9 vészjelző, amely azt jelzi, hogy társfüggő kapcsolatban vagy, a pszichológia szerint

Érzed, ahogy a lélegzeted is a másik ritmusára lüktet? Mintha a saját identitásod elmosódott volna egy közös, de mégis idegen vásznon? A társfüggőség nem romantikus önfeláldozás, hanem vészjelzés a lelked mélyéről. Cikkünkben 9 árulkodó jelet mutatunk be, melyek pszichológiai szempontból arra utalnak, hogy fogságban tart a másik boldogsága. Ideje lekapcsolni a vészvillogót és visszaszerezni a saját életed irányítását!

Balogh Nóra
22 perc olvasás

A társfüggőség egy alattomos jelenség, amely gyakran rejtve marad mind az érintett, mind a környezete számára. Nem feltétlenül nyilvánul meg hisztérikus jelenetekben vagy drámai összeomlásokban. Sokkal inkább a mindennapi interakciókba szövődik bele, finom jeleket küldve, amelyek idővel egyre erősebbé válnak. Fontos tisztában lenni ezekkel a jelekkel, hogy időben felismerhessük a problémát és segítséget kérhessünk.

A pszichológia számos vészjelzőt azonosított, amelyek arra utalnak, hogy egy kapcsolat társfüggővé vált. Ezek a jelek nem feltétlenül jelentik automatikusan a társfüggőséget, de ha több is jelen van belőlük, érdemes alaposabban megvizsgálni a kapcsolat dinamikáját. A felismerés az első lépés a változás felé.

A társfüggő kapcsolat lényege, hogy az egyik fél (vagy mindkettő) önértékelése és boldogsága túlzottan függ a másik fél véleményétől, hangulatától és cselekedeteitől.

Gyakran előfordul, hogy az egyik fél a „segítő” szerepébe kényszerül, állandóan a másik problémáival foglalkozva, miközben a saját igényeit háttérbe szorítja. Ez a dinamika hosszú távon kimerültséghez, frusztrációhoz és önértékelési problémákhoz vezethet. Az alábbiakban kilenc gyakori vészjelzőt mutatunk be, amelyek segíthetnek abban, hogy felismerd, ha egy társfüggő kapcsolatban vagy.

Mi a társfüggőség pszichológiai definíciója?

A társfüggőség, a pszichológia szemszögéből nézve, egy olyan viselkedési minta, melyet rendkívüli függőség jellemez egy másik személytől. Ez a függőség nem csupán érzelmi, hanem gyakran anyagi, társadalmi és akár fizikai is lehet. A társfüggő személy önértékelése nagymértékben függ a másik személy véleményétől, jóváhagyásától és attól, hogy mennyire tartja őt „hasznosnak” a másik számára.

Fontos megérteni, hogy a társfüggőség nem egyszerűen arról szól, hogy valaki szereti a párját. A fő különbség az, hogy a társfüggő személy saját igényeit, érzéseit és vágyait háttérbe szorítja a másikéért. Gyakran úgy érzi, hogy felelős a másik ember érzéseiért és tetteiért, és igyekszik kontrollálni a másik viselkedését.

A pszichológiai definíció szerint a társfüggőség egy maladaptív viselkedési minta, amely a személyes identitás elvesztéséhez, alacsony önértékeléshez és krónikus szorongáshoz vezethet.

A társfüggő kapcsolatban az egyik fél (általában a társfüggő) folyamatosan a másik igényeinek kielégítésére törekszik, gyakran a saját rovására. Ez a dinamika hosszú távon kimerültséghez, nehezteléshez és a kapcsolat diszfunkcionális működéséhez vezethet. A társfüggőség gyakran gyökerezik a gyermekkori élményekben, különösen olyan családokban, ahol elhanyagolás, bántalmazás vagy függőség volt jelen.

A 9 vészjelző, amiről beszélünk, abban segítenek, hogy felismerjük, ha valaki ebben a helyzetben van. Ezek a jelek a viselkedés bizonyos mintázatait mutatják, amelyek a társfüggő kapcsolatokra jellemzőek. A felismerés az első lépés a változás felé.

1. Jele: Túlzott önfeláldozás és mások szükségleteinek előtérbe helyezése

A túlzott önfeláldozás és mások szükségleteinek előtérbe helyezése egy nagyon erős jelzés arra, hogy társfüggő kapcsolatban vagy. Ez nem csupán arról szól, hogy kedves és figyelmes vagy a partnereddel, hanem arról, hogy a saját szükségleteid és vágyaid szisztematikusan háttérbe szorulnak az ő igényeikhez képest. Ez a viselkedés gyakran gyökerezik abban a mélyen gyökerező félelemben, hogy ha nem teszel eleget a partneredért, akkor elveszíted őt, vagy nem leszel szerethető.

Gondolj bele: hányszor mondtál le olyan programokról, amiket nagyon vártál, csak azért, hogy a partnerednek kedvezz? Hányszor vállaltál el plusz feladatokat, amik teljesen kimerítenek, csak azért, hogy ő ne érezze magát terhelve? Hányszor hallgattál el a saját érzéseidről és véleményedről, hogy elkerüld a konfliktust? Ha ezek a kérdések ismerősen csengenek, akkor valószínűleg túlzottan önfeláldozó vagy a kapcsolatodban.

Ez a viselkedés hosszú távon rendkívül káros lehet. Nemcsak a saját mentális és érzelmi egészségedet ássa alá, hanem a kapcsolat dinamikáját is torzíthatja. A partnered hozzászokhat ahhoz, hogy te mindig rendelkezésre állsz, és nem feltétlenül fogja értékelni az erőfeszítéseidet. Sőt, akár kihasználhat is, anélkül, hogy ennek tudatában lenne.

A társfüggő kapcsolatban a túlzott önfeláldozás nem egy egyszeri gesztus, hanem egy állandó minta, amelyben az egyén saját identitása a partner szükségleteinek kielégítésére épül.

Fontos megérteni, hogy az egészséges kapcsolatokban a felek egyenrangúak, és mindkettőjük szükségletei fontosak. Az egyensúly felborulása, amikor az egyik fél folyamatosan a másik érdekeit helyezi előtérbe, hosszú távon boldogtalansághoz és kiégéshez vezethet. Ne feledd, hogy a szeretet nem egyenlő az önfeláldozással. Egy valódi, egészséges kapcsolatban mindkét fél kap és ad, és mindkettőjüknek van tere a személyes fejlődésre és a saját igényeik kielégítésére.

Ha felismered magadon a túlzott önfeláldozás jeleit, fontos, hogy lépéseket tegyél a változás érdekében. Kezdd azzal, hogy tudatosítod magadban a saját szükségleteidet és vágyaidat. Tanuld meg, hogy nemet mondj, és hogy határokat szabj. Kezdd el kifejezni a saját véleményedet, még akkor is, ha az a partnered véleményével ellentétes. És ami a legfontosabb: szeresd és tiszteld magad annyira, hogy ne engedd, hogy bárki kihasználjon.

2. Jele: Alacsony önbecsülés és az önértékelés másoktól való függése

Az alacsony önbecsülés megnöveli a társfüggőség kockázatát.
Az alacsony önbecsülés miatt az egyén gyakran mások visszajelzéseitől függ, hogy értékesnek érezze magát.

Az alacsony önbecsülés és az önértékelés másoktól való függése a társfüggőség egyik legárulkodóbb jele. Ha a saját értékedet kizárólag a partnered véleménye, tettei vagy érzelmei alapján határozod meg, akkor nagy valószínűséggel társfüggő kapcsolatban élsz. Ez azt jelenti, hogy a saját boldogságod és önbizalmad a partnered jóváhagyásától függ.

Gyakran előfordul, hogy a társfüggő egyén képtelen önálló döntéseket hozni, mert fél a negatív reakciótól. Minden lépés előtt a partnered véleményét kéri ki, és ha az nem egyezik a sajátjával, akkor hajlamos engedni, még akkor is, ha az ellentétes a saját érdekeivel.

A társfüggő személy gyakran elhanyagolja a saját szükségleteit és vágyait, hogy a partnerének kedvezzen. Ez a viselkedés hosszú távon kimerültséghez, frusztrációhoz és elégedetlenséghez vezethet. Úgy érzi, mintha a saját élete nem is az övé lenne, hanem a partneréé.

Az önértékelés másoktól való függése abban is megnyilvánulhat, hogy folyamatosan igyekszel megfelelni a partnered elvárásainak, még akkor is, ha azok irreálisak vagy ellentmondásosak. Fél attól, hogy elveszíti a partnerét, ha nem teljesíti az elvárásait, ezért hajlandó kompromisszumokat kötni, még akkor is, ha azok számára károsak.

A társfüggő személy alapvetően azt hiszi, hogy nem elég jó önmagában, és csak a partnerének a szeretetével és elfogadásával válhat értékessé.

Ez a hiedelem egy ördögi kört hoz létre, amelyben az önbizalomhiány és a másoktól való függőség tovább erősítik egymást.

Érdemes megvizsgálni a gyermekkori tapasztalatokat is. Gyakran előfordul, hogy a társfüggőség gyökerei a korai kapcsolatokban keresendők, ahol a gyermek nem kapott feltétel nélküli szeretetet és elfogadást, vagy ahol a szülők túlzottan kritikusak vagy elváróak voltak.

Néhány további jel, ami utalhat az alacsony önbecsülésre és a függőségre:

  • Állandó bizonytalanság és önkritika.
  • Nehézség a határok meghúzásában.
  • Félelem az egyedülléttől.
  • Szükség a folyamatos megerősítésre.

Ha ezek a jelek ismerősen csengenek, fontos, hogy szakember segítségét kérd. A terápia segíthet feltárni a társfüggőség gyökereit, fejleszteni az önbecsülést, és megtanulni egészségesebb kapcsolatokat kialakítani.

3. Jele: Nehézség a határok meghúzásában és a „nem” kimondásában

A társfüggőség egyik legárulkodóbb jele, hogy képtelen vagy határokat szabni, és nehezen mondasz „nem”-et. Ez nem pusztán udvariasság kérdése, hanem egy mélyebb probléma, mely szerint a másik ember igényeinek kielégítése a sajátjaid elé helyezed, akár a saját károdra is.

Gondolj bele: hányszor vállaltál el valamit, amit valójában nem akartál, csak azért, hogy ne okozz csalódást a partnerednek? Hányszor érezted úgy, hogy muszáj engedned a kérésének, még akkor is, ha az számodra kényelmetlen, időigényes, vagy akár káros? Ha ezek a helyzetek ismerősen csengenek, érdemes elgondolkodnod a kapcsolatod dinamikáján.

A „nem” kimondása nem önzőség, hanem az önvédelem egyik formája. Az egészséges kapcsolatokban a partnerek tiszteletben tartják egymás határait, és elfogadják a „nem” választ. A társfüggő kapcsolatban azonban a „nem” gyakran ellenállásba ütközik, vagy bűntudatot vált ki. A társfüggő személy a konfliktus elkerülése érdekében inkább belemegy olyan dolgokba, amikkel nem ért egyet, vagy amik nem tesznek jót neki.

A határok meghúzásának képtelensége oda vezethet, hogy a partnered kihasznál, manipulál, vagy egyszerűen csak nem veszi figyelembe a szükségleteidet. A „nem” kimondásának hiánya pedig fokozatosan felemészti az önbecsülésedet és az önazonosságodat.

Miért olyan nehéz a „nem”? Ennek több oka is lehet. Talán félsz a konfliktustól, attól, hogy a partnered mérges lesz rád, vagy elhagy. Talán úgy gondolod, hogy a partnered nélkül nem vagy elég jó, és a „nem” kimondásával kockáztatod a kapcsolatot. Talán egyszerűen csak nem tudod, hogyan kell határokat szabni, mert soha nem tanultad meg.

Fontos megérteni, hogy a határok a kapcsolat alapkövei. Segítenek megőrizni az egyéniségedet, a függetlenségedet, és a mentális egészségedet. Ha nem tudsz határokat szabni, a kapcsolatod egyoldalúvá válik, és a partnered igényei uralkodnak a te igényeid felett.

A változás nem könnyű, de lehetséges. Kezdd kicsiben: mondj „nem”-et apró dolgokra, és figyeld meg, mi történik. Gyakorold a határok kommunikálását, és ne érezd magad bűnösnek azért, mert a saját érdekeidet véded. Keresd fel szakember segítségét, ha úgy érzed, egyedül nem megy.

4. Jele: Kontrolláló viselkedés és mások életébe való túlzott beavatkozás

A kontrolláló viselkedés és mások életébe való túlzott beavatkozás egyértelmű jele lehet a társfüggőségnek. Nem arról van szó, hogy valaki törődik a másikkal, hanem arról, hogy uralni akarja őt, a döntéseit, az életét. Ez a kontroll gyakran álcázva van „segítségként” vagy „aggodalomként”, de a valóságban a saját bizonytalanság és félelem kivetítése.

A társfüggő személy úgy érezheti, hogy felelős a másik ember boldogságáért és sikereiért. Ezért megpróbálja irányítani a partneredet, családtagodat vagy barátodat, hogy „helyes” döntéseket hozzon az Ő szemszögéből. Ez megnyilvánulhat:

  • Állandó tanácsokkal: Még akkor is, ha nem kérték, folyamatosan elmondod, hogy mit kellene tennie a másiknak.
  • Döntések meghozatalával a másik helyett: Például lefoglalod a nyaralást anélkül, hogy megkérdeznéd a partnered, vagy kiválasztod a ruháit.
  • Megpróbálod befolyásolni a kapcsolatait: Kritizálod a barátait, megpróbálod elszigetelni őt a családjától.
  • Ellenőrzéssel: Telefonhívások, üzenetek, közösségi média figyelése, hol tartózkodik és kivel van.

Ez a kontroll nemcsak a partneredet nyomja el, hanem téged is. Életed nagy részét azzal töltöd, hogy mások életét menedzseled, ahelyett, hogy a sajátoddal foglalkoznál.

A kontrolláló viselkedés alapja a félelem. A félelem attól, hogy a másik önálló lesz, elhagy, vagy nem úgy cselekszik, ahogy Te szeretnéd.

Fontos felismerni, hogy a mások életébe való túlzott beavatkozás nem szeretet, hanem egy egészségtelen minta. Ha magadra ismersz ezekben a viselkedésformákban, érdemes szakember segítségét kérni, hogy megtanulj egészségesebb határokat húzni és önállóbb életet élni.

5. Jele: Félelem az elhagyástól és a magánytól

A társfüggőség egyik legjellemzőbb, és talán legfájdalmasabb jele a mélyen gyökerező félelem az elhagyástól és a magánytól. Ez a félelem nem csupán egy múló érzés, hanem egy állandó szorongás, ami áthatja a mindennapjaidat és jelentősen befolyásolja a kapcsolataidat.

Érzed, hogy képtelen vagy egyedül lenni? Rettenetesen félsz attól, hogy a partnered elhagy, vagy hogy magadra maradsz? Ez a félelem gyakran irracionális, és akkor is jelen van, ha a kapcsolatod egyébként stabilnak tűnik.

A félelem az elhagyástól különböző módokon nyilvánulhat meg:

  • Állandó megerősítést keresel a partneredtől, hogy szeret, és hogy nem fog elhagyni.
  • Túlzottan alkalmazkodsz a partnered igényeihez, még akkor is, ha ez a saját igényeid feladását jelenti.
  • Elviseled a bántó viselkedést, csak azért, hogy ne maradj egyedül.
  • Szabotálod a kapcsolataidat, mert félsz attól, hogy a másik fél úgyis el fog hagyni.

Ez a félelem gyakran gyerekkori élményekre vezethető vissza, például elhanyagolásra, vagy arra, hogy a szülők válása során az elhagyatottság érzését élted át.

A társfüggő személy a magányt a legnagyobb fenyegetésnek éli meg, és mindent megtesz annak elkerülése érdekében, akár a saját jóllétének rovására is.

Fontos megérteni, hogy a magánytól való félelem nem egyenlő azzal, hogy szeretsz társaságban lenni. A társfüggő személy számára a magány egyenesen elviselhetetlen, és kétségbeesetten keresi mások jóváhagyását és jelenlétét.

Ha magadra ismersz ezekben a jelekben, fontos, hogy szakember segítségét kérd. A terápia segíthet feltárni a félelem gyökereit, és megtanulni egészségesebben kezelni a kapcsolataidat és a magányt.

6. Jele: Kényszeres megfelelési vágy és a konfliktusok elkerülése

A kényszeres megfelelés elnyomja valódi érzelmeink kifejezését.
A kényszeres megfelelési vágy gyakran a belső bizonytalanság és az elutasítástól való félelem jele lehet.

A kényszeres megfelelési vágy és a konfliktusok elkerülése az egyik legjellemzőbb tünete a társfüggőségnek. Folyamatosan arra törekszel, hogy a partnered igényeit kielégítsd, még akkor is, ha ez a saját szükségleteid háttérbe szorításával jár. Ez nem egyszerűen figyelmesség; ez egy kényszer, ami abból fakad, hogy rettegsz a visszautasítástól vagy a konfliktusoktól.

Gyakran előfordul, hogy a saját véleményedet, érzéseidet elhallgatod, csak hogy elkerüld a vitát. Inkább beleegyezel valamibe, amivel nem értesz egyet, csak hogy „béke” legyen. Ez hosszú távon hatalmas feszültséget okozhat, hiszen felgyülemlik benned a frusztráció és a harag.

Fontos megérteni, hogy a konfliktusok nem feltétlenül rosszak. Egy egészséges kapcsolatban a konfliktusok lehetőséget adnak a kommunikációra, a megértésre és a fejlődésre. Ha viszont te mindenáron el akarod kerülni őket, az azt jelzi, hogy félsz a partnered reakciójától, és attól, hogy elveszíted őt.

A társfüggő kapcsolatban a konfliktus elkerülése nem a kapcsolat védelmét szolgálja, hanem a saját szorongásod csökkentését.

Ez a viselkedés gyakran gyökerezik alacsony önértékelésben. Úgy gondolod, hogy nem vagy elég jó, és csak akkor vagy értékes, ha a partnered elégedett veled. Ez egy ördögi kör: minél többet próbálsz megfelelni, annál inkább elveszíted önmagad, és annál inkább függővé válsz a partneredtől.

Figyeld meg magadon az alábbiakat:

  • Mindig a partnered véleményét helyezed előtérbe?
  • Nehezen mondasz nemet?
  • Félsz kifejezni a saját igényeidet?
  • Inkább beleegyezel valamibe, mint hogy vitázz?

Ha a fenti kérdésekre többségében igennel válaszoltál, érdemes elgondolkodnod azon, hogy ez a viselkedés honnan ered, és hogyan tudsz változtatni rajta. A terápia segíthet feltárni a mélyebb okokat és megtanulni egészségesebben kommunikálni a partnereddel.

7. Jele: Hajlam a függőségekkel küzdő vagy problémás emberek vonzására

Gyakran találod magad olyan emberek társaságában, akik valamilyen függőséggel küzdenek? Legyen szó alkoholról, drogokról, szerencsejátékról, vagy akár munkafüggőségről, a társfüggő személyek hajlamosak vonzódni ezekhez az emberekhez. Nem feltétlenül tudatosan történik, de a dinamika gyakran ugyanaz: a társfüggő szeret „megmenteni”, „megjavítani” valakit, aki látszólag segítségre szorul.

Ez a vonzalom részben abból fakad, hogy a problémás emberek környezetében a társfüggő fontosnak és nélkülözhetetlennek érezheti magát. Az, hogy valaki rászorul a segítségére, megerősíti a társfüggő önértékelését, ami egyébként gyakran alacsony.

A problémás emberekkel való kapcsolatok azonban ciklikusak és kimerítőek lehetnek. A társfüggő rengeteg energiát fektet a másik fél megsegítésébe, de az eredmény gyakran elmarad, ami frusztrációhoz és kiégéshez vezet. Ráadásul, a függőséggel küzdő emberek sokszor nem is akarnak változni, vagy nem állnak készen a változásra, ami tovább növeli a társfüggő tehetetlenség érzését.

A társfüggőség ebben az esetben nem a másik ember függőségének átvétele, hanem a „megmentő” szerep átvétele és annak fenntartása, ami a társfüggő számára egyfajta kontroll illúzióját nyújtja.

Fontos megérteni, hogy nem a te feladatod mások problémáit megoldani. Ha rendszeresen vonzódsz a problémás emberekhez, érdemes elgondolkodnod azon, hogy miért van ez így, és milyen szükségleteidet elégíted ki ezzel a mintával. A terápia segíthet abban, hogy felismerd a saját viselkedésed mozgatórugóit, és egészségesebb kapcsolatokat alakíts ki.

8. Jele: Az érzelmek elnyomása és a mások érzelmeinek átvétele

A társfüggő kapcsolatokban gyakran előfordul, hogy az egyik fél elnyomja a saját érzelmeit, hogy a másik fél igényeinek megfeleljen. Ez nem csupán azt jelenti, hogy nem fejezi ki a véleményét, hanem azt is, hogy nem ismeri el, nem éli meg a saját érzéseit. Mintha a másik fél érzelmi állapota fontosabb lenne a sajátjánál.

Ez az elnyomás sokféleképpen megnyilvánulhat: lehet, hogy valaki folyamatosan mosolyog, még akkor is, ha szomorú vagy dühös, vagy elkerüli azokat a helyzeteket, amelyekben konfliktusba kerülhet a másikkal. Esetleg bagatellizálja a saját problémáit, mondván, hogy „semmiség”, miközben belülről gyötrik a dolgok.

A társfüggő személy emellett gyakran átveszi a másik fél érzelmeit, mintha azok a sajátjai lennének. Ha a párja szomorú, ő is szomorú lesz, ha a párja ideges, ő is ideges lesz. Ez nem csupán együttérzés, hanem egyfajta érzelmi összeolvadás, amelyben a határok elmosódnak.

A legfontosabb, hogy felismerjük: a saját érzelmeink érvényesek és fontosak. Nem kell elnyomnunk őket azért, hogy a másik fél boldog legyen. A társfüggőség egyik legnagyobb veszélye éppen az, hogy elveszítjük a kapcsolatot önmagunkkal.

Ez az érzelmi átvétel hosszú távon kimerítő lehet, hiszen a társfüggő személy folyamatosan a másik fél érzelmi hullámvasútján utazik. Ráadásul, mivel nem foglalkozik a saját érzéseivel, azok felhalmozódnak, és végül valamilyen formában – például betegség, depresszió, vagy hirtelen kitörés – felszínre törnek.

Érdemes megvizsgálni, mennyire vagyunk tisztában a saját érzelmeinkkel, és mennyire engedjük, hogy a másik fél érzelmei befolyásolják a miénket. Ha azt tapasztaljuk, hogy gyakran elnyomjuk az érzéseinket, vagy átvesszük a másik félét, érdemes szakember segítségét kérni a társfüggőség kezelésében.

9. Jele: Identitásvesztés és az önálló döntéshozatal nehézsége

A társfüggőség egyik legszomorúbb velejárója az identitásvesztés. Amikor túlságosan beleolvadunk a partnerünk életébe és szükségleteibe, fokozatosan elveszítjük a saját énünket. Már nem tudjuk, mit szeretünk, mit gondolunk, mi az, ami nekünk fontos.

Ez a folyamat alattomosan zajlik. Eleinte talán csak apró kompromisszumokat kötünk, hogy a partnerünknek kedvezzünk. Később azonban már automatikusan az ő véleményét valljuk magunkévá, az ő programjaihoz igazodunk, az ő ízlését követjük. Szinte teljesen elfelejtjük, hogy kik is voltunk a kapcsolat előtt.

Az identitásvesztés szorosan összefügg az önálló döntéshozatal nehézségével. Mivel már nem bízunk a saját ítélőképességünkben, képtelenek vagyunk egyedül meghozni még a legegyszerűbb döntéseket is. Mindig a partnerünk véleményét kérjük ki, és hajlamosak vagyunk vakon követni az ő javaslatait, még akkor is, ha azok ellentétesek a saját vágyainkkal.

Ennek a hátterében gyakran az áll, hogy félünk a konfliktustól. Attól tartunk, hogy ha önálló döntést hozunk, azzal megbántjuk a partnerünket, és elveszítjük a szeretetét. Ezért inkább lemondunk a saját igényeinkről, csak hogy a békét megőrizzük.

A társfüggő kapcsolatban élők gyakran annyira azonosulnak a partnerükkel, hogy képtelenné válnak arra, hogy különálló egyénként létezzenek. A saját szükségleteik és vágyaik háttérbe szorulnak, és a partnerük boldogsága válik az egyetlen céljukká.

Fontos felismerni, hogy az identitásvesztés és az önálló döntéshozatal nehézsége súlyos problémákra utalnak. Ha ezeket a jeleket észleljük magunkon, érdemes szakember segítségét kérni, hogy visszaszerezzük az önazonosságunkat és megtanuljunk egészséges határokat szabni a kapcsolatunkban.

Köszönjük a megosztást!
Nóri vagyok, imádom a kreatív tevékenységeket és a szabadban töltött időt. Nagyon szeretek új recepteket felfedezni és elkészíteni, majd megosztani a családommal és barátaimmal. Szenvedélyem a fotózás, legyen szó természetről, utazásról, vagy csak a mindennapi élet apró pillanatairól. Mélyen érdekel a pszichológia és rendszeresen szervezek könyvklub találkozókat, ahol érdekes beszélgetésekbe bonyolódunk. Ezenkívül rajongok a filmekért, és gyakran írok róluk kritikákat. Remélem, hogy az írásaim inspirálhatnak másokat is.
Hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .