Az edzés legnagyobb akadálya: mozgásszervi problémák
Sokan észre sem veszik, hogy egy régi sérülés vagy egy helytelen testtartás mennyire befolyásolja az edzést. Ha folyamatosan fáj a térded, a derekad vagy a vállad, akkor valószínű, hogy nem tudod megfelelő intenzitással végezni a gyakorlatokat, amelyek így veszítenek hatékonyságukból. Ez hosszú távon csökkentheti az izomépítést és a zsírégetést is. Ilyenkor elengedhetetlen, hogy először a mozgásszervi panaszaidat szüntesd meg egy olyan helyen, mint a MozgásKlinika Óbudán.
Ezek a mozgásszervi panaszok gátolhatnak az edzésben
A leggyakoribb mozgásszervi problémák közé tartozik a térdfájdalom, a derékproblémák és a csípőízületi panaszok. Ha ezeket figyelmen kívül hagyod, nemcsak az edzéseid hatékonysága csökken, hanem akár komolyabb sérülések is kialakulhatnak a fokozott terhelés következtében. Ezzel lőttek az egészségednek és a beach body-t is elfelejtheted! A megfelelő manuálterápia vagy gyógytorna segíthet abban, hogy fájdalommentesen és hatékonyan végezhesd a mozgást.
Amikor a saját tested hátráltat a céljaid elérésében
Ha mindent jól csinálsz, de mégsem fogysz, érdemes utánajárni, hogy nincs-e valamilyen hormonális probléma a háttérben. Az inzulinrezisztencia, a pajzsmirigy-alulműködés vagy a kortizol (stresszhormon) magas szintje mind hatással lehet a tested zsírraktározására és izomépítésére.
A fogyás gyilkos kortizol
Az egyik leggyakoribb hormonális akadály a kortizol szintjének megemelkedése, ami a folyamatos stressz és a kevés alvás miatt alakulhat ki. Ha a szervezeted folyamatosan stresszhatás alatt áll, akkor a zsíranyagcsere lelassul, és a test inkább a raktározásra koncentrál. Fontos tehát a megfelelő pihenés, a stresszkezelés és a kiegyensúlyozott étrend, hogy a hormonrendszered is támogassa a céljaid elérését.
Rossz életmódbeli szokások
Sokan azt hiszik, hogy az edzés és a diéta elég ahhoz, hogy elérjék az álomalakjukat, de a rossz életmódbeli szokások még így is hátráltathatják az eredményt. Az ülőmunka, a rendszertelen étkezés, az alacsony fehérjebevitel vagy a túlzott cukorfogyasztás mind negatív hatással lehetnek a testösszetételre.
Ha például napközben keveset mozogsz, akkor hiába edzel napi egy órát, az anyagcseréd lassabb lesz. Ugyanígy, ha este későn eszel nehéz ételeket, az megzavarhatja az alvást, ami hormonális szinten is kihat a fogyásra és az izomépítésre. A tudatos életmód kialakítása, a rendszeres mozgás és a megfelelő tápanyagbevitel elengedhetetlen ahhoz, hogy valóban látványos eredményeket érj el.
Ha szeretnéd idén tavasszal valóban elérni a beach body-t, akkor érdemes figyelmet fordítanod ezekre a tényezőkre. A mozgásszervi panaszok kezelése, a hormonrendszer egyensúlyának visszaállítása és a megfelelő életmódbeli szokások kialakítása mind hozzájárulhatnak ahhoz, hogy végre elérd az álomalakodat a strandszezonra.