A nők, akik nem vágynak kapcsolatra csak azért, hogy teljesnek érezzék magukat, általában ezt a 8 egyedi tulajdonságot mutatják

Tudod, nem minden nő álma a fehér lovon érkező herceg. Vannak, akik a saját meséjük kovácsai, nem várnak megmentésre. Ők a függetlenség szobrai, akik nem a kapcsolatokban keresik a teljességet. Vajon mi a titkuk? A cikk felfedi azt a 8 egyedi tulajdonságot, melyek ezeket az erős, önmagukban is kerek nőket jellemzik. Készülj, mert a lista olvastán te is a saját életed hősnőjévé válhatsz!

Balogh Nóra
21 perc olvasás

A társadalom sokszor sugallja, hogy a női lét kiteljesedéséhez elengedhetetlen egy párkapcsolat. Ez a kapcsolati kényszer mítosza, mely mélyen gyökerezik a kultúránkban. Azonban egyre több nő bizonyítja, hogy ez a felfogás nemcsak elavult, de egyenesen káros is lehet.

Vannak nők, akik nem érzik szükségét annak, hogy egy párkapcsolatban találják meg önmagukat. Ők azok, akik az önazonosság erejére építve, egyedül is teljes életet élnek. Nem azért választják a szingli életet, mert „nem találtak senkit”, hanem mert ez a tudatos döntés számukra a legmegfelelőbb.

Ez nem azt jelenti, hogy elzárkóznak a szerelemtől, hanem azt, hogy nem tartják a párkapcsolatot az egyetlen útnak a boldogsághoz és az önmegvalósításhoz.

Ezek a nők gyakran erősebb önértékeléssel rendelkeznek, kevésbé befolyásolják őket a társadalmi elvárások, és jobban bíznak a saját képességeikben. A kapcsolati kényszer mítosza nem érinti őket, mert a saját életüket a saját szabályaik szerint élik.

Fontos megérteni, hogy az önazonosság ereje nem egyenlő a magánnyal vagy a boldogtalansággal. Épp ellenkezőleg! Ezek a nők gyakran sokkal mélyebb és kielégítőbb kapcsolatokat ápolnak a barátaikkal, a családjukkal, és önmagukkal.

A függetlenség iránti erős vágy és az önállóság preferálása

Azok a nők, akik nem érzik szükségét annak, hogy egy kapcsolatban találják meg a teljességet, gyakran erőteljesen vágynak a függetlenségre. Ez a vágy nem csupán egy múló szeszély, hanem egy mélyről fakadó szükséglet, ami áthatja az életük minden területét. Számukra az önállóság nem egy választás, hanem a létezésük alapköve.

Ez a függetlenségi vágy megnyilvánulhat a pénzügyi önállóság terén. Nem akarnak senkitől függni anyagilag, inkább keményen dolgoznak azért, hogy saját maguk teremtsék meg a biztonságot. Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy gazdagok, hanem azt, hogy képesek eltartani magukat és felelősséget vállalni a saját anyagi helyzetükért.

A döntéshozatalban való önállóság is kulcsfontosságú. Nem szeretik, ha mások diktálják nekik, mit tegyenek, vagy hogyan éljék az életüket. Saját maguk szeretnék meghozni a döntéseket, még akkor is, ha ez azt jelenti, hogy hibákat követnek el. A hibákból való tanulás számukra a fejlődés elengedhetetlen része.

Az időbeosztásuk feletti kontroll szintén fontos szempont. Nem szeretik, ha a napjukat mások határozzák meg. Szeretnének szabadon rendelkezni az idejükkel, hogy azzal foglalkozzanak, ami számukra fontos és értelmes. Ez magában foglalhatja a hobbijaikat, a karrierjüket, a barátaikkal töltött időt vagy egyszerűen csak a pihenést.

Az önállóság preferálása nem azt jelenti, hogy ezek a nők antiszociálisak vagy képtelenek a kapcsolatteremtésre. Egyszerűen arról van szó, hogy nem engedik, hogy a kapcsolataik definiálják őket, vagy korlátozzák a szabadságukat.

Sokan félreértik ezt a függetlenséget, és azt hiszik, hogy ezek a nők magányosak vagy elszigeteltek. Pedig épp ellenkezőleg, gyakran erős baráti és családi kötelékeik vannak, de ezek a kapcsolatok nem a függőségen alapulnak, hanem a kölcsönös tiszteleten és támogatáson.

Az önállóságra való törekvésük nem jelenti azt, hogy soha nem vágynak szerelemre vagy párkapcsolatra. Egyszerűen csak nem akarják, hogy egy kapcsolat legyen az egyetlen céljuk az életben. Ha valaki belép az életükbe, annak hozzá kell adnia, nem pedig elvennie. A partnerüknek el kell fogadnia és tisztelnie kell a függetlenségüket, és nem szabad megpróbálnia megváltoztatni őket.

Végső soron, ezek a nők az önmegvalósításra törekszenek a saját útjukon. A függetlenségük teszi lehetővé számukra, hogy felfedezzék a bennük rejlő lehetőségeket, és hogy a lehető legjobb verziójukká váljanak.

Magas szintű önismeret és érzelmi intelligencia

Az önismeret és az érzelmi intelligencia nem csupán divatos kifejezések, hanem a valódi önállóság alapkövei. Azok a nők, akik nem érzik szükségét egy kapcsolatnak ahhoz, hogy teljesnek érezzék magukat, kiemelkedő módon rendelkeznek ezekkel a képességekkel. Tudják, kik ők, mit szeretnek, és mi az, ami számukra igazán fontos.

Ez a magas szintű önismeret lehetővé teszi számukra, hogy őszinték legyenek önmagukkal. Nem próbálják meg elrejteni a gyengeségeiket vagy a hibáikat, hanem elfogadják azokat, és dolgoznak a fejlődésükön. Nem vágynak arra, hogy egy kapcsolatban „megmentse” őket valaki, mert tisztában vannak azzal, hogy a saját életük irányítását a saját kezükbe kell venniük.

Az érzelmi intelligencia pedig abban nyilvánul meg, hogy képesek felismerni és kezelni a saját érzéseiket, valamint másokét is. Nem esnek pánikba, ha szomorúak vagy dühösek, hanem megértik az érzéseik okát, és konstruktívan kezelik azokat. Ezáltal kevésbé válnak érzelmileg függővé másoktól, és nem keresnek egy kapcsolatot azért, hogy elnyomják a negatív érzéseiket.

Ezek a nők tisztában vannak azzal, hogy a boldogságuk nem függ egy másik embertől. Nem várják el, hogy egy kapcsolat majd megoldja az életük problémáit, vagy betöltse az űrt, amit éreznek. Tudják, hogy a valódi boldogság belülről fakad, és a saját erőfeszítéseik eredménye.

Az önismeret és az érzelmi intelligencia képessége teszi lehetővé számukra, hogy választásból legyenek szinglik, nem pedig kényszerből.

Rendkívül fontos megérteniük, hogy a társas kapcsolatok, a barátságok ugyanolyan fontosak, mint egy romantikus viszony. Nem kizárólag egy párkapcsolatban találják meg a boldogságot és a megerősítést. Értékes időt töltenek a családjukkal, a barátaikkal, és olyan tevékenységekkel, amelyek örömet okoznak nekik. Ez a kiegyensúlyozottság teszi őket ellenállóvá a társadalmi nyomással szemben, amely a párkapcsolatok fontosságát hangsúlyozza.

Az önismeret és az érzelmi intelligencia fejlesztése egy folyamat. Nem egyik napról a másikra történik. De a tudatos erőfeszítés, a belső munka meghozza a gyümölcsét. Azok a nők, akik nem vágynak kapcsolatra csak azért, hogy teljesnek érezzék magukat, példaképek lehetnek mindenki számára, aki szeretne önállóbbá és boldogabbá válni.

A saját célok és szenvedélyek követése a párkapcsolati prioritások helyett

A szenvedélyek követése erősíti az önértékelést és függetlenséget.
A saját célok követése erősíti az önbizalmat és mélyebb önismerethez vezet, függetlenül a párkapcsolattól.

Azok a nők, akik nem a párkapcsolatban keresik a teljességet, gyakran a saját céljaikra és szenvedélyeikre fókuszálnak. Számukra az önmegvalósítás nem egy másik emberen keresztül történik, hanem a saját erőfeszítéseik és eredményeik által. Ez nem azt jelenti, hogy elzárkóznak a szerelemtől, csupán azt, hogy nem helyezik azt az első helyre, nem teszik függővé tőle a boldogságukat.

Ez a fajta szemléletmód megmutatkozik abban, ahogyan az idejüket beosztják. Egy átlagos randi helyett inkább egy tanfolyamra iratkoznak be, egy új készséget sajátítanak el, vagy egy olyan projekten dolgoznak, ami igazán lelkesíti őket. A prioritás nem az, hogy valaki „megtalálja” őket, hanem az, hogy ők megtalálják önmagukat.

Gyakran látni őket, ahogy kitűnnek a munkájukban, mert a karrierjükbe fektetik az energiájukat. Ez nem feltétlenül pénzről szól, hanem arról, hogy valami értékeset hoznak létre, valami olyat, aminek értelme van számukra. A sikerük nem attól függ, hogy van-e partnerük, hanem attól, hogy milyen keményen dolgoznak és milyen eredményeket érnek el.

Fontos megjegyezni, hogy ez nem zárja ki a párkapcsolat lehetőségét. Egyszerűen arról van szó, hogy nem érzik szükségét annak, hogy valakivel legyenek csak azért, hogy „valakijük” legyen. Ha találkoznak valakivel, aki illik az életükbe és támogatja a céljaikat, akkor nyitottak rá, de nem görcsölnek rá a dologra.

A saját célok és szenvedélyek előtérbe helyezése azt jelenti, hogy az önmegvalósítás útján járnak, és nem a párkapcsolatban keresik a boldogság kulcsát. Ez egy tudatos döntés, ami önbizalmat és elégedettséget eredményez.

Ez a hozzáállás a kapcsolataik minőségére is hatással van. Ha mégis párkapcsolatba kezdenek, sokkal kiegyensúlyozottabbak és önállóbbak lesznek, ami egészségesebb dinamikát eredményez. Nem válnak függővé a partnerüktől, és nem várják el, hogy a másik ember töltse be az összes űrüket. Helyette két teljes emberként lépnek be a kapcsolatba.

Az ilyen nők inspirálóak a környezetük számára. Megmutatják, hogy a boldogság és a teljesség nem csak a szerelemben található meg, hanem a saját erőfeszítéseinkben és az önmegvalósításban is. Ez egy értékes üzenet, különösen a mai világban, ahol a párkapcsolatokat gyakran túlhangsúlyozzák.

Kiegyensúlyozott és gazdag társasági élet a romantikus kapcsolatokon kívül

Azok a nők, akik nem érzik szükségét egy kapcsolatnak ahhoz, hogy kiteljesedjenek, gyakran egy gazdag és változatos társasági életet építenek ki a romantikus kapcsolatokon kívül. Ez nem azt jelenti, hogy elutasítják a romantikát, hanem azt, hogy nem teszik az életük középpontjába. Ehelyett más kapcsolatokra összpontosítanak.

Fontos megérteni, hogy a szoros barátságok rendkívül sokat jelentenek számukra. Aktívan ápolják ezeket a kapcsolatokat, időt és energiát fektetve a barátaikba. Gyakran szerveznek programokat, támogatják egymást, és őszinte, mély beszélgetéseket folytatnak.

A barátságok és a családi kötelékek megléte, ápolása egy olyan biztonsági hálót nyújt, amely függetlenné teszi őket a romantikus kapcsolatoktól. Nem érzik, hogy egy párkapcsolat hiánya miatt lennének kevesebbek.

A családi kapcsolatok is kiemelten fontosak. Tartják a kapcsolatot a szüleikkel, testvéreikkel, unokatestvéreikkel, és igyekeznek minőségi időt tölteni velük. A családi összejövetelek, közös programok fontos részét képezik az életüknek.

Emellett aktívan részt vesznek különféle közösségekben és csoportokban. Lehet ez egy sportklub, egy könyvklub, egy önkéntes szervezet, vagy bármilyen más hobbi- vagy érdeklődési kör alapján szerveződő csoport. Ezek a közösségek lehetőséget adnak új emberek megismerésére, új barátságok kialakítására és a közös érdeklődési körök mentén való kapcsolódásra.

A széles kapcsolati háló nem csak a szórakozásról szól. Fontos támaszt jelent a nehéz időkben, lehetőséget ad a fejlődésre és az új dolgok tanulására, és segít abban, hogy az ember ne érezze magát egyedül.

Röviden, ezek a nők tudatosan építik a társasági életüket, és a romantikus kapcsolat hiányát nem hiányként, hanem lehetőségként élik meg, hogy más kapcsolatokat mélyítsenek el és új élményeket szerezzenek.

Az egyedüllét iránti igény és annak értékelése

Az egyedüllét iránti igény nem egyenlő a magánnyal. Sőt, az a nő, aki nem feltétlenül keres párkapcsolatot, gyakran tudatosan választja az egyedüllétet, mert értékeli az általa nyújtott szabadságot és lehetőségeket. Nem arról van szó, hogy fél a kötöttségektől, hanem arról, hogy az egyedüllét számára egy aktív, kiteljesedett élet része lehet.

Fontos megérteni, hogy ez az igény nem feltétlenül állandó. Lehet, hogy egy bizonyos életszakaszban erősebb, máskor gyengébb. A lényeg, hogy a nő tisztában van a saját szükségleteivel, és mer azoknak megfelelően élni, anélkül, hogy külső elvárásoknak akarna megfelelni.

Az egyedüllét értékelése összefügg az önismerettel. Az ilyen nők általában jól ismerik magukat, tudják, hogy mit szeretnek, mitől érzik jól magukat, és nem szorulnak rá mások megerősítésére ahhoz, hogy boldogok legyenek. Ez az önbizalom és önállóság teszi lehetővé számukra, hogy az egyedüllétet ne kényszerként, hanem lehetőségként éljék meg.

Az egyedüllét iránti igény értékelése azt jelenti, hogy a nő nem érzi magát „kevesebbnek” vagy „hiányosnak” amiatt, hogy nincs párkapcsolata. Épp ellenkezőleg, büszke az önállóságára és a függetlenségére.

Gyakran az egyedüllét időszakát használják fel arra, hogy fejlődjenek, tanuljanak, új dolgokat próbáljanak ki. Ez az idő arra is kiválóan alkalmas, hogy a kapcsolataikat elmélyítsék a barátaikkal és a családjukkal, vagy hogy új hobbit találjanak.

Az egyedüllét értékelése nem jelenti azt, hogy a nő soha nem akar majd párkapcsolatot. Egyszerűen csak azt jelenti, hogy nem hajlandó kompromisszumot kötni az értékeivel és a boldogságával csak azért, hogy valaki mellett legyen. A párkapcsolat számára egy plusz lehet az életében, nem pedig a teljesség feltétele.

A társadalmi nyomás figyelmen kívül hagyása és a saját értékek szerinti élet

Az egyik legszembetűnőbb tulajdonsága azoknak a nőknek, akik nem keresnek kapcsolatot a teljesség illúziójáért, hogy nem hagyják, hogy a társadalmi nyomás diktálja az életüket. Nem érzik szükségét, hogy a „szingli=boldogtalan” egyenletet kövessék. Ehelyett a saját értékrendjük alapján döntenek, figyelmen kívül hagyva a külső elvárásokat.

Ez nem azt jelenti, hogy immunisak a társadalmi nyomásra, hanem azt, hogy aktívan küzdenek ellene. Felismerik, hogy a társadalom gyakran egy szűk, konzervatív képet fest a női boldogságról, amibe a párkapcsolat feltétlenül beletartozik. Ők azonban tudják, hogy a boldogság sokkal összetettebb, és nem feltétlenül függ egy másik embertől.

Értékeik meghatározzák a prioritásaikat. Ha a karrierjük, a hobbijaik, a barátaik vagy a családjuk fontosabb számukra egy párkapcsolatnál, akkor nem érzik szükségét, hogy kompromisszumot kössenek csak azért, hogy megfeleljenek a társadalmi elvárásoknak. Ők irányítják a saját narratívájukat, nem pedig a társadalom.

Az önismeret kulcsfontosságú. Tudják, mit akarnak az élettől, és nem félnek egyedül is elérni a céljaikat. Nem keresnek egy partnert, aki „kiegészíti” őket, mert már eleve teljesnek érzik magukat. A párkapcsolat számukra egy plusz lehet, nem pedig egy feltétel a boldogsághoz.

A társadalmi nyomás figyelmen kívül hagyása nem csupán egy lázadás, hanem egy tudatos döntés. Ezek a nők aktívan építik a saját boldogságukat, a saját értékrendjük alapján, függetlenül attól, hogy éppen van-e párkapcsolatuk vagy sem.

Ez a fajta függetlenség és önbizalom gyakran irigységet vált ki másokban, akik még mindig a társadalmi elvárások béklyóiban vergődnek. Fontos megérteni, hogy ez nem egy „anti-párkapcsolati” hozzáállás, hanem egy egészséges önértékelés és önbecsülés eredménye.

A saját értékek szerinti élet azt jelenti, hogy a döntéseiket a belső iránytűjük vezérli, nem pedig a külső elvárások. Ez magában foglalja a karrierválasztást, a szabadidő eltöltését, a baráti kapcsolataikat, és természetesen a párkapcsolati státuszukat is.

Összefoglalva, azok a nők, akik nem keresnek kapcsolatot csak azért, hogy teljesnek érezzék magukat, tudatosan figyelmen kívül hagyják a társadalmi nyomást, és a saját értékrendjük alapján élik az életüket. Ez a tulajdonság lehetővé teszi számukra, hogy boldog, kiteljesedett életet éljenek, függetlenül a párkapcsolati státuszuktól.

A kompromisszumkészség hiánya olyan kapcsolatokban, amelyek nem szolgálják a személyes fejlődést

A kompromisszumhiány megakadályozza a személyes fejlődést kapcsolatokban.
A kompromisszumkészség hiánya gyakran megakadályozza a személyes fejlődést és az egészséges kapcsolatok kialakulását.

Azok a nők, akik nem keresnek kapcsolatot pusztán a teljesség érzéséért, gyakran rendkívül határozottak a kapcsolataikban megjelenő kompromisszumok terén. Ez nem azt jelenti, hogy képtelenek a megállapodásra, hanem azt, hogy nagyon tudatosan választják meg, miben engednek, és miben nem.

Számukra a kapcsolat nem egy önmagában való cél, hanem egy eszköz a személyes fejlődéshez, a boldogsághoz, és a kiteljesedéshez. Éppen ezért, ha egy kapcsolat nem szolgálja ezeket a célokat, nem fognak belemenni olyan kompromisszumokba, amelyek aláásnák az önbecsülésüket, a karrierjüket, vagy a személyes értékeiket.

Ez a fajta kompromisszumkészség hiánya nem keverendő össze az önzéssel. Inkább egy erős öntudatosságról van szó, arról, hogy tisztában vannak a saját igényeikkel és határaikkal. Nem félnek kimondani, ha valami nem felel meg nekik, és nem hajlandóak belemenni olyan helyzetekbe, ahol úgy érzik, fel kell adniuk önmagukat.

Például, egy ilyen nő valószínűleg nem fogja feladni a karrierjét azért, hogy egy férfi karrierjét támogassa, hacsak nem ez az ő legbensőbb vágya is. Nem fogja elviselni a tiszteletlen bánásmódot azért, hogy „megtartsa” a kapcsolatot. És nem fog belemenni olyan kompromisszumokba, amelyek ellentétesek a legfontosabb értékeivel.

Ez a határozottság abban gyökerezik, hogy ők a saját életük főszereplői, nem pedig egy kapcsolat mellékszereplői. Tudják, hogy a boldogságuk nem függ egy kapcsolattól, és nem hajlandóak feláldozni önmagukat egy olyan kapcsolatért, ami nem hozza ki belőlük a legjobbat.

Ez a hozzáállás néha félreértésre adhat okot. Egyesek makacsságnak vagy arroganciának bélyegezhetik, de valójában ez egy védelmi mechanizmus, ami segít megőrizni az integritásukat és a boldogságukat.

Ezek a nők tudják, hogy egy jó kapcsolat az, ahol mindkét fél fejlődhet és kiteljesedhet. Nem hajlandóak belemenni olyan kapcsolatokba, ahol az egyik félnek folyamatosan engednie kell a másik kedvéért. Ők olyan kapcsolatokat keresnek, ahol a kompromisszum kölcsönös és építő jellegű.

Végső soron a kompromisszumkészség hiánya ebben az esetben egy egészséges önértékelés és egy világos jövőkép jele. Ezek a nők tudják, mit akarnak az élettől, és nem hajlandóak kompromisszumot kötni a boldogságukkal kapcsolatban.

A felszínes kapcsolatok elkerülése és a mélyebb, intellektuális kapcsolatok preferálása

Azok a nők, akik nem érzik szükségét annak, hogy kapcsolatban legyenek a teljességhez, gyakran nem elégednek meg a felszínes interakciókkal. Számukra a mély, tartalmas kötelékek sokkal fontosabbak, mint a pusztán társasági érintkezés.

Ez a preferencia a következőképpen nyilvánul meg:

  • Türelmesek a megfelelő partner megtalálásában: Nem siettetik a dolgokat, és nem érzik a nyomást, hogy „valakivel” legyenek. Inkább várnak arra, aki valóban illik hozzájuk, még akkor is, ha ez azt jelenti, hogy egyedül kell lenniük egy ideig.
  • Magas elvárásaik vannak: Nem a külső megjelenés vagy a társadalmi státusz alapján választanak partnert, hanem az intellektuális kompatibilitás, a hasonló értékek és a közös érdeklődési körök alapján.
  • Kerülik az alkalmi kapcsolatokat: Számukra az egyszeri kalandok vagy a rövid távú kapcsolatok nem vonzóak. Inkább a mélyebb, érzelmi intimitásra vágynak.
  • Értékelik a minőségi időt: Nem a mennyiség, hanem a minőség számít. Inkább kevesebb időt töltenek valakivel, akivel valóban kapcsolódnak, mint sokat valakivel, akivel csak felszínesen értenek egyet.

A mélyebb, intellektuális kapcsolatok keresése nem azt jelenti, hogy ezek a nők aszexuálisak vagy antiszociálisak lennének. Egyszerűen arról van szó, hogy tudják, mit akarnak, és nem hajlandóak kompromisszumot kötni a saját boldogságuk érdekében. Értékelik az őszinteséget, a sebezhetőséget és a valódi kapcsolódást.

Számukra a kapcsolat nem egy űrt betöltő eszköz, hanem egy lehetőség a személyes fejlődésre és a kölcsönös támogatásra.

Ez a hozzáállás néha félreértésekhez vezethet. Az emberek azt gondolhatják róluk, hogy válogatósak, kritikusak vagy egyszerűen csak nem akarnak kapcsolatot. Valójában azonban csak arról van szó, hogy tisztában vannak azzal, mi teszi őket boldoggá, és nem hajlandóak beérni kevesebbel.

Az ilyen nők számára a következő szempontok különösen fontosak egy potenciális partnerben:

  1. Intellektuális stimuláció: Képesnek kell lennie arra, hogy érdekes beszélgetéseket folytasson, új gondolatokat osszon meg, és kihívást jelentsen a gondolkodásukban.
  2. Érzelmi intelligencia: Képesnek kell lennie arra, hogy felismerje és kezelje a saját és mások érzelmeit, empatikus legyen és támogató.
  3. Értékek összhangja: Fontos, hogy a partnerükkel hasonló értékeket valljanak, különösen a fontos kérdésekben, mint például a család, a karrier és a társadalmi felelősségvállalás.
  4. Közös érdeklődési körök: Bár nem feltétlenül kell mindenben egyetérteniük, fontos, hogy legyenek közös érdeklődési köreik, amelyek lehetővé teszik számukra, hogy együtt töltsék az időt és közös élményeket szerezzenek.

Végső soron ezek a nők nem félnek egyedül lenni, mert tudják, hogy a legfontosabb kapcsolat az, amelyik önmagukkal ápolnak. Ebből a belső stabilitásból és önismeretből kiindulva keresik a mélyebb, intellektuális kapcsolatokat, amelyek valóban gazdagítják az életüket.

Köszönjük a megosztást!
Nóri vagyok, imádom a kreatív tevékenységeket és a szabadban töltött időt. Nagyon szeretek új recepteket felfedezni és elkészíteni, majd megosztani a családommal és barátaimmal. Szenvedélyem a fotózás, legyen szó természetről, utazásról, vagy csak a mindennapi élet apró pillanatairól. Mélyen érdekel a pszichológia és rendszeresen szervezek könyvklub találkozókat, ahol érdekes beszélgetésekbe bonyolódunk. Ezenkívül rajongok a filmekért, és gyakran írok róluk kritikákat. Remélem, hogy az írásaim inspirálhatnak másokat is.
Hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .