8 mód, hogy ellenállj a késztetésnek, hogy írj az exednek

A tiltott gyümölcs édes íze, az exünk virtuális közelsége… a telefonunk képernyője csábító kapu. De állj! Mielőtt a bűnös üzenet elszabadul, vess be 8 titkos fegyvert a vágy ellen! Felejtsd el a kétségbeesett sorokat, és győzd le a múlt árnyait. Ez a cikk nem csupán tanácsokat ad, hanem egy túlélési útmutató a szakítás utáni digitális dzsungelben. Készen állsz, hogy az ujjaid helyett az életedet irányítsd?

Balogh Nóra
22 perc olvasás

A szakítás utáni időszak érzelmileg a legmegterhelőbb időszakok egyike. Az a késztetés, hogy írj az exednek, szinte elkerülhetetlennek tűnhet, és ennek számos oka van. Egyrészt, a megszokás ereje hatalmas. Hosszú ideig napi szinten kommunikáltatok, a hiánya pedig űrként jelentkezik az életedben.

Másrészt, a bizonytalanság is nagy szerepet játszik. Nem tudod, mi történik az exeddel, hogyan éli meg a szakítást, és ez a tudatlanság szorongást szül. A levélírás egyfajta kontroll visszaszerzésére tett kísérlet, egy módja annak, hogy információt szerezz és megnyugtasd magad.

A remény is egy erős motiváció. Talán azt reméled, hogy egy üzenet hatására meggondolja magát, és visszatér hozzád. Ez a remény azonban gyakran illúzió, és csak meghosszabbítja a gyógyulási folyamatot.

A legfontosabb ok, amiért nehéz ellenállni a késztetésnek, hogy írj az exednek, az az, hogy a szakítás egyfajta gyászfolyamat. Gyászolod a kapcsolatot, a közös jövőt, és a levélírás egyfajta kísérlet a veszteség feldolgozására, bár gyakran kontraproduktív módon.

Végül, de nem utolsósorban, a magány is szerepet játszik. A szakítás után egyedül maradsz a gondolataiddal és az érzéseiddel, és az exeddel való kommunikáció egyfajta menekülési útvonalnak tűnhet a magány elől. Azonban fontos emlékezni, hogy ez csak ideiglenes megoldás, és hosszú távon nem segít a gyógyulásban.

1. Értsd meg a késztetéseid mögötti okokat

Miért is akarod felhívni, írni neki? Mielőtt bármilyen stratégiát is bevetnél a késztetés ellen, elengedhetetlen megértened a kiváltó okokat. Ez olyan, mintha egy betegséget akarnál gyógyítani anélkül, hogy tudnád, mi okozza. Lehet, hogy a tüneteket elnyomod, de a probléma továbbra is ott marad.

Gondolkozz el a következő kérdéseken:

  • Magányosnak érzed magad? Talán a szakítás óta nem alakítottál ki új kapcsolatokat, és az exedhez való visszatérés gondolata biztonságot nyújt.
  • Hiányzik a megszokás? A kapcsolat egyfajta rutin volt, és a hirtelen változás űrt hagyott maga után.
  • Bűntudatod van? Talán úgy érzed, te voltál a hibás a szakításért, és szeretnél bocsánatot kérni, vagy helyrehozni a dolgokat.
  • Reménykedsz a visszatérésben? Titkon még mindig abban bízol, hogy újra összejöttök, és egy üzenet lehet a kiindulópont.
  • Egyszerűen csak kíváncsi vagy? Tudni akarod, hogy van, mit csinál, kivel van – ez a kíváncsiság is erős késztetést válthat ki.

Ne ítéld el magad ezekért az érzésekért. Teljesen normális, hogy a szakítás után kavarognak benned az érzelmek. A lényeg, hogy felismerd őket és tudatosítsd magadban.

Vezess naplót! Írd le a gondolataidat, érzéseidet, amikor a késztetés rád tör. Próbáld meg beazonosítani, mi váltotta ki a vágyat, hogy írj az exednek. Volt-e valamilyen konkrét esemény, ami eszedbe juttatta? Egy dal, egy hely, egy illat?

A kiváltó okok felismerése segít abban, hogy elkerüld azokat a helyzeteket, amelyek erősítik a vágyat, és hatékonyabban tudsz majd megküzdeni a késztetésekkel.

Például, ha tudod, hogy a közös zenéitek hallgatása mindig eszedbe juttatja az exedet, akkor egy ideig kerüld azokat a dalokat. Ha a közös helyeitek látogatása okoz fájdalmat, akkor válassz más útvonalat a munkába menet, vagy találkozz a barátaiddal máshol.

Minél jobban megérted a saját motivációidat, annál könnyebben tudsz dolgozni azon, hogy egészségesebb módon kezeld a helyzetet, és ellenállj a késztetésnek, hogy írj az exednek.

2. Töröld az exed telefonszámát és közösségi média profiljait

A legegyszerűbb, mégis talán a legnehezebb lépés: töröld az exed telefonszámát és a közösségi média profiljait. Ez nem azt jelenti, hogy gyáva vagy, vagy hogy nem tudsz szembenézni a helyzettel. Épp ellenkezőleg: azt jelenti, hogy gondoskodsz magadról és megteszed, ami szükséges ahhoz, hogy továbblépj.

Gondolj bele, milyen könnyű egy pillanatnyi gyengeség hatására felhívni vagy írni neki, ha a telefonszáma ott van a névjegyzékedben. Vagy órákon át görgetni a profilját a közösségi médiában, elemezve minden egyes posztját, kommentjét, mintha abból valami fontos következtetést tudnál levonni. Ez a viselkedés csak meghosszabbítja a gyászfolyamatot és megakadályozza, hogy igazán továbblépj.

Fontos megérteni, hogy ez nem egy örök érvényű döntés. Ha a jövőben úgy érzed, hogy képes vagy baráti kapcsolatot ápolni vele, akkor később újra felveheted a kapcsolatot. De most, a gyógyulás időszakában, a távolság a barátod.

Azonnali és hatékony lépésként töröld az exed telefonszámát és minden közösségi média profilját, hogy minimalizáld a kísértést a kapcsolatfelvételre.

Ne feledd, hogy a közösségi média tele van illúziókkal. Amit látsz, nem feltétlenül a valóság. Lehet, hogy az exed boldognak tűnik a képeken, de ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy tényleg az. Azzal, hogy folyamatosan figyeled őt, csak magadnak ártasz.

Tipp: Ha nehezen tudod magadtól megtenni, kérj meg egy barátot, hogy segítsen. Ő megváltoztathatja a jelszavaidat a közösségi média oldalakon, vagy akár át is veheti a telefonodat, és kitörölheti az exed adatait.

Emlékezz, ez a te életed, a te gyógyulási folyamatod. Te döntöd el, hogy hogyan éled meg. Adj magadnak esélyt a továbblépésre, és töröld az exedet az életedből – legalábbis egy időre.

3. Hozd létre a „Ne írj neki!” szabálykönyvet

A „Ne írj neki!” szabály segít megőrizni önuralmadat.
A „Ne írj neki!” szabálykönyv segít elkerülni a fájdalmas visszaeséseket és támogatja a gyógyulási folyamatot.

A „Ne írj neki!” szabálykönyv létrehozása nem más, mint egy személyre szabott stratégia kidolgozása, amely segít leküzdeni az exeddel való kapcsolatfelvétel iránti vágyat. Ez a szabálykönyv a te egyéni gyengeségeidre és kiváltó okaira fókuszál, így hatékonyabb, mint bármilyen általános tanács.

Először is, azonosítsd a kiváltó okokat. Mikor érzed a legerősebb vágyat, hogy írj neki? Talán egyedül vagy, unatkozol, stresszes vagy, vagy egy bizonyos dal, hely vagy emlékezet idézi fel őt? Jegyezd le ezeket a helyzeteket, érzéseket és gondolatokat. Ha tudod, mi váltja ki a késztetést, jobban felkészülhetsz rá.

Másodszor, fogalmazz meg konkrét szabályokat. Például:

  • „Ha egyedül érzem magam este, nem nézem meg a közösségi média profilját.”
  • „Ha hallok egy dalt, ami rá emlékeztet, azonnal átkapcsolok egy másikra.”
  • „Ha késztetést érzek, hogy írjak neki, először felhívok egy barátot.”

Legyenek a szabályok világosak és egyértelműek. Ne hagyd, hogy a kétértelműség utat nyisson a kibúvóknak.

Harmadszor, írj le alternatív tevékenységeket. Ahelyett, hogy írnál neki, mit csinálhatnál? Ez lehet bármi, ami elvonja a figyelmedet és feltölt energiával:

  1. Olvasás
  2. Sportolás
  3. Főzés
  4. Filmnézés
  5. Barátokkal való találkozás
  6. Új hobbi kipróbálása

A legfontosabb, hogy a szabálykönyv ne csak tiltásokat tartalmazzon, hanem pozitív megerősítéseket is. Írd le, miért akarod leküzdeni ezt a késztetést, és milyen előnyökkel jár, ha nem írsz neki. Gondolj a saját boldogságodra, a továbblépés lehetőségére, és a méltóságod megőrzésére.

Végül, rendszeresen tekintsd át és frissítsd a szabálykönyvedet. Ahogy változnak a körülményeid és a érzéseid, a szabályoknak is alkalmazkodniuk kell. Ha egy szabály nem működik, módosítsd vagy cseréld le egy másikra. A lényeg, hogy a szabálykönyv mindig releváns és hatékony maradjon.

A „Ne írj neki!” szabálykönyv nem egy egyszeri feladat. Ez egy folyamatos munka, ami türelmet és önfegyelmet igényel. De a befektetett energia megtérül, amikor végre átveszed az irányítást az érzelmeid felett és elindulsz a gyógyulás útján.

4. Tereld el a figyelmed: Foglalkozz valami mással

Amikor az exednek írnál, az agyad valószínűleg egy erős, szinte leküzdhetetlen késztetést generál. Mintha egy belső hang folyamatosan suttogná: „Írj neki! Megbánod, ha nem teszed! Mi van, ha ő is éppen rád gondol?”. Ez a pillanat az, amikor a figyelemelterelés kulcsfontosságúvá válik. A cél az, hogy megszakítsd ezt a gondolatmenetet, és valami mással foglalatoskodj, ami leköti az elméd és az energiáidat.

Nem elég csak annyit mondani magadnak, hogy „ne írj neki”. Szükséged van konkrét, aktív tevékenységekre, amelyek elvonják a figyelmed a vágyról. Minél jobban lefoglalod magad, annál könnyebb lesz ellenállni a kísértésnek. Gondolj erre úgy, mint egy izomra: minél többet gyakorlod a figyelmed elterelését, annál erősebb lesz ez a képességed.

Íme néhány ötlet, mivel foglalhatod le magad:

  • Sportolás: A fizikai aktivitás endorfint szabadít fel, ami javítja a hangulatodat és eltereli a figyelmed a negatív gondolatokról. Menj el futni, edzőterembe, úszni, vagy bármilyen sportot űzz, amit szeretsz.
  • Találkozz barátokkal: A társasági élet kiváló módja a figyelemelterelésnek. Hívj fel egy barátot, menjetek el kávézni, moziba, vagy egyszerűen csak beszélgessetek. Fontos, hogy olyan emberekkel töltsd az idődet, akik támogatnak és akikkel jól érzed magad.
  • Kreatív tevékenységek: Fess, rajzolj, írj, zenélj, vagy bármilyen más kreatív tevékenységet végezz, ami örömet okoz. A kreativitás segít kifejezni az érzéseidet, anélkül, hogy az exednek írnál.
  • Olvass egy könyvet vagy nézz meg egy filmet: Merülj el egy izgalmas történetben, ami teljesen elvonja a figyelmed a saját problémáidról. Válassz olyan műfajt, ami érdekel, és ami leköti az elméd.
  • Tanulj valami újat: Iratkozz fel egy tanfolyamra, tanulj egy új nyelvet, vagy szerezz egy új készséget. Az új dolgok tanulása stimulálja az agyad, és segít elfelejteni az exedet.
  • Takaríts vagy rendezz: A takarítás és a rendrakás nem csak a környezetedet teszi szebbé, hanem a gondolataidat is segít rendszerezni. Fogj hozzá egy nagyobb projekthez, például a gardróbod átrendezéséhez, vagy csak egyszerűen mosogass el.
  • Élvezd a természetet: Menj el sétálni a parkba, kirándulj a hegyekben, vagy tölts egy napot a tengerparton. A természet nyugtató hatással van az elmére, és segít ellazulni.
  • Játssz videojátékokkal: Egy jó videojáték teljesen leköti az embert, elterelve a figyelmét minden másról.

Ne feledd, hogy a figyelemelterelés nem egy hosszú távú megoldás a szakítás feldolgozására, de egy hatékony eszköz a pillanatnyi késztetések leküzdésére. A valódi gyógyulás időt és munkát igényel, de a figyelemelterelés segíthet abban, hogy ne tegyél olyan dolgokat, amiket később megbánnál.

A legfontosabb, hogy olyan tevékenységet válassz, ami valóban leköti a figyelmed és örömet okoz. Ha unod, amit csinálsz, a gondolataid hamar visszatérnek az exedhez.

Próbáld ki a fenti ötleteket, és találd meg azokat, amelyek a legjobban működnek számodra. Légy türelmes magaddal, és ne add fel, ha elsőre nem sikerül. Idővel egyre könnyebb lesz ellenállni a késztetésnek, hogy írj az exednek.

5. Építs ki egy támogatói rendszert

A szakítás utáni időszakban az egyik legfontosabb dolog, amit tehetsz magadért, az egy erős támogatói rendszer kiépítése. Ez a rendszer lehet a családod, a barátaid, egy terapeuta, vagy akár egy online közösség, amely hasonló helyzetben lévő emberekből áll. A lényeg, hogy legyenek olyan emberek az életedben, akikre támaszkodhatsz, amikor a késztetés, hogy írj az exednek, a tetőfokára hág.

Amikor a gondolataid az exed körül forognak, és úgy érzed, azonnal írnod kell neki, a támogatói rendszered segíthet abban, hogy lelassíts, átgondold a dolgokat, és ne cselekedj impulzívan. Ne félj segítséget kérni! Beszélj a barátaiddal arról, hogy mit érzel. Ők emlékeztethetnek arra, miért szakítottatok, és miért nem lenne jó ötlet újra felvenni a kapcsolatot. A szüleiddel való beszélgetés is sokat segíthet, ők ugyanis gyakran objektívebben látják a helyzetet.

A támogatói rendszer nem csak a vészhelyzetekre való. Fontos, hogy rendszeresen tölts időt a szeretteiddel. Menjetek moziba, vacsorázni, sportolni, vagy bármilyen olyan tevékenységet végezni, ami örömet okoz. Ezek az élmények segítenek elterelni a figyelmedet az exedről, és emlékeztetnek arra, hogy az életed több, mint egyetlen kapcsolat.

Egy terapeuta vagy tanácsadó bevonása is rendkívül hasznos lehet. Ők professzionális segítséget nyújthatnak abban, hogy feldolgozd a szakítás okozta fájdalmat, és egészségesebb módon kezeljd a vágyat, hogy újra kapcsolatba lépj az exeddel. A terápia során megtanulhatsz olyan stratégiákat, amelyek segítenek kezelni a stresszt és a szorongást, ami gyakran kiváltja a késztetést, hogy írj az exednek.

A támogatói rendszer lényege, hogy ne érezd magad egyedül a küzdelmedben. Tudnod kell, hogy vannak emberek, akik törődnek veled, és akik segíteni akarnak neked átvészelni ezt a nehéz időszakot.

Online közösségek is remek támogatói rendszert jelenthetnek. Számos fórum és csoport létezik, ahol hasonló helyzetben lévő emberek megoszthatják a tapasztalataikat, és tanácsokat adhatnak egymásnak. Az online közösségekben való részvétel segíthet abban, hogy ne érezd magad izoláltnak, és hogy új perspektívákat láss a helyzetedre.

Ne feledd, a támogatói rendszer kiépítése időbe telik. Ne add fel, ha elsőre nem találsz olyan embereket, akikkel igazán kapcsolódni tudsz. Légy nyitott és proaktív, és keresd azokat a kapcsolatokat, amelyek építenek és támogatnak téged. A befektetés a kapcsolataidba hosszú távon meghozza a gyümölcsét, nem csak a szakítás utáni időszakban, hanem az egész életed során.

6. Gyakorold az öngondoskodást

Amikor a késztetés, hogy írj az exednek, szinte elviselhetetlenné válik, az öngondoskodás lehet a legjobb fegyvered. Ez nem csupán arról szól, hogy kényeztesd magad egy kicsit; ez egy stratégiai lépés a lelki egyensúlyod helyreállítására és a fájdalom kezelésére.

Gondolj bele: a szakítás egy komoly stresszhelyzet. A tested és a lelked is reagál rá. Az öngondoskodás segít ellensúlyozni ezt a stresszt, és visszaadja a kontroll érzését.

Mit is jelent ez a gyakorlatban? Rengeteg dolgot! Kezdheted az alapvető szükségleteiddel. Elegendő alvás, tápláló étkezés, és rendszeres testmozgás. Tudom, közhelyesen hangzik, de ezek alapvetőek a jó közérzethez. Ha kialvatlan és éhes vagy, sokkal nehezebben fogsz ellenállni a kísértésnek.

Aztán jöhetnek azok a dolgok, amik örömet okoznak. Olvass egy jó könyvet, nézz meg egy vígjátékot, menj el sétálni a természetbe, találkozz a barátaiddal. Csinálj bármit, ami feltölt energiával és elvonja a figyelmedet a múltról.

Ne feledkezz meg a mentális egészségedről sem. A meditáció, a mindfulness gyakorlatok, vagy akár egy napló vezetése is segíthet feldolgozni az érzéseidet és csökkenteni a szorongást. Ha úgy érzed, egyedül nem megy, ne szégyellj szakemberhez fordulni. Egy terapeuta segíthet megtalálni a számodra legmegfelelőbb megküzdési stratégiákat.

Fontos, hogy reális elvárásaid legyenek. Az öngondoskodás nem varázspálca, nem fog azonnal elmúlasztani minden fájdalmat. Viszont segít abban, hogy erősebbnek és ellenállóbbnak érezd magad, és hogy jobban tudj kezelni a nehéz pillanatokat.

Az öngondoskodás nem önzés, hanem szükséglet. Ahhoz, hogy másoknak segíteni tudj, először magaddal kell törődnöd. Ugyanez igaz a szakítás utáni gyógyulásra is: ahhoz, hogy továbblépj, először magaddal kell foglalkoznod.

És végül, ne felejtsd el megünnepelni a sikereidet. Minden egyes nap, amikor ellenállsz a késztetésnek, hogy írj az exednek, egy győzelem. Légy büszke magadra, és jutalmazd meg magad valami aprósággal.

7. Emlékeztesd magad, miért szakítottatok

Emlékeztesd magad a szakítás okaira, hogy erősebb legyél.
Szakításkor az emlékek torzulhatnak; emlékezz a valódi okokra, hogy erősebb maradj.

Amikor gyötör a késztetés, hogy üzenj az exednek, a legfontosabb fegyvered a valóság. Ne a rózsaszín ködben úszó emlékekre koncentrálj, hanem emlékeztesd magad a szakítás valódi okaira. Könnyű idealizálni a múltat, különösen, ha magányosnak érzed magad, de ez egyenes út a csalódáshoz.

Készíts egy listát! Igen, jól hallod. Fogj egy papírt és írd le az összes okot, amiért véget ért a kapcsolat. Ne szépíts, ne bagatellizálj. Légy őszinte magadhoz. Gondold át a következőket:

  • Voltak megoldhatatlan konfliktusok?
  • Nem értettetek egyet a jövőt illetően?
  • Megcsaltalak? (És ez nem csak fizikai megcsalás lehet, hanem érzelmi is.)
  • Nem érezted magad megbecsülve, szeretve?
  • Mérgező volt a kapcsolat? (Manipuláció, kontroll, állandó veszekedések)
  • Nem volt közös jövőkép?
  • Egyszerűen elmúlt a szerelem?

Ha megvan a listád, olvasd el hangosan. Többször is. Érezd át a fájdalmat, a csalódottságot, a dühöt. Ezek az érzések valósak voltak, és ezek az érzések vezettek a szakításhoz. Ne feledkezz meg róluk.

Gondolj a szakítás utáni időszakra. Emlékszel, milyen nehéz volt? Emlékszel, mennyi energiádba került továbblépni? Akarsz újra átélni mindezt? A válasz valószínűleg nem.

A késztetés, hogy írj az exednek, gyakran egy pillanatnyi gyengeség eredménye. A valóság viszont az, hogy a szakításnak oka volt, és ezek az okok valószínűleg még mindig fennállnak. Ne engedd, hogy a nosztalgia elvakítson!

Nézd meg a listádat minden alkalommal, amikor felmerül a gondolat, hogy írj neki. Tartsd magadnál a telefonodon, a pénztárcádban, a hűtődre ragasztva. Bárhol, ahol könnyen hozzáférsz. Ez egy emlékeztető, hogy miért jobb, hogy vége van.

Ne csak a negatív dolgokra koncentrálj. Emlékezz arra is, hogy mit nyertél a szakítással. Talán több időd van magadra, a barátaidra, a hobbijaidra. Talán szabadabbnak érzed magad, és végre azt csinálhatsz, amit igazán szeretnél. Ezeket is írd fel egy listára, és olvasd el a másik listával együtt.

Végül, ha nagyon nehéz, kérj segítséget egy baráttól, családtagtól vagy terapeutától. Beszélj az érzéseidről, és kérd meg őket, hogy emlékeztessenek a szakítás okaira. Ne félj segítséget kérni, nem vagy egyedül!

8. Keresd fel szakember segítségét, ha szükséges

Néha, minden erőfeszítésünk ellenére, a késztetés, hogy kapcsolatba lépjünk a volt párunkkal, szinte legyőzhetetlennek tűnik. Ha a korábbi stratégiák (barátokkal beszélgetés, új hobbi, önreflexió) nem segítenek, és a gondolat, hogy írj az exednek, folyamatosan kísért, akkor elérkezett az ideje, hogy szakember segítségét kérd.

Nem szabad szégyellni ezt a lépést. A szakemberhez fordulás nem a gyengeség jele, hanem épp ellenkezőleg: az önismeret és a gyógyulás iránti elkötelezettség bizonyítéka. A terápia biztonságos és ítélkezésmentes környezetet teremt, ahol feltárhatod azokat a mélyebb okokat, amelyek a kapcsolat fenntartására irányuló vágyat táplálják.

A terapeuták különböző technikákkal segíthetnek. A kognitív viselkedésterápia (KVT) például abban segíthet, hogy azonosítsd és megváltoztasd azokat a negatív gondolatokat és viselkedéseket, amelyek a késztetést kiváltják. A terapeuta segíthet felismerni a gondolkodási mintáidat – például a romantizált emlékeket, a reményt a kibékülésre, vagy az önvádakat – és megtanulni, hogyan kezelheted ezeket egészségesebb módon.

A dialektikus viselkedésterápia (DVT) hasznos lehet azok számára, akik nehezen szabályozzák az érzelmeiket. A DVT segít fejleszteni az érzelmi szabályozás, a stresszkezelés és a kapcsolatépítés készségeit. Ez különösen fontos lehet, ha a szakítás heves érzelmeket váltott ki belőled, és nehezen tudod kezelni a szomorúságot, a haragot vagy a magányt.

A párterápia (akár egyéni formában is) akkor lehet hasznos, ha a szakításhoz vezető dinamikák megértése a cél. A terapeuta segíthet azonosítani azokat a mintákat, amelyek a kapcsolatban jelen voltak, és levonni a tanulságokat a jövőre nézve. Ez nem feltétlenül a kibékülésre irányul, hanem a személyes fejlődésre és a jövőbeli kapcsolatok egészségesebbé tételére.

Fontos megjegyezni, hogy a terápia időbe telik, és nem azonnali megoldást kínál. Azonban a szakember által nyújtott támogatás és útmutatás felbecsülhetetlen értékű lehet a gyógyulás folyamatában. A terapeuta segíthet abban, hogy reális elvárásokat támasz, és türelmes légy magaddal szemben.

A terápia nem csupán a késztetés leküzdésében segít, hanem abban is, hogy mélyebben megértsd önmagad, az érzelmeidet és a kapcsolataidat, ezáltal egy teljesebb és boldogabb életet élhess.

Honnan tudod, hogy ideje szakemberhez fordulni?

  • Ha a szakítás óta eltelt idő ellenére a volt párodra gondolsz szinte folyamatosan.
  • Ha a késztetés, hogy írj neki, szorongást, álmatlanságot vagy más fizikai tüneteket okoz.
  • Ha a gondolat, hogy írj neki, akadályoz a mindennapi tevékenységeid elvégzésében.
  • Ha a barátaid és a családod aggódnak érted, és azt javasolják, hogy kérj segítséget.

Ne habozz segítséget kérni! A mentális egészséged ugyanolyan fontos, mint a fizikai egészséged. A szakemberhez fordulás bátor lépés a gyógyulás és a boldogság felé vezető úton.

Köszönjük a megosztást!
Nóri vagyok, imádom a kreatív tevékenységeket és a szabadban töltött időt. Nagyon szeretek új recepteket felfedezni és elkészíteni, majd megosztani a családommal és barátaimmal. Szenvedélyem a fotózás, legyen szó természetről, utazásról, vagy csak a mindennapi élet apró pillanatairól. Mélyen érdekel a pszichológia és rendszeresen szervezek könyvklub találkozókat, ahol érdekes beszélgetésekbe bonyolódunk. Ezenkívül rajongok a filmekért, és gyakran írok róluk kritikákat. Remélem, hogy az írásaim inspirálhatnak másokat is.
Hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .