8 dolog, amit meg kell fontolnod, ha a barátod soha nem visz el téged, de a barátaira mindig van ideje

Vajon a barátságod csak egyirányú utca? Miközben a te naptáradban mindig akad hely a számára, az övé mintha egy titkos társasági eseménynaptár lenne, ahova te sosem kapsz meghívót? Ne ess kétségbe! A cikkünk 8 kulcsfontosságú pontot mutat be, amik segítenek tisztán látni a helyzetet, és eldönteni, hogy a barátságod valóban megéri-e a befektetett energiát, vagy itt az ideje új utakat keresni. Készülj fel a felismerésekre!

Balogh Nóra
23 perc olvasás

Érthető, ha frusztrált vagy, amikor úgy tűnik, a barátod sosem ér rá veled találkozni, de a többi barátjával mindig van ideje. Ez a helyzet kérdéseket vet fel a barátságotok minőségével kapcsolatban, és fontos, hogy alaposan megvizsgáld a helyzetet. Ne hagyd figyelmen kívül a benned kavargó érzéseket. Fontos, hogy megértsd, mi áll a háttérben, mielőtt bármilyen következtetést levonnál.

Gondold végig, mennyire egyoldalú a barátságotok. Te vagy az, aki mindig szervez programot? Te keresed őt gyakrabban, mint ő téged? Ha igen, ez egy intő jel lehet. Az is fontos, hogy megvizsgáld, hogyan kommunikál veled. Valóban elnézést kér, amiért lemond egy találkozót, vagy csak kifogásokat keres? A válaszai sokat elárulhatnak az érzéseiről.

A legfontosabb, hogy megértsd, nem feltétlenül rólad van szó. Lehet, hogy a barátod éppen egy nehéz időszakon megy keresztül, vagy egyszerűen csak más prioritásai vannak jelenleg.

Ne feltételezz rögtön a legrosszabbat. Próbálj nyíltan és őszintén beszélgetni vele. Mondd el, hogy érzed magad, anélkül, hogy vádaskodnál. A cél az, hogy megértsd a motivációit, és tisztázd a várakozásaidat a barátságotok kapcsán. Ha a beszélgetés után sem változik a helyzet, akkor érdemes elgondolkodni azon, hogy ez a barátság valóban szolgálja-e a javadat.

A probléma feltárása: Miért fáj, ha a barátod elhanyagol?

Amikor azt tapasztalod, hogy a barátod mindig talál időt másokra, de rád soha, az mélyen érintheti az önértékelésedet és a barátságról alkotott képedet. A fájdalom gyökere gyakran abban rejlik, hogy a barátságban kölcsönösséget és egyenlő figyelmet várunk el. Amikor ez nem valósul meg, úgy érezhetjük, hogy nem vagyunk elég fontosak a másik számára.

Fontos megérteni, hogy ez a helyzet többféle érzést válthat ki. A kirekesztettség érzése az egyik leggyakoribb, ami szorongást és szomorúságot okozhat. Úgy érezhetjük, hogy nem tartozunk a baráti körbe, vagy hogy a barátunk nem tart minket annyira értékesnek, mint a többi barátját.

Emellett a bizonytalanság is felütheti a fejét. Elkezdhetjük megkérdőjelezni a barátságunk alapjait, és azon gondolkodhatunk, hogy vajon valami rosszat tettünk-e, ami miatt a barátunk eltávolodott tőlünk. A bizalom megrendülhet, és nehezebben bízunk meg abban, hogy a barátunk őszinte velünk.

A legfontosabb, hogy felismerjük: az elhanyagoltság érzése valid, és jogunk van ehhez az érzéshez. Nem kell elbagatellizálni vagy megpróbálni elnyomni, hanem foglalkozni kell vele.

A fájdalmat tovább fokozhatja, ha személyes sértésként éljük meg a helyzetet. Úgy érezhetjük, hogy a barátunk szándékosan hanyagol el minket, ami haragot és neheztelést válthat ki. Ebben az esetben különösen fontos, hogy megpróbáljunk objektíven szemlélni a helyzetet, és ne engedjük, hogy az érzelmeink eluralkodjanak rajtunk.

Végül, a barátságban tapasztalt elhanyagoltság kihatással lehet az önértékelésünkre is. Ha folyamatosan azt érezzük, hogy nem vagyunk elég jók a barátunk számára, akkor elkezdhetünk hinni ebben, ami hosszú távon negatívan befolyásolhatja az önbizalmunkat és a mentális jóllétünket.

1. Kommunikációs problémák: Beszéljétek meg az érzéseidet!

Amikor azt tapasztalod, hogy a barátod másokra mindig szakít időt, de rád soha, az nagyon fájdalmas lehet. Az első és legfontosabb lépés ilyenkor a kommunikáció. Ne feltételezz rögtön a legrosszabbat, hanem próbáld megérteni a helyzetet a barátod szemszögéből is.

Az érzéseidet megfogalmazni nem mindig könnyű, de elengedhetetlen. Kezdd azzal, hogy őszintén elmondod, hogyan érzed magad. Például: „Észrevettem, hogy mostanában sokat találkozol más barátokkal, és én egy kicsit mellőzve érzem magam.” Fontos, hogy ne vádaskodj, hanem a saját érzéseidre fókuszálj. Használj „én” üzeneteket, mint például: „Én úgy érzem…”, „Nekem az a benyomásom…”, ahelyett, hogy azt mondanád: „Te mindig…”.

Miért fontos a kommunikáció? Mert sokszor a háttérben olyan okok állhatnak, amikről nem is tudsz. Talán a barátod stresszes időszakon megy keresztül a munkahelyén, vagy családi problémái vannak. Lehet, hogy egyszerűen csak nem veszi észre, hogy téged ez bánt. A nyílt kommunikáció segít feltárni ezeket az okokat, és megtalálni a közös megoldást.

Hallgasd meg a barátod válaszát is! Ne szakítsd félbe, ne ítélkezz, csak próbáld megérteni az ő szemszögét. Lehet, hogy ő is hasonló érzésekkel küzd, vagy éppen valamiért elkerülte a figyelmét a dolog. A lényeg a kölcsönös megértés.

A legfontosabb, hogy a kommunikáció során mindketten érezzétek, hogy meghallgatnak titeket, és hogy a másik fél törekszik a megoldásra.

Ha nehezen megy a beszélgetés, próbálkozzatok meg az alábbiakkal:

  • Válasszatok egy nyugodt helyet és időpontot, ahol zavartalanul tudtok beszélgetni.
  • Fogalmazzátok meg előre, mit szeretnétek elmondani.
  • Kérjetek visszajelzést a másiktól, hogy jól értettétek-e, amit mondott.
  • Ha úgy érzitek, elakadtok, kérjetek segítséget egy külső személytől, például egy közös baráttól, aki mediátorként tud segíteni.

Ne feledd, a kommunikáció nem egy egyszeri dolog, hanem egy folyamat. Lehet, hogy többször is le kell ülnötök beszélgetni, mire megtaláljátok a közös nevezőt. A lényeg, hogy mindketten elkötelezettek legyetek a barátságotok megmentése mellett.

Ha a kommunikáció ellenére sem változik semmi, akkor érdemes elgondolkodni azon, hogy ez a barátság valóban működik-e még. De addig is, ne add fel a reményt, és próbálj meg nyíltan és őszintén kommunikálni a barátoddal.

2. Az elvárások tisztázása: Mit vársz el a barátságtól?

Fontos tisztázni, milyen támogatást vársz el a baráttól.
A barátságban a kölcsönös tisztelet és figyelem az egészséges kapcsolat legfontosabb alapjai.

A barátság dinamikája bonyolult lehet, és gyakran előfordul, hogy eltérő elvárásaink vannak a másiktól. Ebben a helyzetben, amikor úgy érzed, a barátod mindig szakít időt másokra, de rád soha, elengedhetetlen, hogy tisztázd magadban, mit is vársz el ettől a barátságtól. Ne feledd, nincsenek jó vagy rossz elvárások, csak különbözőek.

Először is, gondold át, mit jelent számodra a barátság. Szükséged van rendszeres programokra, mély, őszinte beszélgetésekre, vagy elég, ha tudod, hogy számíthatsz rá a bajban? Van-e számodra elvárás, hogy a barátod proaktívan szervezzen veled programokat? Ha igen, ez a te igényed, és nem feltétlenül egyezik a barátodéval.

Másodszor, vizsgáld meg a barátságotok eddigi történetét. Mindig is ilyen volt a dinamika, vagy valami megváltozott? Ha mindig is a barátod volt az, aki kevésbé kezdeményezett, akkor lehet, hogy egyszerűen ez a személyisége. Ha viszont korábban több időt töltöttetek együtt, érdemes elgondolkodni azon, mi válthatta ki a változást. Lehet, hogy elfoglaltabb lett, új prioritásai vannak, vagy éppen valamilyen probléma nyomasztja, amiről nem beszél.

Harmadszor, legyél őszinte magadhoz. Nem feltétlenül baj, ha magasak az elvárásaid egy barátsággal kapcsolatban, de fontos, hogy reálisan mérd fel, a barátod képes-e ezeket teljesíteni. Ha a barátod alapvetően introvertált, valószínűleg nem fogja minden hétvégén felhívni, hogy programot szervezzen. Ha pedig épp egy nehéz időszakon megy keresztül, érthető, ha kevesebb energiája van a barátságra.

A legfontosabb, hogy ne feltételezz! Ne feltételezd, hogy a barátod szándékosan hanyagol el téged, vagy hogy nem értékel. Ehelyett próbálj nyíltan és őszintén beszélgetni vele az érzéseidről és elvárásaidról.

Fontos megjegyezni, hogy a barátság egy kétirányú utca. Nem csak az a lényeg, hogy mit vársz el a barátodtól, hanem az is, hogy te magad mit adsz a barátságba. Felajánlod a segítséged, amikor szüksége van rá? Érdeklődsz az élete iránt? Megpróbálsz alkalmazkodni az ő igényeihez is?

Végül, ha a beszélgetés ellenére sem változik semmi, el kell fogadnod, hogy ez a barátság nem feltétlenül fogja kielégíteni az igényeidet. Ez nem jelenti azt, hogy megszakítsd a kapcsolatot, de lehet, hogy csökkentened kell az elvárásaidat, vagy más barátoktól kell keresned azt, ami hiányzik. A lényeg, hogy megtaláld a saját boldogságodat és elégedettségedet.

3. A barátod motivációinak megértése: Mi állhat a háttérben?

Miért van az, hogy a barátod mindig szakít időt másokra, de rád valahogy sosem? Ez egy fájdalmas kérdés, és a válaszok sokrétűek lehetnek. Mielőtt ítélkeznél, próbáld meg megérteni a motivációit. Talán nem szándékos a dolog, hanem valamilyen mélyebb ok húzódik meg a háttérben.

Egy lehetséges ok az önbizalomhiány. Lehet, hogy a barátod bizonytalan veled kapcsolatban, talán fél attól, hogy nem elég szórakoztató, vagy attól tart, hogy nem tud megfelelni az elvárásaidnak. Más barátaival, akikkel régebb óta ismeri egymást, lehet, hogy sokkal komfortosabban érzi magát, mert kialakult egy bevált dinamika.

Egy másik magyarázat a különböző érdeklődési körök lehetnek. Lehet, hogy a barátod úgy érzi, a te érdeklődési köröd nem egyezik az övével, és ezért nem hív el magával programokra. Ez nem jelenti azt, hogy nem szeret téged, csupán azt, hogy a szabadidejét olyan tevékenységekkel szeretné tölteni, amelyekben igazán jól érzi magát. Fontos, hogy nyíltan beszéljetek erről, és megpróbáljatok közös nevezőt találni.

A prioritások is sokat nyomhatnak a latban. Lehet, hogy a barátod éppen egy nagyon stresszes időszakot él át, a munkája, a tanulmányai vagy a családja miatt. Ilyenkor természetes, hogy a már bejáratott barátaival találkozik, akiknek a társasága számára kikapcsolódást jelent, és nem akar új helyzetekkel, új emberekkel foglalkozni.

Ne feledd azt sem, hogy a kommunikáció kulcsfontosságú. Lehet, hogy a barátod egyszerűen nem veszi észre, hogy ez téged zavar. Lehet, hogy azt hiszi, te vagy az, aki nem akar vele lógni, vagy hogy te elfoglalt vagy. Fontos, hogy őszintén elmondd neki, mit érzel, anélkül, hogy vádaskodnál.

A legfontosabb, hogy ne feltételezz rosszat azonnal. Próbáld meg a barátod szemszögéből is látni a helyzetet, és nyíltan beszéljetek a problémáról.

Végül, de nem utolsósorban, gondold át a kapcsolatotok dinamikáját. Lehet, hogy te is hozzájárulsz valamilyen módon ehhez a helyzethez. Talán te vagy az, aki mindig elutasítja a meghívásait, vagy te vagy az, aki folyton kritizálja őt. A kapcsolat egy kétirányú utca, és mindkettőtöknek tennie kell azért, hogy működjön.

4. Önértékelési kérdések: Érdemes vagy a törődésre!

Amikor azt látod, hogy a barátod másokra mindig talál időt, de rád soha, könnyű elkezdeni magadban keresni a hibát. Felmerülhet a kérdés: vajon nem vagyok elég jó? Érdemlem egyáltalán a figyelmet és a törődést? Ezek a gondolatok rendkívül károsak lehetnek az önértékelésedre.

Fontos, hogy ilyenkor ne hagyd, hogy a barátod viselkedése határozza meg az önértékelésedet. Az, hogy ő nem szán rád időt, nem jelenti azt, hogy te kevesebbet érsz. Az ő döntései az ő prioritásairól és problémáiról szólnak, nem a te értékedről.

Tedd fel magadnak a következő kérdéseket:

  • Meg vagyok-e elégedve azzal, aki vagyok?
  • Szeretem-e magam a hibáimmal és a jó tulajdonságaimmal együtt?
  • Hiszek-e abban, hogy érdemes vagyok a jó dolgokra, a szeretetre és a törődésre?

Ha ezekre a kérdésekre nehezen tudsz igennel válaszolni, itt az ideje, hogy munkába állj az önbizalmad építésén. Ez lehet terápia, önismereti könyvek olvasása, vagy egyszerűen csak tudatosabb odafigyelés a pozitív gondolatokra.

Ne feledd, hogy a te értéked független attól, hogy mások hogyan bánnak veled. Az, hogy valaki nem látja a benned rejlő értéket, az az ő vesztesége, nem a te hibád. Fókuszálj azokra a dolgokra, amiket szeretsz magadban, és amik boldoggá tesznek.

Az önértékelés nem egy konstans dolog, hanem egy folyamatosan változó érzés. Vannak jobb és rosszabb napok, de a lényeg, hogy mindig emlékezz: érdemes vagy a boldogságra és a törődésre, függetlenül attól, hogy a barátod ezt éppen megmutatja-e vagy sem.

Gondold végig, hogy milyen kapcsolatokat ápolnál szívesen. Olyan barátokra van szükséged, akik értékelnek téged, és akikkel kölcsönösen támogatjátok egymást. Ha a jelenlegi barátságod nem felel meg ezeknek a kritériumoknak, akkor érdemes elgondolkodni azon, hogy továbblépsz.

5. Az egészséges határok meghúzása: Mit vagy hajlandó elfogadni?

Itt az ideje, hogy önvizsgálatot tarts. Mit vagy hajlandó elfogadni ebben a barátságban? Hol húzod meg a vonalat? Ez nem arról szól, hogy a barátodnak mit kellene tennie, hanem arról, hogy te mit tudsz elfogadni anélkül, hogy folyamatosan rosszul éreznéd magad. Gondold át, mi az, ami még belefér a számodra elfogadható keretekbe, és mi az, ami már túl sok.

Az egészséges határok meghúzása elengedhetetlen a mentális egészséged megőrzéséhez. Ha úgy érzed, folyamatosan alárendelve vagy, vagy hogy a barátod nem értékeli az idődet és a befektetésedet a barátságba, akkor ideje elgondolkodni azon, hogy ez mennyire fenntartható hosszú távon. Lehet, hogy az a határ, hogy csak ritkán találkozol vele, vagy hogy bizonyos témákat egyszerűen nem hozol fel vele beszélgetés során.

Fontos, hogy őszinte légy magaddal. Ne próbáld meg magyarázni a barátod viselkedését, vagy meggyőzni magad arról, hogy „nem is olyan rossz a helyzet”. Ha a barátság negatívan befolyásolja az életedet, akkor jogod van változtatni a dinamikán. Ez nem azt jelenti, hogy véget kell vetned a barátságnak, de azt igen, hogy újra kell definiálnod a feltételeket.

A legfontosabb, hogy tisztában legyél azzal, hogy mit érdemelsz. Megérdemled, hogy olyan emberek vegyenek körül, akik értékelnek téged, és akiknek fontos vagy.

Gondold át a következő kérdéseket:

  1. Milyen gyakran szeretnél találkozni a barátoddal?
  2. Milyen típusú tevékenységeket szeretnél vele csinálni?
  3. Milyen elvárásaid vannak a kommunikációval kapcsolatban (pl. válaszoljon az üzeneteidre)?
  4. Mi az, amit soha nem fogsz elfogadni a barátod viselkedésében?

Miután válaszoltál ezekre a kérdésekre, határozd meg, hogy mit fogsz tenni, ha a barátod átlépi a határaidat. Például, ha megbeszéltek egy találkozót, és a barátod lemondja az utolsó pillanatban, akkor elhatározhatod, hogy legközelebb te nem kezdeményezel találkozót. Vagy ha folyamatosan lekicsinyli az érzéseidet, akkor eldöntheted, hogy nem osztod meg vele a problémáidat.

Ne feledd, a határok meghúzása nem önzés, hanem öngondoskodás. Azzal, hogy tiszteletben tartod a saját igényeidet, lehetővé teszed, hogy egészségesebb és kiegyensúlyozottabb kapcsolatokat alakíts ki.

6. Alternatív megoldások keresése: Találj más barátokat és tevékenységeket!

Új barátságok és tevékenységek új élményeket hozhatnak életünkbe.
Új barátok és tevékenységek segítenek kitágítani a látókört, és erősítik az önbizalmat.

Ha úgy érzed, hogy a barátod mindig másoknak szán időt, de neked soha, fontos, hogy ne ragadj le ebben a helyzetben. Ahelyett, hogy folyamatosan várakozol rá, hogy rád is sor kerüljön, elengedhetetlen, hogy alternatív megoldásokat keress. Ez nem azt jelenti, hogy fel kell adnod a barátságot, hanem azt, hogy gondoskodnod kell a saját boldogságodról és társasági igényeidről.

Az első lépés az, hogy új barátokat szerezz. Ez ijesztőnek tűnhet, de rengeteg lehetőséged van erre:

  • Csatlakozz klubokhoz és egyesületekhez: Keress olyan csoportokat, amelyek a te érdeklődési körödbe tartoznak. Legyen szó sportról, könyvekről, társasjátékokról, vagy bármi másról, a közös érdeklődés kiváló alapot ad a barátságok kialakításához.
  • Vegyel részt tanfolyamokon: Tanulj valami újat! Egy főzőtanfolyam, egy nyelvtanfolyam, vagy egy kreatív írás kurzus remek lehetőséget kínál arra, hogy új embereket ismerj meg.
  • Építs kapcsolatokat a munkahelyeden: Ha a munkatársaiddal jól kijössz, kezdeményezz közös programokat munkaidőn kívül is. Egy kávézás, egy ebéd, vagy egy közös sportolás sokat segíthet a kötelékek erősítésében.
  • Használd a közösségi médiát: Keress online csoportokat, amelyek a te érdeklődési körödbe tartoznak, és vegyél részt a beszélgetésekben. A virtuális kapcsolatok idővel valós barátságokká alakulhatnak.

A barátságok mellett fontos, hogy olyan tevékenységeket is találj, amelyek örömet okoznak neked egyedül is. Ez segíthet abban, hogy kevésbé függj másoktól a boldogságodhoz.

  1. Fedezd fel a hobbidat: Van valami, amit mindig is ki akartál próbálni? Most itt a remek alkalom! A hobbid gyakorlása nem csak kikapcsol, de fejleszti a kreativitásodat és az önbizalmadat is.
  2. Sportolj: A rendszeres mozgás jót tesz a testednek és a lelkednek is. Fuss, ússz, biciklizz, vagy járj edzőterembe – a lényeg, hogy találd meg azt a mozgásformát, amit élvezel.
  3. Olvass: A könyvek új világokat nyitnak meg előtted, és segítenek elszakadni a hétköznapi problémáktól.
  4. Utazz: Fedezd fel a világot! Akár egy közeli városba, akár egy távoli országba utazol, az utazás új élményekkel gazdagít, és segít más szemszögből látni a dolgokat.

A legfontosabb, hogy megtanuld szeretni és értékelni a saját társaságodat. Ha jól érzed magad a bőrödben, akkor kevésbé fogsz rászorulni mások figyelmére és jóváhagyására.

Ne feledd, hogy a barátság egy kétirányú utca. Ha úgy érzed, hogy a barátod nem fektet elegendő energiát a kapcsolatotokba, akkor nem kell feltétlenül vele tartanod. Az alternatív megoldások keresése nem árulás, hanem önvédelem és a saját jólétedért való felelősségvállalás.

7. A barátság újradefiniálása: Lehet, hogy változtatni kell a dinamikán

Elérkeztünk egy kritikus ponthoz: a barátság újradefiniálásához. Ha az eddigiek nem hoztak változást, ideje szembenézni a ténnyel, hogy a barátságotok dinamikája nem feltétlenül egészséges, vagy legalábbis nem kielégítő a számodra. Ez nem feltétlenül jelenti a barátság végét, de biztosan jelenti azt, hogy változtatnod kell a hozzáállásodon és az elvárásaidon.

Először is, gondold végig, mit jelent számodra ez a barátság. Milyen értékeket ad neked? Mi az, ami miatt eddig kitartottál mellette? Ha a mérleg negatívba billen, azaz több a fájdalom és a csalódottság, mint az öröm, akkor érdemes elgondolkodni a távolságtartáson. Ez nem azt jelenti, hogy azonnal megszakítod a kapcsolatot, de csökkentheted az interakciók gyakoriságát és intenzitását.

Másodszor, kommunikálj! Bár már valószínűleg többször is megtetted, próbálj meg egy új megközelítést. Ne vádold a barátodat, hanem inkább fogalmazd meg az érzéseidet „én” üzenetek formájában. Például: „Én szomorú vagyok, amikor azt látom, hogy másokkal töltöd az idődet, de velem sosem.” Vagy: „Én úgy érzem, nem vagyok fontos számodra, amikor sosem hívsz el sehova.” A lényeg, hogy a saját érzéseidet fejezd ki, anélkül, hogy a másikat hibáztatnád.

A legfontosabb felismerés az, hogy te nem tudod megváltoztatni a barátodat. Egyedül a saját reakcióidat és elvárásaidat tudod kontrollálni.

Harmadszor, állíts fel határokat. Ez azt jelenti, hogy nem vagy köteles mindig elérhetőnek lenni, amikor neki szüksége van rád. Nem kell mindig elfogadnod a meghívásait, ha te is szeretnél valamit csinálni, de ő sosem hív meg. Tanuld meg azt mondani, hogy „nem”, és szentelj időt magadra és azokra a dolgokra, amik neked örömet okoznak.

Végül, légy nyitott arra, hogy a barátságotok egy más irányba fejlődjön. Lehet, hogy a jövőben nem lesztek annyira szoros barátok, mint korábban, de ez nem jelenti azt, hogy teljesen megszakítjátok a kapcsolatot. Lehet, hogy alkalmanként találkozni fogtok, vagy csak online tartjátok a kapcsolatot. A lényeg, hogy elfogadd, hogy a dolgok változnak, és a barátságnak is alkalmazkodnia kell az új helyzethez.

8. Mikor érdemes továbblépni: Felismerni, ha a barátság már nem szolgál téged

Eljutottunk oda, ahol fel kell tennünk a nehéz kérdést: mikor válik egy barátság teherré, és mikor érdemes elengedni? Ha a barátod rendszeresen mellőz téged, miközben másokkal gond nélkül tölti az idejét, akkor jogosan merül fel benned a kérdés, hogy van-e ennek a kapcsolatnak jövője. A továbblépés nem feltétlenül jelenti a barátság azonnali megszakítását, de mindenképpen azt, hogy újra kell értékelned a szerepedet ebben a kapcsolatban.

Első lépésként vizsgáld meg, hogy milyen érzéseket vált ki belőled a barátod viselkedése. Érzed magad folyamatosan mellőzve, értéktelennek, vagy kihasználva? Ha a válasz igen, akkor ez egyértelmű jelzés arra, hogy a barátság nem szolgálja a lelki jólétedet.

Második lépésként gondold át, hogy mennyit fektetsz be a barátságba. Te vagy az, aki mindig kezdeményez, szervez programokat, és próbálja tartani a kapcsolatot? Ha igen, és a barátod nem viszonozza ezeket az erőfeszítéseket, akkor a barátság egyoldalúvá vált.

Ha a barátság több fájdalmat okoz, mint örömöt, és a barátod nem hajlandó változtatni a viselkedésén, akkor ideje elgondolkodni a továbblépésen.

Harmadszor, légy őszinte magadhoz. Lehet, hogy a barátod valamilyen nehéz időszakon megy keresztül, és ezért hanyagol téged. De ha ez a helyzet tartósan fennáll, és nem látsz javulást, akkor nem szabad magadat hibáztatnod. Néha az emberek egyszerűen eltávolodnak egymástól.

A továbblépés nem feltétlenül jelenti a barátság durva megszakítását. Jelentheti azt, hogy távolságot tartasz, kevesebbet kezdeményezel, és fókuszálsz a saját boldogságodra és a számodra fontos kapcsolatokra. Lehet, hogy a barátság végül magától kifullad, vagy idővel javul a helyzet. A legfontosabb, hogy te jól érezd magad, és ne ragaszkodj foggal-körömmel egy olyan kapcsolathoz, ami már nem szolgál téged.

Köszönjük a megosztást!
Nóri vagyok, imádom a kreatív tevékenységeket és a szabadban töltött időt. Nagyon szeretek új recepteket felfedezni és elkészíteni, majd megosztani a családommal és barátaimmal. Szenvedélyem a fotózás, legyen szó természetről, utazásról, vagy csak a mindennapi élet apró pillanatairól. Mélyen érdekel a pszichológia és rendszeresen szervezek könyvklub találkozókat, ahol érdekes beszélgetésekbe bonyolódunk. Ezenkívül rajongok a filmekért, és gyakran írok róluk kritikákat. Remélem, hogy az írásaim inspirálhatnak másokat is.
Hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .