Az, hogy a partnered tartja a kapcsolatot az exével, érthető módon sok bizonytalanságot és aggodalmat szülhet. Nem feltétlenül jelenti azt, hogy a partnered még érez valamit az exe iránt, de a helyzet akkor is kellemetlen lehet. A féltékenység természetes érzés ilyenkor, hiszen senki sem szeretné, ha a párja múltja beárnyékolná a jelenét.
Aggodalomra adhat okot, hogy vajon a partnered nem hasonlít-e téged az exéhez, vagy hogy nem bánja-e, hogy vége lett a korábbi kapcsolatának. Felmerülhet a kérdés, hogy miért van szükségük erre a kapcsolatra, és vajon nem tartogat-e valamilyen rejtett jelentést. Ez a bizonytalanság alááshatja a bizalmat a jelenlegi kapcsolatban, és konfliktusokhoz vezethet.
A partnered exével való kapcsolata a te szempontodból nem csupán egy múltbéli emlék, hanem egy potenciális fenyegetés a jelenlegi intimitásodra és a kapcsolatod biztonságára.
Fontos megérteni, hogy miért zavar téged ez a helyzet. A gyökerek mélyen lehetnek a saját bizonytalanságaidban, a korábbi kapcsolataidban szerzett rossz tapasztalatokban, vagy egyszerűen a párkapcsolatod iránti természetes védekező mechanizmusban. Az önismeret segíthet abban, hogy jobban kezeld a helyzetet és hatékonyabban kommunikálj a partnereddel.
1. ok: Befejezetlen ügyek és érzelmi kötelékek
Az egyik leggyakoribb ok, amiért a barátod még mindig kapcsolatban van az exével, az a befejezetlen ügyek és érzelmi kötelékek. Ez azt jelenti, hogy a korábbi kapcsolatuk nem zárult le teljesen, és maradtak megválaszolatlan kérdések, kimondatlan szavak, vagy éppen el nem engedett érzelmek.
Lehet, hogy a szakítás hirtelen történt, és egyikük sem kapott esélyt arra, hogy feldolgozza a történteket. Ebben az esetben a barátod úgy érezheti, hogy kötelező kapcsolatban maradni az exével, hogy végre tisztázza a dolgokat, vagy hogy lezárja a múltat. Ez a tisztázási igény gyakran abból fakad, hogy az illető nem tud továbblépni anélkül, hogy megértené, miért történt a szakítás, vagy hogy elmondja, amit el kellett volna mondania.
Az érzelmi kötelékek pedig még bonyolultabbá teszik a helyzetet. A hosszú távú kapcsolatokban mély érzelmi szálak alakulnak ki, amelyek nem szakadnak el azonnal a szakítással. A barátod még mindig érezhet szeretetet, vonzalmat, vagy éppen függőséget az exe iránt. Ezek az érzések arra késztethetik, hogy kapcsolatban maradjon, még akkor is, ha tudja, hogy a kapcsolat már nem működőképes.
De mit is jelenthetnek pontosan ezek a befejezetlen ügyek?
- Meg nem beszéltek a problémák: Talán a kapcsolatban felmerült problémákat sosem sikerült igazán megoldani, csak szőnyeg alá söpörték őket.
- Bűntudat: Lehet, hogy a barátod bűntudatot érez a szakítás miatt, és próbálja ezt kompenzálni azzal, hogy továbbra is kapcsolatban marad az exével.
- Hiányzó lezárás: A szakítás nem volt egyértelmű, nem volt igazi „búcsú”.
- Közös kötelezettségek: Ha közös gyerekeik vannak, vagy közös vállalkozásuk, az érthető ok a kapcsolattartásra. Azonban fontos, hogy ez a kapcsolat ne lépje túl a szükséges mértéket.
A legfontosabb, hogy megértsd: a befejezetlen ügyek és érzelmi kötelékek megakadályozzák a barátodat abban, hogy továbblépjen, és egy új, egészséges kapcsolatot kezdjen.
Mit tehetsz ellene?
- Beszélgess vele: Nyugodtan, ítélkezés nélkül beszélj a barátoddal a helyzetről. Próbáld meg megérteni, hogy miért érzi úgy, hogy szüksége van erre a kapcsolatra.
- Bátorítsd a lezárásra: Ha a barátod tisztázni szeretné a dolgokat az exével, bátorítsd, hogy tegye meg. Fontos azonban, hogy ez a tisztázás ne húzódjon el a végtelenségig.
- Támogasd őt: Legyél mellette, és segíts neki feldolgozni az érzéseit. Emlékeztesd arra, hogy érdemes a boldogságra, és hogy képes egy új, jobb kapcsolatra.
- Állíts fel határokat: Finoman, de határozottan jelezd, hogy a barátod exével való túlzott kapcsolata zavar téged. Fontos, hogy a barátod tudja, hogy ez a helyzet érinti a kapcsolatotokat.
Végső soron a barátodnak kell meghoznia a döntést, hogy lezárja a múltat, és továbblépjen. A te feladatod az, hogy támogasd őt ebben a folyamatban, és emlékeztesd arra, hogy megérdemli a boldogságot.
2. ok: Közös gyermekek vagy más közös felelősségek
A közös gyermekek vagy más közös felelősségek, mint például egy közös vállalkozás, egy ház, vagy akár egy háziállat, a legkézzelfoghatóbb és legnehezebben feloldható okok közé tartoznak. Itt nem pusztán érzelmi szálakról van szó, hanem konkrét, napi szintű interakciót igénylő kötelezettségekről. Ez a helyzet komoly kihívást jelenthet egy új kapcsolat számára, hiszen a partnerednek folyamatosan kommunikálnia kell az exével, ami óhatatlanul is felszínre hozhat régi emlékeket és érzéseket.
Gondolj bele: ha közös gyermekeik vannak, a szülői értekezleteken, betegségek esetén, vagy akár a hétvégi láthatások megszervezésekor is kénytelenek egymással egyeztetni. Ezek a helyzetek pedig nem csak a kommunikációt igénylik, hanem sokszor érzelmi megterhelést is jelentenek mindkét fél számára. A közös vállalkozás esetén a helyzet még bonyolultabb lehet, hiszen a napi munkakapcsolat mellett a pénzügyi kérdések is állandóan terítéken vannak.
Mit tehetsz ellene? Nos, itt nincs egyszerű megoldás. Az első és legfontosabb, hogy legyél megértő és türelmes. Ne próbáld meg megakadályozni a partneredet abban, hogy ellássa a kötelezettségeit, mert ez csak bizalmatlanságot szül. Ehelyett próbáld meg megérteni a helyzetét, és beszélgess vele arról, hogy érzed magad. Fontos, hogy a partnered érezze, hogy támogatod őt, és nem próbálod meg elszigetelni a gyermekeitől vagy a felelősségeitől.
A nyílt kommunikáció elengedhetetlen. Kérdezz rá, hogyan érzi magát a partnered ezekben a helyzetekben, és oszd meg vele a saját érzéseidet is. Fontos, hogy mindketten tisztában legyetek egymás elvárásaival és határaival. Például, megbeszélhetitek, hogy milyen jellegű kommunikációt tart elfogadhatónak az exével, és milyen témákat szeretnétek elkerülni.
A legfontosabb, hogy megértsd: a partnerednek nem az exét szereti, hanem a gyermekeit vagy a közös felelősségeit tartja szem előtt.
Ha a helyzet nagyon nehéz, érdemes lehet párterápiát is fontolóra venni. Egy szakember segíthet abban, hogy hatékonyabban kommunikáljatok egymással, és megtaláljátok a közös nevezőt a nehéz helyzetekben is. Ne feledd, a bizalom és a kommunikáció a kulcs a sikeres kapcsolathoz, különösen akkor, ha a partnered múltja még mindig jelen van az életében.
Néhány konkrét tipp:
- Próbáld meg megismerni a partner gyermekét/gyermekeit. Ez segíthet abban, hogy jobban megértsd a helyzetet, és a partnered is jobban érezheti magát.
- Javasold, hogy a partnered találkozzon az exével olyan helyeken, ahol te is jelen lehetsz (például egy szülői értekezleten). Ez segíthet abban, hogy jobban érezd magad, és a partnered is nyitottabb lehet a veled való kommunikációra.
- Ha a partnerednek közös vállalkozása van az exével, fontolóra vehetitek, hogy külső szakértőt vonjatok be a döntésekbe. Ez segíthet abban, hogy objektívebbek legyetek, és elkerüljétek a konfliktusokat.
3. ok: Barátság és közös múlt

A barátság és a közös múlt egy nagyon erős kötelék lehet, ami még egy szakítás után is összetarthat embereket. Ez a harmadik leggyakoribb ok, amiért a barátod még mindig tartja a kapcsolatot az exével. Képzeld el: évekig tartó barátság, közös emlékek, talán még közös baráti kör is. Nem könnyű csak úgy elvágni mindezt, mintha sosem létezett volna.
Fontos megérteni, hogy nem feltétlenül romantikus szándék húzódik a háttérben. Lehet, hogy egyszerűen csak értékelik a másik társaságát, a humort, vagy a megbízhatóságot, ami a kapcsolatuk része volt még a romantika előtt.
Mit tehetsz, ha ez zavar? Először is, beszélj a barátoddal! Fontos, hogy nyíltan és őszintén elmondd neki, hogy ez a helyzet hogyan érint téged. Ne vádaskodj, inkább fogalmazz „én” üzenetekben. Például: „Én bizonytalannak érzem magam, amikor látom, hogy sokat beszélgetsz az exeddel, mert…”
Néhány dolog, amit figyelembe vehetsz:
- Idő: Adj időt magadnak és a barátodnak is. Talán idővel kevésbé fog zavarni a dolog, ahogy jobban megbízol benne.
- Határok: Beszéljetek a határokról. Mit tartasz elfogadhatónak, és mit nem? Például, elfogadható-e a napi szintű üzenetváltás, vagy a közös programok a barátokkal?
- Fókuszálj a kapcsolatotokra: Koncentrálj arra, hogy erősítsd a saját kapcsolatotokat. Töltsétek együtt minőségi időt, tervezzetek közös programokat, és mutasd ki a szereteted.
Ne feledd, a bizalom a legfontosabb egy kapcsolatban. Ha megbízol a barátodban, és hiszel abban, hogy nem akar megcsalni, akkor könnyebb lesz elfogadni a helyzetet.
A közös múlt súlya nagy lehet, de nem feltétlenül jelenti azt, hogy a barátod romantikus érzelmeket táplál az exével szemben. A barátság egy értékes dolog, és sokan nem akarják csak úgy eldobni egy szakítás után.
Viszont, ha azt látod, hogy a barátod viselkedése túlzott, és a kapcsolatuk gátolja a tiéteket, akkor érdemes komolyabban beszélni róla. Ne félj kiállni magadért, és a saját érzéseidért!
4. ok: A partnered bizonytalansága és a megerősítés keresése
A bizonytalanság egy alattomos dolog. Különösen a párkapcsolatokban tud rombolást végezni. Ha a partnered alapvetően bizonytalan önmagában, vagy a kapcsolatotokban, akkor könnyen előfordulhat, hogy az exével való kapcsolattartás számára egyfajta megerősítést jelent. Nem feltétlenül jelenti azt, hogy vissza akar menni hozzá, hanem inkább azt, hogy az ex biztos pontot képvisel a számára. Egy olyan valakit, aki már ismeri őt, aki elfogadta a hibáit, és akitől könnyen kaphat dicséretet vagy figyelmet.
Ez a megerősítéskeresés sokféle formát ölthet. Lehet, hogy az exével beszél a munkahelyi problémáiról, mert tudja, hogy az ex megérti a szakmáját. Vagy megoszthat vele egy sikert, mert tudja, hogy az ex büszke lesz rá. Esetleg csak egyszerűen csevegnek a régmúlt dolgokról, felidézve a közös emlékeket. A lényeg, hogy ezek a beszélgetések a partner számára egyfajta biztonságot és komfortérzetet nyújtanak, amit a jelenlegi kapcsolatban hiányol.
De miért hiányzik ez a biztonság a ti kapcsolatotokból? Ez egy nagyon fontos kérdés, amit fel kell tennetek magatoknak. Lehet, hogy a partnerednek szüksége van több elismerésre, dicséretre. Lehet, hogy úgy érzi, nem érted meg őt, vagy nem tudsz vele őszintén beszélgetni. Esetleg a ti kapcsolatotok még nem elég mély ahhoz, hogy teljes biztonsággal meg tudjon nyílni előtted.
A partnered exével való kapcsolattartása a bizonytalanság és a megerősítéskeresés miatt valójában egy segélykiáltás. Azt üzeni, hogy valami hiányzik a kapcsolatotokból, és ezt máshol próbálja pótolni.
Mit tehetsz ellene?
- Beszélj vele őszintén! Mondd el neki, hogy zavar az exével való kapcsolattartása, és próbáld megérteni, miért van rá szüksége.
- Több elismerés és dicséret! Figyelj oda a partneredre, dicsérd meg a sikereit, és mutasd ki, hogy értékeled őt.
- Építsd a bizalmat! Légy őszinte, megbízható és támogató. Mutasd meg neki, hogy rád mindig számíthat.
- Tölts több minőségi időt együtt! Csináljatok közös programokat, beszélgessetek mélyen és őszintén.
- Ha szükséges, kérjetek szakmai segítséget! Egy párterapeuta segíthet feltárni a mélyebb problémákat és megtalálni a megoldást.
Ne feledd, a változás időbe telik. Légy türelmes és támogató a partnereddel, és közösen dolgozzatok azon, hogy a ti kapcsolatotok legyen az a biztonságos és megerősítő hely, amire szüksége van.
5. ok: A partnered félelme a magánytól és a komfortzóna
Az ötödik ok, amiért a partnered még mindig kapcsolatban lehet az exével, a magánytól való félelem és a komfortzóna kényelme. Ez egy igen gyakori, és sokszor nehezen beismerhető indok. Gondolj bele: az exével már hosszú időt töltöttek együtt, kialakult egy megszokott rendszer, egy bizonyos rutin. Ez a rutin, még ha nem is volt tökéletes, egyfajta biztonságot nyújtott. A változás, az új kapcsolat, az új ember mind bizonytalanságot hoz magával, ami sokak számára ijesztő lehet.
Lehet, hogy a partnered egyszerűen fél egyedül maradni. Az exével való kapcsolat (akár baráti szinten is) egyfajta „biztonsági hálóként” funkcionál, arra az esetre, ha a te kapcsolatod nem működne. Ez persze nem azt jelenti, hogy nem szeret téged, csupán azt, hogy a magány gondolata nagyon nyomasztja.
A komfortzóna pedig egy másik fontos tényező. Az exével már mindent tudnak egymásról, ismerik a másik szokásait, reakcióit. Nem kell újra feltalálni a kereket, nem kell magyarázni a dolgokat. Egy új kapcsolatban viszont újra kell kezdeni mindent, ami energiát és időt igényel. A partnered talán nem akarja ezt a befektetést megtenni, vagy legalábbis halogatja.
A legfontosabb, hogy megértsd: a partnered valószínűleg nem tudatosan teszi ezt. Nem feltétlenül akar megbántani téged, egyszerűen csak küzd a saját félelmeivel.
Mit tehetsz ellene?
- Beszélj vele nyíltan és őszintén. Mondd el neki, hogy ez a helyzet téged zavar, és hogy miért. Fontos, hogy ne vádaskodj, hanem a saját érzéseidet fogalmazd meg.
- Biztosítsd őt a szeretetedről és a támogatásodról. Mutasd meg neki, hogy mellette vagy, és hogy nem fogod elhagyni, ha nehézségekbe ütközik.
- Építsd a kapcsolatotokat. Töltsétek együtt minőségi időt, csináljatok közös programokat, ismerjétek meg egymást minél jobban. Minél erősebb a kapcsolatotok, annál kevésbé fogja a partnered a régi komfortzónájához ragaszkodni.
- Adj neki időt és teret. Ne erőltess semmit, hagyd, hogy a partnered a saját tempójában dolgozza fel a félelmeit.
Ne feledd, a változás időt vesz igénybe. Légy türelmes és megértő, és a partnereddel közösen legyőzhetitek ezt a nehézséget.
6. ok: Manipuláció és a volt partner befolyása
A hatodik ok, amiért a barátod még mindig kapcsolatban van az exével, talán a legkomolyabb és legaggasztóbb: manipuláció és a volt partner befolyása. Ez nem egyszerű barátság vagy nosztalgia, hanem egy mérgező dinamika, ahol az ex tudatosan vagy tudattalanul befolyásolja a barátodat.
A manipuláció sokféle formát ölthet. Lehet érzelmi zsarolás, például fenyegetőzés öngyilkossággal, ha a barátod nem segít neki. Lehet bűntudatkeltés, emlékeztetve a barátodat mindenre, amit az ex érte tett a múltban. De lehet finomabb is: állandóan panaszkodás, áldozatszerepben tetszelgés, vagy éppen a barátod önbizalmának aláásása.
Fontos megérteni, hogy a manipuláció nem mindig nyilvánvaló. Az ex lehet nagyon kedves és segítőkész, miközben valójában a barátod érzelmi energiáit szívja el. Lehet, hogy a barátod sem ismeri fel, hogy manipulálják, mert a volt partner ügyesen játszik az érzelmeivel és a bűntudatával.
A legfontosabb, hogy felismerd: a manipuláció célja a kontroll. Az ex nem azért tartja a kapcsolatot, mert törődik a barátoddal, hanem azért, mert uralni akarja az életét.
Mit tehetsz ellene?
- Beszélgess a barátoddal! Óvatosan, ítélkezés nélkül mondd el, hogy aggódsz érte, és hogy úgy látod, az ex befolyásolja őt. Mutass rá konkrét példákra, de ne vádaskodj.
- Erősítsd a barátod önbizalmát! Emlékeztesd az erősségeire, és támogasd a céljai elérésében. Minél magabiztosabb a barátod, annál kevésbé lesz fogékony a manipulációra.
- Határozzatok meg határokat! Segíts a barátodnak abban, hogy egyértelmű határokat szabjon az exével való kapcsolatban. Például, ne válaszoljon minden üzenetre azonnal, ne tegyen szívességeket, amik kényelmetlenek számára, és ne engedje, hogy az ex befolyásolja a döntéseit.
- Javasolj szakember segítséget! Ha a helyzet súlyos, javasolj a barátodnak, hogy keressen fel egy terapeutát. Egy szakember segíthet neki felismerni a manipulációt, és megtanulni, hogyan védekezzen ellene.
- Támogasd a barátodat! Legyél mellette, és mutasd meg, hogy számíthat rád. A manipuláció elleni küzdelem nehéz és kimerítő lehet, ezért fontos, hogy a barátod érezze a támogatásodat.
Ez egy nehéz helyzet, de nem reménytelen. A legfontosabb, hogy a barátod felismerje a manipulációt, és tegyen lépéseket a védelmére. A te támogatásod és segítséged ebben kulcsfontosságú lehet.
7. ok: A partnered kommunikációs problémái és a konfliktuskerülés

A partnered kommunikációs problémái és konfliktuskerülése komoly ok lehet arra, hogy miért tartja még a kapcsolatot az exével. Nem feltétlenül jelenti ez azt, hogy még mindig szerelmes belé, de azt igen, hogy valamilyen kielégítetlen igénye van, amit az exével való kommunikációban talál meg, amit veled nem. Ez lehet a legnehezebben kezelhető probléma, mert mélyen gyökerezhet a partnered személyiségében és korábbi tapasztalataiban.
Miért fordulhat elő ez? Talán a partnered nehezen fejezi ki az érzelmeit, fél a konfrontációtól, vagy egyszerűen csak nem tudja, hogyan kell egészségesen vitatkozni. Lehet, hogy az exével már kialakult egy olyan kommunikációs stílus, ami kényelmes számára, még akkor is, ha nem feltétlenül egészséges.
Nézzük meg a lehetséges okokat részletesebben:
- Félelem a konfliktustól: A partnered kerüli a vitákat veled, mert attól tart, hogy megbánt téged, vagy a kapcsolatotok sérül. Ehelyett az exével beszél meg olyan dolgokat, amiket veled nem mer.
- Kifejezésképtelenség: Nehezen fogalmazza meg az érzéseit és igényeit. Az exével való, már bejáratott kommunikációban könnyebben ki tudja fejezni magát.
- Megoldatlan múltbeli problémák: Lehet, hogy a partnered és az exe között maradtak nyitott kérdések, amiket még mindig próbálnak feldolgozni. Ez nem feltétlenül romantikus érzés, inkább lezárásra való törekvés.
- Szükség a megerősítésre: A partnerednek szüksége lehet az exétől származó megerősítésre, elismerésre. Ez lehet a hiányzó önbizalom jele, amit más forrásból kéne pótolni.
A legfontosabb, hogy megértsd: a partnered nem feltétlenül akar rosszat. Valószínűleg küzd a saját démonjaival, és nem tudja, hogyan kezelje a helyzetet megfelelően.
Mit tehetsz ellene?
- Beszélgess vele nyíltan és őszintén: Mondd el neki, hogy érzed magad, de ne vádaskodj. Használj „én” üzeneteket (pl. „Én szomorú vagyok, amikor azt látom, hogy az exeddel beszélsz…”).
- Kínálj fel alternatívákat: Mutasd meg, hogy te is ott vagy a számára, és hajlandó vagy meghallgatni és támogatni őt. Vedd át a beszélgetések kezdeményezését, és teremts biztonságos teret a számára.
- Javasold a terápiát: Ha a kommunikációs problémák mélyen gyökereznek, a párterápia vagy egyéni terápia segíthet a partnerednek megtanulni egészségesebben kommunikálni és kezelni a konfliktusokat.
- Állíts fel határokat: Egyértelműen mondd meg, hogy mit tartasz elfogadhatónak és mit nem. Például, ha zavar, hogy az exével SMS-ezik, mondd meg neki.
- Fókuszálj a kapcsolatotokra: Tölts több időt együtt, tervezzetek közös programokat, és erősítsétek a kapcsolatotokat. Emlékeztesd rá, hogy miért szeret téged, és miért jó veled lenni.
Ne feledd, a változás időbe telik. Légy türelmes, de határozott. Ha a partnered nem hajlandó változtatni a viselkedésén, és a kapcsolatod továbbra is szenved emiatt, akkor érdemes elgondolkodni azon, hogy ez a kapcsolat valóban jó-e neked.
Mit tehetsz, ha zavar a partnered kapcsolata az exével?
Rendben, szóval zavar, hogy a partnered még tartja a kapcsolatot az exével. Ez teljesen érthető érzés, sokan átélik ezt. De mit tehetsz valójában? Ahelyett, hogy passzív-agresszív módon viselkednél, vagy titokban kémkednél, próbálj meg proaktív lenni és a helyzetet kezelni.
Először is, beszélj a partnereddel. Hangsúlyozd, hogy nem a bizalmában kételkedsz, hanem a helyzet téged bizonytalanná tesz. Használj „én” kijelentéseket: „Én bizonytalanul érzem magam, amikor…” ahelyett, hogy vádaskodnál: „Te mindig…”. Fontos, hogy nyugodtan és nyíltan kommunikálj az érzéseidről.
Másodszor, próbáld meg megérteni a kapcsolatuk dinamikáját. Miért tartják a kapcsolatot? Barátok maradtak? Közös gyerekeik vannak? Munkatársak? A válaszok segíthetnek neked abban, hogy elfogadd a helyzetet, vagy legalábbis jobban megértsd a hátterét.
Harmadszor, állíts fel határokat. Ez az egyik legfontosabb lépés. Mit vagy hajlandó elfogadni, és mit nem? Például, rendben van-e, ha néha beszélnek telefonon, de nem találkoznak személyesen? Vagy elfogadhatatlan számodra bármilyen kommunikáció? A határokat egyértelműen és világosan kell kommunikálni a partnered felé.
A partnerednek tudnia kell, hogy a te érzelmi biztonságod is fontos, és ha a kapcsolatuk az exével ezt veszélyezteti, akkor változtatni kell a dolgokon.
Negyedszer, koncentrálj a saját kapcsolatotokra. Fordíts több időt és energiát a partnereddel való kapcsolatodra. Csináljatok közös programokat, mélyítsétek el a kötődéseteket. Ha a saját kapcsolatod erős és stabil, kevésbé fog zavarni az, hogy a partnered mit csinál az exével.
Ötödször, ne hasonlítsd magad az exhez. Ez egy csapda, amibe könnyű beleesni. Mindenki más, és a partnered téged választott. Koncentrálj a saját erősségeidre és arra, hogy mit tudsz nyújtani a kapcsolatban.
Végül, ha minden próbálkozásod ellenére továbbra is zavar a helyzet, fontold meg a párterápiát. Egy külső szakember segíthet abban, hogy a problémát hatékonyabban kezeljétek.
Mikor kell szakítani, ha a helyzet nem javul?
Ha a helyzet nem javul, és a barátod továbbra is túlzottan szoros kapcsolatot ápol az exével, annak ellenére, hogy te jelezted a problémát, ideje elgondolkodnod a kapcsolat jövőjéről. Fontos, hogy őszinte légy magadhoz. Megpróbáltál mindent, amit tudtál? Beszéltél vele nyíltan és őszintén?
Ha a válasz igen, és a helyzet változatlan, akkor fel kell tenned magadnak a kérdést: Megéri ez neked? A folyamatos bizonytalanság és féltékenység hosszú távon tönkreteheti az önbecsülésedet és a mentális egészségedet.
Ha a barátod nem hajlandó változtatni a viselkedésén, és az exével való kapcsolata továbbra is negatívan befolyásolja a tiédet, akkor valószínűleg eljött az a pont, amikor a szakítás lehet a legjobb megoldás a saját érdekedben.
Ne feledd, a boldogságod a legfontosabb. Nem vagy köteles szenvedni egy olyan kapcsolatban, amelyben nem érzed magad biztonságban és szeretve.