Ha nehezen tudsz megszabadulni az exed iránti megszállottságtól, próbáld ki ezt a 9 stratégiát

Még mindig a régi szerelem kísért? A szíved egy makacs lemezjátszó, ami ugyanazt a dalt játssza újra és újra? Ne ess kétségbe! Ez a cikk 9 zseniális stratégiát kínál, hogy végre elengedd a múltat és új fejezetet nyiss. Szabadulj meg a megszállottságtól, fedezd fel önmagad, és engedd be az új lehetőségeket! Kezdj el élni, ne csak emlékezni!

Balogh Nóra
21 perc olvasás

Miért olyan nehéz továbblépni, amikor egy kapcsolat véget ér? A megszállottság gyökerei mélyen az emberi pszichében rejlenek. Gyakran a veszteség feldolgozásának nehézsége áll a háttérben. Egy kapcsolat vége nem csupán a másik személy elvesztése, hanem a közös jövő, a tervek és az álmok elvesztése is. Ezt a gyászt sokan nehezen élik meg, és ahelyett, hogy továbblépnének, a múlton rágódnak.

Egy másik ok a bizonytalanság. A kapcsolat vége gyakran kérdéseket vet fel: „Én voltam a hibás?”, „Megérdemlem a szeretetet?”, „Találok valaha valakit?”. Ezek a kérdések önbizalomhiányhoz és a múlton való ragaszkodáshoz vezethetnek, mert a múlt ismerős és biztonságosnak tűnik a bizonytalan jövővel szemben.

A hormonális hatások sem elhanyagolhatók. A szerelem kémiai folyamatokat indít el az agyban, amelyek függőséget okozhatnak. Amikor a kapcsolat véget ér, ezek a kémiai folyamatok hirtelen megszakadnak, ami elvonási tünetekhez hasonló érzéseket okozhat. Ez a kémiai hiány is erősítheti a megszállottságot.

A megszállottság komoly következményekkel járhat. Ronthatja a mentális egészséget, depresszióhoz, szorongáshoz és alacsony önértékeléshez vezethet. Emellett akadályozhatja az új kapcsolatok kialakítását és a személyes fejlődést.

Fontos megérteni, hogy a megszállottság nem a szeretet bizonyítéka, hanem inkább a feldolgozatlan érzelmek és a megoldatlan problémák jele. A következő stratégiák segíthetnek abban, hogy elengedd az exedet, és továbblépj az életedben.

A gyász feldolgozásának 5 szakasza: Hogyan hat ez a szakítás utáni érzéseinkre?

A szakítás utáni érzéseink gyakran hullámzóak, és sokszor a gyász 5 szakaszának mintázatát követik, még akkor is, ha nem halálesetről van szó. Ez a modell, amit Elisabeth Kübler-Ross pszichiáter fogalmazott meg, segíthet megérteni, miért ragaszkodunk még mindig az exünkhöz, és miért tűnik olyan nehéznek továbblépni.

Az első szakasz a tagadás. Ekkor nem akarjuk elfogadni a szakítást, talán azt hisszük, hogy csak egy átmeneti állapot, és minden vissza fog térni a régi kerékvágásba. Ez a tagadás táplálhatja a megszállottságot, hiszen ahelyett, hogy a valóságra fókuszálnánk, egy elképzelt, jobb jövőben reménykedünk.

A második szakasz a harag. Dühösek vagyunk az exünkre, magunkra, a körülményekre. Ez a harag fókuszálhat az exünk hibáira, amivel igazoljuk a saját érzéseinket és a vele való megszállottságunkat. Fontos felismerni, hogy a harag egy természetes reakció, de nem szabad, hogy eluralkodjon rajtunk.

A harmadik szakasz az alkudozás. Ebben a szakaszban azon gondolkodunk, mit tehettünk volna másképp, és megpróbálunk „visszacsinálni” a történteket. „Ha jobban figyeltem volna rá…”, „Ha nem veszekszünk azon a napon…” – ezek mind az alkudozás jelei, ami szintén a múlthoz láncol minket.

A negyedik szakasz a depresszió. A valóság súlya ránk nehezedik, és szomorúak, reményvesztettek vagyunk. Ez a szakasz különösen nehéz lehet, és ronthatja a megszállottságot, mivel az elszigeteltség és a magány felerősítheti az exünk iránt érzett vágyat.

A gyász 5 szakaszának megértése segít elfogadni, hogy a szakítás utáni érzéseink normálisak és természetesek, még akkor is, ha intenzívek és nehezen kezelhetők.

Végül, az ötödik szakasz az elfogadás. Ez nem azt jelenti, hogy örülünk a szakításnak, hanem azt, hogy elfogadjuk a valóságot, és elkezdünk a jövőre fókuszálni. Az elfogadás kulcsfontosságú a továbblépéshez és a megszállottság leküzdéséhez.

Fontos megjegyezni, hogy nem mindenki tapasztalja meg mind az 5 szakaszt, és nem feltétlenül ebben a sorrendben. A lényeg, hogy legyünk türelmesek magunkkal, és engedjük meg magunknak az érzéseinket, miközben tudatosan dolgozunk a továbblépésen.

1. Szakítsd meg a kapcsolatot: A fizikai és digitális tér kitakarítása

Az első és legfontosabb lépés a továbblépéshez: szakítsd meg a kapcsolatot az exeddel. Ez nem csupán a telefonhívások és üzenetek elkerülését jelenti, hanem egy teljes körű „digitális és fizikai takarítást” is magában foglal.

Kezdjük a fizikai térrel. Nézz körül a lakásodban. Milyen tárgyak emlékeztetnek rád az exedre? Fényképek, ajándékok, a kedvenc pulóvere, amit nálad hagyott? Ezek mind állandó emlékeztetők, amelyek megnehezítik a gyógyulást. Pakold el őket egy dobozba, amit a padlásra vagy a pincébe száműzöl. Ha nagyon fájdalmas, kérj meg egy barátodat, hogy segítsen ebben.

A digitális tér legalább ilyen fontos. Gondold végig, hányszor görgeted végig az exed Instagram-oldalát, vagy nézed meg a Facebook-profilját. Ez a viselkedés szinte kényszeres lehet, és csak tovább táplálja a megszállottságot.

Az elsődleges cél: megszüntetni a folyamatos információáramlást az exedről. Ez azt jelenti, hogy töröld őt a közösségi médiából (Facebook, Instagram, TikTok, stb.). Ne csak kövesd ki, hanem töröld is a baráti körödből/követőid közül.

Miért fontos ez? Mert minden egyes poszt, kép, vagy történet, amit látsz, újranyitja a sebeket. Még ha látszólag boldog is, valószínűleg bele fogsz látni valamit, ami fájdalmat okoz. Ezen kívül, a közösségi média gyakran torz képet mutat a valóságról, és könnyen idealizálhatod a kapcsolatotokat.

A telefonodban is rendet kell tenned. Töröld az exed telefonszámát, és ha szükséges, blokkold is le. Ez segít elkerülni a hirtelen, meggondolatlan üzeneteket vagy hívásokat, amikre később megbánhatod.

Ne feledkezz meg a közös barátokról sem. Bár nem kell megszakítanod velük a kapcsolatot, kérd meg őket, hogy ne beszéljenek neked az exedről. Ez nehéz lehet, de elengedhetetlen a gyógyulásodhoz.

Ez a „takarítás” időigényes és fájdalmas lehet, de elengedhetetlen a továbblépéshez. Kezeld úgy, mint egy gyógyulási folyamat kezdetét, ami lehetővé teszi, hogy új, egészségesebb kapcsolatokat építs.

2. Fókuszálj önmagadra: Az önismeret és az önfejlesztés fontossága a továbblépésben

Az önismeret segít leküzdeni az ex iránti ragaszkodást.
Az önismeret segít felismerni érzelmi mintáidat, támogatva a gyógyulást és az egészséges továbblépést.

Miután véget ért egy kapcsolat, természetes, hogy az exed körül forognak a gondolataid. Azonban, ha ez a megszállottság gátolja a továbblépésben, ideje a figyelmet önmagadra irányítani. Az önismeret és az önfejlesztés kulcsszerepet játszik abban, hogy feldolgozd a veszteséget, megerősödj, és nyitottá válj egy új, boldogabb jövőre.

Az első lépés az önismeret. Tedd fel magadnak a kérdést: Mi az, ami boldoggá tesz? Mik az értékeid? Milyen céljaid vannak az életben? Gyakran egy kapcsolat vége rámutat arra, hogy elhanyagoltuk a saját igényeinket és vágyainkat. Most itt a lehetőség, hogy újra felfedezd önmagad, és azzá válj, aki valójában lenni szeretnél.

Gondold át, mi az, amit a kapcsolatban szerettél, és mi az, ami hiányzik. Ne csak az exeddel való közös élményekre koncentrálj, hanem arra is, hogy milyen érzés volt neked, amikor ezeket átélted. Próbáld meg ezeket az érzéseket más forrásokból is megszerezni. Például, ha szeretted a közös kirándulásokat, tervezz kirándulásokat a barátaiddal vagy egyedül.

Az önfejlesztés egy másik fontos aspektus. Ez lehet valami apróság, mint egy új hobbi elkezdése, vagy valami komolyabb, mint egy új szakma elsajátítása. A lényeg, hogy valami olyat csinálj, ami kihívást jelent, és amiben fejlődhetsz. Ez segít abban, hogy növeld az önbizalmad, és eltereld a figyelmed a múltról.

Az önmagaddal való törődés nem önzőség, hanem szükségszerűség. Ha nem vagy jól magaddal, nem tudsz egészséges kapcsolatot kialakítani senkivel.

Írj naplót. A naplóírás segíthet abban, hogy feldolgozd az érzéseidet, és jobban megértsd önmagad. Ne cenzúrázd magad, írd le mindazt, ami eszedbe jut, még akkor is, ha fájdalmas vagy kellemetlen. A naplóírás egy biztonságos hely, ahol kifejezheted magad anélkül, hogy ítélkeznének feletted.

Fordulj szakemberhez. Ha úgy érzed, hogy egyedül nem tudsz megbirkózni a helyzettel, ne szégyellj segítséget kérni. Egy terapeuta segíthet abban, hogy feldolgozd a veszteséget, és megtanulj egészségesebb módon kezelni az érzéseidet.

Találj új célokat. A célok segítenek abban, hogy legyen valami, amiért dolgozhatsz, és ami motivál. Ezek a célok lehetnek személyesek, szakmaiak vagy akár társadalmiak is. A lényeg, hogy olyan célokat tűzz ki, amelyek számodra fontosak, és amelyek elérése örömet okoz.

Ne feledd, a továbblépés időbe telik. Légy türelmes magaddal, és ne ostorozd magad, ha néha visszaesel. A lényeg, hogy ne add fel, és továbbra is fókuszálj önmagadra.

3. Építs támogató rendszert: Barátok, család és a közösség ereje

Ne feledd, nem vagy egyedül! Az exed iránti megszállottság leküzdése sokkal könnyebb, ha támogató rendszert építesz magad köré. Barátok, család, sőt, egy közösség is hatalmas segítséget jelenthet ebben a nehéz időszakban.

A barátok és a családtagok az elsődleges támaszaid. Beszélj velük őszintén az érzéseidről. Ne szégyelld megosztani a gondolataidat, még akkor sem, ha úgy érzed, hogy túlságosan rágódsz valamin. Egy meghallgató fül, egy ölelés vagy egy jó tanács aranyat érhet. Próbálj meg velük minél több időt tölteni, szervezz közös programokat, menj el velük moziba, vacsorázni, vagy egyszerűen csak beszélgessetek egy kávé mellett. Ezek a pillanatok segítenek elterelni a figyelmedet, és emlékeztetnek arra, hogy mennyi szeretet és támogatás vesz körül.

A támogató rendszer nem csak érzelmi támaszt nyújt, hanem segít abban is, hogy reálisabban lásd a helyzetet, és meglásd azokat a szempontokat, amiket egyedül nem vennél észre.

A közösség erejét sem szabad alábecsülni. Ez lehet egy hobbi kör, egy sportklub, egy önkéntes csoport, vagy bármilyen más közösség, ahol hasonló érdeklődésű emberekkel találkozhatsz. Az ilyen közösségekben nemcsak új barátokra tehetsz szert, hanem új perspektívákat is nyerhetsz, és új dolgokat tanulhatsz. A közös tevékenységek segítenek abban, hogy kilépj a komfortzónádból, és felfedezd a benned rejlő lehetőségeket.

Ha úgy érzed, hogy a barátok és a család nem elegendő, fontold meg egy terapeuta vagy coach felkeresését. Egy szakember objektív szemszögből tud segíteni abban, hogy feldolgozd az érzéseidet, és megtaláld azokat a stratégiákat, amelyek a leginkább megfelelnek neked.

4. Keress új hobbit vagy szenvedélyt: A figyelemelterelés kreatív módjai

Ha az exed gondolata folyton a fejedben jár, itt az ideje, hogy újra felfedezd önmagad! A szenvedélyek és hobbi segítik a figyelmedet másra irányítani, és új, pozitív élményeket szerezni.

Gondolj bele: mi az, amit mindig is ki akartál próbálni? Festés, kerámia, tánc, egy új nyelv tanulása, vagy akár egy önkéntes munka? Most van itt az ideje, hogy belevágj! Ne feltétlenül valami bonyolultra gondolj, a lényeg, hogy lekösse a figyelmedet és örömet okozzon.

Próbáld ki az alábbiakat:

  • Sportolás: A mozgás endorfint szabadít fel, ami javítja a hangulatodat és segít elfelejteni a problémákat.
  • Kreatív tevékenységek: Írás, rajzolás, zene, kézműveskedés – bármi, ami kifejezi a kreativitásodat.
  • Tanulás: Egy új kurzus vagy workshop nem csak tudást ad, de új emberekkel is megismerkedhetsz.
  • Közösségi tevékenységek: Önkéntes munka, klubok, csoportos programok – a lényeg, hogy emberek között legyél.

A legfontosabb, hogy olyan tevékenységet válassz, ami igazán érdekel, és amiben örömödet leled. Ne kényszerítsd magad semmire!

Ne feledd, az új hobbi nem csak a figyelemelterelésről szól. Lehetőséget ad arra, hogy fejlődj, új készségeket sajátíts el, és új emberekkel ismerkedj meg. Ki tudja, talán éppen egy új szenvedély vezet majd el a következő nagy szerelemhez!

Ne várd meg, hogy a dolgok maguktól jobbra forduljanak. Tedd meg az első lépést még ma!

5. Gyakorold a tudatos jelenlétet (mindfulness): Hogyan segíthet a jelen pillanatra koncentrálni?

A tudatos jelenlét, vagy mindfulness, egy nagyszerű eszköz arra, hogy kiszabadulj az exed iránti megszállottságból. Amikor folyton a múltban vagy a jövőben kalandozol, ahelyett, hogy a jelen pillanatra koncentrálnál, az elméd könnyen elkalandozik az exeddel kapcsolatos gondolatok felé. A mindfulness segít visszahozni a figyelmed a jelenbe, így csökkentve a negatív gondolatok erejét.

Hogyan működik ez a gyakorlatban? Próbáld ki a következőket:

  • Lélegezz tudatosan: Figyeld a levegő áramlását a testedben. Érezd, ahogy a levegő be- és kiáramlik az orrodon vagy a szádon. Ha a gondolataid elkalandoznak, gyengéden tereld vissza a figyelmed a légzésre.
  • Testtudatosság: Figyeld meg a tested érzéseit. Érezd, ahogy a lábad érinti a talajt, ahogy a ruhád érinti a bőrödet. Ha feszültséget érzel valahol, próbáld meg ellazítani azt a területet.
  • Érzékszervek használata: Koncentrálj arra, amit látsz, hallasz, szagolsz, ízlelsz vagy tapintasz. Például, ha kávét iszol, figyeld meg a kávé színét, illatát, ízét és hőmérsékletét.

A lényeg, hogy bármilyen tevékenységet is végzel, próbálj meg teljes mértékben jelen lenni benne. Ha mosogatsz, mosogass. Ha sétálsz, sétálj. Ne hagyd, hogy a gondolataid elragadjanak.

A mindfulness nem arról szól, hogy elnyomjuk a gondolatainkat, hanem arról, hogy megtanuljuk elfogadni őket anélkül, hogy ítélkeznénk felettük. Amikor egy exeddel kapcsolatos gondolat felbukkan, ne küzdj ellene. Egyszerűen vedd észre, hogy ott van, majd gyengéden tereld vissza a figyelmed a jelenre.

Eleinte nehéz lehet, de a gyakorlással egyre könnyebben fog menni. Már napi néhány perc tudatos jelenlét is sokat segíthet abban, hogy csökkentsd az exed iránti megszállottságot, és jobban élvezd a jelen pillanatot.

6. Fogalmazd át a történetet: A szakítás pozitív aspektusainak megtalálása és a tanulságok levonása

A szakítás lehetőséget ad az önismeret mélyítésére és fejlődésre.
A szakítás lehetőség az önismeret fejlődésére, új célok kitűzésére és erősebb önbizalom építésére.

A szakítás után könnyű a negatívumokra fókuszálni, de a történet átfogalmazása segíthet megszabadulni a megszállottságtól. Ez nem azt jelenti, hogy el kell tagadnod a fájdalmat, hanem azt, hogy új szemszögből nézed a helyzetet.

Kezdd azzal, hogy összegyűjtöd a szakítás pozitív aspektusait. Talán több időd van magadra, a hobbijaidra, vagy a barátaidra. Lehet, hogy felszabadultál egy mérgező kapcsolatból, vagy lehetőséged nyílik új dolgokat kipróbálni. Gondold végig, milyen területeken javult az életed a szakítás óta.

A legfontosabb, hogy a szakítást ne kudarcként, hanem tanulási lehetőségként értékeld.

Készíts listát a tanulságokról. Mit tanultál magadról, a kapcsolataidról, a másik emberről? Milyen hibákat követtél el, és hogyan kerülheted el azokat a jövőben? Milyen tulajdonságokat keresel egy jövőbeli partnerben? Ezek a tanulságok segítenek abban, hogy erősebben és bölcsebben lépj tovább.

Ne félj őszinte lenni magadhoz. Ahelyett, hogy idealizálnád a kapcsolatot, próbáld reálisan értékelni. Gondold végig, milyen problémák voltak, és mi vezetett a szakításhoz. Az objektív szemlélet segít abban, hogy elengedd a múltat.

A történet átfogalmazása időt és energiát igényel. Ne várd, hogy egyik napról a másikra sikerül. Legyél türelmes magadhoz, és folyamatosan dolgozz azon, hogy pozitívabb szemszögből lásd a szakítást.

7. Légy türelmes magaddal: A gyógyulás időt vesz igénybe – ne sürgesd!

A gyógyulás nem egy egyenes vonal. Vannak jobb és rosszabb napok, és ez teljesen normális. Ne ostorozd magad, ha néha úgy érzed, visszacsúszol. A lényeg, hogy tudatosítsd a hullámvölgyeket, és emlékeztesd magad, hogy ez csak egy átmeneti állapot.

Ne várd el magadtól, hogy azonnal túl legyél rajta. A gyász, a feldolgozás időt igényel. Ha nyomást gyakorolsz magadra, az csak meghosszabbítja a folyamatot. Engedd meg magadnak, hogy érezd, amit érzel, anélkül, hogy elítélnéd magad.

Fontos, hogy ne hasonlítsd össze magad másokkal. Mindenki másképp dolgozza fel a szakítást. Lehet, hogy valaki a környezetedben gyorsabban túllépett, de ez nem jelenti azt, hogy veled valami baj van, ha nehezebben megy. Mindenki a saját tempójában halad.

A legfontosabb, hogy légy türelmes magaddal. A gyógyulás nem verseny, hanem egy személyes utazás.

Írj naplót, hogy nyomon követhesd az érzelmeidet és a haladásodat. Ez segíthet abban, hogy reálisabban lásd a helyzetedet, és észrevedd, mennyit is fejlődtél valójában. Néha nehéz észrevenni a változást napról napra, de ha visszanézel egy héttel vagy hónappal korábbi bejegyzésekre, láthatod, mennyit is haladtál előre.

Beszélj a barátaiddal, a családoddal, vagy akár egy terapeutával. A támogatás sokat segíthet abban, hogy ne érezd magad egyedül a fájdalmaddal. Ne félj segítséget kérni!

Emlékeztesd magad arra, hogy miért ért véget a kapcsolat. Ha hajlamos vagy idealizálni az exedet és a kapcsolatotokat, próbálj meg reálisan emlékezni a negatívumokra is. Ez segíthet abban, hogy ne ragadj bele a múltba, és tudj előre tekinteni.

A lényeg, hogy fogadd el a folyamatot, és légy kedves magaddal. A gyógyulás időt vesz igénybe, és ez teljesen rendben van.

8. Szükség esetén kérj szakmai segítséget: Mikor érdemes pszichológushoz fordulni?

Néha az exed iránti megszállottság túlnő rajtad, és a saját erődből már nem tudsz megbirkózni vele. Ilyenkor nem szégyen szakmai segítséget kérni. Sőt, ez a legbátrabb és legfelelősségteljesebb dolog, amit tehetsz magadért.

De mikor érdemes pszichológushoz fordulni? Ha a következőket tapasztalod:

  • Az exed iránti gondolatok állandóan jelen vannak, és nem tudsz másra koncentrálni.
  • A megszállottság befolyásolja a mindennapi életedet, például a munkádat, a tanulmányaidat, vagy a kapcsolataidat.
  • Szorongást, depressziót, alvászavarokat, vagy más fizikai tüneteket okoz.
  • Önkárosító gondolataid vannak, vagy veszélyezteted a saját biztonságodat.
  • Úgy érzed, elvesztetted az irányítást az életed felett.

Egy szakember segíthet megérteni a megszállottságod gyökereit, feldolgozni a szakítás okozta fájdalmat, és egészségesebb megküzdési mechanizmusokat kialakítani. A terápia során megtanulhatod, hogyan kezelheted a negatív gondolatokat és érzelmeket, hogyan építheted újra az önbecsülésedet, és hogyan léphetsz tovább az életedben.

Ne várd meg, amíg a helyzet súlyosbodik! Minél korábban kérsz segítséget, annál könnyebb lehet a gyógyulás.

Ne feledd, a pszichológus nem fog ítélkezni feletted. Egy biztonságos és támogató környezetet biztosít számodra, ahol őszintén beszélhetsz a problémáidról.

A gyógyulás egy folyamat, és a szakmai segítség ebben a folyamatban kulcsfontosságú lehet.

9. Tanulj a tapasztalatból: Hogyan kerülheted el a jövőben a hasonló helyzeteket?

A megszállottság leküzdése után a legfontosabb, hogy tanulj a tapasztalatból. Nézd meg, milyen minták vezettek ehhez a helyzethez. Milyen vörös zászlókat hagytál figyelmen kívül? Milyen szükségleteidet nem elégítette ki a kapcsolat, és hogyan próbáltad ezeket kompenzálni? Az önismeret kulcsfontosságú.

Gondold át a következőket:

  • Milyen tulajdonságokat idealizáltál az exedben, amelyek valójában nem voltak reálisak?
  • Milyen elvárásaid voltak a kapcsolattal kapcsolatban, amelyek nem teljesültek?
  • Milyen kommunikációs problémák merültek fel, és hogyan járultál hozzá ezekhez?

Érdemes lehet naplót vezetni a jövőbeli kapcsolatokról. Jegyezd fel a pozitív és negatív jeleket, a saját reakcióidat, és azokat a helyzeteket, amelyekben a régi minták kezdenek megismétlődni. Ez segít időben felismerni a problémákat és megelőzni a túlzott kötődést.

Tanulj meg egészséges határokat húzni. A határállítás nem azt jelenti, hogy nem szereted a partnered, hanem azt, hogy tiszteletben tartod a saját szükségleteidet és értékeidet. Ha a jövőben valaki nem tartja tiszteletben a határaidat, az egyértelmű jelzés arra, hogy nem ő a megfelelő partnered.

A legfontosabb tanulság, hogy ismerd meg önmagad, és tudd, mire van szükséged ahhoz, hogy egy kiegyensúlyozott és boldog kapcsolatban élj. Ne félj egyedül lenni, amíg meg nem találod azt a személyt, aki valóban illik hozzád.

Ne feledd, a múltbeli tapasztalatok értékes leckék, amelyek segíthetnek a jövőben boldogabb és egészségesebb kapcsolatokat kialakítani. Használd őket arra, hogy erősebb és tudatosabb legyél.

Köszönjük a megosztást!
Nóri vagyok, imádom a kreatív tevékenységeket és a szabadban töltött időt. Nagyon szeretek új recepteket felfedezni és elkészíteni, majd megosztani a családommal és barátaimmal. Szenvedélyem a fotózás, legyen szó természetről, utazásról, vagy csak a mindennapi élet apró pillanatairól. Mélyen érdekel a pszichológia és rendszeresen szervezek könyvklub találkozókat, ahol érdekes beszélgetésekbe bonyolódunk. Ezenkívül rajongok a filmekért, és gyakran írok róluk kritikákat. Remélem, hogy az írásaim inspirálhatnak másokat is.
Hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .