8 jel, hogy itt az ideje megkérni a partneredet, hogy szabjon határokat az exével

Érzed a levegőben a feszültséget? Mintha egy harmadik is lenne köztetek, egy láthatatlan árnyék a múltból? Ha az ex folyton felbukkan, akár a partnered tudtával, akár anélkül, itt az ideje ébresztőt fújni! Nyolc árulkodó jel mutatja, hogy a határok elmosódtak, és sürgősen fel kell venned a kesztyűt. Ne hagyd, hogy a múlt szelleme kísértsen! Olvasd el cikkünket, és tudd meg, hogyan védheted meg a kapcsolatodat, és hogyan kovácsolhatsz igazi, intim szövetséget!

Balogh Nóra
23 perc olvasás

Minden kapcsolat más, de egy dolog közös: a bizalom és a kölcsönös tisztelet alapvető fontosságú. Amikor egy korábbi kapcsolat – az ex jelenléte – tartósan beárnyékolja a jelenlegi viszonyt, az komoly problémákhoz vezethet. Nem feltétlenül arról van szó, hogy a partnered rossz szándékú, hanem arról, hogy a határok elmosódnak, és ez a te jóllétedre is hatással van.

Az „ex” nem csak egy név a múltból; ő egy potenciális konfliktusforrás, különösen, ha a kapcsolatuk nem zárult le teljesen, vagy ha közös gyermekeik, tulajdonuk van. A problémát tetézheti, ha a partnered túlzottan ragaszkodik a múlthoz, vagy ha az ex aktívan próbál beavatkozni az életedbe.

Fontos felismerni, hogy a partnered és az ex közötti kapcsolat minősége befolyásolja a te kapcsolatodat is. Ha a partnered nem hajlandó vagy képtelen határokat szabni, az aláássa a bizalmat, féltékenységet szülhet, és a biztonságérzetedet is veszélyeztetheti.

A lényeg, hogy a partnered prioritásként kezelje a te érzéseidet és a kapcsolatotokat, és ennek megfelelően alakítsa a kapcsolatát az exével. Ha ez nem történik meg, az egyértelmű jele annak, hogy be kell avatkoznod.

Ne feledd, nem arról van szó, hogy meg kell tiltanod a partnerednek, hogy beszéljen az exével. Hanem arról, hogy egészséges határokat kell felállítani annak érdekében, hogy a te kapcsolatod virágozzon, és te biztonságban érezd magad.

Miért fontosak a határok az exszel való kapcsolatban?

Az exszel való kapcsolat bonyolult terep lehet egy új kapcsolatban. Ha nincsenek egyértelmű határok, az bizalmatlansághoz, féltékenységhez és állandó stresszhez vezethet. Ezek a negatív érzések pedig alááshatják a jelenlegi kapcsolat stabilitását és boldogságát.

A határok megvédik a partneredet és téged is. Megakadályozzák, hogy az ex túllépje a vonalat, és beavatkozzon a jelenlegi kapcsolatotokba. Gondolj bele: ha az ex folyamatosan kritizálja a partnered választásait vagy a veled való kapcsolatát, az mérgező hatással lehet. A határok ezt a beavatkozást hivatottak megakadályozni.

A határok hiánya azt üzeni, hogy a partnered nem teljesen kötelezte el magát a veled való kapcsolat mellett. Ez bizonytalanságot szülhet, és arra késztethet, hogy megkérdőjelezd a partnered érzéseit irántad.

A világos határok az exszel egyértelművé teszik, hogy a jelenlegi kapcsolat a prioritás. Ezáltal a partnered kifejezi a irántad való elkötelezettségét és tiszteletét.

Fontos megérteni, hogy a határok nem a kontrollról szólnak. Nem arról van szó, hogy megszabod a partnerednek, kivel beszélhet és kivel nem. Ehelyett arról van szó, hogy közösen meghatározzátok, mi az, ami mindkettőtök számára elfogadható és mi az, ami nem. Ezáltal megteremtitek a biztonságos és bizalomteli környezetet, amelyben a kapcsolatotok virágozhat.

Végül pedig, a határok segítenek abban, hogy a partnered teljesen jelen legyen a kapcsolatotokban. Ha nem kell állandóan az exével való kapcsolatával foglalkoznia, akkor több energiája marad rád és a közös jövőtökre.

Jel 1: Gyakori és indokolatlan kapcsolatfelvétel

A gyakori és indokolatlan kapcsolatfelvétel az egyik legárulkodóbb jele annak, hogy a partnerednek határokat kell szabnia az exével. Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy valami rosszindulatú dolog történik, de mindenképpen aggodalomra adhat okot, különösen, ha a kommunikáció tartalma vagy gyakorisága zavaró számodra.

Mikor válik egy kapcsolatfelvétel gyakranak és indokolatlannak? Fontos, hogy megvizsgáljuk a kontextust. Egy volt párnak, akiknek közös gyerekeik vannak, természetesen szükségük van a kommunikációra a gyerekekkel kapcsolatos kérdésekben. Azonban, ha a beszélgetések ezen túlmenően is folytatódnak, és olyan témákat érintenek, amelyek már nem relevánsak a közös múltjukhoz, akkor felmerül a kérdés, hogy miért van erre szükség.

Gondold végig a következőket:

  • Milyen gyakran keresi az ex a partneredet? Napi, heti rendszerességgel?
  • Milyen témákról beszélnek? Személyes dolgok, régi emlékek, vagy a jövő tervei is szóba kerülnek?
  • Érzed-e, hogy a partnered eltitkolja előled ezeket a beszélgetéseket, vagy nyíltan beszél róluk?

Ha a partnered rendszeresen beszél az exével, és ezek a beszélgetések zavarnak téged, fontos, hogy őszintén kommunikálj a partnereddel. Ne vádaskodj, hanem mondd el, hogy mit érzel, és miért érzed ezt. Például: „Én úgy érzem, hogy amikor ilyen gyakran beszélsz az exeddel, az engem kizár a kapcsolatodból, és nem érzem magam biztonságban.”

Az is fontos, hogy megértsd a partnered motivációit. Lehet, hogy a partnered egyszerűen csak barátságos akar lenni az exével, vagy nehezen tudja elengedni a múltat. Ugyanakkor az is lehet, hogy mélyebb okok húzódnak a háttérben.

Például, ha a partnered továbbra is az exétől várja a megerősítést vagy a jóváhagyást, az azt jelezheti, hogy még nem zárta le teljesen a múltat.

A legfontosabb, hogy a partnered megértse, hogy a gyakori és indokolatlan kapcsolatfelvétel az exével káros hatással van a jelenlegi kapcsolatotokra.

Mit tehetsz? Javasolhatod a partnerednek, hogy:

  1. Korlátozza a kapcsolatfelvételt csak a legszükségesebb esetekre.
  2. Határozzanak meg közösen egy „tabu” témakört, amiről nem beszélnek.
  3. Beszélgessenek a partnereddel arról, hogy miért van szüksége a kapcsolatfelvételre az exével.

A lényeg, hogy közösen találjatok megoldást, ami mindkettőtök számára elfogadható, és ami védi a kapcsolatotokat.

Jel 2: Az ex túlzott mértékben van jelen a közösségi médiában

Az ex túlzott közösségi média jelenléte kapcsolatban feszültséget okozhat.
Az ex túlzott jelenléte a közösségi médiában folyamatos feszültséget okozhat, megnehezítve a kapcsolat fejlődését.

A közösségi média mára szerves részévé vált az életünknek. De mi történik, ha a partnered exének online jelenléte kezd árnyékot vetni a kapcsolatotokra? Figyelmeztető jel lehet, ha az ex túlzott mértékben van jelen a partnered közösségi média felületein.

Mit jelent a „túlzott mérték”? Ez sokféleképpen megnyilvánulhat. Például, ha az ex rendszeresen kommenteli a partnered posztjait, akkor is, ha azok semmilyen módon nem kapcsolódnak hozzá. Vagy ha folyamatosan lájkolja a régi képeit, mintha próbálná felidézni a múltat. Esetleg közös emlékeket oszt meg nyilvánosan, amik egyértelműen kényelmetlen helyzetbe hoznak téged és a partneredet.

Fontos megkülönböztetni az ártatlan interakciókat a szándékos provokációtól. Egy-egy kedves komment vagy lájk még nem feltétlenül jelent problémát. Viszont, ha a viselkedés rendszeressé válik, és zavar téged, akkor érdemes komolyan venni a helyzetet.

Az ex online jelenléte nemcsak a te érzelmeidre lehet hatással, hanem a partneredre is. Lehet, hogy ő is kényelmetlenül érzi magát, de nem tudja, hogyan kezelje a helyzetet. Esetleg úgy érzi, hogy kötelessége válaszolni az exnek, még akkor is, ha ez nem esik jól neki.

A partnered közösségi média interakciói az exével akkor válnak problémássá, ha azok kényelmetlenséget okoznak neked, a partnerednek, vagy mindkettőtöknek, és akadályozzák a kapcsolatotok fejlődését.

Mit tehetsz? Először is, beszélj a partnereddel őszintén és nyíltan az érzéseidről. Ne vádold őt, hanem mondd el, hogy mit érzel, amikor látod az ex folyamatos online jelenlétét. Próbáld megértetni vele, hogy ez a viselkedés megbizonytalanít téged, és szeretnéd, ha közösen találnátok egy megoldást.

A megoldás lehet az, hogy a partnered csökkenti az interakciókat az exével a közösségi médiában. Például, nem válaszol minden kommentre, vagy akár letiltja az exet a követők listájáról. A lényeg, hogy olyan határokat szabjon, amik védik a kapcsolatotokat, és amikkel mindketten elégedettek vagytok.

Jel 3: A partnered titkolózik az exszel való kapcsolata miatt

A harmadik jel, hogy ideje határt szabni az exszel való kapcsolatnak, az, ha a partnered titkolózik. Ez a titkolózás sokféleképpen megnyilvánulhat, és mindegyik formája okot ad az aggodalomra.

Például, ha észreveszed, hogy a partnered rejtőzi a telefonjával, ha az ex hívja vagy üzen, az egyértelmű jel. Talán hirtelen kimegy a szobából, amikor csörög a telefon, vagy törli az üzeneteket, mielőtt megmutatná neked a készülékét. Ezek a viselkedések arra utalnak, hogy valamit el akar rejteni előled.

Hasonlóan gyanús lehet, ha a partnered nem említi az exét a beszélgetéseitekben, pedig tudod, hogy tartják a kapcsolatot. Lehet, hogy a partnered megpróbálja elkerülni a konfliktust, vagy egyszerűen nem akarja, hogy tudj a kapcsolatukról. Bármi is legyen az ok, ez a titkolózás bizalmatlanságot szül.

Az is intő jel, ha a partnered nem mondja el neked, hogy hol van vagy kivel van, ha az exszel találkozik. Lehet, hogy azt mondja, „elintézek valamit”, de nem részletezi, hol vagy kivel. Ez a homályosság megkérdőjelezi a partnered őszinteségét és hűségét.

A titkolózás a kapcsolatban a bizalom hiányát jelzi. Ha a partnered úgy érzi, hogy valamit el kell rejtenie az exével kapcsolatban, az komoly problémát vet fel a kettőtök között.

Fontos megérteni, hogy a titkolózás nem feltétlenül jelenti azt, hogy a partnered megcsal. Lehet, hogy csak próbálja kímélni a te érzéseidet, vagy elkerülni a konfliktust. Azonban a titkolózás mindig aláássa a bizalmat, és hosszú távon károsíthatja a kapcsolatotokat.

Ha azt tapasztalod, hogy a partnered titkolózik az exszel való kapcsolata miatt, nyíltan és őszintén beszélj vele erről. Mondd el, hogy érzed magad, és miért aggódsz. Próbálj meg közösen megoldást találni, ami mindkettőtöknek megfelel.

Például megkérheted a partneredet, hogy legyen nyitottabb és őszintébb az exszel való kapcsolatáról. Megbeszélhetitek, hogy milyen típusú kommunikáció elfogadható, és milyen nem. Fontos, hogy mindketten komfortosan érezzétek magatokat a határokkal, és hogy ezeket a határokat tiszteletben tartsátok.

Jel 4: Az ex folyamatosan kritizálja a partneredet vagy a kapcsolatotokat

Az ex folyamatos kritikája a partneredre vagy a kapcsolatotokra irányulóan egyértelmű vészjel. Nem csak kellemetlen, hanem káros is lehet a partnered önbecsülésére és a kettőtök közötti bizalomra. Ha az ex rendszeresen negatív megjegyzéseket tesz, célzásokkal él, vagy nyíltan becsmérli a partneredet, esetleg a kapcsolatotokat, az azt jelzi, hogy nincsenek meg a megfelelő határok, és az ex továbbra is befolyást gyakorol a partnered életére.

A kritika sokféle formában megjelenhet. Lehet passzív-agresszív megjegyzés a partnered munkájáról, hobbijairól, vagy akár a külső megjelenéséről. Például: „Persze, most már menő lett a futás, mióta veled jár.” Vagy éppen nyíltan kritizálhatja a kapcsolatotokat: „Szerintem ez nem fog sokáig tartani, ő nem az a típus.” Ezek a megjegyzések aláássák a partnered önbizalmát és a kapcsolatotok stabilitását.

Fontos megérteni, hogy az ilyen kritika mögött gyakran irigység, féltékenység vagy a múlt elengedésének képtelensége húzódik meg. Az ex valószínűleg nem tudja elfogadni, hogy a partnered továbblépett, és boldog egy új kapcsolatban. A kritika egyfajta módja annak, hogy továbbra is kapcsolatban maradjon, még ha negatív módon is.

Nézzünk néhány példát, mikor érdemes komolyan venni a helyzetet:

  • Az ex rendszeresen üzeneteket küld a partnerednek, amikben kritizálja a döntéseit.
  • Az ex a közös barátok előtt negatívan beszél a kapcsolatotokról.
  • Az ex a közösségi médiában tesz közzé olyan bejegyzéseket, amik egyértelműen a partnerednek szólnak és kritikusak.
  • Az ex folyamatosan emlékezteti a partneredet a múltbeli hibáira.

Miért olyan fontos, hogy a partnered szabjon határokat? Mert a folyamatos kritika aláássa a partnered önbecsülését és hosszú távon káros hatással lehet a mentális egészségére. Emellett a negatív megjegyzések feszültséget szülhetnek a kapcsolatotokban, hiszen senki sem szereti hallani, hogy a párját folyamatosan kritizálják. A határok meghúzása segít megvédeni a partneredet és a kapcsolatotokat.

A partnerednek egyértelművé kell tennie az ex számára, hogy a kritika elfogadhatatlan, és nem fogja tűrni a további negatív megjegyzéseket.

A határok meghúzása nem jelenti azt, hogy a partnerednek megszakítania kell a kapcsolatot az exével (főleg, ha gyerekek is vannak a képben). Azt jelenti, hogy egyértelmű szabályokat kell felállítani a kommunikációra vonatkozóan. Például, hogy csak a gyerekekkel kapcsolatos kérdésekben kommunikálnak, vagy hogy a negatív megjegyzések esetén azonnal megszakítják a beszélgetést.

Ha a partnered vonakodik határokat szabni, érdemes megbeszélni vele, hogy miért érzi ezt nehéznek. Lehet, hogy bűntudata van a múlttal kapcsolatban, vagy fél a konfliktustól. Fontos, hogy támogató legyél, és segíts neki megérteni, hogy a határok meghúzása a saját és a kapcsolatotok érdekében történik.

Jel 5: A partnered érzelmileg túlságosan függ az exétől

Az érzelmi függőség az exétől az egyik legkárosabb dolog lehet egy új kapcsolatban. Ez nem csupán kellemetlen, hanem alá is áshatja a bizalmat és a biztonságot, amit a partnereddel próbáltok felépíteni. De honnan tudhatod, hogy ez a helyzet áll fenn? Figyelj a következő jelekre:

  • Állandóan az exéről beszél. Nem csupán említgeti őket, hanem szinte minden beszélgetésben előkerül valamilyen formában. Ez lehet panaszkodás, dicsőítés, vagy akár csak összehasonlítás veled.
  • Az exének véleménye fontosabb, mint a tiéd. Komoly döntések előtt, vagy akár apróbb kérdésekben is az exétől kér tanácsot, nem tőled.
  • Érzelmileg támogatja az exét, a te igényeid rovására. Ha az exének problémája van, azonnal ott terem, a te problémáidat viszont háttérbe szorítja.
  • Titkolja a kapcsolatát az exével. Ha úgy érzed, mintha rejtegetné előled, hogy az exével beszél, találkozik, akkor valószínűleg van rá oka.
  • Szüksége van az ex megerősítésére. Folyamatosan visszaigazolást vár az exétől, legyen szó a külsejéről, a munkájáról, vagy a személyiségéről.

Ez az érzelmi függőség nem jelenti feltétlenül azt, hogy a partnered még mindig szerelmes az exébe. Gyakran inkább a megszokásról, a kényelemről, vagy a feldolgozatlan érzelmekről van szó. Lehet, hogy fél egyedül lenni, vagy egyszerűen nem tudja elengedni a múltat.

A legfontosabb, hogy felismerd: a partnered érzelmi energiájának jelentős része még mindig az exére irányul, ami a te kapcsolatodat hátráltatja.

Mit tehetsz ilyenkor? Először is, nyugodtan és őszintén beszélj a partnereddel az érzéseidről. Mondd el neki, hogy zavar, hogy ennyire függ az exétől, és hogy ez hogyan befolyásolja a kapcsolatotokat. Próbálj meg együtt kitalálni megoldásokat. Például kérheted, hogy ritkábban beszéljenek, vagy hogy ne osszon meg veled olyan részleteket az exéről, amik számodra fájdalmasak.

Ne feledd: a határok meghúzása nem a kapcsolat végét jelenti, hanem éppen ellenkezőleg: a kapcsolat védelmét szolgálja. Ha a partnered nem hajlandó változtatni, akkor érdemes elgondolkodni azon, hogy ez a kapcsolat valóban jó-e neked.

Jel 6: Az ex beavatkozik a jelenlegi kapcsolatotokba

Az ex beavatkozása gyakran károsítja az új kapcsolatot.
Az ex folyamatos beavatkozása gyakran bizalomhiányt jelez, ami hosszú távon rombolhatja a kapcsolatot.

A hatodik jel, hogy itt az ideje határokat szabni az exszel: az ex aktívan beavatkozik a jelenlegi kapcsolatotokba. Ez a beavatkozás sokféle formát ölthet, és mindegyik komoly aggodalomra ad okot. Nem pusztán arról van szó, hogy „ők még barátok” – ez arról szól, hogy az ex átlépi a határt, és közvetlen befolyást gyakorol a te és a partnered kapcsolatára.

Gondolj bele: az ex rendszeresen kritizálja a partneredet a te jelenlétedben, vagy éppen a hátad mögött. Esetleg állandóan „aggódik” a partneredért, és tanácsokat osztogat a kapcsolatotokról, amire senki sem kérte. Az is beavatkozásnak minősül, ha az ex folyamatosan a partneredre támaszkodik érzelmileg, kihasználva a múltbeli kapcsolatukból származó bizalmat. Ez a fajta érzelmi függőség megnehezíti a partnered számára, hogy teljesen a jelenlegi kapcsolatára koncentráljon.

Az ex beavatkozása nem mindig nyilvánvaló. Lehet, hogy passzív-agresszív megjegyzéseket tesz, vagy éppen szabotálja a közös terveiteket. Például, ha kirándulást terveztek, az ex „véletlenül” pont akkor hívja fel a partneredet egy „sürgős” problémával. Vagy ha a partnered elmeséli az exnek a terveiteket, az ex lekicsinylően nyilatkozik róluk, megpróbálva elvenni tőletek a kedvet.

Fontos felismerni, hogy az ex beavatkozása nem csak kellemetlen, hanem aláássa a kapcsolatotok alapjait. A bizalom sérül, a kommunikáció nehezebbé válik, és a partnered kénytelen kettős lojalitás között őrlődni. Ez hosszú távon frusztrációhoz, haraghoz és akár szakításhoz is vezethet.

Az alábbiakban néhány konkrét példa, hogyan avatkozhat be az ex a kapcsolatotokba:

  • Folyamatosan üzenget a partnerednek, gyakran irreleváns dolgokról.
  • Elvárja, hogy a partnered részt vegyen a családi eseményeken, még a te jelenléted nélkül is.
  • Közös barátoknak panaszkodik a kapcsolatotokról, negatív képet festve rólad.
  • Megpróbálja féltékennyé tenni a partneredet más férfiakkal/nőkkel.
  • Állandóan emlékezteti a partneredet a közös emlékeikre, romantikus hangulatot teremtve.

A legfontosabb, hogy a partnered kiálljon melletted, és egyértelműen kommunikálja az ex felé, hogy a beavatkozás nem elfogadható. Ha a partnered nem hajlandó határokat szabni, az komoly kérdéseket vet fel a kapcsolatotok jövőjével kapcsolatban.

Ne hagyd figyelmen kívül ezeket a jeleket. A korai beavatkozás megelőzheti a komolyabb problémákat, és segíthet megvédeni a kapcsolatodat az ex káros befolyásától. Beszélj nyíltan a partnereddel az érzéseidről, és közösen találjatok megoldást a helyzetre. Emlékezz, a te boldogságod és a kapcsolatotok védelme a legfontosabb.

Jel 7: A partnered nem helyezi előtérbe a te igényeidet az exével szemben

A partnered és az exe közötti kapcsolat problematikussá válhat, ha úgy érzed, a te igényeid háttérbe szorulnak az ex igényeihez képest. Ez nem azt jelenti, hogy a partnerednek teljesen meg kell szakítania a kapcsolatot az exével (bár ez bizonyos esetekben indokolt lehet), hanem azt, hogy a te párkapcsolatodnak kell az elsődleges prioritásnak lennie. Amikor ez nem történik meg, az komoly feszültségekhez vezethet.

Gondolj bele, milyen érzés, amikor a partnered az exének a kérésére azonnal ugrásra kész, miközben a te kéréseidre halogatással vagy kifogásokkal válaszol. Például, ha az ex hirtelen babysittert keres, a partnered azonnal felajánlja a segítségét, miközben a te régóta tervezett programotok mindig valami miatt csúszik. Ez azt az üzenetet közvetíti, hogy az ex igényei fontosabbak, mint a tieid.

Egy másik gyakori példa, amikor a partnered az exével folytatott telefonbeszélgetéseknek, üzenetváltásoknak szenteli az idejét, ahelyett, hogy veled töltené. Ha a partnered folyamatosan az exével van elfoglalva, és kevés időt vagy energiát szán rád, az azt sugallja, hogy a kapcsolatotok nem élvez prioritást.

A legfontosabb, hogy érezd: a te érzéseid és igényeid számítanak. Ha a partnered folyamatosan az exének a kedvében jár, a te igényeid figyelmen kívül hagyásával, az egyértelmű jele annak, hogy határokat kell szabni.

Ez nem irigységről szól, hanem arról, hogy egy egészséges párkapcsolatban a kölcsönös tisztelet és a prioritások megfelelő kezelése elengedhetetlen. Ha a partnered nem képes ezt biztosítani, az aláássa a bizalmat és a biztonságot a kapcsolatban.

Fontos, hogy nyíltan és őszintén beszélj a partnereddel az érzéseidről. Mondd el neki, hogy hogyan érint, amikor úgy érzed, hogy az ex igényei előrébb vannak helyezve, mint a tieid. Próbáljatok közösen megoldást találni, amely mindkettőtök számára elfogadható. Ha a partnered nem hajlandó változtatni a viselkedésén, az egy intő jel lehet a kapcsolat jövőjére nézve.

Jel 8: Intuíciód súgja, hogy valami nincs rendben

Az intuíció egy erős eszköz, amit gyakran figyelmen kívül hagyunk. Ha folyamatosan az a furcsa érzésed van, hogy valami nincs rendben a partnered és az exe kapcsolata körül, akkor érdemes odafigyelni. Ne söpörd a szőnyeg alá ezeket az érzéseket, mert gyakran a tudatalattid észrevesz olyan jeleket, amiket a tudatos elméd nem.

Lehet, hogy nem tudod pontosan megfogalmazni, mi zavar, de a bizonytalanság, a nyugtalanság állandóan jelen van. Például, a partnered hirtelen sokkal többet beszél az exéről, vagy titkolózóbbá válik a telefonja használatával kapcsolatban. Esetleg észreveszed, hogy a viselkedése megváltozott, és valahogy távolabb került tőled.

Fontos megjegyezni, hogy nem feltétlenül jelenti ez azt, hogy a partnered megcsal. Az intuíciód arra figyelmeztethet, hogy a határok elmosódnak, és a kapcsolatuk túlságosan szoros maradt. Ez önmagában is problémát okozhat a te kapcsolatodban, mert alááshatja a bizalmat és a biztonságot.

A legfontosabb, hogy ne hagyd figyelmen kívül az érzéseidet. Ha úgy érzed, hogy valami nem stimmel, akkor beszélj a partnereddel őszintén és nyíltan.

Próbáld meg pontosan leírni, mit érzel, és miért gondolod, hogy határokra van szükség. A kommunikáció a kulcs. Lehet, hogy a partnered nem is tudja, hogy zavar téged a helyzet, ezért fontos, hogy tudasd vele.

Köszönjük a megosztást!
Nóri vagyok, imádom a kreatív tevékenységeket és a szabadban töltött időt. Nagyon szeretek új recepteket felfedezni és elkészíteni, majd megosztani a családommal és barátaimmal. Szenvedélyem a fotózás, legyen szó természetről, utazásról, vagy csak a mindennapi élet apró pillanatairól. Mélyen érdekel a pszichológia és rendszeresen szervezek könyvklub találkozókat, ahol érdekes beszélgetésekbe bonyolódunk. Ezenkívül rajongok a filmekért, és gyakran írok róluk kritikákat. Remélem, hogy az írásaim inspirálhatnak másokat is.
Hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .