Ha nem akarsz túl gyorsan szerelembe esni, kerüld el ezt a 7 viselkedést

Vigyázat, szívügyekben száguldás veszélyes! Beléd hasított a villám, és máris a közös jövőt tervezitek? Fékezz! Ez a cikk a szerelembe esés hét buktatóját mutatja be, amiket elkerülve megóvhatod magad a csalódástól. Ismerd fel a vörös zászlókat, mielőtt a rózsaszín köd teljesen elvakít. Ne rohanj, építs stabil alapokat, és élvezd a valódi, tartós kapcsolat ígéretét!

Balogh Nóra
22 perc olvasás

A szerelem egy gyönyörű, de bonyolult érzés. Ha hajlamos vagy túl hamar elköteleződni, fontos, hogy tisztában légy azokkal a viselkedésekkel, amelyek ebbe a csapdába csalhatnak. Sokan esnek abba a hibába, hogy idealizálják a másikat ahelyett, hogy reálisan látnák. Ez a túlzott idealizálás pedig gyors csalódáshoz vezethet.

Az alábbiakban felsoroljuk azokat a viselkedéseket, amelyeket érdemes elkerülni, ha szeretnéd irányítani a szerelmi életed tempóját. Ezek nem feltétlenül „rossz” dolgok, de ha hajlamos vagy gyorsan szerelembe esni, akkor érdemes odafigyelned rájuk. A lényeg a tudatosság és a kontroll gyakorlása az érzelmeid felett.

Az első és legfontosabb lépés, hogy felismerd, ha éppen egy ilyen mintát követsz. Ne feledd, a szerelem egy folyamat, és időre van szükség ahhoz, hogy valóban megismerjünk valakit. Türelmesnek kell lenned magaddal és a másikkal is.

A gyors szerelem gyakran a felszínes vonzalomra épül, nem a mélyebb megértésre és elfogadásra.

A következő oldalakon részletesen kifejtjük, melyek ezek a viselkedések, és hogyan kerülheted el őket. Készülj fel, hogy szembenézz a saját szokásaiddal, és tudatosan alakítsd azokat!

1. A túlzott idealizálás veszélyei

A túlzott idealizálás az egyik leggyakoribb oka annak, hogy valaki túl gyorsan esik szerelembe. Amikor ideálképet festünk a másikról, nem a valóságot látjuk, hanem egy torzított, tökéletesített verziót. Ez a tökéletesített kép pedig könnyen elvakíthat minket a valós hibáktól és hiányosságoktól.

Mi történik, amikor idealizálunk? Gyakorlatilag kivetítjük a saját vágyainkat és szükségleteinket a másikra. Azt látjuk benne, amit látni akarunk, nem pedig azt, ami valójában van. Ez különösen veszélyes a kapcsolat elején, amikor még nem ismerjük igazán a másikat.

Íme néhány példa, hogyan nyilvánul meg a túlzott idealizálás:

  • A hibák figyelmen kívül hagyása: Ha a másik fél valami olyat tesz, ami nem tetszik, egyszerűen figyelmen kívül hagyjuk, vagy megmagyarázzuk. „Biztosan jó oka volt rá.”
  • Túlzott pozitív tulajdonságok tulajdonítása: Felfedezünk a másikban olyan pozitív tulajdonságokat is, amik valójában nincsenek ott, vagy legalábbis nem olyan mértékben, mint ahogy mi látjuk. „Ő biztosan nagyon empatikus és megértő!”
  • A jövőbe vetített elvárások: Elképzelünk egy közös jövőt, ami tele van boldogsággal és harmóniával, anélkül, hogy reális alapja lenne. „Én és ő, mi örökké boldogok leszünk!”

A túlzott idealizálás azért is veszélyes, mert elkerülhetetlenül csalódáshoz vezet. A valóság ugyanis sosem fog megfelelni az általunk kreált ideálnak. Amikor a rózsaszín köd eloszlik, és meglátjuk a másik valódi hibáit, akkor jön a kiábrándultság. Ez pedig fájdalmas lehet, és a kapcsolat gyors végét jelentheti.

A legfontosabb, hogy próbáljunk meg reálisan látni a másikat, a hibáival és erényeivel együtt. Ne akarjuk megváltoztatni, és ne várjuk el, hogy tökéletes legyen.

Hogyan kerülhetjük el a túlzott idealizálást?

  1. Legyünk tudatosak a saját vágyainkra és szükségleteinkre: Ha tisztában vagyunk azzal, mit keresünk egy kapcsolatban, könnyebben észrevesszük, ha a másik nem felel meg az elvárásainknak.
  2. Figyeljünk a valóságra, ne a fantáziánkra: Koncentráljunk arra, amit a másik tesz és mond, ne pedig arra, amit szeretnénk, hogy tegyen és mondjon.
  3. Adjunk időt a kapcsolatnak: Ne rohanjunk bele semmibe. Minél több időt töltünk a másikkal, annál jobban megismerjük a valódi énjét.
  4. Beszélgessünk őszintén: Ne féljünk feltenni kérdéseket, és ne rejtsük el a saját érzéseinket sem. Az őszinte kommunikáció segít abban, hogy reálisabb képet kapjunk a másikról.

Ne feledjük, a szerelem nem vak. A szerelem azt jelenti, hogy valakit a hibáival együtt is szeretünk. Ha nem tudjuk elfogadni a másik hiányosságait, akkor valószínűleg nem is szeretjük igazán, csak az általunk kreált ideált.

2. A határok hiánya és a korai intimitás

A határok hiánya és a korai intimitás veszélyes kombináció. Ha hajlamos vagy gyorsan beleesni valakibe, ez a terület különösen figyelmet érdemel. Gyakran előfordul, hogy a kezdeti izgalom elvakít, és olyan dolgokat osztunk meg, amiket valójában még nem kéne, vagy amikhez a másik fél még nem érdemes.

Mi is az a határ? Egyszerűen fogalmazva, a határ az a vonal, ami elválaszt téged a másiktól – a gondolataid, érzéseid, szükségleteid, értékeid és felelősségeid. Egészséges határok esetén tudod, hol végződsz te és hol kezdődik a másik ember. A határok hiánya azt jelenti, hogy ez a vonal elmosódik, és könnyen befolyásolhatóvá, kiszolgáltatottá válsz.

A korai intimitás pedig azt jelenti, hogy túlságosan gyorsan mély érzelmi kapcsolatot próbálsz kialakítani valakivel. Ez lehet túlzott őszinteség, a legbensőbb titkaid megosztása, vagy olyan dolgok elvárása a másiktól, amire még nincs felkészülve. Gyakran ez a viselkedés abból fakad, hogy szeretnénk minél hamarabb bizonyosságot szerezni a másik érzéseiről, vagy éppen a saját bizonytalanságunkat leplezni.

Milyen jelei vannak a határok hiányának és a korai intimitásnak?

  • Túlzott megosztás már a legelején: az első pár randin kiteregeted az egész életedet, a legszemélyesebb traumáidat is beleértve.
  • Állandó elérhetőség elvárása: azonnal válaszolsz minden üzenetre, és elvárod ugyanezt a másiktól is.
  • „Mi”-ben gondolkodás túl korán: ahelyett, hogy megismernéd a másikat, máris közös jövőt tervezel.
  • A másik igényeinek előtérbe helyezése a sajátjaid elé: mindig igent mondasz, még akkor is, ha az neked kellemetlen.
  • Félelem a konfliktusoktól: kerülöd a nehéz témákat, nehogy megbántsd a másikat, még akkor is, ha ez a te igényeidet sérti.

Miért veszélyes ez? Mert a korai intimitás egy hamis biztonságérzetet teremt. Úgy érezheted, hogy már nagyon jól ismered a másikat, pedig valójában csak egy idealizált képet látsz belőle. Ez a hamis közelség aztán csalódáshoz, fájdalomhoz vezethet, amikor a valóság utoléri az elképzeléseidet.

A határok hiánya és a korai intimitás megakadályozza, hogy valóban megismerd a másikat, és hogy ő is megismerjen téged. Egy illúzióra épülő kapcsolat pedig nem lehet tartós.

Mit tehetsz, hogy elkerüld ezt a csapdát?

  1. Légy tudatos a saját igényeidre és értékeidre: tudnod kell, hogy mit szeretnél, és mit nem vagy hajlandó elfogadni.
  2. Lassíts le! Ne siettesd a dolgokat. Szánj időt arra, hogy megismerd a másikat, és hogy ő is megismerjen téged.
  3. Tartsd meg a saját életedet! Ne feledkezz meg a barátaidról, a hobbijaidról és a saját céljaidról.
  4. Merj nemet mondani! Ne félj kifejezni a saját véleményedet, és ne engedd, hogy a másik átlépje a határaidat.
  5. Beszélj a határaidról! Nyíltan kommunikálj a másikkal arról, hogy mi az, ami neked fontos, és mi az, ami nem fér bele.

A határok felállítása és a fokozatos intimitás nem azt jelenti, hogy nem bízol a másikban, hanem azt, hogy tiszteled magadat és a saját érzéseidet. Egy egészséges kapcsolat alapja a kölcsönös tisztelet, a bizalom és a nyílt kommunikáció. Ne feledd, a szerelem nem verseny, hanem egy utazás, amit érdemes lassan és alaposan bejárni.

3. A vörös zászlók figyelmen kívül hagyása

A vörös zászlók figyelmen kívül hagyása párkapcsolati károkat okozhat.
A vörös zászlók figyelmen kívül hagyása hosszú távon érzelmi károkat és megbízhatatlan kapcsolatokhoz vezethet.

A szerelem vak. Ezt gyakran halljuk, és van benne valami igazság. Azonban a „vak” itt nem azt jelenti, hogy teljesen elveszítjük a látásunkat, hanem inkább azt, hogy hajlamosak vagyunk figyelmen kívül hagyni a figyelmeztető jeleket, különösen akkor, ha nagyon szeretnénk, hogy a kapcsolat működjön. Ezek a figyelmeztető jelek, a „vörös zászlók”, kritikus fontosságúak a kapcsolat elején, és ha nem vesszük őket komolyan, az később komoly problémákhoz vezethet.

A vörös zászlók figyelmen kívül hagyása az egyik leggyakoribb ok, amiért az emberek túl gyorsan esnek szerelembe, és aztán csalódnak. Ezek a zászlók nem feltétlenül jelentik azt, hogy az illető rossz ember, de azt jelzik, hogy a kapcsolat nem feltétlenül egészséges vagy kompatibilis a te igényeiddel és értékeiddel.

Milyen vörös zászlókra érdemes odafigyelni?

  • Túlzott idealizálás: Ha az illető azonnal a tökéletes partnernek lát, anélkül, hogy igazán megismerne, az gyanús lehet. Ez nem valódi vonzalom, hanem egy idealizált kép vetítése rád.
  • Kontrolláló viselkedés: Ha az illető megpróbálja kontrollálni, hogy kivel találkozol, mit csinálsz, vagy hogyan öltözködsz, az egyértelmű figyelmeztető jel.
  • Függőségi problémák: Alkohol-, drog-, vagy szerencsejáték-függőség komoly problémákat okozhat a kapcsolatban.
  • Gyors tempó: Ha az illető túl gyorsan akar elköteleződni, összeköltözni, vagy családot alapítani, az azt jelezheti, hogy nem a valóságot látja, hanem egy álomképet.
  • Tiszteletlenség: Ha az illető tiszteletlen veled, a barátaiddal, a családoddal, vagy a pincérrel az étteremben, az nem fog megváltozni.
  • Kommunikációs problémák: Ha az illető nem hajlandó nyíltan és őszintén kommunikálni, az hosszú távon frusztrációhoz és konfliktusokhoz vezethet.

Miért hagyjuk figyelmen kívül ezeket a jeleket? Gyakran azért, mert nagyon szeretnénk, hogy a kapcsolat működjön. Félünk a magánytól, vagy idealizáljuk a szerelmet, és azt hisszük, hogy a problémák megoldódnak majd idővel. Néha pedig egyszerűen nem akarunk szembenézni a valósággal.

Azonban a vörös zászlók figyelmen kívül hagyása hosszú távon sokkal több fájdalmat okoz, mint az, ha időben kilépünk egy nem működő kapcsolatból.

Mit tehetünk? Először is, legyünk őszinték magunkkal. Figyeljük meg a viselkedést, és ne próbáljuk megmagyarázni vagy igazolni azt. Másodszor, bízzunk az ösztöneinkben. Ha valami nem stimmel, akkor valószínűleg nem is stimmel. Harmadszor, beszéljünk valakivel, akiben megbízunk, például egy baráttal, családtaggal, vagy terapeutával. Egy külső szemlélő sokkal objektívebben tudja látni a helyzetet.

Ne feledjük: a szerelem nem azt jelenti, hogy el kell tűrnünk a rossz bánásmódot vagy figyelmen kívül kell hagynunk a figyelmeztető jeleket. A szerelem azt jelenti, hogy tisztelettel, szeretettel és őszinteséggel bánunk egymással.

4. A jövőbe vetített álmok építése a jelen valósága helyett

A szerelem egy gyönyörű dolog, de ha túl gyorsan esünk bele, az komoly problémákhoz vezethet. Az egyik leggyakoribb hiba, amit elkövetünk, hogy a jelen valósága helyett a jövőbe vetített álmokat kezdjük építeni. Ez azt jelenti, hogy ahelyett, hogy a kapcsolat tényleges helyzetére koncentrálnánk, már a közös jövőnkről fantáziálunk, a házasságról, a gyerekekről, a közös otthonról. Ez a fajta gondolkodás rendkívül veszélyes, mert eltakarja a valós problémákat, és idealizált képet fest a kapcsolatról.

Miért probléma ez? Mert amikor a jövőt építjük a jelen valósága nélkül, figyelmen kívül hagyjuk a piros zászlókat. Nem vesszük észre a kommunikációs problémákat, a különbözőségeket a világnézetben, vagy a konfliktuskezelési nehézségeket. Egyszerűen feltételezzük, hogy minden rendben lesz, mert „úgyis összeházasodunk”, vagy mert „úgyis megoldjuk majd”.

Például, ha valakivel randizol, és már az első pár alkalom után arról beszélsz, hogy milyen szép lenne egy kutyát közösen tartani, vagy hogy melyik városban élnétek szívesen nyugdíjasként, akkor valószínűleg a jövőbe vetített álmokat építed. Ezzel elkezded idealizálni a kapcsolatot, és nem látod, hogy a másik fél valójában mennyire illik hozzád a jelenben. Lehet, hogy a kutyatartással kapcsolatban teljesen más elképzeléseitek vannak, vagy hogy a nyugdíjas éveket teljesen máshogy képzelitek el. Ezek a különbségek később komoly konfliktusokhoz vezethetnek.

A legfontosabb, hogy a jelenben éljünk, és a kapcsolatunkat a jelen valósága alapján értékeljük. Ne engedjük, hogy a jövőbe vetített álmok elvakítsanak minket a valóságtól.

Hogyan kerülhetjük el ezt a hibát?

  • Koncentráljunk a jelenre: Élvezzük a pillanatot, és figyeljünk arra, hogy a kapcsolatunk hogyan működik a mindennapokban.
  • Ismerjük meg a másikat alaposan: Kérdezzünk, figyeljünk, és próbáljuk meg megérteni a másik értékeit, céljait és szokásait.
  • Figyeljük a piros zászlókat: Ne bagatellizáljuk el a problémákat, hanem beszéljünk róluk, és próbáljuk meg megoldani őket.
  • Legyünk reálisak: Ne várjunk tökéletességet a kapcsolattól, és ne idealizáljuk a másikat.
  • Beszéljünk a jövőről, de csak fokozatosan: Ne tervezzük meg az egész életünket a másikkal már az elején, hanem hagyjuk, hogy a kapcsolat természetesen fejlődjön.

A jövőbe vetített álmok építése szórakoztató lehet, de fontos, hogy emlékezzünk arra, hogy a valóság a jelenben van. Ha a jelen valósága nem felel meg az elvárásainknak, akkor valószínűleg a jövő sem lesz olyan szép, mint ahogy azt elképzeljük.

5. A megfelelési kényszer és az önfeladás

A megfelelési kényszer és az önfeladás két olyan dolog, ami szinte garantálja, hogy túl gyorsan és esetleg rossz okokból esel szerelembe. Amikor valakinek megfelelni akarsz, hajlamos vagy elrejteni a valódi énedet, és egy olyan képet mutatni, amiről azt gondolod, hogy a másik fél szeretni fog. Ez hosszú távon sosem működik, mert előbb-utóbb kiderül az igazság, és mindketten csalódni fogtok.

Az önfeladás pedig még ennél is veszélyesebb. Ez azt jelenti, hogy a saját igényeidet, vágyaidat és értékeidet teljesen háttérbe szorítod a másik ember kedvéért. Beleegyezel olyan dolgokba, amik nem komfortosak számodra, csak hogy a másik fél elégedett legyen. Ez a viselkedés nemcsak hogy egészségtelen, de hosszú távon a saját önbecsülésedet is aláássa.

Hogyan kerüld el ezt a csapdát?

  • Ismerd meg önmagad: Tudnod kell, hogy ki vagy, mit akarsz az élettől, és mik az értékeid. Ha tisztában vagy ezekkel, sokkal nehezebb lesz valakinek megfelelni, aki nem passzol hozzád.
  • Ne félj önmagad lenni: Ne próbálj meg valaki másnak mutatni magad, csak hogy tetszel valakinek. A valódi énedet kell megmutatnod, még akkor is, ha ez azt jelenti, hogy valakinek nem fogsz tetszeni.
  • Állj ki magadért: Ne engedd, hogy mások irányítsanak. Ha valami nem tetszik, mondd ki. Ha valami nem komfortos számodra, ne csináld.

A legfontosabb, hogy emlékezz: a szerelem nem arról szól, hogy feladd önmagad, hanem arról, hogy két ember kiegészíti egymást, miközben megőrzi a saját identitását.

A megfelelési kényszer gyakran abban nyilvánul meg, hogy túlzottan dicsérsz valakit, még akkor is, ha nem gondolod komolyan. Vagy abban, hogy folyton egyetértesz vele, még akkor is, ha más a véleményed. Az önfeladás pedig abban, hogy lemondasz a hobbijaidról, a barátaidról, vagy akár a karrieredről is, csak hogy több időt tölthess vele.

Ezek a viselkedések rövid távon talán működnek, de hosszú távon tönkreteszik a kapcsolatot, és téged is. Ezért fontos, hogy mindig maradj önmagad, és ne engedd, hogy bárki is megváltoztasson.

6. A függőségre való hajlam és a megmentő szerep

A függőségre való hajlam és a „megmentő” szerep különösen veszélyes kombináció, ha szeretnéd elkerülni a túl gyors szerelembe esést. Ez a két dolog gyakran kéz a kézben jár, és egy olyan dinamikát hoz létre, ami rendkívül intenzív érzéseket táplál, amik könnyen összetéveszthetőek a valódi szerelemmel.

A függőségre hajlamos emberek gyakran keresnek valakit, akire „ráakaszthatják” az érzelmi szükségleteiket. Ez nem feltétlenül tudatos dolog, de mélyen gyökerező igény lehet a biztonságra, a megerősítésre és a szeretetre. Amikor találkoznak valakivel, aki valamilyen módon „hiányt” pótol az életükben, azonnal beleszerethetnek a róla alkotott ideába, ahelyett, hogy valóban megismernék a személyt.

A „megmentő” szerep pedig ennek a másik oldala. Vannak, akik arra vágynak, hogy valakit „megmentsenek”, hogy segítsenek neki megoldani a problémáit, vagy hogy valamilyen módon „jobbá tegyék” az életét. Ez a vágy gyakran a saját önértékelési problémáikból fakad, és abból a hitből, hogy akkor érzik magukat értékesnek, ha valakinek a segítségére vannak. Ha egy „megmentő” típusú ember találkozik valakivel, aki rászorulónak tűnik, azonnal beleszerethet a „megmentés” gondolatába, és a saját képességeinek a demonstrálásába.

A probléma ezzel a dinamikával az, hogy nem a valóságon alapul. A függőségre hajlamos ember a saját szükségleteit vetíti ki a másikra, és a „megmentő” pedig a saját önértékelési problémáit próbálja megoldani a másik emberen keresztül. Ez egy illúzió, ami rövid távon nagyon intenzív érzéseket okozhat, de hosszú távon szinte biztosan csalódáshoz vezet.

A függőségre való hajlam és a „megmentő” szerep elkerülése azt jelenti, hogy először is önmagadon kell dolgoznod. Meg kell tanulnod önállóan kielégíteni az érzelmi szükségleteidet, és el kell fogadnod, hogy nem a te feladatod mások problémáit megoldani.

Íme néhány konkrét dolog, amire figyelned kell:

  • Ne keress olyan partnert, aki „megoldja” a problémáidat. A párkapcsolat nem a terapeutád, a szülőddé, vagy a pénzügyi tanácsadóddá válásról szól. Keress valakit, aki támogat, de nem helyetted oldja meg a dolgokat.
  • Ne próbálj meg valakit „megmenteni”. Ha valaki problémákkal küzd, javasold neki, hogy forduljon szakemberhez. Te nem vagy köteles mások terheit cipelni.
  • Figyeld meg a saját motivációidat. Miért vonzódsz valakihez? Valóban szereted őt, vagy csak a saját szükségleteidet akarod kielégíteni rajta keresztül?
  • Légy őszinte magadhoz. Ha azt veszed észre, hogy függő vagy a partneredtől, vagy hogy „megmentő” szerepet játszol, ismerd el a problémát, és kérj segítséget.

Emlékezz, a valódi szerelem nem a függőségen vagy a „megmentésen” alapul, hanem a kölcsönös tiszteleten, a bizalmon és az őszinteségen.

7. A sebezhetőség túlzott megosztása a kapcsolat elején

A túl korai érzelmi megosztás gyengítheti a kapcsolat alapját.
A túl gyors sebezhetőség megosztása korai kötődést okozhat, ami később csalódáshoz vezethet.

A sebezhetőség fontos a mély kapcsolatok kialakításához, de a túlzottan korai és mély sebezhetőség megosztása egy új kapcsolatban komoly problémákhoz vezethet. Könnyen összekeverhetjük a kötődést a valódi intimitással, és egy olyan illúziót teremthetünk, hogy sokkal jobban ismerjük a másikat, mint valójában.

Miért problémás ez? Több okból is:

  • Elriasztó lehet: A túl sok információ egyszerre, különösen a személyes traumák vagy mély félelmek, ijesztő lehet a másik fél számára. Úgy érezheti, hogy nem áll készen arra, hogy ennyi érzelmet kezeljen, vagy hogy a kapcsolat túl gyorsan halad.
  • Manipulatívnak tűnhet: Bár nem ez a szándék, a túlzott sebezhetőség mások szemében manipulációs kísérletként jelenhet meg. Mintha érzelmi zsarolással próbálnánk a másik felet a közelünkben tartani.
  • Hamis intimitást teremt: A mély, személyes dolgok megosztása erős érzelmi reakciókat válthat ki, de ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy a kapcsolat valódi alapokon nyugszik. Könnyen összekeverhetjük a szimpátiát a szerelemmel.
  • Megnehezíti a határok meghúzását: Ha rögtön az elején mindent kiteregetünk, nehezebb lesz később egészséges határokat felállítani a kapcsolatban.

Mit jelent a „túlzott” sebezhetőség? Ez természetesen személyfüggő, de általánosságban elmondható, hogy kerülni kell a következőket a kapcsolat elején:

  1. Részletes beszámolók a múltbeli traumákról.
  2. A legbensőbb félelmeink és szorongásaink taglalása.
  3. A korábbi kapcsolataink minden apró részletének kibeszélése, különösen a negatívaké.
  4. A családi problémáink mélyreható elemzése.
  5. Bármi, ami azt sugallja, hogy a másik félnek kell „megmentenie” minket.

Ehelyett fókuszáljunk a fokozatos megnyílásra. Ismerjük meg a másikat, építsünk ki egy szilárd alapot a bizalomra, és hagyjuk, hogy a sebezhetőség természetes módon bontakozzon ki az idő múlásával. Osszunk meg olyan dolgokat, amik fontosak számunkra, de ne essünk túlzásokba. Figyeljük a másik fél reakcióit, és tartsuk tiszteletben a határait.

A valódi intimitás időt igényel. Ne siettessük a folyamatot, és ne próbáljunk meg érzelmileg „lerohanni” a másikat.

Ne feledjük, a sebezhetőség egy ajándék, amit óvatosan kell kezelni. A megfelelő időben és mértékben megosztva mélyítheti a kapcsolatot, de a korai túlzások árthatnak neki.

Köszönjük a megosztást!
Nóri vagyok, imádom a kreatív tevékenységeket és a szabadban töltött időt. Nagyon szeretek új recepteket felfedezni és elkészíteni, majd megosztani a családommal és barátaimmal. Szenvedélyem a fotózás, legyen szó természetről, utazásról, vagy csak a mindennapi élet apró pillanatairól. Mélyen érdekel a pszichológia és rendszeresen szervezek könyvklub találkozókat, ahol érdekes beszélgetésekbe bonyolódunk. Ezenkívül rajongok a filmekért, és gyakran írok róluk kritikákat. Remélem, hogy az írásaim inspirálhatnak másokat is.
Hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .