Ha túl akarsz lépni valakin, akivel együtt dolgozol, mondj búcsút ennek a 8 szokásnak

A szív szakmai téren is összetörhet, különösen, ha a fájdalom forrása a munkatársad. De elég a titkos ebédeknek a parkban zoknival a szádban! Itt a nyolc szokás, amit azonnal el kell hagynod, ha végre szeretnél továbblépni azon, akivel nap mint nap összezárva éled az életed. Száműzd a közös kávézásokat, a véletlen érintéseket, és készülj fel: a gyógyulás rögös, de a kilábalás garantált!

Balogh Nóra
21 perc olvasás

A munkahely romantikus kapcsolatok táptalaja lehet. Hiszen sok időt töltünk együtt, közös célokért küzdünk, és a stressz is összekovácsolhat. De mi van akkor, ha a dolog nem úgy sül el, ahogy terveztük? Amikor a szerelem elmúlik, de a napi találkozások megmaradnak, a továbblépés szinte lehetetlen küldetésnek tűnhet. A folytonos emlékeztető, a véletlen (vagy nem is annyira véletlen) összefutások a konyhában, a közös projektek – mind-mind nehezítik a gyógyulást.

Ráadásul a munkahelyi dinamika is komoly kihívásokat tartogat. A pletykák, a kollégák kíváncsiskodása, a kínos csendek a megbeszéléseken mind-mind hozzájárulnak a feszültséghez. Fontos felismerni, hogy a munkahely nem a megfelelő hely a szívügyek rendezésére.

A továbblépés nem csak a saját lelki békéd, hanem a professzionális imázsod szempontjából is elengedhetetlen.

Ezért muszáj tudatosan lépéseket tennünk annak érdekében, hogy lezárjuk ezt a fejezetet. Nem elég csak akarni, tenni is kell érte. A következő szokások elhagyása kulcsfontosságú lehet ahhoz, hogy végre fellélegezhess és a karrieredre koncentrálhass. A cél, hogy a munkahely újra a munkáról szóljon, ne a fájdalmas emlékekről.

A nehézségek ellenére a továbblépés lehetséges. Kitartással és a megfelelő stratégiával visszaszerezheted a kontrollt az életed felett, és új, izgalmas lehetőségek felé nyithatsz.

1. A közös munkahely okozta extra kihívások: miért nehezebb a továbblépés?

A munkahelyi szakítások, vagy amikor egy kollégával való kapcsolat ér véget, különösen bonyolultak. Nem csak a személyes fájdalommal kell megküzdened, de a mindennapi életed során folyamatosan emlékeztetve leszel a volt partneredre. Ez a helyzet sokkal nehezebbé teszi a gyógyulási folyamatot, mint egy külső kapcsolat lezárása esetén.

Az egyik legnagyobb kihívás a kerülhetetlenség. Nem tudod elkerülni a volt partneredet, hiszen valószínűleg ugyanabban a csapatban dolgoztok, ugyanazokon a megbeszéléseken vesztek részt, és ugyanazokat a projekteket viszitek. Ez a folyamatos jelenlét megnehezíti az érzelmi távolságtartást és a továbblépést.

Ezen felül, a munkahelyi környezet felerősítheti a bizonytalanságot és a szorongást. Vajon mit gondolnak a kollégák? Hogyan viselkedj a megbeszéléseken? Nem befolyásolja a szakítás a munkámat? Ezek a kérdések folyamatosan a fejedben járhatnak, ami akadályozza a koncentrációt és a hatékonyságot.

A legfontosabb, hogy megértsd: a közös munkahely miatt a gyógyulási folyamat hosszabb és bonyolultabb lehet. Ez nem a te hibád, hanem a helyzet sajátossága.

Ne felejtsd el, hogy a munkahelyi pletykák is nehezíthetik a helyzetet. A kollégák érdeklődése, a találgatások és a rosszindulatú megjegyzések tovább növelhetik a stresszt és a fájdalmat. Ezért különösen fontos, hogy megvédjed a saját határaidat és ne engedd, hogy a munkahelyi pletykák befolyásolják a közérzetedet.

Végül, a munkahelyi környezet megnehezítheti a perspektíva váltást. A mindennapi rutin és a közös projektek emlékeztethetnek a múltra, és megakadályozhatják, hogy a jövőre koncentrálj. Ezért fontos, hogy tudatosan törekedj az új élményekre és a pozitív gondolatokra, hogy a továbblépés minél könnyebb legyen.

2. Szokás #1: A közösségi média folyamatos figyelése: engedd el a virtuális kapcsolatot!

A közösségi média a modern világban szinte elkerülhetetlen, de ha valakit el szeretnél felejteni, akivel ráadásul együtt is dolgozol, akkor ez az egyik legkárosabb szokás, amit fenn kell tartanod. Gondolj bele: minden egyes alkalommal, amikor a profilját lesed, újra és újra emlékezteted magad a létezésére, a jelenlétére. Ez olyan, mintha egy sebet vakargatnál, ami sosem tudna begyógyulni.

Az azonnali frissítések, a látszólag tökéletes élete, a közös ismerősökkel való interakciói mind-mind fájdalmas emlékeztetők lehetnek. Látod, hogy nélküled is boldog, hogy új élményekben van része, és ez fokozhatja a szomorúságodat, a hiányérzetedet, sőt, akár a féltékenységedet is.

A megoldás egyszerű, de nem könnyű: szüntesd meg a követését, némítsd el a profilját, vagy akár blokkold is le, ha szükséges. Ez nem azt jelenti, hogy gyáva vagy, hanem azt, hogy gondoskodsz magadról. Ez egy aktív lépés a gyógyulás felé.

A közösségi média detox nem luxus, hanem szükséglet, ha el szeretnél engedni valakit, akivel a való életben is napi szinten találkozol.

Fontos megérteni, hogy ez nem csak a közvetlen tartalmak kerüléséről szól. A közös ismerősök posztjai is kiválthatnak kellemetlen érzéseket. Ha valaki megoszt egy fotót egy céges rendezvényről, amin ő is rajta van, az újra és újra felszínre hozhatja a fájdalmat. Éppen ezért érdemes lehet ideiglenesen némítani azokat az ismerősöket is, akik gyakran posztolnak róla.

Ne feledd, ez nem örökre szól. Amikor már elég távol kerültél az egésztől, és képes vagy objektíven, érzelemmentesen nézni a profilját, akkor visszatérhetsz a megszokott közösségi média használathoz. De addig is, vedd komolyan a virtuális kapcsolat megszakítását, mert ez az egyik legfontosabb lépés a továbblépéshez.

Gondolj arra, hogy ez az időszak a saját gyógyulásodról szól. Fókuszálj magadra, a saját érdekeidre, a saját boldogságodra. A közösségi média csak egy eszköz, és most az a legfontosabb, hogy ezt az eszközt a saját javadra használd, vagy éppen ne használd.

3. Szokás #2: A „véletlen” találkozások generálása: kerüld a tudatos közelséget!

A véletlen találkozások elősegítik az őszinte távolságtartást.
A véletlen találkozások serkentik az agy dopamintermelését, így erősebb kötődést és emlékezetet hoznak létre.

A „véletlen” találkozások generálása az egyik legcsábítóbb, mégis legkárosabb szokás, ha valakit el szeretnél felejteni a munkahelyeden. Tudjuk, hogy nehéz ellenállni a kísértésnek, hogy „véletlenül” a konyhában legyél, amikor tudod, hogy ő is kávét szokott főzni, vagy hogy „hirtelen” arra van dolgod az ő irodája előtt. De hidd el, ezek a tudatosan generált találkozások csak meghosszabbítják a gyógyulási folyamatot.

Miért is olyan káros ez? Mert minden egyes ilyen alkalommal újraéled a vele kapcsolatos érzéseket. Látod őt, hallod a hangját, esetleg váltotok pár szót, és máris újra ott tartasz, ahol a szakítás/elutasítás előtt voltál. Ezek a találkozások olyanok, mint egy tűz táplálása – ahelyett, hogy hagynád kialudni, folyamatosan adsz neki újabb és újabb gyújtósokat.

Helyette tudatosan kerüld a helyzeteket, ahol találkozhattok. Ez nem azt jelenti, hogy bunkó leszel, vagy elbújsz előle. Egyszerűen csak légy tudatos a napi rutinodban. Ha tudod, hogy ő ebédelni szokott a céges étkezdében 12:30-kor, akkor te menj 12:00-kor vagy 13:00-kor. Ha tudod, hogy a reggeli értekezleteken mindig egymás mellé ültök, akkor próbálj meg egy kicsit később érkezni, hogy ne legyen helyed mellette.

A legfontosabb, hogy tisztában légy azzal, hogy ezek a „véletlen” találkozások valójában nem véletlenek, és hogy te irányítod, hogy megtörténnek-e.

Persze, néha elkerülhetetlen a találkozás. Ilyenkor légy udvarias és professzionális, de ne kezdeményezz hosszas beszélgetéseket. Tartsd rövidre és lényegre törőre a kommunikációt. Ne felejtsd el, a célod az, hogy minél kevesebb érzelmi energiát fektess a vele való interakciókba.

Gondolj erre úgy, mint egy méregtelenítő kúrára. Ha azt szeretnéd, hogy a tested megtisztuljon a méreganyagoktól, akkor kerülnöd kell a feldolgozott élelmiszereket és a cukrot. Ugyanígy, ha túl akarsz lépni valakin, akkor kerülnöd kell azokat a helyzeteket és interakciókat, amelyek újra és újra emlékeztetnek rá.

4. Szokás #3: A közös emlékek felidézése: fókuszálj a jövőre, ne a múltra!

A közös munkahelyen eltöltött idő alatt rengeteg emlék gyűlik össze. Vicces szituációk, sikeres projektek, kései munkák – mindezek összekötnek benneteket. Amikor azonban továbblépsz, ezek az emlékek ahelyett, hogy megerősítenének, inkább visszahúznak a múltba, és megnehezítik az elengedést.

Ez nem azt jelenti, hogy teljesen felejtsd el a múltat, de ne engedd, hogy a közös emlékek uralják a gondolataidat. Ne tölts órákat azzal, hogy régi fényképeket nézegetsz, vagy a közös ebédeken elhangzott vicceken merengsz. Ezek a tevékenységek csak megerősítik a kötődést, és akadályozzák a továbblépést.

A megoldás: fókuszálj a jövőre! Képzeld el, mit szeretnél elérni a karrieredben, milyen új projektek várnak rád, milyen új emberekkel fogsz találkozni. Koncentrálj a saját céljaidra és álmaidra, és hagyd, hogy ezek motiváljanak.

Beszélj a jövőbeli terveidről a barátaiddal és családoddal. Ez segít abban, hogy a jövőre összpontosíts, és kevésbé foglalkozz a múlttal. Gondolj az új lehetőségekre, amelyek előtted állnak. Talán egy izgalmas új pozíció, egy új város, vagy egy teljesen új karrierút.

Ne feledd, a múlt egy lecke, nem pedig egy börtön. Tanulj a tapasztalataidból, de ne engedd, hogy a közös emlékek megakadályozzanak abban, hogy boldog és sikeres legyél a jövőben. Engedd el a múltat, és öleld fel a jövőt!

5. Szokás #4: A barátok és kollégák általi közvetett információszerzés: zárd le az információs csatornákat!

Amikor megpróbálsz továbblépni valakin, akivel együtt dolgozol, az egyik legkárosabb dolog, amit tehetsz, az az, hogy folyamatosan információt gyűjtesz róla a közös ismerősökön keresztül. Ez a szokás nem csak fájdalmasan emlékeztet a múltra, de megakadályoz abban, hogy végre elengedd a dolgot és a jövőre koncentrálj.

Gondolj bele: megkérdezed a kollégádat, hogy „Hallottál valamit XY-ról? Hogy van? Mivel foglalkozik mostanában?”. Ezzel a viselkedéssel nem csak függővé válsz a volt partnered életének apró részleteitől, de folyamatosan táplálod a reményt, ami valószínűleg már nincs jelen. Minden egyes információmorzsa, amit megszerzel, újból és újból feltépheti a sebeket, és meghosszabbítja a gyógyulási folyamatot.

A legfontosabb, hogy értsd meg: a barátok és kollégák általi közvetett információszerzés gátolja a továbblépést. Ez egy függőség, amiről le kell szoknod.

Ez nem azt jelenti, hogy teljesen megszakítod a kapcsolatot a közös barátokkal, hanem azt, hogy megtanulod kontrollálni a kérdéseidet és a beszélgetések irányát. Ha a téma XY-ra terelődik, finoman irányítsd át a beszélgetést valami másra. Mondhatod például, hogy „Tudod, mostanában inkább más dolgokra szeretnék koncentrálni.” Ez nem csak téged véd meg, de a barátaidat is kíméli a kínos helyzetektől.

Ehelyett koncentrálj a saját életedre és a saját céljaidra. Fordíts több időt a hobbijaidra, a barátaidra, a családodra, vagy akár egy új projektbe kezdhetsz a munkahelyeden. Minél jobban lefoglalod magad, annál kevesebb időd és energiád lesz arra, hogy XY-ról kérdezősködj. Idővel észre fogod venni, hogy egyre kevésbé érdekel, hogy mi történik a volt partnereddel, és végre szabadnak érzed magad.

Ne feledd, a továbblépés egy folyamat, és időbe telik. Légy türelmes magaddal, és ne ostorozd magad, ha néha elcsábulsz. A lényeg, hogy tudatosan törekedj arra, hogy zárd le az információs csatornákat, és a saját életedre koncentrálj.

6. Szokás #5: A közös projektekben való önkéntes részvétel: tartsd a távolságot a munkában is!

Amikor azon vagy, hogy továbblépj valakin, akivel együtt dolgozol, a munkakapcsolatok tudatos menedzselése kulcsfontosságú. Különösen igaz ez a közös projektekre. Az önkéntes részvétel csábító lehet – hiszen lehetőséget kínál a bizonyításra, a kapcsolatépítésre, és persze a másik fél közelében való tartózkodásra. De pont ez utóbbi az, amit most kerülnöd kell.

Gondold át alaposan, mielőtt önként jelentkezel egy feladatra, amiben ő is érintett. Az a célod, hogy minél kevesebb interakciód legyen vele, legalábbis a kezdeti szakaszban. Minden közös projekt újabb és újabb alkalmat teremt a találkozásra, a beszélgetésre, a közös problémamegoldásra – vagyis mindenre, ami fenntartja a köteléket és megnehezíti a továbblépést.

Persze, nem azt mondjuk, hogy szabotáld a munkádat! De légy szelektív. Válaszd azokat a projekteket, amikben ő nem vesz részt, vagy amikben a közös munka minimálisra csökkenthető. Koncentrálj azokra a feladatokra, ahol a te szakértelmed önállóan érvényesülhet, és amik nem igénylik a folyamatos egyeztetést vele.

A távolságtartás nem azt jelenti, hogy ellenségesnek kell lenned. Egyszerűen csak azt, hogy a munkakapcsolatodat a lehető legszűkebbre kell korlátoznod.

Ez nem csak a közvetlen projektekre vonatkozik. Kerüld a közös megbeszéléseken való felesleges részvételt, ha a te szempontodból nem létfontosságú. Ha a jelenléted elkerülhetetlen, igyekezz a megbeszélések során a lényegre szorítkozni, és kerülni a személyeskedést.

Ne feledd, hogy ez egy átmeneti időszak. Amikor már sikerült továbblépned, a munkakapcsolatotok is normalizálódhat. De amíg a gyógyulási folyamat tart, a távolságtartás az érdekedben áll. Azáltal, hogy kevesebb időt töltötök együtt a munkában, több teret adsz magadnak arra, hogy más dolgokra koncentrálj, más emberekkel építs kapcsolatokat, és végül elengedd a múltat.

Tekintsd ezt egyfajta önvédelmi mechanizmusnak. Nem arról van szó, hogy utálod őt, vagy hogy nem tartod őt jó munkatársnak. Egyszerűen arról van szó, hogy most a saját mentális egészséged a legfontosabb, és ehhez elengedhetetlen a tudatos távolságtartás.

7. Szokás #6: A vigasztaló ételek és italok túlzott fogyasztása: gondoskodj magadról egészségesen!

A túlzott vigasztaló evés helyett válassz egészséges megoldásokat!
A csokoládé fogyasztása endorfinokat szabadít fel, de túlzásba vitele hosszú távon stresszt növelhet.

A szakítás, még akkor is, ha egy munkatárssal történt, fájdalmas lehet. Természetes reakció, hogy ilyenkor vigaszt keresünk, gyakran az ételben és italban. Egy tábla csoki, egy pohár bor, vagy egy zsíros pizza pillanatnyilag enyhítheti a fájdalmat, de hosszú távon csak ront a helyzeten. A túlzott cukor- és zsírfogyasztás nem csak a fizikai egészségünket károsítja, de a hangulatunkra is negatív hatással van, ami megnehezíti a továbblépést.

Ahelyett, hogy a vigasztaló ételekhez fordulnál, próbálj meg egészségesebb alternatívákat választani. Egyél friss gyümölcsöt, zöldséget, sovány fehérjéket és teljes kiőrlésű gabonákat. Ezek az ételek táplálják a testedet és az agyadat, aminek köszönhetően jobban fogod érezni magad, és könnyebben tudsz koncentrálni a munkádra.

Kerüld az alkoholt is. Bár rövid távon oldhatja a feszültséget, hosszú távon depressziót okozhat és rontja az alvásminőséget, ami tovább nehezíti a helyzetet.

A legfontosabb, hogy gondoskodj magadról. Ez azt jelenti, hogy figyelj a táplálkozásodra, mozogj rendszeresen, és aludj eleget.

Az önmagadra való odafigyelés nem csak a fizikai egészséged szempontjából fontos, hanem a mentális egészséged szempontjából is. Ha jól érzed magad a bőrödben, könnyebben tudsz szembenézni a kihívásokkal és továbblépni a múlton.

Próbálj ki új, egészséges recepteket, menj el futni a parkba, vagy csatlakozz egy jógaórához. Találj olyan tevékenységeket, amelyek örömet okoznak és segítenek ellazulni. Ezek a tevékenységek nem csak elterelik a figyelmedet a problémákról, de segítenek feltöltődni és megerősödni.

8. Szokás #7: A negatív gondolatok és önmarcangolás: gyakorold az önszeretetet és a megbocsátást!

A hetedik szokás, amit el kell hagynod, ha túl akarsz lépni egy munkatársadon, a negatív gondolatok és az önmarcangolás. Könnyű beleesni abba a hibába, hogy folyamatosan elemezzük a múltbeli interakciókat, hibáztatjuk magunkat, vagy éppen a másik felet hibáztatjuk mindenért. Ez azonban csak tovább mélyíti a fájdalmat és megakadályozza a továbblépést.

Az önszeretet gyakorlása kulcsfontosságú ebben a folyamatban. Ez azt jelenti, hogy elfogadod magad a hibáiddal és tökéletlenségeiddel együtt. Emlékeztesd magad arra, hogy ember vagy, és hibázni emberi dolog. Ne ostorozd magad olyan dolgokért, amiket már nem tudsz megváltoztatni.

A megbocsátás egy másik fontos lépés. Ez nem azt jelenti, hogy helyesled a másik fél viselkedését, hanem azt, hogy elengeded a haragot és a neheztelést. A harag csak téged emészt fel belülről, és nem engedi, hogy továbblépj. Megbocsátani nehéz, de felszabadító érzés.

Próbáld meg átkeretezni a gondolataidat. Ha negatív gondolatok törnek rád, állj meg egy pillanatra, és kérdezd meg magadtól, hogy ez a gondolat valóban igaz-e, vagy csak a félelmeid és bizonytalanságaid vetítése. Próbáld meg pozitívabb szemszögből látni a dolgokat.

Íme néhány gyakorlati tipp, hogyan gyakorolhatod az önszeretetet és a megbocsátást a munkahelyi környezetben:

  • Írj naplót: Vezess naplót a gondolataidról és érzéseidről. Ez segíthet feldolgozni azokat, és jobban megérteni önmagad.
  • Meditálj: A meditáció segíthet lecsendesíteni az elméd, és jobban fókuszálni a jelenre.
  • Tölts időt olyan emberekkel, akik szeretnek és támogatnak: A barátok és a család segíthetnek átvészelni a nehéz időszakokat.
  • Gondoskodj magadról: Aludj eleget, táplálkozz egészségesen, és mozogj rendszeresen.
  • Kérj segítséget: Ha úgy érzed, hogy egyedül nem tudsz megbirkózni a helyzettel, ne félj segítséget kérni egy terapeutától vagy egy coach-tól.

A legfontosabb, hogy legyél türelmes magaddal. A gyógyulás időbe telik, és nem szabad elvárnod magadtól, hogy egyik napról a másikra túl légy valakin.

Emlékezz, az önszeretet és a megbocsátás nemcsak a továbblépéshez elengedhetetlen, hanem az általános jólléted szempontjából is. Minél jobban szereted és elfogadod magad, annál könnyebben tudsz megbirkózni a kihívásokkal, és annál boldogabb és kiegyensúlyozottabb leszel.

9. Szokás #8: Az új kapcsolatok elkerülése: nyiss a lehetőségek felé!

Amikor egy munkahelyi kapcsolat véget ér, természetes, hogy visszahúzódóvá válsz. Félhetsz az újabb csalódástól, vagy egyszerűen csak úgy érezheted, nincs energiád új emberekkel megismerkedni. Azonban az új kapcsolatok elkerülése hosszú távon gátolja a gyógyulást és a továbblépést.

Ez a szokás abból a félelemből táplálkozhat, hogy az új kapcsolatok a régire emlékeztetnek, vagy hogy nem leszel képes megbirkózni egy újabb szakítással. Esetleg attól tartasz, hogy az új kollégák ítélkezni fognak a múltbeli kapcsolatod miatt. Bármi is legyen az ok, fontos felismerni, hogy az új kapcsolatok nem feltétlenül jelentenek romantikus kapcsolatot. Barátságok, szakmai kapcsolatok, mentori kapcsolatok – mind-mind segíthetnek abban, hogy kitágítsd a látóköröd, új perspektívákat szerezz, és megerősítsd az önbizalmad.

Az új kapcsolatok elkerülése egyfajta önvédelmi mechanizmus lehet, de hosszú távon ez a védelem börtönné válhat. Elszigetelheted magad, és megfoszthatod magad a lehetőségtől, hogy támogató közösséget építs magad köré.

A legfontosabb dolog, amit meg kell értened: az új kapcsolatok nem a régi kapcsolat helyettesítésére szolgálnak, hanem arra, hogy új színt vigyenek az életedbe.

Íme néhány tipp, hogyan nyithatsz a lehetőségek felé:

  • Légy nyitott a beszélgetésre: Ne zárkózz el, ha valaki beszélgetést kezdeményez veled a kávészünetben vagy az ebédlőben.
  • Csatlakozz egy csapatépítő programhoz: A közös tevékenységek nagyszerű lehetőséget kínálnak a kötetlen ismerkedésre.
  • Keresd a közös érdeklődési pontokat: Beszélgess a hobbidról, a kedvenc könyveidről vagy filmjeidről.
  • Ne félj segítséget kérni: Ha szükséged van valamire a munkában, ne habozz segítséget kérni egy kollégától. Ez is egy jó alkalom az ismerkedésre.
  • Légy proaktív: Te is kezdeményezhetsz beszélgetéseket, vagy meghívhatsz valakit egy kávéra.

Emlékezz, minden kapcsolat egy lehetőség a fejlődésre. Az új kapcsolatok segíthetnek abban, hogy jobban megismerd önmagad, fejleszd a kommunikációs készségeidet, és megerősítsd az önbizalmad. Ne hagyd, hogy a múltbeli fájdalom megakadályozzon abban, hogy új embereket ismerj meg, és új élményekben legyen részed.

Érdemes lehet elgondolkodni azon, hogy milyen típusú kapcsolatokra vágysz az életedben. Barátságokra? Szakmai kapcsolatokra? Mentori kapcsolatokra? Ha tisztában vagy a céljaiddal, könnyebben tudsz olyan kapcsolatokat építeni, amelyek valóban támogatnak a gyógyulásban és a továbblépésben.

Az új kapcsolatok nem jelentenek azonnali gyógyírt a fájdalomra, de hosszú távon segíthetnek abban, hogy újra teljesnek érezd magad, és hogy továbblépj a múltbeli kapcsolatodon.

Köszönjük a megosztást!
Nóri vagyok, imádom a kreatív tevékenységeket és a szabadban töltött időt. Nagyon szeretek új recepteket felfedezni és elkészíteni, majd megosztani a családommal és barátaimmal. Szenvedélyem a fotózás, legyen szó természetről, utazásról, vagy csak a mindennapi élet apró pillanatairól. Mélyen érdekel a pszichológia és rendszeresen szervezek könyvklub találkozókat, ahol érdekes beszélgetésekbe bonyolódunk. Ezenkívül rajongok a filmekért, és gyakran írok róluk kritikákat. Remélem, hogy az írásaim inspirálhatnak másokat is.
Hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .