7 hasznos tipp, hogy túllépj egy nárcisztikuson

Szívszorító útvesztőben ragadtál egy nárcisztikus hálójában? Ne ess kétségbe! Ez a cikk hét kulcsot ad a kezedbe, hogy kitörj a tükörlabirintusból. Engedd el a bűntudatot, szabd újra a határaidat, és fordítsd a figyelmed önmagad felé. Itt az idő, hogy a romokból újjászüless, és a saját, ragyogó életed főszereplőjévé válj! Készen állsz a változásra?

Balogh Nóra
21 perc olvasás

A nárcisztikus kapcsolatból való kilépés csak az első lépés. A valódi gyógyulás az utóhatások feldolgozásával kezdődik. Fontos megérteni, hogy ezek az utóhatások nagyon valósak és érvényesek, és nem szabad bagatellizálni őket.

A nárcisztikus bántalmazás nem csak érzelmi, hanem gyakran mentális és akár fizikai is lehet. Ezért a kilépés utáni időszakban szorongás, depresszió, pánikrohamok jelentkezhetnek. Ne szégyelld segítséget kérni! Egy szakember, például egy pszichológus vagy terapeuta sokat segíthet a feldolgozásban.

Gyakori érzés a bűntudat és a szégyen. Előfordulhat, hogy magadat hibáztatod a történtekért, vagy úgy érzed, hogy „megérdemelted”. Fontos tudatosítani, hogy a nárcisztikus személy manipulációi áldozatává váltál, és nem te vagy a hibás.

A bizalom elvesztése is egy jelentős utóhatás. Nehéz lehet újra megbízni az emberekben, különösen a romantikus partnerekben. Ez időt igényel, és fontos, hogy ne siettesd a folyamatot. Légy türelmes magadhoz!

A nárcisztikus kapcsolat utóhatásainak megértése kulcsfontosságú a gyógyuláshoz és a továbblépéshez.

Az önértékelés helyreállítása is egy hosszú, de szükséges folyamat. A nárcisztikusok gyakran aláássák a partnerük önbizalmát, ezért fontos, hogy újra felfedezd az értékeidet és az erősségeidet.

A nárcizmus megértése: Mi a nárcisztikus személyiségzavar?

Ahhoz, hogy sikeresen túllépj egy nárcisztikus kapcsolaton, elengedhetetlen, hogy tisztában légy azzal, mi is a nárcisztikus személyiségzavar (NPD) valójában. Ez nem csupán egy szleng kifejezés, amit a túlzottan önimádó emberekre aggatunk. A NPD egy valós mentális egészségügyi állapot, melyet a Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders (DSM-5) is definiál.

A nárcisztikus személyiségzavarral küzdő emberek grandiózus énképükkel, állandó csodálat iránti vággyal és empátia hiányával tűnnek ki. Ez nem azt jelenti, hogy soha nem mutatnak kedvességet, hanem azt, hogy a motivációjuk gyakran önérdekű, és a mások iránti valódi törődés hiányzik.

Fontos megérteni, hogy a nárcisztikus viselkedés nem csupán rosszindulat. Gyakran mélyen gyökerező bizonytalanság és önértékelési problémák állnak a hátterében. A grandiózus külső egy védőpajzs, ami mögött egy sebezhető, elhanyagolt énkép rejtőzik. Ezt a tudást felhasználhatod arra, hogy jobban megértsd a kapcsolat dinamikáját, de soha ne próbáld meggyógyítani őket. Ez szakember feladata.

A nárcisztikus személyek gyakran kihasználják másokat, hogy elérjék céljaikat, vagy hogy megerősítsék saját énképüket. Manipulatív taktikákat alkalmazhatnak, mint például a gaslighting (amikor kétségbe vonják a másik fél valóságérzékelését), a hibáztatás, vagy a bűntudatkeltés. Ezért:

A legfontosabb, hogy felismerd: a nárcisztikus személyiségzavarral küzdő emberek viselkedése nem rólad szól, hanem róluk. A te értéked, képességeid és érzéseid nem határozza meg az, ahogyan ők bánnak veled.

A nárcisztikus személyiségzavar megértése segít abban, hogy objektívebben lásd a helyzetet, és hogy ne vedd személyes sértésnek minden egyes negatív interakciót. Ez az első lépés afelé, hogy leválaszd magad érzelmileg, és elkezdd a gyógyulást.

A nárcisztikus kapcsolat dinamikája: Manipuláció, gázlángozás és érzelmi bántalmazás

A nárcisztikus kapcsolatból való kilépés egyik legnehezebb része a benne rejlő dinamikák megértése. Nem egyszerűen arról van szó, hogy valaki „önző” vagy „nagyra van magával”. A nárcisztikus személyiségzavarral küzdő egyének manipulációs technikák egész arzenálját vetik be, hogy kontroll alatt tartsák partnerüket.

Az egyik legkárosabb ilyen technika a gázlángozás (gaslighting). Ez azt jelenti, hogy a nárcisztikus partner folyamatosan kétségbe vonja a valóságérzékelésedet, a memóriádat, sőt, a józan eszedet is. Például: „Ez sosem történt meg”, „Képzeled az egészet”, „Túlzod a dolgokat”. A gázlángozás célja, hogy elbizonytalanítson, függővé tegyen, és elhitesse veled, hogy nem vagy képes önállóan gondolkodni.

Emellett gyakori az érzelmi bántalmazás is. Ez nem csak a verbális agressziót foglalja magában (pl. sértések, megalázó megjegyzések), hanem a passzív agressziót, a csenddel büntetést, és az érzelmi zsarolást is. A nárcisztikus partner kihasználja a gyengeségeidet, a félelmeidet, és mindent megtesz, hogy bűntudatot keltsen benned.

Fontos megértened, hogy a nárcisztikus viselkedés nem a te hibád. Nem tudod megváltoztatni a partnerodat, és nem tudod „meggyógyítani”. A nárcisztikus személyiségzavar mélyen gyökerező probléma, ami szakember segítségét igényli.

A nárcisztikus kapcsolatban tapasztalt manipuláció, gázlángozás és érzelmi bántalmazás célja a kontroll megszerzése és fenntartása. Ezért a gyógyulás első lépése az, hogy felismerd ezeket a mintákat, és megértsd, hogy nem vagy felelős a partnerod viselkedéséért.

A következő lépések a gyógyulás útján a következők lehetnek:

  • Képzett szakember felkeresése: Egy terapeuta segíthet feldolgozni a tapasztaltakat és egészséges stratégiákat kialakítani.
  • Távolságtartás: A lehető legkevesebb kapcsolatot tartsd a nárcisztikus személlyel. Ha ez nem lehetséges (pl. közös gyermek miatt), minimalizáld a kommunikációt a legszükségesebbre.
  • Öngondoskodás: Fordíts időt magadra, a hobbijaidra, a barátaidra. Tegyél olyan dolgokat, amik örömet okoznak és feltöltenek.

Ne feledd, a gyógyulás időbe telik. Légy türelmes magadhoz, és ne add fel!

1. tipp: Ismerd fel és fogadd el a bántalmazást

A bántalmazás felismerése az első lépés a gyógyuláshoz.
A bántalmazás felismerése az első lépés a gyógyulás felé, fontos, hogy ne bagatellizáld a jeleket.

Az első és legfontosabb lépés a gyógyulás útján, hogy felismerd és elfogadd, hogy bántalmazás áldozata voltál. Ez sokkal nehezebb, mint amilyennek hangzik, különösen azért, mert a nárcisztikusok mesterei a manipulációnak és a valóság eltorzításának (gaslighting). Lehet, hogy azt mondták neked, hogy „túl érzékeny” vagy, hogy „félreérted” őket, vagy hogy „te provokálod ki” a viselkedésüket. Ne hidd el!

A nárcisztikus bántalmazás sokféle formát ölthet, nem csak a fizikai erőszakot. Ide tartozik:

  • Érzelmi bántalmazás: Manipuláció, megalázás, kritizálás, hibáztatás, zsarolás.
  • Pszichológiai bántalmazás: Gaslighting, izoláció, fenyegetés, kontrollálás.
  • Pénzügyi bántalmazás: Pénzügyi kontroll, megtagadás a pénzhez való hozzáférésben.

Fontos megértened, hogy nem te vagy a hibás. A nárcisztikus viselkedés egy mélyen gyökerező személyiségzavar eredménye, és semmi közöd hozzá. Nem te tehetted volna másképp, nem tudtad volna „megjavítani” őket, és nem te voltál az oka a viselkedésüknek.

A bántalmazás elfogadása nem azt jelenti, hogy jóváhagyod, vagy elfogadod a történteket. Azt jelenti, hogy elismered a valóságot, és elkezdesz gyógyulni belőle.

Kezdd azzal, hogy dokumentálod a tapasztalataidat. Írj naplót a bántalmazó incidensekről, rögzítsd a dátumokat, időpontokat és részleteket. Ez segíthet abban, hogy reálisabban lásd a helyzetet, és megerősítést nyerj abban, hogy nem képzelődsz. Kérj segítséget barátoktól, családtagoktól vagy egy terapeutától. Beszélj a tapasztalataidról, és ne szégyelld magad. A titkolózás csak tovább súlyosbítja a helyzetet.

Ha felismered és elfogadod a bántalmazást, azzal megteszed az első lépést a szabadság felé. Ez az alapja a gyógyulásnak és az új, egészségesebb életnek.

2. tipp: Szakítsd meg a kapcsolatot (No Contact szabály)

A második, és talán a legfontosabb lépés a nárcisztikus személytől való gyógyulás útján a kapcsolat megszakítása, vagyis a „No Contact” szabály alkalmazása. Ez azt jelenti, hogy mindenféle kommunikációt megszakítasz az illetővel. Tudom, ez ijesztően hangzik, és hihetetlenül nehéz, de hidd el, ez az egyetlen módja annak, hogy valóban továbblépj.

Miért is olyan fontos ez a szabály? Mert a nárcisztikusok mesterei a manipulációnak és az érzelmi zsarolásnak. Még egyetlen üzenet, egyetlen telefonhívás is elég ahhoz, hogy visszarántson a régi mintákba, és újra átéld a fájdalmat és a bizonytalanságot.

A „No Contact” nem csak a kommunikáció megszakítását jelenti, hanem azt is, hogy eltávolítod az illetőt az életedből minden lehetséges módon.

Mit is jelent ez a gyakorlatban?

  • Töröld a telefonszámodból: Ne hagyd, hogy kísértésbe ess, hogy felhívd vagy írj neki.
  • Tiltsd le a közösségi médiában: Ne nézegesd a profilját, ne olvasd el a bejegyzéseit. Ez csak táplálja a függőségedet és megnehezíti a gyógyulást.
  • Kerüld a közös ismerősöket: Ha tudod, hogy egy adott eseményen ott lesz ő is, inkább maradj távol.
  • Ne válaszolj a leveleire, üzeneteire: Akármilyen meggyőzőnek is tűnik, ne engedj a kísértésnek.
  • Ne beszélj róla másoknak (legalábbis ne folyamatosan): Tudom, hogy szükséged van rá, hogy kiadd magadból, de próbáld meg ezt terápián vagy egy megbízható barátnőddel megbeszélni, aki nem része a közös környezeteteknek. A folyamatos róla való beszéd csak fenntartja az érzelmi kötődést.

Persze, ez nem egyszerű. Valószínűleg kísértésbe esel majd, hogy felkeresd őt, hogy meggyőzd magad arról, hogy tévedsz, vagy hogy megkapd a zárójelbe tett válaszokat. Ne tedd! Emlékeztesd magad, hogy miért döntöttél így, és hogy ez a te érdekedet szolgálja.

Fontos megérteni, hogy a „No Contact” nem egy büntetés a nárcisztikus számára, hanem egy ajándék önmagadnak. Ez az egyetlen módja annak, hogy visszaszerezd az irányítást az életed felett, és elkezdd a gyógyulást.

A kapcsolat megszakítása nem egy rövid távú megoldás. Lehet, hogy hónapokba, sőt évekbe telik, mire teljesen el tudsz szakadni az illetőtől. Legyél türelmes magaddal, és ne add fel!

Ha úgy érzed, egyedül nem megy, kérj segítséget egy terapeutától vagy egy támogató csoporttól. Ők segíthetnek abban, hogy feldolgozd az érzelmeidet, és megerősítsenek abban, hogy kitarts a „No Contact” szabály mellett.

3. tipp: Fókuszálj a gyógyulásra és az önszeretetre

A nárcisztikus bántalmazás utáni gyógyulás nem egy lineáris folyamat, inkább egy hullámvasúthoz hasonlít. Lesznek jó napok, amikor úgy érzed, végre kiléptél a sötétségből, és lesznek rossz napok, amikor újra elborít a fájdalom és a kétely. Ez teljesen normális. A lényeg, hogy ne add fel, és fókuszálj a gyógyulásra és az önszeretetre.

Ez a pont arról szól, hogy a figyelmedet kifelé, a nárcisztikusról, befelé, önmagadra irányítsd. Elengedhetetlen, hogy elkezdj gondoskodni a testi, lelki és szellemi szükségleteidről. Gondolj erre úgy, mint egy újjáépítési projektre, ahol te vagy a főszereplő.

A legfontosabb, hogy elhidd: megérdemled a boldogságot, a szeretetet és a tiszteletet.

Hogyan is néz ki ez a gyakorlatban? Íme néhány ötlet:

  • Öngondoskodás: Szánj időt olyan tevékenységekre, amik örömet okoznak. Lehet ez egy forró fürdő, egy jó könyv olvasása, egy séta a természetben, vagy bármi, ami feltölt. Fontos, hogy rendszeresen iktass be ilyen pillanatokat a napirendedbe.
  • Határok meghúzása: Tanuld meg nemet mondani. A nárcisztikus kapcsolatban gyakran feladtad a saját igényeidet. Most itt az ideje, hogy visszaszerezd az irányítást, és kijelöld a határaidat. Ez nem önzőség, hanem az önvédelmed része.
  • Terápia: Keress fel egy szakembert, aki jártas a nárcisztikus bántalmazás kezelésében. A terápia segíthet feldolgozni a traumát, megérteni a történteket, és egészségesebb kapcsolati mintákat kialakítani.
  • Kapcsolattartás másokkal: Tölts időt olyan emberekkel, akik támogatnak, szeretnek és elfogadnak téged. Kerüld azokat, akik lehúznak, kritizálnak vagy manipulálnak. A pozitív emberi kapcsolatok elengedhetetlenek a gyógyuláshoz.
  • Meditáció és mindfulness: A meditáció és a mindfulness gyakorlatok segíthetnek lecsendesíteni az elméd, csökkenteni a szorongást, és jobban kapcsolódni önmagadhoz.
  • Mozgás: A testmozgás endorfinokat szabadít fel, ami javítja a hangulatot és csökkenti a stresszt. Találj egy olyan mozgásformát, amit élvezel, és rendszeresen végezd. Lehet ez futás, úszás, tánc, jóga, vagy bármi más.
  • Naplóírás: Írd le a gondolataidat és az érzéseidet. Ez segíthet feldolgozni a történteket, és jobban megérteni önmagadat. A naplóírás egy nagyszerű módja az önreflexiónak.

Ne feledd, a gyógyulás időt vesz igénybe. Légy türelmes magadhoz, és ünnepelj minden apró sikert. Minél többet fektetsz az önszeretetbe, annál erősebb leszel, és annál kevésbé leszel sebezhető a nárcisztikus manipulációval szemben.

Ez a folyamat nem könnyű, de megéri. Az önszeretet nem önzőség, hanem az alapja annak, hogy egészséges és boldog életet élhess.

4. tipp: Építs erős támogató hálózatot

A nárcisztikus kapcsolatból való kilépés egyik legfontosabb lépése egy erős támogató hálózat kiépítése. Amikor egy nárcisztikus kapcsolatban vagy, gyakran elszigetelnek a barátaidtól és a családodtól. Ez azért van, mert a nárcisztikus személy irányítani akarja az életedet, és ha más emberek vannak körülötted, akik támogatnak, akkor nehezebb ezt megtennie.

Ez a hálózat lehet a családod, barátaid, terápiás csoportok vagy akár online fórumok. A lényeg, hogy olyan emberek legyenek körülötted, akik megértenek, támogatnak és segítenek visszanyerni önmagad.

Hogyan építhetsz ki egy ilyen hálózatot? Először is, vedd fel a kapcsolatot a régi barátokkal és családtagokkal, akikkel megszakadt a kapcsolatod. Magyarázd el nekik, min mentél keresztül, és kérd a támogatásukat. Másodszor, keress új embereket, akik hasonló érdeklődésűek, mint te. Ez lehet egy hobbi csoport, egy sportklub vagy egy önkéntes szervezet.

Fontos, hogy őszinte legyél magaddal és másokkal is. Ne próbáld meg elrejteni, min mentél keresztül. Minél többet beszélsz róla, annál könnyebb lesz feldolgozni a tapasztalataidat és gyógyulni.

A támogató hálózatod a biztonsági hálód. Ők azok, akik segítenek talpra állni, amikor elesel, és akik emlékeztetnek arra, hogy értékes vagy és megérdemled a boldogságot.

Ne felejtsd el, hogy a gyógyulás időbe telik. Légy türelmes magaddal és ne várj el túl sokat magadtól. A támogató hálózatod segíteni fog átvészelni a nehéz időket, és emlékeztetni arra, hogy nem vagy egyedül.

Ne félj segítséget kérni! A szakember segítsége is rendkívül fontos lehet, különösen akkor, ha komolyabb traumáid vannak. Egy terapeuta segíthet feldolgozni a múltat, és megtanulni, hogyan építs ki egészségesebb kapcsolatokat a jövőben.

5. tipp: Keress szakmai segítséget (pszichológus, terapeuta)

A szakmai segítség támogat abban, hogy érzelmileg megerősödj.
A pszichológus segíthet felismerni a nárcisztikus kapcsolat mintáit és támogatást nyújt a gyógyuláshoz.

A nárcisztikus személyiséggel való kapcsolatból való kilépés rendkívül nehéz és fájdalmas folyamat lehet. Nem szégyen, ha egyedül nem boldogulsz vele. Épp ellenkezőleg, a szakmai segítség igénybevétele a legbátrabb és legokosabb döntések egyike, amit megtehetsz a gyógyulásod érdekében.

Egy pszichológus vagy terapeuta nem fogja megmondani, mit csinálj, hanem segít feltárni a kapcsolat dinamikáját, megérteni a nárcisztikus viselkedés hátterét, és kidolgozni egy stratégiát a továbblépéshez. A terápia biztonságos teret biztosít a fájdalom feldolgozásához, a negatív érzések kiéléséhez és a saját határaid megerősítéséhez.

Miért olyan fontos a szakmai segítség?

  • Objektív rálátás: Egy terapeuta kívülállóként képes látni a helyzetedet, és olyan dolgokra is rávilágíthat, amiket te a kapcsolatban ragadva nem látsz.
  • Érzelmi támogatás: A terápia során nem ítélkeznek feletted, hanem elfogadással és empátiával fordulnak feléd. Ez hatalmas erőt adhat a nehéz időkben.
  • Egészséges coping mechanizmusok: A terapeuta segít megtanulni, hogyan kezeld a stresszt, a szorongást és a depressziót, amik gyakran kísérik a nárcisztikus kapcsolatokat.
  • Önbizalom építése: A nárcisztikus manipulációk lerombolhatják az önbecsülésedet. A terápia segít visszaszerezni az önbizalmadat és újra hinni magadban.
  • Határok meghúzása: A terapeuta segít megtanulni, hogyan húzd meg a határaidat, és hogyan védd meg magad a jövőben a hasonló kapcsolatoktól.

A terápia nem luxus, hanem befektetés a saját mentális egészségedbe és jövődbe.

A megfelelő szakember megtalálása időbe telhet, de ne add fel! Keress olyan terapeutát, aki tapasztalattal rendelkezik a nárcisztikus bántalmazás kezelésében. Fontos, hogy érezd a bizalmat és a biztonságot a terapeuta jelenlétében. Ha nem érzed jól magad, nyugodtan válts szakembert.

Ne feledd, nem vagy egyedül! Sok ember ment keresztül hasonló helyzeten, és sokan felépültek belőle. A szakmai segítség igénybevétele egy fontos lépés a gyógyulás útján.

6. tipp: Határozd meg és tartsd tiszteletben a határaidat

A nárcisztikus személyek gyakran áthágják a határokat, manipulálnak és figyelmen kívül hagyják mások igényeit. Ezért elengedhetetlen, hogy világos és szilárd határokat alakíts ki velük szemben, ha túl akarsz lépni a kapcsolaton. Határozd meg, mi az, ami számodra elfogadható és mi az, ami nem. Gondold át, milyen viselkedést nem tolerálsz többé, és melyek azok a területek, ahol a nárcisztikus befolyása korlátozva kell legyen.

Kezdd azzal, hogy felismered a saját igényeidet és érzéseidet. Mit szeretnél? Mitől érzed magad kényelmetlenül, tiszteletlenül vagy kihasználva? Légy őszinte magadhoz. Ezután fogalmazd meg ezeket a határokat világosan és konkrétan. Például, ahelyett, hogy azt mondod, „Nem szeretem, amikor kiabálsz velem,” mondd azt, „Nem fogok hallgatni, amíg kiabálsz velem. Ha kiabálsz, befejezem a beszélgetést.”

Fontos, hogy következetesen tartsd be a határaidat. A nárcisztikus valószínűleg próbára teszi őket, hogy megnézze, meddig mehet el. Ne engedj a manipulációnak vagy a bűntudatkeltésnek. Ha a határaidat megsértik, azonnal jelezd, és következetesen tartsd magad a következményekhez. Például, ha megígéred, hogy befejezed a beszélgetést, ha kiabálnak veled, akkor valóban tedd meg.

A határok meghúzása és betartása nem csupán a nárcisztikussal való kapcsolat kezelésének eszköze, hanem a saját önbecsülésed és mentális egészséged védelmének is alapvető eleme.

Ne feledd, hogy a határok meghúzása nem önzőség. Ez egy alapvető szükséglet ahhoz, hogy egészséges és kiegyensúlyozott életet élj. A nárcisztikus valószínűleg nem fogja tiszteletben tartani a határaidat önként, ezért neked kell megvédened magad.

Az elején nehéz lehet, de minél többet gyakorlod, annál könnyebbé válik. Légy türelmes magadhoz, és emlékezz rá, hogy a cél az, hogy megvédd a saját mentális és érzelmi jóllétedet.

7. tipp: Tanulj a tapasztalatból és építs egészségesebb kapcsolatokat

A nárcisztikus kapcsolattól való felépülés nem ér véget azzal, hogy megszakítod a kapcsolatot. A legfontosabb lépés talán éppen most következik: tanulj a tapasztalatból. Ez a tudás segít abban, hogy a jövőben elkerüld a hasonló helyzeteket és egészségesebb, kiegyensúlyozottabb kapcsolatokat építs.

Először is, szánj időt az önreflexióra. Gondold át, milyen jeleket hagytál figyelmen kívül a kapcsolat elején. Milyen viselkedési mintákra nem figyeltél oda? Milyen saját szükségleteidet hanyagoltad el, hogy a másiknak megfelelj? Ezek a felismerések kulcsfontosságúak a jövőbeni egészséges párkapcsolatok kialakításához.

Fontos, hogy ne hibáztasd magad a történtekért. Nem te tehetsz arról, hogy valaki nárcisztikus hajlamokkal rendelkezik. Viszont tehetsz azért, hogy a jövőben jobban védd magad és meghúzd a határaidat.

Az alábbiakban néhány konkrét lépést találsz, amelyek segíthetnek:

  • Írd le a tapasztalataidat: Vezess naplót a kapcsolatról, a felmerülő érzéseidről és a tanulságokról. Ez segít feldolgozni a múltat és tisztábban látni a jövőt.
  • Olvass utána a nárcizmusnak: Minél többet tudsz a nárcisztikus személyiségzavarról, annál jobban megérted, mi történt veled, és annál könnyebben felismered a jeleket a jövőben.
  • Kérj segítséget szakembertől: Egy terapeuta segíthet feldolgozni a traumatikus élményeket és megtanulni egészségesebb kapcsolati mintákat.

A legfontosabb tanulság, hogy értékeld magad és az igényeidet. Ne engedd, hogy bárki is leértékeljen vagy kihasználjon. Az egészséges kapcsolat alapja az egyenrangúság és a kölcsönös tisztelet.

Ne feledd, a gyógyulás időbe telik. Légy türelmes magadhoz és ünnepelj minden apró sikert. A nárcisztikus kapcsolattól való felépülés egy lehetőség a személyes fejlődésre és arra, hogy erősebb, magabiztosabb emberré válj.

Köszönjük a megosztást!
Nóri vagyok, imádom a kreatív tevékenységeket és a szabadban töltött időt. Nagyon szeretek új recepteket felfedezni és elkészíteni, majd megosztani a családommal és barátaimmal. Szenvedélyem a fotózás, legyen szó természetről, utazásról, vagy csak a mindennapi élet apró pillanatairól. Mélyen érdekel a pszichológia és rendszeresen szervezek könyvklub találkozókat, ahol érdekes beszélgetésekbe bonyolódunk. Ezenkívül rajongok a filmekért, és gyakran írok róluk kritikákat. Remélem, hogy az írásaim inspirálhatnak másokat is.
Hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .