Az exek szerepe az új kapcsolatban

Az exek árnyai kísértenek minden új kezdetet? Ne ess pánikba! Cikkünkben kiderítjük, hogyan befolyásolják a múltbeli kapcsolatok a jelenlegi szerelmet. Vajon a régi sebek gyógyulnak, vagy épp ellenkezőleg, mérgezik a friss virágokat? Fedezzük fel együtt, hogyan tehetjük az exeket a növekedésünk motorjává, és hogyan építhetünk egészségesebb, erősebb köteléket a jelenben.

Balogh Nóra
22 perc olvasás

Az exek kérdése szinte minden új kapcsolatban felmerül, mint egy láthatatlan, de érezhető árnyék. Nem lehet figyelmen kívül hagyni, hiszen a korábbi párkapcsolatok mélyen befolyásolhatják a jelenlegi viszonyt. Gondoljunk csak bele: a múltbeli tapasztalataink, a fájdalmaink, a tanulságaink mind-mind formálják a viselkedésünket, a reakcióinkat, és azt, ahogyan egy új partnerhez közeledünk.

Sokszor a régi sebek még nem gyógyultak be teljesen, és ez bizalmatlanságot, féltékenységet vagy éppen túlzott óvatosságot eredményezhet. Az exekkel való lezáratlan ügyek, a kimondatlan szavak, a feldolgozatlan sérelmek mind-mind mérgezően hathatnak az új kapcsolatra, aláásva annak alapjait. Éppen ezért kulcsfontosságú, hogy tudatosan foglalkozzunk a múlttal, mielőtt teljesen elköteleződünk egy új kapcsolatban.

A téma fontossága abban rejlik, hogy a múlt feldolgozása nélkül az új kapcsolatunk is a régi minták, a régi hibák ismétlődése lehet.

Az exekkel kapcsolatos érzéseink őszinte feltárása, a kommunikáció a partnerünkkel és önmagunkkal, mind hozzájárulhat ahhoz, hogy egészséges, kiegyensúlyozott kapcsolatot építsünk. Nem arról van szó, hogy teljesen kitöröljük a múltat, hanem arról, hogy megtanuljuk a tanulságokat, lezárjuk a lezáratlan ügyeket, és tiszta lappal induljunk egy új szerelem felé.

Az exek befolyásának pszichológiai háttere: Kötődési minták és lezáratlan ügyek

Az exekkel kapcsolatos érzések és tapasztalatok mélyen befolyásolhatják egy új kapcsolat dinamikáját. Ennek a hátterében gyakran a kötődési mintáink állnak, melyek már gyermekkorunkban kialakulnak, és meghatározzák, hogyan viszonyulunk a közelséghez, intimitáshoz és elköteleződéshez.

Például, ha valakinek bizonytalan kötődési stílusa van, könnyen szoronghat az új kapcsolatban, féltékenykedhet, vagy éppen elkerülheti a közelséget. Ez a bizonytalanság gyakran az előző kapcsolatokban szerzett negatív tapasztalatokból táplálkozik, és az ex iránt érzett – akár tudattalan – bizalmatlanság vagy féltékenység formájában jelenhet meg.

A lezáratlan ügyek is komoly problémát jelenthetnek. Ha valaki nem dolgozta fel teljesen az előző kapcsolat végét, akkor az ex továbbra is jelen lehet a gondolataiban, érzelmeiben. Ez megjelenhet abban, hogy:

  • Összehasonlítja az új partnerét az exével.
  • Gyakran beszél az exéről, akár pozitívan, akár negatívan.
  • Titokban reménykedik a visszatérésben.

Az ilyen lezáratlan ügyek akadályozhatják az új kapcsolatban való teljes elköteleződést és a bizalom kiépítését. A feldolgozatlan gyász, a megbocsátás hiánya, vagy a tisztázatlan kérdések mind-mind gátat szabhatnak a továbblépésnek.

Az exekkel kapcsolatos problémák gyökere gyakran nem magában az exben rejlik, hanem abban, hogy a múltbeli tapasztalataink hogyan befolyásolják a jelenlegi viselkedésünket és érzelmi reakcióinkat.

Fontos megérteni, hogy az exek befolyása nem feltétlenül jelent azonnali katasztrófát. Az önismeret, a kommunikáció és a nyitottság segíthet abban, hogy a korábbi kapcsolatokból származó mintákat felismerjük és tudatosan változtassunk rajtuk. A terápia is hatékony eszköz lehet a lezáratlan ügyek feldolgozásában és az egészséges kötődési minták kialakításában.

Végül, ne feledjük, hogy minden kapcsolat egyedi. Az exekkel kapcsolatos tapasztalataink tanulságokkal szolgálhatnak, de nem szabad hagynunk, hogy a múlt árnyéka beárnyékolja a jelenlegi kapcsolatunkat.

A múlt feltárása: Mikor és hogyan beszéljünk az exekről az új kapcsolatban?

Az exek témája kényes lehet egy új kapcsolatban. Mikor érdemes előhozakodni a témával, és hogyan beszéljünk róluk anélkül, hogy árnyékot vetnének a jelenre? A kulcs a megfelelő időzítés és a nyílt kommunikáció.

A legfontosabb, hogy ne az első randin zúdítsuk rá a partnerünkre a teljes ex-történetünket. Ez túlzottan személyes lehet, és elriaszthatja a másikat. Ehelyett várjunk, amíg a kapcsolat elmélyül, és kialakul egy bizonyos fokú bizalom.

Mikor van tehát a jó alkalom? Amikor a téma természetesen felmerül. Például, ha egy helyre terveztek menni, ami emlékeztet egy korábbi kapcsolatra, vagy ha a partnerünk kérdez az előző kapcsolataidról. Ilyenkor érdemes röviden és tömören válaszolni, túlzott részletek nélkül.

Hogyan beszéljünk az exekről? A lényeg a pozitív és konstruktív hozzáállás. Kerüljük a negatív megjegyzéseket és a panaszkodást. Inkább fókuszáljunk arra, hogy mit tanultunk a korábbi kapcsolatainkból, és hogyan segített az fejlődni.

Fontos, hogy a beszélgetés középpontjában ne az exünk, hanem a jelenlegi kapcsolatunk álljon.

Néhány tipp a beszélgetéshez:

  • Legyünk őszinték, de ne menjünk bele túlzott részletekbe.
  • Kerüljük a negatív hangnemet és a panaszkodást.
  • Fókuszáljunk a tanulságokra és a fejlődésre.
  • Figyeljünk a partnerünk reakcióira és tartsuk tiszteletben a határait.

Ha még mindig érzelmeket táplálunk az exünk iránt, fontos, hogy ezt megbeszéljük a partnerünkkel. A titkolózás hosszú távon csak problémákat okozhat. Az őszinteség és a nyíltság az alapja egy egészséges kapcsolatnak.

Az exekről való beszélgetés nem feltétlenül kellemetlen. Megfelelő kommunikációval és odafigyeléssel a téma segíthet a partnerünknek jobban megismerni minket, és mélyítheti a kapcsolatot.

Vörös zászlók: Figyelmeztető jelek, hogy az ex még mindig jelen van

Az ex jelenléte gyakran bizalmi problémák vörös zászlója.
Vörös zászló lehet, ha az ex gyakran kommentál vagy lájkolja az új kapcsolatod közösségi médiás posztjait.

Az új kapcsolat elején mindannyian reménykedünk a legjobbakban, de fontos szemmel tartani a vörös zászlókat, amik arra utalhatnak, hogy a partnerünk még nem tette túl az exén. Ezek a jelek nem feltétlenül jelentik a kapcsolat végét, de mindenképpen figyelmet és megbeszélést igényelnek.

  • Állandó említés: Ha a partnered folyamatosan emlegeti az exét, akár jó, akár rossz kontextusban, az azt jelezheti, hogy még mindig sokat gondol rá. Fontos különbséget tenni a múltról való alkalmi beszélgetés és az exszel való megszállott összehasonlítgatás között.
  • Összehasonlítás: Ha rendszeresen összehasonlít téged az exével, az komoly probléma. Senki sem akar egy „második kiadás” lenni. Az összehasonlítások azt sugallják, hogy nem értékel téged önmagadért.
  • Excuccok a lakásban: Az ex dolgainak megtartása, különösen akkor, ha azok szem előtt vannak (pl. fényképek, ajándékok), arról árulkodik, hogy a partnered nem engedte el a múltat.
  • Közösségi média megszállottság: Ha a partnered folyamatosan figyeli az exét a közösségi médiában, az egyértelmű jele annak, hogy még mindig érdeklik a történései.
  • Titkos kommunikáció: Ha a partnered titokban tartja a kapcsolatot az exével, az bizalomvesztéshez vezethet. Még akkor is, ha ártatlan a kommunikáció, a titkolózás gyanút kelt.
  • Negatív érzelmek: Az exével kapcsolatos heves érzelmek, legyen az harag, gyűlölet vagy szomorúság, azt mutatják, hogy a feldolgozási folyamat még nem fejeződött be.

Az exszel való kapcsolat fenntartása is vörös zászló lehet. Persze, a barátság lehetséges, de ha a kapcsolat túlságosan szoros, vagy a partnered a te véleményed helyett az exéét kéri ki fontos kérdésekben, az problémákat okozhat.

Fontos megjegyezni, hogy minden helyzet egyedi. Néha az ex említése ártatlan, és csak a múlt része. A lényeg az, hogy figyelj a megérzéseidre, és kommunikálj a partnereddel a felmerülő aggályaidról.

A legfontosabb, hogy a partnered nyitott legyen a megbeszélésre, és hajlandó legyen változtatni a viselkedésén, ha az neked kényelmetlen. Ha a partnered tagadja a problémát, vagy nem hajlandó kompromisszumot kötni, az komoly aggodalomra ad okot.

Ne félj beszélni az érzéseidről. A nyílt és őszinte kommunikáció elengedhetetlen egy egészséges kapcsolat kialakításához. Ha a partnered nem hajlandó meghallgatni, vagy bagatellizálja az aggodalmaidat, az azt mutatja, hogy nem tisztel téged és az érzéseidet.

Ha több vörös zászlót is észlelsz, és a partnered nem hajlandó változtatni, érdemes elgondolkodni a kapcsolat jövőjén. Néha a legjobb döntés az, ha továbblépsz, és olyan valakit keresel, aki teljesen elérhető számodra.

Egészséges határok meghúzása: Hogyan védjük az új kapcsolatot a múlt árnyaitól?

Az exekkel való kapcsolat a múlt része, és az új kapcsolat szempontjából kulcsfontosságú, hogy ezt tiszteletben tartsuk. Az egészséges határok meghúzása elengedhetetlen ahhoz, hogy a múlt árnyai ne vetüljenek a jelenre és a jövőre. Mit jelent ez a gyakorlatban?

  • Minimálisra csökkenteni a kapcsolatot: Ha nincs közös gyermek, vagy elkerülhetetlen üzleti kapcsolat, törekedjünk a minimálisra csökkenteni az exszel való kommunikációt.
  • Nyílt kommunikáció a partnerrel: Beszéljünk a partnerünkkel az exszel való kapcsolatunkról, és arról, hogy ez milyen érzéseket vált ki belőlünk. A bizalom alapvető fontosságú.
  • Ne hasonlítsuk össze a partnereinket: Mindenki egyedi, és az összehasonlítások csak feszültséget szülnek. Fókuszáljunk az új partnerünk jó tulajdonságaira.

A közös barátok kérdése is kényes lehet. Fontos, hogy a partnerünk is érezze, hogy elfogadott és biztonságban van a baráti körben. Kerüljük az olyan helyzeteket, ahol az ex jelenléte kényelmetlen helyzetet teremthet.

A legfontosabb, hogy a partnerünk érezze, ő a prioritás az életünkben. A múlt lezárása nem csak szavakban, hanem tettekben is meg kell mutatkoznia.

A közösségi média használata is figyelmet igényel. Az ex online tevékenységének követése, vagy az exszel való online interakciók kerülése segíthet a határok fenntartásában. A tisztelet az új partner iránt itt is meg kell nyilvánulnia.

Ha nehézséget okoz a határok meghúzása, érdemes lehet szakember segítségét kérni. Egy terapeuta segíthet a múlt feldolgozásában és az egészséges kapcsolati minták kialakításában.

A féltékenység kezelése: Stratégiák a múltból fakadó bizonytalanság leküzdésére

A féltékenység gyakran felüti a fejét egy új kapcsolatban, különösen, ha az exek témája előkerül. Fontos megérteni, hogy a féltékenység gyökerei sokszor a saját bizonytalanságainkban keresendők, nem feltétlenül a partnerünk viselkedésében. Az önbizalom növelése az egyik legfontosabb lépés a múltból fakadó bizonytalanság leküzdésére.

A kommunikáció kulcsfontosságú. Ha féltékenynek érzed magad, beszélj a partnereddel nyíltan és őszintén. Próbáld meg elkerülni a vádaskodást, inkább fogalmazd meg érzéseidet „Én” üzenetekkel („Én úgy érzem…”, „Én aggódom…”).

A legfontosabb, hogy bízz a partneredben. Ha úgy döntött, hogy veled van, annak oka van. Emlékeztesd magad erre, amikor a féltékenység eluralkodik rajtad.

Gyakran segít, ha reális képet festünk az exekről. Gondold végig: miért szakítottak? Valószínűleg okkal lett vége a kapcsolatuknak. Az ex egy része a múltnak, és a partnered a jövőt építi veled.

Íme néhány praktikus stratégia a féltékenység kezelésére:

  • Koncentrálj a jelenre: Élvezd a partnereddel töltött időt, és ne engedd, hogy a múlt beárnyékolja a pillanatot.
  • Gyakorold az önelfogadást: Fogadd el a hibáidat és a gyengeségeidet. Senki sem tökéletes.
  • Keress külső elfoglaltságokat: Tartsd magad elfoglalva olyan tevékenységekkel, amelyek örömet okoznak, és elvonják a figyelmed a féltékenységről.
  • Beszélj egy baráttal vagy terapeutával: Ha a féltékenység tartósan fennáll, érdemes szakember segítségét kérni.

Ne feledd, a féltékenység legyőzhető. Türelemmel, önismerettel és a partnereddel való nyílt kommunikációval sikeresen leküzdheted a múltból fakadó bizonytalanságokat, és egy boldog, egészséges kapcsolatot építhetsz.

Amikor a múlt kísért: Az ex váratlan felbukkanása és annak kezelése

Senki sem szereti, amikor a múlt váratlanul beköszön. Egy új kapcsolatban pedig ez különösen kellemetlen lehet. Mit tegyünk, ha az ex hirtelen felbukkan, akár fizikailag, akár a közösségi médiában, és hogyan kezeljük ezt a helyzetet úgy, hogy az ne veszélyeztesse a jelenlegi kapcsolatunkat?

Az első és legfontosabb lépés a kommunikáció. Beszéljünk a partnerünkkel őszintén arról, hogy mi történt, és hogyan érezzük magunkat emiatt. Ne titkolózzunk, mert az csak bizalmatlanságot szül. Magyarázzuk el, hogy az ex felbukkanása meglepetésként ért minket, és hogy a jelenlegi kapcsolatunk a legfontosabb számunkra.

Fontos, hogy határokat szabjunk. Ha az ex megpróbál kapcsolatba lépni velünk, legyünk egyértelműek abban, hogy a múlt lezárult, és hogy most egy új kapcsolatban vagyunk. Ne engedjük, hogy az ex beleszóljon az életünkbe, vagy befolyásolja a döntéseinket. Kerüljük a felesleges interakciókat, különösen a közösségi médiában.

A legfontosabb, hogy a jelenlegi partnerünk biztonságban érezze magát a kapcsolatban. Biztosítsuk őt arról, hogy a múlt már a múlté, és hogy a jövőnkre koncentrálunk.

Az ex felbukkanása teszt lehet a kapcsolatunk számára. Ha képesek vagyunk nyíltan kommunikálni, határokat szabni, és megerősíteni a partnerünk iránti elkötelezettségünket, akkor erősebben kerülhetünk ki ebből a helyzetből.

Mit tegyünk, ha a partnerünk reagál negatívan? Legyünk türelmesek és megértőek. A féltékenység és a bizonytalanság természetes reakciók lehetnek ilyenkor. Próbáljuk meg megnyugtatni a partnerünket, és hangsúlyozzuk, hogy mennyire fontos számunkra a kapcsolatunk. Ha szükséges, kérjünk külső segítséget egy párterapeutától.

Az ex szerepe a személyes fejlődésben: Tanulás a múlt hibáiból

Az exkapcsolatok tükröt tartanak személyes növekedésünk elé.
Az ex kapcsolat tapasztalatai segítenek felismerni személyes hibáinkat, így fejlődhetünk és jobb párkapcsolatot építhetünk.

Az exekkel való kapcsolataink, még ha fájdalmasak is voltak, rendkívül fontos szerepet játszanak abban, hogyan viszonyulunk a jövőbeli párkapcsolatainkhoz. A múlt hibáiból való tanulás elengedhetetlen a személyes fejlődés szempontjából. Ha nem nézünk szembe a korábbi kapcsolatokban elkövetett baklövéseinkkel, könnyen megismételhetjük azokat az új kapcsolatunkban is.

Gondoljuk át, mi vezetett a szakításhoz. Kommunikációs problémák? Éretlenség? Eltérő értékek? Az őszinte önvizsgálat segíthet azonosítani azokat a területeket, ahol fejlődnünk kell. Például, ha korábban nem tudtuk megfelelően kifejezni az igényeinket, tudatosan gyakorolhatjuk ezt az új kapcsolatunkban.

Fontos, hogy ne csak az exünket hibáztassuk a történtekért. Vegyük észre a saját felelősségünket is. Ez nem azt jelenti, hogy vállalnunk kell a teljes felelősséget, de be kell látnunk, hol hibáztunk. Ez az önismeret segít abban, hogy elkerüljük a hasonló helyzeteket a jövőben.

A legfontosabb, hogy ne vigyük át a múlt sérelmeit az új kapcsolatunkba. Az új partnerünk nem felelős az exünk tetteiért, és nem szabad őt büntetnünk a múltért.

A múltbeli tapasztalataink segíthetnek abban is, hogy jobban megértsük, mire van szükségünk egy kapcsolatban. Tudjuk, milyen tulajdonságokat keresünk egy partnerben, és milyen kompromisszumokat vagyunk hajlandóak megkötni. Ezáltal tudatosabban választhatunk partnert, és nagyobb eséllyel alakíthatunk ki egy boldog és kiegyensúlyozott kapcsolatot.

Ne féljünk beszélni a múltbeli tapasztalatainkról az új partnerünkkel, de tegyük ezt mértékkel és a megfelelő időben. A cél nem a panaszkodás, hanem az, hogy megosszuk a tanulságokat, és megértsük egymást. Így a múlt nem teher lesz, hanem a kapcsolatunk építőköve.

A közös gyerekek kérdése: Hogyan navigáljunk az exszel való kapcsolattartást, ha gyerekek is érintettek?

Amikor az exek szerepe szóba kerül egy új kapcsolatban, a helyzet különösen bonyolulttá válik, ha közös gyerekek is vannak. Ebben az esetben az ex nem egyszerűen egy emlék, hanem egy állandó szereplő a család életében. A legfontosabb az, hogy a gyerekek érdekeit helyezzük előtérbe.

Az új partnernek meg kell értenie, hogy az exszel való kapcsolattartás nem feltétlenül romantikus, hanem a gyerekekkel kapcsolatos gyakorlati kérdések megbeszélését szolgálja. Ide tartozik a láthatás, az iskolai események, az orvosi időpontok és a különórák koordinálása. Az átláthatóság kulcsfontosságú. Beszéljünk az új partnerünkkel a kommunikáció jellegéről és gyakoriságáról, hogy elkerüljük a félreértéseket és a féltékenységet.

Fontos, hogy az új partnerünk ne érezze magát fenyegetve az ex jelenlététől. Segíthet, ha bevonjuk őt a gyerekekkel kapcsolatos programokba, persze csak akkor, ha a gyerekek és az ex is komfortosan érzik magukat a helyzetben. Fokozatosan építsük a kapcsolatot, és ne erőltessünk semmit.

Az exszel való kommunikáció során törekedjünk a tiszteletteljes és professzionális hangnemre. Kerüljük a személyeskedést és a régi sérelmek felemlegetését. Koncentráljunk a megoldásokra és a gyerekek szükségleteire.

Néhány hasznos tipp:

  • Használjunk közös naptárt a láthatás és a programok koordinálására.
  • Kommunikáljunk írásban (e-mail, SMS), hogy nyoma maradjon a megbeszéléseknek.
  • Tartsunk rövid és lényegre törő megbeszéléseket.
  • Kérjünk segítséget egy családi terapeutától, ha a kommunikáció nehézkes.

A legfontosabb: Soha ne beszéljünk rosszat az exről a gyerekek előtt. Ezzel csak lojalitási konfliktust okozunk nekik, ami negatívan befolyásolja a fejlődésüket.

Az új partnerünknek is szüksége lehet támogatásra és megértésre. Érdemes időt szánni arra, hogy meghallgassuk az ő érzéseit és aggodalmait is. Ne feledjük, hogy ez egy komplex helyzet, ami türelmet és kompromisszumkészséget igényel minden érintettől. Az őszinteség és a nyílt kommunikáció elengedhetetlen a sikeres navigáláshoz.

Az ex barátként: Lehetséges ez, és ha igen, milyen szabályok mentén?

Az exekkel való barátság kérdése egy új kapcsolatban kényes téma. Lehetséges a barátság? Igen, de ritkán problémamentes, és szigorú szabályokat igényel.

Az egyik legfontosabb dolog, hogy mindkét fél részéről teljes mértékben lezáruljon a romantikus kapcsolat. Ha bármelyik fél részéről érzelmek maradtak, a barátság nem fog működni, és csak bonyodalmakat okoz.

A barátság csak akkor lehetséges, ha mindkét fél teljesen továbblépett, és már nem érez romantikus vonzalmat a másik iránt.

Milyen szabályok mentén érdemes haladni?

  1. Nyílt kommunikáció: Beszéld meg a partnereddel, hogy mit jelent neked az exeddel való barátság, és miért fontos számodra.
  2. Határok meghúzása: Egyértelmű határokat kell felállítani, hogy mi az, ami belefér a barátságba, és mi az, ami nem. Például, a kettesben töltött idő korlátozása, vagy a volt kapcsolat részleteinek kerülésé.
  3. Tisztelet a partnered iránt: A partnered érzéseit mindig figyelembe kell venni. Ha kényelmetlenül érzi magát az exed jelenlétében, akkor ezt tiszteletben kell tartani.
  4. Idő: Időre van szükség ahhoz, hogy egy romantikus kapcsolat barátsággá alakuljon. Ne siettesd a folyamatot.

Fontos megjegyezni, hogy nem minden kapcsolat alkalmas a barátságra. Ha a szakítás fájdalmas volt, vagy ha a kapcsolat mérgező volt, akkor valószínűleg jobb elkerülni a további interakciót.

Végső soron a partnereddel való bizalom és nyíltság a kulcs. Ha mindketten képesek vagytok őszintén kommunikálni és tiszteletben tartani egymás érzéseit, akkor a barátság az exszel működhet, de mindig körültekintően kell kezelni a helyzetet.

Online tér és az exek: Hogyan kezeljük a közösségi média jelenlétet?

A közösségi média térhódításával az exek jelenléte az online térben szinte elkerülhetetlen. Ez pedig bonyodalmakat szülhet egy új kapcsolatban. Fontos, hogy nyíltan kommunikáljunk partnerünkkel arról, hogyan érezzük magunkat az exek online jelenlétével kapcsolatban. Félreértések elkerülése végett beszéljük meg, mit tartunk elfogadhatónak és mit nem.

Az exekkel való online interakciók (például lájkok, kommentek, üzenetek) könnyen félreértelmezhetőek. Törekedjünk arra, hogy minimalizáljuk ezeket az interakciókat, különösen, ha a partnerünk kényelmetlenül érzi magát miattuk. Az átláthatóság kulcsfontosságú. Ha valamilyen okból mégis kapcsolatban kell maradnunk az exünkkel online (például közös gyerekek miatt), tájékoztassuk erről a partnerünket, és magyarázzuk el a helyzetet.

Fontos megérteni, hogy a közösségi média egy torzított képet mutat a valóságról. Az exünk online tevékenysége nem feltétlenül tükrözi a valós érzéseit vagy szándékait. Ne hagyjuk, hogy ez befolyásolja az új kapcsolatunkat. Ne hasonlítsuk össze magunkat az exünkkel a posztjai alapján.

Mit tehetünk konkrétan?

  • Korlátozzuk az exünkkel való interakciót a közösségi médiában.
  • Ne kövessük az exünket, ha ez kényelmetlenül érezzük magunkat.
  • Állítsuk be a profilunkat úgy, hogy az exünk ne lássa a posztjainkat, ha szükséges.
  • Beszéljük meg a partnerünkkel, hogy ő mit tart elfogadhatónak az exek online jelenlétével kapcsolatban.

A legfontosabb, hogy az új kapcsolatunkat helyezzük előtérbe, és ne engedjük, hogy az exek online jelenléte árnyékot vessen rá.

Ne felejtsük el, hogy a bizalom az alapja minden egészséges kapcsolatnak. Ha bízunk a partnerünkben, és nyíltan kommunikálunk vele, akkor könnyebben kezelhetjük az exek online jelenlétével kapcsolatos problémákat.

Amennyiben az ex online viselkedése súlyos problémákat okoz a kapcsolatunkban, érdemes lehet külső segítséget kérni, például párterápiát.

Köszönjük a megosztást!
Nóri vagyok, imádom a kreatív tevékenységeket és a szabadban töltött időt. Nagyon szeretek új recepteket felfedezni és elkészíteni, majd megosztani a családommal és barátaimmal. Szenvedélyem a fotózás, legyen szó természetről, utazásról, vagy csak a mindennapi élet apró pillanatairól. Mélyen érdekel a pszichológia és rendszeresen szervezek könyvklub találkozókat, ahol érdekes beszélgetésekbe bonyolódunk. Ezenkívül rajongok a filmekért, és gyakran írok róluk kritikákat. Remélem, hogy az írásaim inspirálhatnak másokat is.
Hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .