5 férfitípus, akit érdemes elkerülni az online randizás során

Készen állsz belevetni magad az online randizás labirintusába? Állj meg egy pillanatra! Mielőtt a szíved (és az időd) áldozatul esne egy virtuális álca mögé bújt szívtiprónak, lesd el a túlélés alapszabályait. Cikkünk feltárja azt az 5 férfitípust, akik messziről kerülendők a digitális térben. A ghosting mesterektől a nárcisztikus önfényezőkig – ismerd fel a vészjósló jeleket, és óvd meg magad a csalódásoktól! Mert a szerelem online is várhat, de csak ha tudod, kit kerülni.

Balogh Nóra
20 perc olvasás

Az online randizás világa tele van lehetőségekkel, de sajnos buktatókkal is. Ahhoz, hogy sikeresen navigáljunk ebben a digitális dzsungelben, elengedhetetlen, hogy felismerjük a vörös zászlókat, azokat a figyelmeztető jeleket, amelyek arra utalnak, hogy érdemesebb távol tartanunk magunkat bizonyos emberektől. Nem mindenki az, akinek látszik a profilján, és fontos, hogy védjük a szívünket és az időnket.

Az online randizás során sokkal könnyebb álcázni magunkat, vagy éppen idealizált képet festeni magunkról. Ezért is kiemelten fontos, hogy figyelmesen olvassuk a profilokat, a beszélgetéseket, és figyeljünk a megérzéseinkre. A kezdeti benyomás sokat elárulhat, de ne hagyjuk, hogy a szép szavak elvakítsanak bennünket. A tettek többet mondanak minden szónál.

A legfontosabb, hogy bízzunk az ösztöneinkben. Ha valami nem stimmel, ha valaki túl szép, hogy igaz legyen, akkor valószínűleg nem is az. Ne féljünk leállítani a kommunikációt, ha úgy érezzük, hogy valaki nem őszinte, vagy éppen manipulálni próbál bennünket.

Az alábbiakban bemutatunk 5 olyan férfitípust, akiket érdemes elkerülni az online randizás során. Ezek a típusok gyakran mutatnak olyan viselkedésmintákat, amelyek hosszú távon problémákhoz vezethetnek. A célunk, hogy segítsünk Neked abban, hogy tudatosabban válogass, és megtaláld azt a partnert, aki valóban megérdemli a figyelmedet és a szeretetedet. Ne feledd, a minőség fontosabb a mennyiségnél!

Érdemes odafigyelni a következetlenségekre a profil és a beszélgetés között. Ha a képeken egy életvidám, sportos férfi látható, de a beszélgetések során kiderül, hogy szinte sosem mozdul ki otthonról, az gyanús lehet. Ugyanígy, ha a profilja szerint magas iskolai végzettsége van, de a nyelvezete és a helyesírása nem ezt tükrözi, akkor érdemes óvatosnak lenni.

A „Túl Jó Ahhoz, Hogy Igaz Legyen” típus: A tökéletesség álarca

Az online randizás világa tele van lehetőségekkel, de sajnos buktatókkal is. Az egyik legcsábítóbb, mégis veszélyes típus a „Túl Jó Ahhoz, Hogy Igaz Legyen” férfi. Első pillantásra tökéletesnek tűnik: jóképű, intelligens, sikeres, és mintha a gondolataidat is olvasná. De vajon tényleg az, aminek látszik?

Ez a típus gyakran bombáz téged figyelemmel és bókokkal már a legelején. Szinte hihetetlenül gyorsan mélyül el a beszélgetés, és olyan érzésed támad, mintha lelki társak lennétek. Szerelembombázás (love bombing) a neve ennek a taktikának, és célja a gyors érzelmi függőség kialakítása.

De miért is kellene gyanúsnak lennie, ha valaki ennyire kedves és figyelmes? A probléma az, hogy a valódi emberek nem tökéletesek. Mindannyiunknak vannak hibáink, gyengeségeink, és időbe telik, mire igazán megismerünk valakit. Ha valaki már az első pillanattól kezdve hibátlan képet fest magáról, az gyanúra adhat okot.

Mire figyelj oda?

  • Túl gyors tempó: Ha a kapcsolat túl gyorsan fejlődik, és már az első hetekben házasságról, közös jövőről beszél, az vészjósló jel.
  • Állandó bókok és dicséretek: Persze, jólesik a dicséret, de ha szinte kizárólag erről szól a kommunikáció, az manipulációs eszköz lehet.
  • Túl tökéletes profil: Ha a profilja szinte hihetetlenül tökéletes, és minden kép profi fotó, az gyanús lehet.
  • Ellentmondások: Figyeld meg, hogy a történeteiben vannak-e ellentmondások. A hazugságok előbb-utóbb kiderülnek.
  • Képtelenség a konfliktuskezelésre: Ha a legkisebb véleménykülönbségre is túlzottan reagál, vagy elkerüli a konfliktusokat, az arra utalhat, hogy nem tudja kezelni a valós élethelyzeteket.
  • Elszigetel másoktól: Próbál-e eltávolítani a barátaidtól, családodtól? Ez a kontroll egyik formája lehet.

Gyakran ezek a férfiak nárcisztikus vonásokkal rendelkeznek. Ők azok, akiknek a saját fontosságuk eltúlzott, empátiájuk hiányzik, és másokat kihasználnak a céljaik eléréséhez. A szerelembombázás is egy nárcisztikus manipulációs technika, amivel a másik embert a hatalmuk alá vonják.

A „Túl Jó Ahhoz, Hogy Igaz Legyen” férfi valójában egy álarcot visel. A tökéletesség álarcát, ami mögött gyakran egy bizonytalan, önző vagy akár manipulatív személyiség rejtőzik.

Hogyan védekezzünk?

  1. Lassíts le: Ne hagyd, hogy a gyors tempó elragadjon. Szánj időt arra, hogy megismerd a másikat.
  2. Hallgass a megérzéseidre: Ha valami nem stimmel, akkor valószínűleg nem is stimmel.
  3. Beszélj a barátaiddal, családoddal: Kérd ki a véleményüket. Ők objektívebben látják a helyzetet.
  4. Ne félj kérdezni: Kérdezz rá a dolgokra, amik nem világosak. Ne hagyd, hogy elhárítsa a válaszokat.
  5. Állíts fel határokat: Ne engedd, hogy átlépje a határaidat. Ha nem tiszteletben tartja a határaidat, akkor nem érdemli meg a figyelmedet.

Az online randizás során fontos, hogy óvatosak legyünk és figyeljünk a vörös zászlókra. A „Túl Jó Ahhoz, Hogy Igaz Legyen” férfi csábító lehet, de hosszú távon csalódást és fájdalmat okozhat. Ne feledd, a valódi kapcsolatok időt és erőfeszítést igényelnek, és a tökéletesség illúziója mögött gyakran valami sötétebb rejtőzik.

Ne ess a látszat áldozatává! A valódi értékek a felszín alatt rejtőznek, és azokat idővel, türelemmel lehet felfedezni.

A „Csak Egy Kapcsolatra Vágyom” típus: A kötelezettségvállalástól való félelem mestere

A „Csak Egy Kapcsolatra Vágyom” típus az online randizás sötét lovagja. Nem, nem a szívtipró, aki a lányok hadával dicsekszik, hanem az a fajta, aki a „lazán vesszük” köntösébe bújtatott félelemmel érkezik. Ő az, aki szavakban a nyitottságot hirdeti, de tettekben a kötelezettségvállalás messziről elkerüli. Ne dőlj be a látszatnak, mert a felszín alatt egy olyan férfi rejtőzik, aki retteg attól, hogy sebezhetővé váljon.

Az első jelek finomak, szinte észrevehetetlenek. Kezdetben minden tökéletes: gyorsan válaszol, érdeklődik a napod iránt, és úgy tűnik, mintha a lelki társadra találtál volna. Aztán, ahogy telik az idő, és a kapcsolat mélyülni látszik, elkezdődik a távolodás. Hirtelen ritkulnak a telefonhívások, a találkozók egyre spontánabbak lesznek, és a jövő tervezése tabutémává válik.

A leggyakoribb mondatai:

  • „Én most nem keresek komoly kapcsolatot.”
  • „Élvezzük a pillanatot, ne tervezzünk előre.”
  • „Annyi csalódás ért már, nem akarok megint csalódni.”
  • „Szeretem a szabadságomat.”
  • „Nekem most az a fontos, hogy magamra koncentráljak.”

Ezek a mondatok mind egy dologra utalnak: a félelemre. Fél attól, hogy elveszíti az irányítást, fél attól, hogy megbántják, és fél attól, hogy nem felel meg az elvárásaidnak. Ehelyett inkább a biztonságos távolságot választja, ahol nem kell kockáztatnia a szívét.

Ne hagyd, hogy az áldozat szerepébe bújjon. Persze, lehet, hogy valóban csalódások érték a múltban, de ez nem jogosítja fel arra, hogy veled is úgy bánjon, mintha egy kockázati tényező lennél. Te többet érdemelsz annál, mint hogy egy „lehetőség” legyél a számára.

Az ilyen típusú férfi gyakran használja a „barátság extrákkal” formulát. Ez azt jelenti, hogy élvezi a kapcsolat intimitását és a fizikai közelséget, de nem hajlandó a kapcsolathoz tartozó felelősséget vállalni. Ez egy kényelmes megoldás számára, mert megkap mindent, amire vágyik, anélkül, hogy bármit is adnia kellene cserébe.

Ha azt veszed észre, hogy a partnered folyamatosan hárítja a komoly témákat, kerüli a jövő tervezését, és a „lazán vesszük” mantrát ismételgeti, akkor valószínűleg egy „Csak Egy Kapcsolatra Vágyom” típusú férfival van dolgod. Vedd ezt figyelmeztetésnek, és gondold át, hogy valóban ilyen kapcsolatra vágysz-e.

Hogyan védekezhetsz?

  1. Legyél őszinte önmagadhoz: Mit szeretnél egy kapcsolattól? Ha komoly kapcsolatra vágysz, akkor ne alkudj meg.
  2. Kommunikálj nyíltan: Mondd el neki, hogy mit szeretnél, és figyeld meg, hogyan reagál. Ha elhárítja a témát, vagy nem hajlandó kompromisszumot kötni, akkor tudni fogod, hogy nem vagytok egy hullámhosszon.
  3. Ne dőlj be a manipulációnak: Ne hagyd, hogy az áldozat szerepébe bújjon, és ne érezd magad rosszul azért, mert komoly kapcsolatra vágysz.
  4. Tartsd a határaidat: Ne engedd, hogy kihasználjon, és ne adja alább az elvárásaidból.
  5. Lépj tovább: Ha úgy érzed, hogy nem kapsz meg mindent, amire vágysz, akkor ne félj továbblépni. Van odakint valaki, aki értékelni fog téged és a vágyaidat.

Ne feledd, te érdemled a boldogságot és egy olyan kapcsolatot, amelyben biztonságban és szeretve érezheted magad. Ne pazarold az idődet olyan férfira, aki nem hajlandó elköteleződni!

A „Dráma Királya” típus: A negatívitás és konfliktusok vonzereje

A „Dráma Királya” folyamatosan konfliktust teremt és negatív energiát sugároz.
A „Dráma Királya” gyakran szándékosan kelt konfliktust, hogy figyelmet és kontrollt szerezzen partnerétől.

A „Dráma Királya”. Már a név is sokat elárul, nem igaz? Ez az a férfitípus, akinek az élete egy végtelen szappanopera, tele fordulatokkal, konfliktusokkal és persze, rengeteg negatív energiával. Az online randizás során viszonylag könnyű kiszúrni őket, ha figyelünk a jelekre. De miért is érdemes elkerülni egy ilyen férfit?

Először is, gondoljunk bele: ki szeretne egy olyan kapcsolatot, ahol állandóan a tűzoltó szerepét kell betölteni? A „Dráma Királya” típusú férfi szinte vonzza a problémákat. Legyen szó a volt barátnőjéről, a családjáról, a munkahelyéről vagy éppen a szomszédjáról, mindig akad valaki vagy valami, ami miatt panaszkodhat, veszekedhet. Ez a folyamatos negatívitás pedig rád is átragadhat, és hosszú távon kimerítheti az energiáidat.

Hogyan ismerheted fel őket az online térben? Íme néhány árulkodó jel:

  • Profiljuk tele van panaszokkal: A bemutatkozásukban gyakran szerepelnek negatív megjegyzések a randizási applikációkról, a többi felhasználóról vagy az eddigi kapcsolataikról. „Minden nő egyforma”, „Senki sem ért meg engem”, „Tele van a világ felszínes emberekkel” – ezek tipikus mondatok.
  • Szeretik a drámai történeteket: Már az első üzenetváltások során elkezdenek mesélni a szörnyű napjukról, a családi vitájukról vagy a munkahelyi problémáikról. Persze, néha mindenkinek szüksége van arra, hogy kibeszélje magát, de ha ez a beszélgetés szinte kizárólag a negatív dolgokról szól, az intő jel.
  • Gyorsan áldozati szerepbe helyezik magukat: Ha valami nem az ő elképzelésük szerint történik, azonnal áldozatként tetszelegnek. „Velem mindig ez történik”, „Én vagyok a legpechesebb ember a világon” – ezekkel a mondatokkal igyekeznek a sajnálatodat kivívni.
  • Gyakran kritizálnak másokat: A beszélgetéseik során rendszeresen kritizálnak másokat, legyen szó a volt barátnőikről, a kollégáikról vagy akár a hírességekről. Ez a viselkedés arra utal, hogy ha egyszer vége lesz a kapcsolatotoknak, valószínűleg téged is hasonlóképpen fognak kritizálni.

Miért vonzóak mégis ezek a férfiak egyesek számára? Néha a „Dráma Királya” típusú férfiak rendkívül karizmatikusak és jó kommunikátorok lehetnek. A drámai történeteikkel felkelthetik a figyelmünket, és a sajnálatunkra apellálva könnyen belophatják magukat a szívünkbe. Emellett egyesek számára vonzó lehet az, hogy „megmenthetik” őket, vagy „megváltoztathatják” őket.

Azonban fontos megérteni, hogy a „Dráma Királya” típusú férfiak nem keresnek megmentőt, hanem közönséget a drámájukhoz.

Ezek a férfiak gyakran nem képesek felelősséget vállalni a saját problémáikért, és ahelyett, hogy megoldást keresnének, inkább a figyelmet élvezik, amit a drámájukkal kiváltanak. Ez pedig hosszú távon rendkívül kimerítő és frusztráló lehet egy párkapcsolatban.

Persze, mindenkinek vannak nehéz időszakai, és senki sem tökéletes. De a „Dráma Királya” típusú férfiaknál a negatívitás és a konfliktuskeresés nem egy átmeneti állapot, hanem egy állandó életmód. Ezért, ha ilyen jeleket tapasztalsz egy online randi során, érdemes kétszer is meggondolni, hogy belemenj-e egy kapcsolatba vele.

Végül is, az online randizás célja az, hogy megtaláljuk a hozzánk illő partnert, akivel kölcsönösen boldog és kiegyensúlyozott kapcsolatot alakíthatunk ki. A „Dráma Királya” típusú férfiak pedig sajnos pont ennek az ellentétei.

A „Nárcisztikus” típus: Az önimádat és empátia hiánya

A nárcisztikus férfi online randizás során egy igazi kaméleon lehet. Elsőre elbűvölő, karizmatikus és magabiztos, de a felszín alatt egy mélyen gyökerező önimádat és az empátia teljes hiánya rejtőzik. A céljuk a figyelem középpontjában lenni, a csodálat és az elismerés folyamatos hajhászása. Az online tér pedig tökéletes vadászterület számukra.

Hogyan ismerheted fel a nárcisztikus férfit az online randizás során? Figyelj a következő jelekre:

  • Túlzott önfényezés: Profilja tele van tökéletesre szerkesztett képekkel, ahol mindig a legjobb formájában mutatkozik. A leírásában is folyton a sikereit, tehetségeit és kivételességét hangsúlyozza. Mintha egy önéletrajzi regényt olvasnál, amiben ő a főhős.
  • „Love bombing”: Az első üzenetekben elhalmoz bókokkal, figyelmességekkel és nagy ígéretekkel. Rögtön a lelki társának kiált ki, és a közös jövőt tervezi veled. Ez a taktika arra szolgál, hogy gyorsan megnyerjen, és függővé tegyen.
  • Szelfi-dömping: Profilján rengeteg szelfi található, gyakran pózol, vagy éppen a testét mutogatja. A külső megjelenése számára rendkívül fontos, és ezt folyamatosan a külvilág tudtára is akarja hozni.
  • „Gaslighting”: Ha valami nem tetszik neki, vagy kritizálod, képes elferdíteni a valóságot, és rád kenni a hibát. Elhiteti veled, hogy tévedsz, vagy hogy túlreagálod a dolgokat. Célja, hogy elbizonytalanítson, és a hatalma alá vonjon.
  • Empátia teljes hiánya: Nem érdekli, hogy mi van veled, a problémáid hidegen hagyják. A beszélgetések szinte mindig róla szólnak, és ha mégis a te életedről kérdez, hamar visszakanyarodik a saját témájához.

A nárcisztikus férfi kapcsolataiban a másik fél szinte mindig csak egy eszköz a saját egojának táplálására. Amint már nem tudsz neki elég figyelmet és csodálatot nyújtani, vagy ha kritizálod, könnyen továbbáll egy másik áldozathoz.

Fontos megérteni, hogy a nárcizmus egy spektrum. Vannak enyhébb esetek, amikor a férfi csak kicsit önzőbb és hiúbb a többinél, de vannak súlyosabb esetek is, amikor a nárcisztikus személyiségzavar tüneteit mutatja.

Mire figyelj a csetelés során? Figyeld meg, hogyan reagál, ha a saját életedről mesélsz. Érdeklődést mutat, vagy inkább eltereli a szót? Kérdez a problémáidról, vagy csak a sajátjairól beszél? Ha azt tapasztalod, hogy a beszélgetések szinte mindig róla szólnak, és nem igazán érdekli, hogy mi van veled, az intő jel lehet.

Mit tehetsz, ha nárcisztikus férfival találkozol az online randizás során? A legjobb, ha minél hamarabb megszakítod vele a kapcsolatot. Nem érdemes időt és energiát pazarolni egy olyan kapcsolatra, amiben nem fogsz boldog lenni. Ne próbáld meg megváltoztatni, mert ez szinte lehetetlen. A nárcisztikus személyiségzavar egy komoly pszichés probléma, aminek a kezelése szakember segítségét igényli.

A nárcisztikus férfi a kapcsolat elején elbűvölő lehet, de hosszú távon érzelmileg kimerítő és káros kapcsolatot eredményez. Az empátia hiánya és az állandó figyelemigény miatt sosem fogod érezni, hogy igazán szeret és elfogad téged.

Ne feledd, a boldogságod és az érzelmi jólléted a legfontosabb. Ne engedd, hogy egy nárcisztikus férfi tönkretegye az önbecsülésedet és a hitedet a szerelemben.

A legfontosabb, hogy bízz az ösztöneidben. Ha valami nem stimmel, ha azt érzed, hogy a férfi manipulál, vagy hogy nem őszinte veled, akkor valószínűleg igazad van. Ne hagyd, hogy elbűvöljön a karizmája, és ne engedd, hogy kihasználjon. Légy óvatos, és válaszd meg körültekintően a partneredet az online randizás során!

Vigyázz magadra!

A „Párhuzamos Életek Élője” típus: A titkolózás és a valódi szándékok elrejtése

A „Párhuzamos Életek Élője” típus egy igazi vörös zászló az online randizás sűrűjében. Ez a férfi látszólag tökéletesnek tűnik, ám a felszín alatt sötét titkok rejtőznek. Ő az, aki sosem igazán nyílik meg, aki mindig ködösít, és akinek az élete tele van megmagyarázhatatlan hiányosságokkal.

Honnan ismerheted fel? Figyeld a jeleket! Például, ritkán beszél a hétköznapjairól, a munkájáról, vagy a barátairól. Ha rákérdezel, kitérő válaszokat ad, vagy hirtelen témát vált. Lehet, hogy azt mondja, „ez egy hosszú történet”, vagy „majd egyszer elmesélem”, de ez az „egyszer” sosem jön el.

Gyanús, ha a profilján kevés információ van, és a fotókon is kerüli a közvetlen szemkontaktust. Ha pedig a közösségi médiában szinte egyáltalán nincs jelen, az is intő jel lehet. Persze, nem mindenki szereti a közösségi médiát, de ha valaki teljesen elzárkózik tőle, az felvet néhány kérdést. Lehet, hogy azért teszi, mert nem akar nyomot hagyni maga után, vagy mert nem akarja, hogy a „másik” élete felfedezze őt.

A találkozók időpontja és helyszíne is gyanús lehet. Talán csak bizonyos napokon ér rá, vagy csak bizonyos helyeken hajlandó találkozni. Kerüli a zsúfolt helyeket, a baráti társaságokat, és sosem hív meg magához. Mindig van valami kifogása, ami miatt a helyzet nem ideális. Ez azért van, mert attól tart, hogy valaki felismeri, vagy hogy kiderül valami, amit titkolni akar.

A legfontosabb, amire figyelned kell: a megérzéseidre hallgass! Ha valami nem stimmel, ha úgy érzed, hogy valaki nem őszinte veled, akkor valószínűleg igazad van. Ne hagyd, hogy a szavak elvakítsanak, figyelj a tettekre! Ha valaki folyamatosan titkolózik, az nem véletlen.

Néhány konkrét példa:

  • Azt mondja, hogy sokat dolgozik, de sosem mondja el, hogy pontosan mit.
  • Azt állítja, hogy nincs közösségi médiája, de a barátai szerint van, csak privát.
  • Kerüli a telefonálást, inkább csak üzeneteket vált.
  • Sosem beszél a családjáról, vagy ha igen, nagyon keveset.
  • Azt mondja, hogy éppen válófélben van, de hónapokig semmi sem változik.

A „Párhuzamos Életek Élője” típusú férfi a titkolózással és a félrevezetéssel próbálja fenntartani a látszatot, hogy valaki más, vagy valahol máshol van, mint a valóságban. Legtöbbször ez egy másik kapcsolatot, házasságot, vagy éppen egy hazugságokkal teli életet takar. A célja nem egy valódi, tartós kapcsolat kialakítása, hanem az időhúzás és a saját igényeinek kielégítése.

Mit tehetsz? Ha felismerted a jeleket, azonnal szakítsd meg a kapcsolatot. Nem éri meg az idődet és az energiádat egy olyan emberrel tölteni, aki nem őszinte veled. Hidd el, megérdemled, hogy valaki nyíltan és őszintén viselkedjen veled. Ne hagyd, hogy valaki kihasználjon vagy manipuláljon.

Emlékezz, az online randizás egy lehetőség arra, hogy megismerj valakit, aki hozzád illik. De ehhez az kell, hogy te is őszinte legyél, és hogy olyan partnert válassz, aki szintén őszinte veled. A „Párhuzamos Életek Élője” típusú férfi pedig éppen az ellenkezője ennek.

Köszönjük a megosztást!
Nóri vagyok, imádom a kreatív tevékenységeket és a szabadban töltött időt. Nagyon szeretek új recepteket felfedezni és elkészíteni, majd megosztani a családommal és barátaimmal. Szenvedélyem a fotózás, legyen szó természetről, utazásról, vagy csak a mindennapi élet apró pillanatairól. Mélyen érdekel a pszichológia és rendszeresen szervezek könyvklub találkozókat, ahol érdekes beszélgetésekbe bonyolódunk. Ezenkívül rajongok a filmekért, és gyakran írok róluk kritikákat. Remélem, hogy az írásaim inspirálhatnak másokat is.
Hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .