nyomást:

  • Beszélj róla a barátaiddal, akik hasonló helyzetben vannak.
  • Fókuszálj azokra a dolgokra, amik boldoggá tesznek a jelenben.
  • Ne hagyd, hogy a félelem vezéreljen a döntéseidben.
  • Emlékeztesd magad, hogy a boldogság nem csak a családon múlik.

Végül pedig, ne feledd, hogy a te életed, a te döntésed. Ne hagyd, hogy bárki is nyomást gyakoroljon rád a családalapítással kapcsolatban. Élvezd a randizást, ismerkedj, és találd meg azt, aki igazán illik hozzád, függetlenül attól, hogy milyen a te biológiai órád.

3. A tapasztalat átka: A korábbi kapcsolatok befolyása a randizásra

A múltkapcsolatok árnyéka gyakran torzítja az új randikat.
A múltbeli kapcsolatok emlékei gyakran árnyékolják be az új esélyeket a harmincas randizásban.

A harmincas éveidben a randizás már nem a felszínes ismerkedésről szól. A korábbi kapcsolataid mélyen beivódtak a személyiségedbe, és ez akarva-akaratlanul is befolyásolja, hogyan viselkedsz a randikon. Már nem a naiv, tapasztalatlan lány vagy, aki mindent rózsaszínben lát.

Az előző kapcsolatokból származó sebek, akár be vannak gyógyulva, akár nem, kihatnak arra, kit választasz, hogyan kommunikálsz, és milyen elvárásaid vannak. Lehet, hogy tudattalanul is hasonló mintákat keresel, vagy épp ellenkezőleg, görcsösen próbálod elkerülni azokat a típusokat, akik fájdalmat okoztak.

„Ő is olyan, mint az exem, aki sosem hívott vissza?” – ez a gondolat könnyen beférkőzhet az elmédbe, és befolyásolhatja a döntéseidet. Fontos, hogy felismerd ezeket a mintákat, és tudatosan próbálj meg túllépni rajtuk.

A legnagyobb kihívás az, hogy ne engedd, hogy a múlt árnyéka beárnyékolja a jövőbeli kapcsolataidat.

Nem szabad, hogy egy rossz élmény határozza meg, kit engedsz közel magadhoz. A bizalomépítés sokkal nehezebb lehet, ha korábban már csalódtál, de nem szabad feladni a reményt, hogy megtalálod a megfelelő partnert.

A korábbi kapcsolatokból szerzett tapasztalatok persze nem csak hátrányt jelentenek. Tudod, mit szeretnél, mit nem, és milyen kompromisszumokat vagy hajlandó megkötni. Ez erősség is lehet, ha megfelelően használod.

4. Az online randizás útvesztői: Alkalmazások, profilok, és a valóság

Az online randizás a harmincas éveinkben már nem az a játékos kaland, mint a húszas éveinkben volt. Sokkal inkább egy időigényes és néha frusztráló feladattá válik, ahol a valóság és a profilokon bemutatott kép közötti szakadék mélyebb, mint valaha.

Először is, a választék. Rengeteg alkalmazás létezik, mindegyik a maga „egyedi” algoritmusával. Tinder, Bumble, OkCupid, Hinge… a lista végtelen. Melyiket válaszd? Melyik az, ahol tényleg találsz valakit, aki nem csak egy éjszakás kalandot keres? A válasz sajnos az, hogy valószínűleg egyik sem garantált. Mindegyikben vannak jó és rossz tapasztalatok, és rengeteg időt elpazarolhatsz azzal, hogy próbálgatod őket.

Másodszor, a profilok. Mindenki a legjobb formáját mutatja, a legelőnyösebb képeit, a legviccesebb szövegeit. De a valóság sosem tükrözi teljesen a profilban látottakat. Lehet, hogy a képeken 10 évvel fiatalabbnak tűnik, vagy a leírása alapján egy igazi világfi, de a személyes találkozásnál kiderül, hogy teljesen más a helyzet. Ne dőlj be a tökéletes profiloknak, mindig legyél óvatos és realista!

Harmadszor, a kommunikáció. Az online randizás során a kommunikáció gyakran felszínes és nehézkes. A rengeteg üzenet között elvesznek a valódi beszélgetések, és sokszor úgy érzed, mintha egy önéletrajzot küldenél a potenciális partnereidnek. Aztán ott van a „ghosting” jelensége, amikor valaki egyszerűen eltűnik minden előzmény nélkül. Ez különösen fájó lehet a harmincas éveinkben, amikor már komoly kapcsolatra vágyunk.

A legfontosabb dolog, amit senki nem mond el az online randizásról a harmincas éveinkben, hogy nem szabad elfelejtenünk önmagunkat. Ne veszítsük el az önbecsülésünket a sok elutasítás és csalódás miatt. Ne változzunk meg azért, hogy valakinek megfeleljünk, és ne érezzük magunkat kevesebbnek, ha nem találunk azonnal valakit.

Negyedszer, az elvárások. A harmincas éveinkben sokkal konkrétabb elvárásaink vannak egy kapcsolattal kapcsolatban. Tudjuk, mit akarunk, és mit nem. Ez egyrészt jó, mert nem pazaroljuk az időnket olyan emberekre, akik nem illenek hozzánk. Másrészt viszont nehezebb is lehet valakit találni, aki minden elvárásunknak megfelel. Fontos, hogy legyünk rugalmasak és nyitottak, de ne engedjünk az alapvető értékeinkből és igényeinkből.

Ötödszor, a türelem. Az online randizás türelemjáték. Néha hetekig, hónapokig is eltarthat, mire valakivel igazán összejön a dolog. Ne add fel, ha elsőre nem sikerül. Légy kitartó, és higgy abban, hogy egyszer te is megtalálod a megfelelő embert. De ne felejtsd el, hogy az online randizás csak egy eszköz, nem pedig a megoldás minden problémádra. Élvezd az életedet, és foglalkozz a saját boldogságoddal is!

5. A megfelelő idő megtalálása: Karrier, barátok, és a randizás egyensúlya

A harmincas éveidben a randizás már nem az az önfeledt szórakozás, mint a húszas éveidben volt. Itt már komolyabb tényezők is belépnek a képbe, mint például a karriered, a barátaid, és az az őrült egyensúly, amit ezek között kell tartanod. Hirtelen azon kapod magad, hogy a szabadidőd kincset ér, és nem akarod pazarolni rossz randikra.

Az igazság az, hogy a „megfelelő idő” sosem fog magától jönni. Meg *kell* teremtened. Ez azt jelenti, hogy tudatosan priorizálnod kell a randizást, ha komolyan gondolod a párkeresést. Nem elég azt mondani, hogy „majd ha lesz időm”.

Íme néhány gondolat, hogyan hozhatsz létre ezt az egyensúlyt:

  • Prioritások: Mi a legfontosabb számodra? A karriered, a barátaid, a családod, a hobbid… és hol helyezkedik el ebben a sorban a párkapcsolat? Érdemes ezt tisztázni magadban.
  • Időbeosztás: Nézd át a naptárad! Tudsz-e kiszorítani heti néhány órát a randizásra? Ez lehet online böngészés, üzenetváltás, vagy maga a randi.
  • Határok: Ne érezd magad bűnösnek, ha nem tudsz minden baráti találkozóra elmenni. A barátaid megértik, ha néha a randizást választod.

A legfontosabb, hogy ne hanyagold el a saját szükségleteidet a randizás oltárán. A karriered, a barátaid, és a hobbid mind hozzájárulnak a boldogságodhoz, és egy kiegyensúlyozott nő vonzóbb is a potenciális partnerek számára.

Ne feledd, hogy a randizás nem kell, hogy teher legyen. Próbáld meg élvezni a folyamatot, és tekints rá úgy, mint egy lehetőségre, hogy új embereket ismerj meg, és új élményekben legyen részed. És ha épp nem jön össze a szerelem, legalább jól érezted magad, és tanultál valamit magadról.

6. Az önbizalom szerepe: Szeresd magad, mielőtt mást keresnél

A harmincas éveidben a randizás egészen más dimenzióba lép. Már nem a „ki a legmenőbb a suliban” játszma zajlik, hanem komolyabb kérdések merülnek fel. És itt jön a képbe az önbizalom. Nem, nem elég csak azt mondani, hogy szereted magad. Tényleg szeretned kell magad.

Könnyű azt gondolni, hogy egy párkapcsolat majd megoldja a problémáidat, betölti az űrt. De a valóság az, hogy egy boldogtalan ember nem tud boldog kapcsolatot teremteni. Ha nem vagy elégedett önmagaddal, az ki fog ütközni a randikon. Lehet, hogy kétségbeesetten keresed a megerősítést, vagy épp ellenkezőleg, elutasító leszel, mert félsz a sebezhetőségtől.

A legnagyobb titok: ha te nem szereted magad, miért várnád el mástól?

Az önbizalom nem azt jelenti, hogy tökéletesnek kell lenned. Hanem azt, hogy elfogadod magad a hibáiddal, a gyengeségeiddel együtt. Tudod, hogy mit érdemelsz, és nem éred be kevesebbel. Ez vonzó, sugárzik, és mágnesként vonzza a megfelelő embereket.

Hogyan építsd az önbizalmadat? Kezdd kicsiben. Fókuszálj az erősségeidre, ünnepeld a sikereidet, és ne ostorozd magad a hibáidért. Törődj magaddal fizikailag és mentálisan. Találj olyan hobbit, ami feltölt, és olyan embereket, akik támogatnak.

Ne feledd: a randizás nem verseny. Nem kell megfelelned senkinek, csak önmagadnak. Ha szereted magad, sokkal könnyebben fogsz olyan partnert találni, aki téged is szeret úgy, ahogy vagy.

7. A „jó” és a „rossz” randizók felismerése: Piros zászlók és a potenciális partnerek

A piros zászlók felismerése megóv a romantikus csalódásoktól.
A túl gyors érzelmi kötődés gyakori piros zászló, ami későbbi csalódásokhoz vezethet a randizásban.

A harmincas éveidben, a randizás már nem a kísérletezésről szól, hanem a komoly kapcsolatok kereséséről. Ez azt is jelenti, hogy sokkal jobban kell figyelned a jelekre, amik arra utalnak, hogy a partnered alkalmas-e egy hosszú távú kapcsolatra. A „jó” és a „rossz” randizók közötti különbség felismerése kulcsfontosságú a szíved védelme és az időd bölcs felhasználása szempontjából.

Kezdjük a piros zászlókkal. Ezek azok a viselkedések, amik azonnali figyelmeztető jelként kell, hogy szolgáljanak. Ilyen például, ha valaki:

  • Már az első randin a jövőt tervezgeti veled (love bombing).
  • Folyamatosan a volt partneréről beszél (bármilyen kontextusban).
  • Nem hajlandó kompromisszumot kötni, mindig az ő akarata érvényesül.
  • Tiszteletlenül beszél a pincérrel, a boltossal, vagy bárki mással. Ez nem rólad szól, mégis rólad szól.
  • Titkolózik a munkájával, a barátaival, vagy a családjával kapcsolatban.
  • Rá akar beszélni valamire, amire nemet mondtál (pl. szex).

Ezek a viselkedések mind arra utalnak, hogy az illető érzelmileg nem elérhető, manipulatív, vagy egyszerűen nem tisztel téged. Ne bagatellizáld el a piros zászlókat!

A „jó” randizók felismerése bonyolultabb. Itt már a finomabb jelekre kell figyelned. Egy potenciális partner:

  • Érdeklődik irántad, nem csak rólad beszél.
  • Figyelmesen hallgat, és emlékszik a dolgokra, amiket mondtál.
  • Tisztelettel bánik veled és másokkal.
  • Nyitott a kommunikációra és a kompromisszumra.
  • Megbízható és következetes a tetteiben.
  • Van saját élete és céljai, de szeretné, ha te is része lennél.

A legfontosabb dolog, amit észben kell tartanod: bízz az ösztöneidben. Ha valami nem stimmel, akkor valószínűleg nem is stimmel. Ne próbáld meg megmagyarázni a rossz viselkedést, vagy meggyőzni magad arról, hogy tévedsz. Az intuíciód gyakran helyes.

A harmincas éveidben már tudod, mit érdemelsz. Ne elégedj meg kevesebbel. Légy válogatós, légy óvatos, és ne félj nemet mondani, ha valaki nem felel meg az elvárásaidnak.

8. A szexuális élet és a randizás: Elvárások, kommunikáció, és a komfortzóna

A harmincas éveidben a szexuális életed és a randizás dinamikája jelentősen megváltozik. Már nem a ‘ki tetszik kinek?’ kérdése dominál, hanem a ‘mit akarok én, és ez mennyire kompatibilis a másikkal?’ gondolat. Az elvárások tisztázása kulcsfontosságú. Nem mindegy, hogy egy alkalmi kalandot, egy komoly kapcsolatot, vagy valami mást keresel. Fontos, hogy ezt mielőbb kommunikáld a partnered felé, elkerülve a félreértéseket és a felesleges csalódásokat.

A komfortzónád is átalakul. Lehet, hogy korábban sokkal nyitottabb voltál bizonyos dolgokra, most viszont sokkal jobban tudod, mi az, ami számodra elfogadható, és mi az, ami nem. Ne érezd magad rosszul, ha nem akarsz azonnal ágyba bújni valakivel. A ‘nem’ egy teljes mondat, és jogod van ahhoz, hogy a saját tempódban haladj.

A kommunikáció pedig elengedhetetlen. Beszélj a félelmeidről, a vágyaidról, a határaidról. Ne feltételezd, hogy a partnered tudja, mire vágysz. A nyílt és őszinte kommunikáció segít abban, hogy mindketten jól érezzétek magatokat, és elkerüljétek a kellemetlen helyzeteket.

A szex már nem csak a fizikai élvezetről szól, hanem a kapcsolatról, az intimitásról, és a kölcsönös tiszteletről.

Ne feledd, a szexuális életed a te életed. Te döntöd el, hogy kivel, mikor és hogyan szeretnél szexuális kapcsolatot létesíteni. Ne hagyd, hogy bárki is nyomást gyakoroljon rád, vagy megszabja, hogy mit kellene tenned.

A harmincas éveidben a randizás és a szexuális élet egy lehetőség arra, hogy jobban megismerd magad, és megtapasztald, mire is vágysz valójában. Használd ki ezt az időszakot arra, hogy önbizalmat építs, és olyan kapcsolatokat alakíts ki, amelyek valóban boldoggá tesznek.

9. A barátok és a család véleménye: Hallgass rájuk, de ne hagyd, hogy befolyásoljanak

A harmincas éveidben a randizás egy teljesen új dimenzióba lép, és ezzel együtt a barátok és a család véleménye is felerősödik. Mindenki jót akar, ez tény, de néha a „jót akarás” fullasztó tud lenni. Ők már látnak téged a fehér ruhában, gyerekekkel a parkban, és ha az új jelölt nem illik bele ebbe a képbe, máris jönnek a figyelmeztetések.

Fontos, hogy meghallgasd őket. Ők ismernek téged, látnak olyan dolgokat, amiket te talán nem. Lehet, hogy észrevesznek egy vörös zászlót a viselkedésében, amire te a rózsaszín köd miatt nem figyelsz. Lehet, hogy a megérzéseik helyesek.

Ugyanakkor, ne feledd, hogy a te életedről van szó. A te boldogságod a legfontosabb. Az ő elképzeléseik a tökéletes párról nem feltétlenül egyeznek a te igényeiddel. Ők nem fognak vele élni, nem ők fogják vele megosztani az ágyat. Ők csak kívülállók.

A legfontosabb, hogy te érezd jól magad a bőrödben, és hogy az a kapcsolat, amiben vagy, téged építsen és támogasson. Ne hagyd, hogy mások elvárásai befolyásolják a döntéseidet!

Ne ess abba a hibába, hogy azért szakítasz valakivel, mert a barátaid nem szimpatizálnak vele. Persze, ha ők is látják, hogy a férfi bántalmazó, vagy hazudozik, az más tészta. De ha egyszerűen csak „nem az ő ízlésük”, akkor ne hagyd, hogy ez befolyásoljon.

Értékeld a véleményüket, hallgasd meg a tanácsaikat, de a végső döntést mindig te hozd meg. A te szívednek kell dobnia az illetőért, nem a barátaidnak vagy a családodnak.

10. A hosszú távú kapcsolat perspektívája: Mit keresel valójában?

Harmincas nőként a randizás már nem ugyanaz, mint a húszas éveidben. Eltűntek a felszínes kalandok, és a fókusz áthelyeződik a komoly, hosszú távú kapcsolatok keresésére. De mit is jelent ez valójában? És mennyire vagy őszinte magadhoz ebben a kérdésben?

A legfontosabb, hogy definiáld pontosan, mit keresel. Nem elég azt mondani, hogy „valakit, akivel boldog lehetek”. Gondold végig konkrétan: milyen értékek fontosak számodra egy partnerben? Milyen életstílust képzelsz el magadnak a jövőben, és ki illik ehhez az elképzeléshez? Gyerekek? Külföldre költözés? Karrier vagy család? Ezek mind olyan kérdések, amiket tisztázni kell.

Sokszor a harmincas éveinkben már kialakult elképzeléseink vannak arról, hogy „milyen egy jó párkapcsolat”. Ezek az elképzelések azonban nem feltétlenül tükrözik a valóságot, vagy azt, amire valójában szükséged van. Légy nyitott az új tapasztalatokra, és ne zárkózz el olyan emberektől, akik első ránézésre nem felelnek meg az „ideális” képnek.

Ne feledd: a hosszú távú kapcsolat nem egyenlő a tökéletes kapcsolattal. Minden kapcsolatban vannak kihívások és kompromisszumok. A kérdés az, hogy a kompromisszumok mely területeken elfogadhatók számodra, és hol húzódnak a határaid.

Ne félj hangosan kimondani, mit szeretnél. Ez nem azt jelenti, hogy „kétségbeesetten férjet keresel”, hanem azt, hogy tiszteled magad és az idődet, és nem pazarolod el senkiére, aki nem egyezik meg a céljaiddal.

Fontos az is, hogy reálisan lásd magad. Milyen tulajdonságokat hozol egy kapcsolatba? Milyen kompromisszumokra vagy hajlandó? Hol vannak a gyengeségeid? Ha tisztában vagy önmagaddal, sokkal könnyebben találhatsz olyan partnert, aki kiegészít téged, és akivel valóban harmonikus kapcsolatot tudsz kialakítani.

Végül pedig ne felejtsd el: a boldogság nem a párkapcsolattól függ. Építs egy teljes és tartalmas életet magadnak, és a párkapcsolat csak egy plusz lehet ebben. Ha a saját életed rendben van, sokkal magabiztosabban és kiegyensúlyozottabban tudsz randizni, ami vonzóbbá tesz mások szemében is.

Köszönjük a megosztást!
Nóri vagyok, imádom a kreatív tevékenységeket és a szabadban töltött időt. Nagyon szeretek új recepteket felfedezni és elkészíteni, majd megosztani a családommal és barátaimmal. Szenvedélyem a fotózás, legyen szó természetről, utazásról, vagy csak a mindennapi élet apró pillanatairól. Mélyen érdekel a pszichológia és rendszeresen szervezek könyvklub találkozókat, ahol érdekes beszélgetésekbe bonyolódunk. Ezenkívül rajongok a filmekért, és gyakran írok róluk kritikákat. Remélem, hogy az írásaim inspirálhatnak másokat is.
Hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .