Ha egy srác ezt a 7 dolgot teszi, valószínűleg azt akarja, hogy te üldözd őt

Van az a fiú, aki egyszerre vonz és taszít? Mintha szándékosan keverné a kártyákat, hogy te soha ne tudd, hol állsz? Ne dőlj be! Lehet, hogy mesterien játszik, és valójában azt szeretné, hogy te kezdd el az udvarlást. Fedezd fel a 7 árulkodó jelet, ami leleplezi: a véletlen "véletlen" találkozásoktól a közösségi média rejtélyes üzeneteiig. Készülj fel, hogy felismerd a taktikát, és dönts okosan: belemész a játékba, vagy inkább a saját szabályaid szerint játszol?

Balogh Nóra
24 perc olvasás

A modern udvarlás egyre bonyolultabbá válik. Régen a férfiaké volt a „vadászó” szerep, ők kezdeményeztek, ők keresték a nők figyelmét. Ma már ez a kép elmosódott, sőt, néha teljesen megfordul. Sok srác alkalmaz különböző taktikákat, amikkel valójában azt akarja elérni, hogy te kezdeményezz.

Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem érdekel téged. Sőt, épp ellenkezőleg! Lehet, hogy fél a visszautasítástól, bizonytalan, vagy egyszerűen csak szeretné látni, mennyire érdeklődsz iránta. A játékok persze sosem jók, de néha nehéz eldönteni, mi a valóság.

A lényeg, hogy felismerd ezeket a jeleket, és tudd, mikor kell átvenned az irányítást, ha tényleg szeretnél vele lenni.

Gondolj bele: a közösségi média korában a srácok óriási nyomás alatt vannak. Mindenki tökéletesnek akar tűnni, és a visszautasítás nyilvános lehet. Ezért sokan inkább kivárnak, és jeleket adnak, amik arra ösztönöznek téged, hogy te tedd meg az első lépést. Ez egyfajta biztonsági háló számukra.

Fontos megérteni, hogy ez a dinamika nem feltétlenül negatív. Lehet, hogy egy srác egyszerűen csak szeretne egy kiegyensúlyozott kapcsolatot, ahol mindkét fél aktívan részt vesz a kezdeményezésben és a döntésekben. De a kulcs abban rejlik, hogy felismerd, mikor van szükség a te aktivitásodra ahhoz, hogy a dolog elinduljon.

Miért akarja egy srác, hogy te üldözd őt? A pszichológiai háttér

Amikor egy srác olyan jeleket ad, amik arra utalnak, hogy te üldözd őt, valójában komplex pszichológiai mechanizmusok állnak a háttérben. Nem feltétlenül arról van szó, hogy ő maga „gyáva” vagy „nem meri megtenni az első lépést”.

Az egyik leggyakoribb ok a megerősítés keresése. Lehet, hogy bizonytalan a saját vonzerejében, és a te „üldözésed” számára egyértelmű bizonyíték arra, hogy tetszel neki. Ez egyfajta ego-boost, ami segít neki magabiztosabbnak érezni magát.

Egy másik tényező a kihívás iránti vágy. Néhány srác számára izgalmasabb, ha meg kell „dolgozni” valakiért. Az, hogy te teszed meg az első lépéseket, számára azt sugallja, hogy értékes vagy, és nem könnyen megszerezhető. Ez a „nehéz zsákmány” elmélete működésben.

Ne feledkezzünk meg a társadalmi nyomásról sem. Bár a nemek közötti egyenlőség egyre fontosabb, még mindig él a társadalomban az a kép, hogy a férfi feladata az udvarlás. Ha egy srác fél attól, hogy elutasítást kap, vagy nem akar megfelelni a hagyományos szerepeknek, akkor indirekt módon próbálhatja meg elérni, hogy te kezdeményezz.

A lényeg, hogy az ilyen viselkedés gyakran a bizonytalanság, az önbizalomhiány, vagy a társadalmi elvárásokkal való küzdelem jele. Nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem érdekel téged, sőt, épp ellenkezőleg!

Végül, de nem utolsósorban, néhány srác egyszerűen szereti irányítani a helyzetet. Az, hogy te üldözöd őt, lehetőséget ad neki arra, hogy ő diktálja a tempót, és eldöntse, hogy hova tart a kapcsolat.

A 7 jel, ami arra utal, hogy a srác azt szeretné, ha te kezdeményeznél (Általános bevezető a jelekhez)

Észrevetted, hogy valami furcsa a viselkedésében? Talán úgy tűnik, mintha érdeklődne, de sosem teszi meg az első lépést? Ne ess kétségbe! Lehet, hogy csak azt akarja, hogy te kezdeményezz.

Sok srác fél a visszautasítástól, vagy egyszerűen csak szeretné látni, hogy te is érdeklődsz. Ezért adnak finom jeleket, amik arra utalnak, hogy várják a közeledésed.

Fontos, hogy ne keverd össze ezeket a jeleket a valódi érdektelenséggel. Figyelj a kontextusra és arra, hogy a jelek összhangban vannak-e. Ha a jelek vegyesek, lehet, hogy nem érdemes energiát fektetni bele.

Az alábbiakban bemutatunk 7 dolgot, amik arra utalhatnak, hogy egy srác azt szeretné, ha te tennéd meg az első lépést. Készülj fel, hogy felfedezd a rejtett üzeneteket!

Ne feledd, minden helyzet egyedi, de ha ezeket a jeleket felismered, magabiztosabban dönthetsz arról, hogy kezdeményezel-e.

1. Jel: Titokzatos és elérhetetlen viselkedés

A titokzatos viselkedés fokozza az érdeklődést és kíváncsiságot.
Sok titokzatos fiú szándékosan távolságtartó, hogy felkeltse az érdeklődést és kíváncsivá tegyen.

Az első és talán leggyakoribb jel, amivel egy srác arra próbál ösztönözni, hogy te kezdeményezz, a titokzatos és elérhetetlen viselkedés. De mit is jelent ez pontosan?

Nem arról van szó, hogy egyenesen elutasító vagy bunkó. Inkább arról, hogy nehezen kiismerhető. Nem oszt meg sokat magáról, kerüli a mélyebb beszélgetéseket, és úgy tűnik, mintha mindig lenne valami fontosabb dolga, mint veled lenni.

Figyeld meg a kommunikációját. Rövid, tömör válaszokat ad az üzeneteidre? Ritkán kezdeményez beszélgetést? Esetleg eltűnik napokra, majd hirtelen újra felbukkan, mintha mi sem történt volna? Ezek mind arra utalhatnak, hogy szándékosan tart távolságot.

A közösségi médiában is megfigyelheted ezt a viselkedést. Nem lájkolja a képeidet, nem kommentel a posztjaid alá, és úgy általában nem mutat érdeklődést a digitális életed iránt. Pedig valószínűleg látja, amit posztolsz. Egyszerűen csak nem akarja, hogy úgy tűnjön, mintha érdekelné.

Persze, lehet, hogy tényleg elfoglalt vagy félénk. De ha ez a viselkedés rendszeres és következetes, akkor nagy valószínűséggel stratégia áll a háttérben. Arra játszik, hogy felkeltsd az érdeklődésedet, és te tegyél lépéseket felé.

Gondolj bele: az emberi természet része, hogy vonzódunk ahhoz, amit nem kaphatunk meg könnyen. Ha valaki elérhetetlennek tűnik, az kihívást jelent, és ösztönösen meg akarjuk szerezni a figyelmét.

Ez a viselkedés gyakran abból fakad, hogy a srác bizonytalan. Nem akarja kitenni magát a visszautasítás kockázatának, ezért inkább kivár, és reméli, hogy te fogod megtenni az első lépést.

A titokzatos és elérhetetlen viselkedés lényege, hogy felkeltsék a másik fél érdeklődését anélkül, hogy ők maguk kockára tennék magukat.

Fontos megjegyezni, hogy ez nem feltétlenül rosszindulatú dolog. Lehet, hogy a srác egyszerűen csak játszik, vagy nem tudja, hogyan fejezze ki az érzéseit. De ha úgy érzed, hogy manipulálnak, akkor érdemes elgondolkodnod azon, hogy megéri-e energiát fektetni ebbe a kapcsolatba.

Néhány konkrét példa a titokzatos viselkedésre:

  • Kerüli a szemkontaktust, vagy hirtelen elkapja a tekintetét.
  • Nem beszél a terveiről, a hobbijairól, vagy a családjáról.
  • Ha megkérdezed valamiről, homályosan válaszol.
  • Úgy tűnik, mintha mindig mással is flörtölne, miközben veled beszél.
  • Nem hív el randevúra, csak „lógni”.

Érdemes odafigyelni ezekre a jelekre, mert segíthetnek megérteni, hogy mi zajlik a srác fejében. Ha pedig úgy döntesz, hogy mégis üldözni akarod, legalább tisztában leszel azzal, hogy mi a helyzet.

2. Jel: Flörtölés másokkal a te közeledben

Ez egy trükkös jel, mert könnyen félreérthető. Elsőre azt gondolhatod, hogy a srác egyáltalán nem érdeklődik irántad, sőt, inkább másokat preferál. Pedig a valóság az lehet, hogy éppen ezzel akarja felkelteni a figyelmedet és elérni, hogy te kezdd el üldözni őt.

Fontos itt a körülményeket figyelni. Nem mindegy, hogy a srác általában flörtölős típus, vagy csak a te közeledben válik hirtelen Casanovává. Ha normál esetben inkább visszahúzódó, de a te jelenlétedben feltűnően kacérkodik másokkal, az gyanús lehet.

Gondold végig: miért tenné ezt? Valószínűleg azért, mert látja, hogy figyeled őt, és szeretne egy kis versenyt generálni. Ezzel teszteli a határaidat, és azt nézi, mennyire vagy kész harcolni érte. Egyfajta „kihívás” ez a részéről, amivel azt üzeni: „Értékes vagyok, mások is akarnak, szóval ha engem akarsz, te kell lépned.”

Persze, ez a stratégia nem mindig működik, és sokak számára visszatetsző is lehet. De ha a srác egyébként szimpatikus, és úgy érzed, megéri a fáradtságot, akkor érdemes lehet elgondolkodni azon, hogyan reagálj. Ne ess túlzásokba, de mutasd meg, hogy nem hagyod magad ilyen könnyen lerázni.

Mire figyelj még?

  • A flörtölés intenzitására: Ha a srác csak kedves és barátságos másokkal, az nem feltétlenül jelent flörtölést. De ha kifejezetten kacér, sokat nevetgél, érintéseket kezdeményez, és mindezt a te szemed láttára teszi, akkor valószínűbb, hogy játszik.
  • A tekintetére: Nézi-e, hogy figyeled őt, miközben másokkal flörtöl? Ha igen, az egyértelmű jel, hogy a reakciódat várja.
  • A reakciódra: Figyeli-e, hogy hogyan reagálsz a flörtölésére? Ha észreveszi, hogy zavar, vagy hogy féltékeny vagy, akkor valószínűleg elégedett magával.

Ez a fajta flörtölés a célzott figyelemelterelés eszköze, amellyel a srác a te érdeklődésedet szeretné felkelteni és aktivizálni.

Fontos megjegyezni, hogy ez a viselkedés nem feltétlenül a legérettebb vagy legőszintébb módja a kapcsolatteremtésnek. Ha a srác alapvetően manipulatívnak tűnik, vagy úgy érzed, hogy csak játszik veled, akkor érdemes lehet óvatosnak lenned.

Mit tehetsz, ha úgy gondolod, hogy ez a helyzet?

  1. Ne ess pánikba: Ne mutasd ki azonnal a féltékenységedet. Ez csak megerősítené a srácot abban, hogy a taktikája működik.
  2. Mutass érdeklődést, de ne légy tolakodó: Kezdeményezz beszélgetést vele, de ne tűnj kétségbeesettnek.
  3. Figyeld a reakcióit: Ha a srác örül, hogy beszélsz vele, és látszik rajta, hogy élvezi a társaságodat, akkor valószínűleg a flörtölés csak egy trükk volt.
  4. Ha nem tetszik a játék, lépj tovább: Ne pazarold az idődet valakire, aki nem őszinte veled.

Végső soron a legfontosabb, hogy hallgass a megérzéseidre. Ha úgy érzed, hogy a srác játszik veled, és nem tetszik a játék, akkor ne félj továbbállni. Megérdemled, hogy valaki őszinte és nyílt legyen veled.

3. Jel: Kétséges üzenetek és online aktivitás

A kétséges üzenetek és online aktivitás egyértelmű jele lehet annak, hogy egy srác valójában azt akarja, hogy te kezdeményezz. Gondolj bele: ha az üzenetei következetlenül érkeznek, néha nagyon kedves, máskor pedig szinte hideg, akkor valószínűleg tesztel. Azt nézi, hogy mennyire vagy kitartó, és hogy mennyire érdekel téged valójában.

Figyeld meg a közösségi média aktivitását is! Lájkolja a képeidet, de sosem kommentel? Nézi a történeteidet, de sosem ír rád privátban? Ezek apró jelek, amelyek azt sugallják, hogy tudatában van a létezésednek, de nem akarja egyértelművé tenni az érdeklődését. Inkább arra ösztönöz, hogy te tedd meg az első lépést.

Sokszor előfordul, hogy a srác rejtélyes utalásokat tesz a közösségi médiában. Például kirak egy szomorú dalt, vagy egy melankólikus képet, hátha valaki (esetleg te) rákérdez, hogy mi a baj. Ez egy klasszikus módszer arra, hogy felhívja magára a figyelmet, és reméli, hogy te leszel az, aki vigasztalja.

A lényeg: ha az üzenetei és online aktivitása következetlen és tele van kétértelműséggel, akkor nagy valószínűséggel azt akarja, hogy te üldözd őt.

Persze, nem minden esetben ez a helyzet. Lehet, hogy a srác tényleg csak elfoglalt, vagy éppen nem tudja, mit akar. De ha a kétséges üzenetek és online aktivitás más jelekkel is párosul, akkor érdemes elgondolkodni azon, hogy nem-e játszmázik veled.

Nézzünk néhány konkrét példát:

  • Késő este ír rád, de napközben szinte sosem.
  • Lájkolja a régi képeidet, de az újakat nem.
  • Kirak egy történetet, amiben valaki mással van, hogy lássa, hogyan reagálsz.
  • Szándékosan lassabban válaszol az üzeneteidre.

Ezek mind-mind apró taktikák, amelyekkel arra próbál ösztönözni, hogy te tegyél többet a kapcsolatért. Ne hagyd magad manipulálni! Ha úgy érzed, hogy játszmázik veled, akkor érdemes lehet visszavenni, és megnézni, hogy ő reagál-e.

Ne feledd, egy egészséges kapcsolat alapja a kölcsönösség. Ha úgy érzed, hogy folyamatosan te vagy az, aki kezdeményez, akkor valami nincs rendben.

4. Jel: Folyamatosan a te közeledben van, de sosem kezdeményez

Ez egy igazi klasszikus, és valljuk be, eléggé frusztráló is tud lenni. Ott van a közeledben, szinte mindig. Ugyanazokban a kávézókban bukkan fel, a barátaiddal is összebarátkozik, sőt, még a kedvenc boltodban is összefuttok „véletlenül”. Mégis, valahogy sosem lépi át azt a bizonyos határt.

Ez a viselkedés azt üzeni: „Én itt vagyok, elérhető vagyok, de nem teszek semmit. Rajtad a sor!” Ő a terepet készíti elő, de nem akarja megtenni az első lépést. Miért? Több oka is lehet:

  • Fél a visszautasítástól: Ez a legkézenfekvőbb magyarázat. Lehet, hogy nagyon is tetszel neki, de az önbizalma nem elég ahhoz, hogy bevallja. Ezért inkább biztonságos távolságból figyel téged.
  • Szereti, ha őt üldözik: Vannak srácok, akik élvezik a vadászatot… vagyis, ha őket vadásszák. Szeretik, ha a lány kezdeményez, mert ez megerősíti az egójukat.
  • Nem akar túl könnyűnek tűnni: Egyesek úgy gondolják, hogy ha azonnal bevallják az érzéseiket, azzal „könnyű prédának” tűnnek. Ezért inkább kivárnak, hátha te teszed meg az első lépést.
  • Tesztel: Lehet, hogy a közeledben akar lenni, hogy felmérje, hogyan reagálsz. Figyeli a testbeszédedet, a reakcióidat, hogy kiderítse, van-e esélye nálad.

A lényeg, hogy konkrét cselekvés helyett csak a lehetőséget kínálja fel. Ott van a szemed előtt, de nem tesz semmit, ami egyértelműen a közeledés szándékát mutatná.

Ez a viselkedés egyértelmű jele annak, hogy azt szeretné, ha te kezdenél el udvarolni neki.

Mit tehetsz, ha ez a helyzet? Először is, gondold át, hogy te mit szeretnél. Ha ő is tetszik, akkor nyugodtan kezdeményezhetsz. Nem kell rögtön szerelmet vallanod, elég egy barátságos gesztus, egy meghívás egy kávéra, vagy egy érdeklődő kérdés.

Fontos azonban, hogy ne ess túlzásba. Ne üldözd őt megszállottan, mert az ijesztő lehet. Légy magabiztos és közvetlen, de hagyd meg neki a teret, hogy reagálhasson.

Ha pedig úgy érzed, hogy ez az egész túl fárasztó, és nem akarsz senkit sem „üldözni”, akkor nyugodtan lépj tovább. Nem éri meg olyan valakire pazarolni az idődet, aki nem meri egyértelműen kifejezni az érzéseit.

5. Jel: Érdeklődést mutat a te életed iránt, de nem oszt meg semmit a sajátjáról

Az érdeklődés és titkolózás egyaránt a bizonytalanság jelei.
Tudtad, hogy az érdeklődés jele lehet, ha valaki kíváncsian kérdez, de sosem mesél magáról?

Ez egy klasszikus trükk a srácok tarsolyában, amikor azt szeretnék, hogy te tedd meg az első lépést. Kérdezget téged a hobbidról, a munkádról, a barátaidról, a családodról – mintha egy alapos interjút készítene rólad. Érdekli, hogy mit csinálsz a hétvégén, milyen filmeket szeretsz, mi a kedvenc ételed. Lelkesen hallgat, bólogat, kérdez tovább. De amikor te próbálod visszafordítani a kérdést, hirtelen ködbe vész.

Talán azt mondja, hogy „Ó, az én életem nem olyan izgalmas”, vagy eltereli a témát egy viccel, vagy egyszerűen csak nem válaszol. A lényeg, hogy mindent megtud rólad, anélkül, hogy te bármit is megtudnál róla. Ez a kontroll egy formája. Ő tudja, mire reagál, mire vágyik, mi az, ami felizgat, míg te a sötétben tapogatózol.

Miért csinálja ezt? Mert így ő irányítja a narratívát. Ő dönti el, hogy mennyit enged be az életébe, és mikor. Így megőrzi a titokzatosság auráját, ami sok nőt vonz. Úgy gondolja, hogy ha nem ad magáról semmit, érdekesebbnek tűnik, és te keményebben fogsz dolgozni, hogy feltárd a rejtett mélységeit.

Ez a viselkedés egyértelműen azt jelzi, hogy a srác nem akarja teljesen felfedni magát, amíg nem biztos benne, hogy te eléggé elkötelezett vagy ahhoz, hogy üldözd őt.

Fontos megjegyezni, hogy ez nem feltétlenül rosszindulatú dolog. Lehet, hogy csak félénk, vagy bizonytalan, és ez a módja annak, hogy felmérje a terepet, mielőtt teljesen kitárulkozna. De az is lehet, hogy egy játszmát űz. A különbség abban rejlik, hogy mennyire tartja fenn ezt a viselkedést. Ha hosszú távon is csak kérdezget, de sosem válaszol, akkor valószínűleg tényleg azt akarja, hogy te kergesd.

Mit tehetsz? Ha tetszik neked, próbáld meg finoman feszegetni a határokat. Következetesen kérdezz tőle, és ha elhárít, akkor jelezd, hogy szeretnél többet megtudni róla. Ha továbbra is kitérő, akkor érdemes elgondolkodni azon, hogy megéri-e az energiát. Végül is, egy egészséges kapcsolat alapja a kölcsönös bizalom és nyíltság.

Ne feledd, nem kell senkit sem üldöznöd. Érdemled, hogy valaki őszinte és nyitott legyen veled, anélkül, hogy játszmáznia kellene. Ha egy srác nem hajlandó megosztani magát veled, az lehet, hogy nem is érdemes a figyelmedre.

6. Jel: „Véletlen” találkozások és közös barátok kihasználása

A „véletlen” találkozások és a közös barátok kihasználása egy mesterien kidolgozott stratégia lehet a srác részéről, amivel arra ösztönöz, hogy te kezdeményezz. Gondolj bele: hányszor futottál már „véletlenül” össze vele a kedvenc kávézód előtt, vagy épp a könyvtárban ugyanazon a polcon keresgéltetek könyveket? Ha ezek a „véletlenek” túl gyakran fordulnak elő, akkor gyanakodhatsz.

Persze, lehet, hogy tényleg szereti ugyanazt a kávét, vagy a polc is pont a kedvenc témád könyveivel van tele. De a gyanút az erősítheti, ha ezek a találkozások mindig akkor történnek, amikor tudja, hogy ott vagy. Például, ha tudja, hogy keddenként jársz jógázni, „véletlenül” pont akkor lesz valami dolga a stúdió környékén. Figyeld a mintákat!

A közös barátok bevonása is egy gyakori taktika. Ők lesznek a közvetítők, akik „véletlenül” említik meg neked, hogy mennyire jó srác ő, vagy hogy mennyire illetek össze. Lehet, hogy azt mondják, hogy „Ő is említette, hogy szeret táncolni, mint te!”, vagy „Szerintem nagyon jól kijönnétek egymással!”. Ezek a megjegyzések finoman, de határozottan arra ösztönöznek, hogy jobban odafigyelj rá.

Fontos megjegyezni, hogy nem minden „véletlen” találkozás manipuláció. Néha az élet egyszerűen így hozza. De ha a srác aktívan próbálja a közös barátokon keresztül felhívni magára a figyelmedet, vagy a „véletlen” találkozások túl gyakoriak és furcsa körülmények között történnek, akkor jó eséllyel arra játszik, hogy te üldözd őt.

Hogyan ismerheted fel ezt a taktikát? Figyelj az apró jelekre. Például:

  • Gyakran „véletlenül” pont ott van, ahol te is.
  • A közös barátok sokat beszélnek róla, és azt sugallják, hogy illetek össze.
  • Úgy tűnik, mintha mindig tudná, hol vagy éppen.
  • A „véletlen” találkozások után mindig kezdeményez valamilyen interakciót, még ha csak egy rövid beszélgetés is.

A legfontosabb, hogy ne hagyd magad manipulálni! Ha úgy érzed, hogy egy srác szándékosan provokálja a „véletlen” találkozásokat és a közös barátokat használja fel, hogy felkeltse az érdeklődésedet, akkor dönts tudatosan arról, hogy hogyan reagálsz. Ne engedd, hogy a játszmái irányítsanak!

Persze, az is lehet, hogy a srác egyszerűen csak bizonytalan és nem mer közvetlenül közeledni. De ha úgy látod, hogy ez egy tudatos stratégia része, akkor érdemes lehet elgondolkodni azon, hogy valóban egy ilyen játszmázó emberre vágysz-e.

Ne feledd, a lényeg az, hogy tisztában legyél a szándékaival, és a saját érdekeidet szem előtt tartva dönts. Ha úgy érzed, hogy valaki játszik veled, akkor nyugodtan lépj hátra, és hagyd, hogy ő tegyen meg mindent, ha valóban érdekel téged.

7. Jel: Vegyes jelek küldése: hideg-meleg játék

A vegyes jelek küldése, vagyis a „hideg-meleg játék” egy klasszikus, bár néha manipulatív taktika, amit egyes srácok alkalmaznak, hogy felkeltsék az érdeklődésedet és arra ösztönözzenek, hogy üldözd őket. Ez a viselkedés azt jelenti, hogy hol nagyon figyelmesek és kedvesek, hol pedig hirtelen távolságtartóak és érdektelenek. A cél az, hogy bizonytalanságot keltsenek benned, ami arra késztet, hogy még jobban megpróbálj a kedvükben járni.

Például, egyik nap sokat írnak, bókolnak, és úgy viselkednek, mintha nagyon szeretnének veled lenni. A következő nap viszont alig válaszolnak az üzeneteidre, kerülik a szemkontaktust, és úgy tűnik, mintha mással lennének elfoglalva. Ez a hirtelen váltás a figyelem és az érdektelenség között frusztráló lehet, és arra ösztönözhet, hogy megpróbáld megfejteni a viselkedésüket.

Miért csinálják ezt? A válasz egyszerű: szeretnék, ha a figyelmed középpontjában lennének. A bizonytalanság érzése arra késztethet, hogy többet gondolj rájuk, és többet foglalkozz velük. Azt remélik, hogy a bizonytalanság arra ösztönöz, hogy te kezdeményezz, te hívj, te próbálj találkozni, mert azt akarják, hogy érezzék, te „hajtod” őket.

Az ilyen viselkedés mögött állhat önbizalomhiány is. Talán nem hiszik, hogy önmagukban elég érdekesek ahhoz, hogy megtartsák a figyelmedet, ezért folyamodnak ehhez a taktikához, hogy „kihívást” teremtsenek. Úgy érzik, hogy ha nehezen elérhetőnek tűnnek, akkor értékesebbé válnak a szemedben.

A legfontosabb, hogy felismerd, ha valaki vegyes jeleket küld. Ha folyamatosan bizonytalanságban tartanak, és úgy érzed, hogy ki kell érdemelned a figyelmüket, akkor valószínűleg azt akarják, hogy üldözd őket.

Mit tehetsz? Először is, ne dőlj be a játéknak. Ne hagyd, hogy a bizonytalanság irányítsa a viselkedésedet. Ha valaki komolyan érdeklődik irántad, akkor nem fog ilyen játszmákat játszani. Másodszor, állítsd fel a saját határaidat. Ha nem vagy hajlandó játszmákban részt venni, akkor mondd el neki. Ha nem változik a viselkedése, akkor érdemes továbblépni.

Ne feledd, megérdemled, hogy valaki egyértelműen és őszintén érdeklődjön irántad, anélkül, hogy játszmákat kellene játszanod. Ha valaki folyamatosan hideg-meleg játékot játszik, akkor valószínűleg nem érdemli meg az idődet és az energiádat.

Köszönjük a megosztást!
Nóri vagyok, imádom a kreatív tevékenységeket és a szabadban töltött időt. Nagyon szeretek új recepteket felfedezni és elkészíteni, majd megosztani a családommal és barátaimmal. Szenvedélyem a fotózás, legyen szó természetről, utazásról, vagy csak a mindennapi élet apró pillanatairól. Mélyen érdekel a pszichológia és rendszeresen szervezek könyvklub találkozókat, ahol érdekes beszélgetésekbe bonyolódunk. Ezenkívül rajongok a filmekért, és gyakran írok róluk kritikákat. Remélem, hogy az írásaim inspirálhatnak másokat is.
Hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .