8 jel, hogy készen állsz újra randizni egy szakítás után

Porold le a flitteres ruhád, mert a szingli éned hamarosan újra szárnyra kap! Véget ért egy fejezet, de a könyv még nem zárult le. Készen állsz az újrakezdésre? A szíved már nemcsak gyógyul, hanem kalandra éhes? Összeszedtük azt a 8 árulkodó jelet, ami azt súgja: ideje leporolni a randi-appokat, és újra belevetni magad a nagybetűs Életbe! Vajon te is közéjük tartozol?

Balogh Nóra
25 perc olvasás

A szakítás utáni időszak mindenkinek másképp telik. Van, aki azonnal új kalandokba vetné magát, míg másoknak hónapokra, akár évekre van szükségük a gyógyuláshoz. Nincs helyes vagy helytelen időpont arra, hogy mikor kezdj újra randizni. A lényeg, hogy ne kényszerítsd magadra semmit, és hallgass a belső hangodra.

Sokak számára a legnehezebb kérdés az, hogy honnan tudhatják, tényleg készen állnak-e. A válasz nem egyszerű, és nem is egzakt tudomány. Nem létezik egy varázslatos formula, ami megmondja, hogy „most már mehetsz”. A lényeg, hogy ne menekülésként tekintsd az új kapcsolatokra, hanem valódi érdeklődés vezéreljen.

A randizás újrakezdésének ideje akkor jön el, amikor már nem a volt partnered hiánya motivál, hanem a saját boldogságod keresése.

Fontos, hogy tisztában legyél azzal, mit szeretnél egy új kapcsolattól, és hogy mit tanultál a korábbi hibáidból. Ne az legyen a célod, hogy betölts egy űrt, hanem hogy valakit találj, akivel kölcsönösen gazdagíthatjátok egymás életét. Ha még mindig a régi kapcsolatod árnyékában élsz, akkor érdemes még várnod egy kicsit. A türelem rózsát terem, és ez a randizásra is igaz!

Az alábbiakban bemutatunk 8 jelet, amelyek segíthetnek eldönteni, hogy készen állsz-e az újrakezdésre. Ezek a jelek nem szentírások, de iránymutatást adhatnak a helyes döntés meghozatalához.

A gyászfeldolgozás szakaszai és a randizás

A szakítás utáni gyászfeldolgozás nem egy lineáris folyamat, hanem inkább egy hullámvasúthoz hasonlít. Vannak jobb és rosszabb napok, és ami még fontosabb, nincs két ember, aki ugyanúgy éli meg. A klasszikus gyászfázisok – tagadás, harag, alkudozás, depresszió, elfogadás – nem feltétlenül következnek egymás után, és nem is mindenki tapasztalja meg mindegyiket.

Fontos megérteni, hogy a randizásra való készség nem feltétlenül azt jelenti, hogy teljesen túlléptél a szakításon. Inkább arról szól, hogy elértél egy olyan pontot, ahol képes vagy nyitottan és egészségesen belekezdeni egy új kapcsolatba, anélkül, hogy a múltbeli sérelmek és fájdalmak uralnák az új dinamikát.

Nézzük meg, hogyan kapcsolódnak a gyász egyes szakaszai a randizásra való készséghez:

  • Tagadás: Ha még mindig tagadod a szakítást, vagy abban reménykedsz, hogy a volt partnered visszatér, valószínűleg nem vagy kész randizni. Az új kapcsolatokba való belevágás ilyenkor kudarcra van ítélve.
  • Harag: A harag természetes reakció, de ha a dühöd másokra vetíted, vagy a randevúidat a volt partnered elleni bosszú eszközeként használod, az nem vezet jóra.
  • Alku: Ha azon kapod magad, hogy alkudozol magaddal (pl. „Ha csak még egy esélyt kapnék…”), akkor még nem sikerült elfogadnod a helyzetet, és a randizás csak tovább bonyolítja a dolgokat.
  • Depresszió: A szomorúság és a letargia normális a gyász során, de ha ez az állapot tartós és akadályoz abban, hogy élvezd az életet, érdemes szakemberhez fordulni, mielőtt új kapcsolatot keresnél.
  • Elfogadás: Az elfogadás nem feltétlenül jelenti azt, hogy boldog vagy a szakítással, hanem azt, hogy elfogadod a valóságot és képes vagy továbblépni. Ez az a pont, ahol a randizás már egy reális lehetőség lehet.

A legfontosabb, hogy őszinte legyél magadhoz. Kérdezd meg magadtól, hogy a randizás valóban a te érdekedet szolgálja-e, vagy csak egy módja annak, hogy elkerüld a fájdalmat.

Ne feledd, a gyász feldolgozása időt vesz igénybe, és nincs helyes vagy helytelen időpont a randizásra. Hallgass a belső hangodra, és csak akkor vágj bele, ha úgy érzed, hogy készen állsz!

1. Jel: Már nem érzel intenzív fájdalmat a volt partnered iránt

Az első és talán legfontosabb jel, hogy készen állsz újrakezdeni a randizást, az az, hogy már nem érzel intenzív fájdalmat a volt partnered iránt. Ez nem azt jelenti, hogy teljesen elfelejtetted őt, vagy hogy a kapcsolatotok sosem volt fontos. Inkább azt, hogy az érzelmi sebek gyógyulófélben vannak, és képes vagy racionálisan, elfogulatlanul gondolni a múltra.

Amikor még friss a szakítás, a fájdalom mindent áthat. A volt partnered minden cselekedete, minden emlékeztető a közös múltra szinte fizikai fájdalmat okoz. Folyamatosan azon gondolkodsz, hol rontottad el, mit tehettél volna másképp, és vajon van-e még remény a visszatérésre. Ez az állapot természetes, a gyász része, de nem szabad benne ragadni.

A gyógyulás jele, ha már képes vagy érzelmi távolságot tartani. Már nem szorongsz, ha meglátod őt az utcán, nem keresed a közösségi médiában, és nem elemzed a barátaitoktól szerzett információkat. El tudod fogadni, hogy a kapcsolatnak vége, és bár szomorú lehetsz, nem érzed azt a mindent elsöprő fájdalmat, ami korábban jellemezte a helyzetet.

Persze, a gyógyulás nem egy egyenes vonal. Lehetnek hullámvölgyek, amikor újra felerősödnek a negatív érzelmek. De a lényeg, hogy ezek a hullámok egyre ritkábbak és egyre gyengébbek legyenek. Ha már képes vagy elfogadni a múltat, és a jövőre koncentrálni, az egyértelmű jele annak, hogy elindultál a jó úton.

A legfontosabb, hogy ne kényszerítsd magad semmire. Ne kezdj el randizni csak azért, hogy elfelejtsd a volt partnered, vagy hogy bebizonyítsd magadnak és másoknak, hogy túl vagy rajta. Akkor leszel igazán készen, ha a randizás gondolata izgalmat és kíváncsiságot vált ki belőled, nem pedig félelmet és szorongást.

Fontos megjegyezni, hogy a „nem érzek intenzív fájdalmat” nem egyenlő a „teljesen közömbös vagyok”. Lehetnek benned még pozitív emlékek, talán még szereted is a volt partnered valamilyen szinten. De ez a szeretet már nem az a szenvedélyes, birtokló érzés, ami korábban volt. Inkább egy barátságos, tiszteletteljes érzés, ami megengedi, hogy továbblépj.

Ha képes vagy pozitívan tekinteni a jövőre, és nyitott vagy új kapcsolatokra, akkor valószínűleg készen állsz arra, hogy újra randizz. Ne siettesd a folyamatot, de ne is félj tőle. Hallgass a belső hangodra, és légy őszinte magadhoz. A megfelelő időben a megfelelő ember is meg fog érkezni az életedbe.

2. Jel: Vágysz a társaságra és a kapcsolódásra

A társaság iránti vágy a gyógyulás természetes jele.
A társas kapcsolatok erősítik az érzelmi jólétet és csökkentik a stresszt egy szakítás utáni időszakban.

A szakítás utáni időszakban természetes, hogy egyedül vagyunk, és időre van szükségünk ahhoz, hogy feldolgozzuk a történteket. Azonban, ha azt veszed észre, hogy egyre jobban vágysz a társaságra és a kapcsolódásra, az egyértelmű jele lehet annak, hogy kezdesz kilábalni a gyászból, és nyitottabb vagy az új élményekre, akár a randizásra is.

Ez a vágy nem feltétlenül romantikus jellegű, de mindenképpen azt mutatja, hogy pszichésen és érzelmileg is kezdesz elmozdulni a befelé forduló, önsajnáló fázisból. Elkezd érdekelni, mi történik a körülötted lévőkkel, szeretnél részt venni közös programokban, és újra megtapasztalni az emberi kapcsolatok örömét.

Persze, fontos különbséget tenni aközött, hogy kétségbeesetten keresed a társaságot, mert félsz az egyedülléttől, és aközött, hogy őszintén vágysz a kapcsolódásra másokkal. Az előbbi esetben valószínűleg még nem dolgoztad fel teljesen a szakítást, és a társaságkeresésed inkább menekülés, semmint valódi igény. Utóbbi esetben viszont már képes vagy értékelni a barátságokat, a családi kapcsolatokat, és nyitott vagy új ismeretségekre is.

Hogyan tudod megkülönböztetni a kettőt?

  • Figyeld meg a motivációidat! Miért szeretnél társaságban lenni? Azért, hogy eltereld a figyelmed a fájdalomról, vagy azért, mert valóban érdekelnek a mások?
  • Értékeld az egyedüllétet is! Képes vagy élvezni az egyedül töltött időt, vagy állandóan feszült vagy, ha egyedül maradsz?
  • Légy őszinte magadhoz! Ne próbáld meg becsapni magad azzal, hogy készen állsz a randizásra, ha valójában még nem vagy.

Ha a vágy a társaságra és a kapcsolódásra nem menekülés az egyedüllét elől, hanem egy természetes igény a közösségre és az emberi kapcsolatokra, akkor ez egy erős jelzés arra, hogy kezdesz kilábalni a szakításból és nyitottabbá válsz az új lehetőségekre.

Ez a vágy nem feltétlenül azonnal randizáshoz kell, hogy vezessen. Kezdd azzal, hogy több időt töltesz a barátaiddal és a családoddal. Vegyél részt olyan programokon, amelyek érdekelnek, és ahol új emberekkel is találkozhatsz. Így fokozatosan visszaszerezheted a társasági életedet, és felkészülhetsz a randizásra anélkül, hogy nyomást gyakorolnál magadra.

Fontos, hogy ne erőltess semmit. Ha azt érzed, hogy még nem állsz készen, akkor ne siettesd a dolgokat. A gyász feldolgozása időt vesz igénybe, és mindenkinek más ütemben halad. Légy türelmes magadhoz, és hallgass a belső hangodra. Ha eljön az ideje, tudni fogod.

3. Jel: Megbocsátottál magadnak és a volt partnerednek

A megbocsátás nem azt jelenti, hogy helyesled a történteket, vagy elfelejted a fájdalmat. Sokkal inkább arról van szó, hogy elengeded a haragot és a neheztelést, ami fogva tartott. Ha még mindig a volt partnered hibáin rágódsz, vagy magadat hibáztatod mindenért, valószínűleg még nem állsz készen arra, hogy egészségesen kapcsolódj valaki máshoz.

A megbocsátás folyamata időbe telik, és nem lineáris. Lehetnek napok, amikor úgy érzed, sikerült továbblépned, majd hirtelen visszatérnek a negatív érzések. Ez teljesen normális. A lényeg, hogy aktívan dolgozz a megbocsátáson, és ne engedd, hogy a múltbeli sérelmek meghatározzák a jövődet.

Érdemes átgondolni, hogy mi történt a kapcsolatban, és tanulni belőle. Milyen szerepet játszottál te a szakításban? Milyen hibákat követtél el? Mit csinálnál másképp a jövőben? Ezek a kérdések segítenek abban, hogy fejlődj, és elkerüld a hasonló helyzeteket a következő kapcsolataidban.

A megbocsátás magadnak talán még nehezebb, mint a volt partnerednek. Fontos elfogadni, hogy senki sem tökéletes, és mindannyian hibázunk. Ne ostorozd magad a múltbeli döntéseidért. Koncentrálj inkább arra, hogy mit tehetsz most azért, hogy jobb ember legyél.

Ha képes vagy belátni a saját felelősségedet a szakításban, és megbocsátani magadnak a hibáidat, az azt jelzi, hogy feldolgoztad a veszteséget, és készen állsz arra, hogy továbblépj.

Néhány jel, hogy a megbocsátás útján jársz:

  • Képes vagy nyugodtan beszélni a volt partneredről, anélkül, hogy düh vagy keserűség érezne.
  • Nem érzed szükségét annak, hogy bosszút állj, vagy rosszat kívánj neki.
  • Elfogadod, hogy a kapcsolat véget ért, és nem próbálod meg visszaszerezni őt.
  • Képes vagy örülni a volt partnered boldogságának, még akkor is, ha az nem veled van.
  • Nem hasonlítod össze a potenciális új partnereidet a volt partnereddel.

Ha ezek a jelek jellemzőek rád, akkor jó úton haladsz a megbocsátás felé, és valószínűleg közelebb vagy ahhoz, hogy újra randizz.

4. Jel: Tudod, mit szeretnél egy kapcsolatban

A szakítás utáni időszak önmagunkkal való szembenézésre is kiválóan alkalmas. Nem csak a múltat kell feldolgozni, hanem a jövőt is érdemes tervezgetni. Ennek fontos része, hogy tisztázd magadban, valójában mit is szeretnél egy új párkapcsolatban. Ha erre a kérdésre már van válaszod, az egyértelmű jele annak, hogy közelebb vagy a randizásra való felkészüléshez.

Gondold végig, milyen értékek a számodra fontosak? Milyen életstílust élsz, és milyen életstílust szeretnél élni a jövőben? Milyen elvárásaid vannak egy partnerrel szemben? Ezek a kérdések segítenek abban, hogy ne csak vakon rohanj bele egy új kapcsolatba, hanem tudatosan válaszd ki azt a partnert, aki a leginkább passzol hozzád.

Az előző kapcsolatod elemzése is sokat segíthet. Mik voltak a problémák? Mi hiányzott? Mi működött jól? Ezekből a tanulságokból kiindulva elkerülheted a korábbi hibákat, és jobban tudod majd értékelni azokat a tulajdonságokat egy partnerben, amik számodra igazán fontosak.

Ne csak felszínes dolgokban gondolkodj! A külső persze fontos lehet, de sokkal lényegesebb, hogy a belső értékek, a gondolkodásmód és az életszemlélet egyezzen. Keress olyan partnert, aki megért téged, támogat a céljaidban és akivel közös jövőt tudsz elképzelni.

Fontos megérteni, hogy nem létezik tökéletes partner. Mindannyian hibázunk, és mindannyian mások vagyunk. Viszont vannak olyan alapvető elvárások, amiknek teljesülniük kell ahhoz, hogy egy kapcsolat hosszú távon működjön. Ha ezeket az elvárásokat már pontosan meg tudod fogalmazni, az azt jelenti, hogy tisztában vagy önmagaddal és a szükségleteiddel.

Például, ha tudod, hogy a számodra fontos a kommunikáció, akkor keresd azt a partnert, aki nyitott, őszinte és képes a problémák megbeszélésére. Ha a karrier fontos számodra, akkor olyan partnert válassz, aki támogat ebben és nem féltékeny a sikereidre.

Ne félj magasra tenni a mércét! Megérdemled a legjobbat, és nem kell beérned kevesebbel. Viszont légy reális is! Senki sem fogja minden elvárásodat teljesíteni, és neked is kompromisszumokat kell kötnöd.

A legfontosabb, hogy tudd, mit akarsz, és ne elégedj meg olyannal, ami nem elég jó. Ez a tudatosság az, ami segít abban, hogy sikeres és boldog párkapcsolatot alakíts ki.

Az, hogy tisztában vagy azzal, mit szeretnél egy kapcsolatban, nem csak a partnered kiválasztásában segít, hanem abban is, hogy te magad jobb partner legyél. Tudod, mit kell adnod egy kapcsolatban, és tudod, mire van szükséged a boldogsághoz. Ez az önismeret az alapja minden sikeres kapcsolatnak.

Ne siettesd a dolgokat! Adj időt magadnak, hogy megtaláld a megfelelő partnert. Ne érezd kényszert arra, hogy azonnal kapcsolatba lépj valakivel csak azért, hogy ne legyél egyedül. Az egyedüllét is lehet értékes időszak, amikor önmagadra koncentrálhatsz és felkészülhetsz a következő kapcsolatra.

Tehát, ha már tudod, milyen értékek a számodra fontosak, milyen elvárásaid vannak egy partnerrel szemben, és mit tanultál az előző kapcsolataidból, akkor nagy valószínűséggel készen állsz arra, hogy újra randizz. Ez a tudatosság az, ami segít abban, hogy sikeres és boldog párkapcsolatot alakíts ki.

5. Jel: Készen állsz arra, hogy sebezhető légy

A sebezhetőség sokszor ijesztőnek tűnhet, különösen egy szakítás után. Érthető, ha falakat építesz magad köré, hogy megvédd a szíved a további fájdalomtól. De a valódi kapcsolatok alapja a sebezhetőség, az a képesség, hogy megmutasd a valódi énedet, a hibáiddal és a félelmeiddel együtt.

Ha készen állsz újra randizni, az azt is jelenti, hogy képes vagy leengedni ezeket a falakat. Nem arról van szó, hogy azonnal kiteregeted a szennyest, hanem arról, hogy biztonságban érzed magad ahhoz, hogy megoszd a gondolataidat, érzéseidet és vágyaidat egy másik emberrel. Ez azt jelenti, hogy képes vagy beszélni a félelmeidről, a reményeidről és a múltbeli tapasztalataidról is, anélkül, hogy azonnal elmenekülnél vagy védekező pozícióba kerülnél.

Ez nem jelenti azt, hogy vakon megbízol bárkiben. A sebezhetőség nem egyenlő a naivitással. Azt jelenti, hogy választod, hogy megnyílsz, miután felmérted a helyzetet és úgy döntöttél, hogy a másik fél érdemes a bizalmadra. Ez egy tudatos döntés, nem pedig egy kényszer.

Honnan tudhatod, hogy valóban készen állsz a sebezhetőségre? Figyeld magad:

  • Érzed-e a vágyat, hogy valakivel megoszd az életedet, ahelyett, hogy csak elzárkóznál?
  • Képes vagy-e őszintén beszélni a korábbi kapcsolataidról, anélkül, hogy az exedet hibáztatnád mindenért?
  • Meg tudod-e fogalmazni, hogy mit szeretnél egy kapcsolattól, és mi az, amit nem vagy hajlandó elfogadni?

Ha képes vagy ezekre a dolgokra, akkor valószínűleg készen állsz arra, hogy sebezhető légy, és ez egy nagyszerű jel arra, hogy újra randizni kezdj. A sebezhetőség a kulcsa a mély, értelmes kapcsolatoknak.

Ne feledd, a sebezhetőség nem egy gyengeség, hanem egy erő. Azt mutatja, hogy van bátorságod szembenézni a félelmeiddel, és hogy hajlandó vagy kockáztatni a szeretetért. Ne félj megmutatni a valódi énedet – ez az, ami igazán vonzóvá tesz.

6. Jel: Élvezed az egyedüllétet és nem félsz tőle

Az önállóság erősödése jelzi készen állsz a randira.
Az egyedüllét élvezete megerősíti önbizalmadat, segít feldolgozni a múltat és új kapcsolatokat építeni.

Az egyedüllétet élvezni és nem félni tőle kulcsfontosságú jel, hogy készen állsz továbblépni. Sokan a szakítás után azonnal új kapcsolatba menekülnek, mert nem bírják az egyedüllétet. Félnek a csendtől, a magánytól, attól, hogy szembenézzenek önmagukkal. Ha azonban megtanultad értékelni az egyedül töltött időt, az azt jelenti, hogy sokat fejlődtél.

Ez nem azt jelenti, hogy soha többé nem vágysz társaságra, vagy hogy lemondtál a szerelemről. Egyszerűen azt jelenti, hogy képes vagy boldognak lenni a saját bőrödben, anélkül, hogy egy másik ember validálására szorulnál. Tudsz egyedül filmet nézni, könyvet olvasni, kirándulni menni, vagy bármilyen más tevékenységet élvezni, amire korábban talán nem volt időd vagy lehetőséged.

Amikor nem félsz az egyedülléttől, akkor sokkal erősebb helyzetből indulsz egy új kapcsolatba. Nem keresel kétségbeesetten valakit, aki betölti az űrt, hanem válogatósabb lehetsz, és olyan embert választhatsz, aki valóban illik hozzád és kiegészít téged, nem pedig hiányosságokat pótol.

Gondolj bele: ha a boldogságod kizárólag egy másik embertől függ, az hatalmas nyomás rájuk és rád is. Az egészséges kapcsolatok alapja az, hogy mindkét fél önmagában is teljes értékű ember, akik együtt még teljesebbé teszik egymás életét.

Ha nem félsz az egyedülléttől, az azt jelenti, hogy megtanultad szeretni magad, és ez a legfontosabb alapja egy sikeres és boldog párkapcsolatnak.

Az egyedüllét nem büntetés, hanem lehetőség a növekedésre és az önismeretre. Használd ki ezt az időt arra, hogy felfedezd a szenvedélyeidet, fejleszd a képességeidet, és megvalósítsd a céljaidat. Amikor elégedett vagy az életeddel, akkor sokkal vonzóbb leszel mások számára, és nagyobb valószínűséggel találsz olyan partnert, aki valóban hozzád illik.

Ne siettesd a dolgokat. Az egyedüllétet élvezni egy folyamat, nem pedig egy azonnali állapot. Adj időt magadnak, és légy türelmes magaddal. Ha úgy érzed, hogy még nem vagy kész, ne erőltesd. A megfelelő időben a megfelelő ember is meg fog érkezni.

7. Jel: Van energiád és motivációd a randizáshoz

A hetedik jel, ami arra utal, hogy készen állsz újra randizni, az az, hogy van energiád és motivációd a randizáshoz. Ez nem csak azt jelenti, hogy fizikailag képes vagy elmenni egy randira, hanem azt is, hogy mentálisan és érzelmileg is felkészült vagy rá. Gondolj bele, egy randi energiaigényes dolog. Beszélgetni kell, figyelni a másikra, jó benyomást tenni, és mindeközben önmagadnak is hűnek maradni. Ha a szakítás után még mindig kimerültnek, levertnek érzed magad, valószínűleg még nem vagy kész erre a feladatra.

Érdemes átgondolni, hogy a randizás gondolata inkább izgalommal tölt el, vagy inkább szorongással és félelemmel. Ha az utóbbi a helyzet, akkor valószínűleg még több időre van szükséged a gyógyuláshoz. A motiváció fontos összetevője, hogy valóban szeretnél-e ismerkedni, vagy csak unaloműzésként, vagy a volt partnered iránti bosszúból vágsz bele. Az utóbbi két okból kiindulva általában csalódás a vége, és csak tovább mélyíti a szakítás okozta sebeket.

Kérdezd meg magadtól: Szeretnék új embereket megismerni? Érdekelnek a randizás lehetőségei? Kíváncsi vagyok, mit tartogat a jövő? Ha a válaszod igen, akkor jó úton haladsz. Ha viszont úgy érzed, hogy a randizás csak egy újabb teher a válladon, akkor érdemes még várni. Fontos megérteni, hogy a randizásnak szórakoztatónak kell lennie, nem pedig stresszesnek. Ha nem érzed magad jól a saját bőrödben, akkor nehéz lesz másokat is vonzani.

Az igazi motiváció belülről fakad. Ha azért akarsz randizni, mert tényleg szeretnél egy új kapcsolatot, és nyitott vagy az új élményekre, akkor valószínűleg készen állsz.

Továbbá, a motiváció nem csak az új kapcsolat iránti vágyból fakadhat. Lehet, hogy egyszerűen csak szeretnél új barátokat szerezni, vagy bővíteni a társasági életedet. Ez is egy teljesen érvényes ok a randizásra, feltéve, hogy reális elvárásaid vannak, és nem várod el, hogy minden randi egy életre szóló szerelem legyen.

Ne feledd, a gyógyulás nem lineáris folyamat. Lehetnek jobb és rosszabb napjaid. Ha úgy érzed, hogy egy ideig elvesztetted a motivációdat, az teljesen normális. Ne ostorozd magad emiatt, hanem engedj magadnak időt a pihenésre és a feltöltődésre. A lényeg, hogy hallgass a belső hangodra, és csak akkor vágj bele a randizásba, amikor valóban készen állsz rá.

8. Jel: Reálisan várod az új kapcsolatot

Az egyik legfontosabb jele annak, hogy készen állsz újra randizni, ha reálisan várod az új kapcsolatot. Ez azt jelenti, hogy nem idealizálod a jövőt, és nem vársz tökéletes partnert vagy kapcsolatot. A szakítás után sokan beleesnek abba a hibába, hogy vagy túl magasra teszik a mércét, vagy épp ellenkezőleg, annyira félnek az újabb csalódástól, hogy beérik kevesebbel is, mint ami nekik való.

A reális elvárások azt jelentik, hogy:

  • Tudod, hogy egy új kapcsolat nem fogja azonnal megoldani az összes problémádat. Nem várhatod el, hogy a partnered egy „megmentő” legyen, aki boldoggá tesz. A boldogság belülről fakad, és a kapcsolatnak inkább kiegészítenie kell azt, mintsem pótolnia.
  • Elfogadod, hogy minden kapcsolatban vannak nehézségek. A konfliktusok elkerülhetetlenek, a lényeg, hogy hogyan kezeled őket. Nem szabad elmenekülni az első probléma felmerülésekor.
  • Tisztában vagy a saját erősségeiddel és gyengeségeiddel. Tudod, mit tudsz adni egy kapcsolatban, és mit vársz el a partneredtől. Ez segít abban, hogy reális elvárásaid legyenek a másik féllel szemben is.
  • Nem hasonlítod az új partneredet a volt partneredhez. Mindenki más, és az összehasonlítások sosem vezetnek jóra. Engedd, hogy az új kapcsolat a saját tempójában fejlődjön.

A legfontosabb, hogy ne a múlt hibáit ismételd meg, hanem tanulj belőlük, és egy egészségesebb, reálisabb alapokon nyugvó kapcsolatot építs.

Ha azon kapod magad, hogy még mindig a volt partneredre gondolsz, vagy irreális elvárásaid vannak, akkor valószínűleg még nem állsz készen. Adj magadnak több időt a gyógyulásra, és koncentrálj a saját fejlődésedre. Amikor pedig már reálisan látod a jövőt, és készen állsz egy új, egészséges kapcsolatra, akkor bátran vágj bele!

Ne feledd, a reális elvárások nem azt jelentik, hogy lejjebb adod a mércét, hanem azt, hogy realisztikusan látod a párkapcsolatok működését, és tudod, mit keresel egy partnerben.

Köszönjük a megosztást!
Nóri vagyok, imádom a kreatív tevékenységeket és a szabadban töltött időt. Nagyon szeretek új recepteket felfedezni és elkészíteni, majd megosztani a családommal és barátaimmal. Szenvedélyem a fotózás, legyen szó természetről, utazásról, vagy csak a mindennapi élet apró pillanatairól. Mélyen érdekel a pszichológia és rendszeresen szervezek könyvklub találkozókat, ahol érdekes beszélgetésekbe bonyolódunk. Ezenkívül rajongok a filmekért, és gyakran írok róluk kritikákat. Remélem, hogy az írásaim inspirálhatnak másokat is.
Hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .