8 jel, hogy olyan valakivel randizol, aki érzelmileg érett, és érdemes megtartani

Készen állsz, hogy megtaláld a lelki társad? Unod már a drámát és az érzelmi hullámvasutakat? Akkor figyeld a jeleket! Ez a cikk lerántja a leplet arról, mi különbözteti meg az érzelmileg érett partnert a többiektől. Megmutatjuk, hogyan ismerd fel a kommunikáció mestereit, az empátia bajnokait és a felelősségvállalás nagymestereit. Ha ezek a tulajdonságok megvannak a kiszemeltedben, ne engedd el! Lehet, hogy megtaláltad a kincset.

Balogh Nóra
21 perc olvasás

Az érzelmi érettség egy párkapcsolatban nem luxus, hanem elengedhetetlen alapkövetelmény. Amikor valakivel randizunk, gyakran a felszínes dolgokra koncentrálunk: a külsőre, a humorra, a közös érdeklődési körökre. Ezek fontosak, de a mélyebb, tartós kapcsolatokhoz ennél többre van szükség.

Az érzelmi érettség azt jelenti, hogy a partnered képes uralni az érzelmeit, felelősséget vállal a tetteiért, empatikus és képes a kompromisszumra. Mindezek nélkül a kapcsolat könnyen konfliktusokkal telivé válhat, ahol a kommunikáció hiányos, a problémák megoldatlanok maradnak, és a bizalom lassan elillan.

Képzeld el, hogy egy vita során a partnered hisztérikusan reagál, személyeskedik, vagy éppen elhallgat, és napokig nem hajlandó beszélni. Ez az érzelmi éretlenség tipikus jele. Ezzel szemben egy érzelmileg érett partner képes nyugodtan megbeszélni a problémákat, meghallgatni a te szempontjaidat, és közösen megoldást keresni.

Az érzelmi érettség biztosítja, hogy a kapcsolat nem egy érzelmi hullámvasút lesz, hanem egy biztonságos és támogató közeg, ahol mindketten fejlődhettek és kiteljesedhettek.

Egy érzelmileg éretlen partner gyakran a múltbeli sérelmeket hozza fel, nehezen bocsát meg, és hajlamos áldozatként beállítani magát. Ezzel szemben az érzelmileg érett ember képes levonni a tanulságokat a múltból, megbocsátani, és a jelenre koncentrálni.

A következőkben 8 olyan jelet mutatunk be, amelyek arra utalnak, hogy valaki érzelmileg érett, és érdemes lehet elgondolkodni azon, hogy a kapcsolatotok hosszú távon is működőképes lehet-e. Ne feledd, az érzelmi érettség nem egy statikus állapot, hanem egy folyamatos fejlődés, de a jelek megléte jó alapot jelenthet egy boldog és kiegyensúlyozott párkapcsolathoz.

1. Jel: Képes felelősséget vállalni a tetteiért és hibáiért

Az érzelmi érettség egyik legfontosabb ismérve, hogy valaki képes felelősséget vállalni a tetteiért és hibáiért. Ez nem csupán egy szép gondolat, hanem a mindennapi viselkedésben is megnyilvánul. Gondolj bele: hányszor hallottad már, hogy valaki másra hárítja a felelősséget? „Nem én tehetek róla, mert…” – és jön egy hosszú magyarázat, ami valójában csak kifogás.

Egy érzelmileg érett ember ezzel szemben nem keres kifogásokat. Ha hibázik, elismeri. Nem próbálja meg szépíteni a dolgokat, nem próbálja meg másra kenni a felelősséget. Egyszerűen azt mondja: „Én hibáztam, sajnálom.”

Persze, ez nem azt jelenti, hogy soha nem fog védekezni. Mindenkinek vannak olyan helyzetek az életében, amikor úgy érzi, igazságtalanul vádolják. De a különbség az, hogy egy érzelmileg érett ember először elismeri a saját felelősségét, ha van ilyen, és csak utána próbálja meg elmagyarázni a saját szempontjait.

Ez a képesség rendkívül fontos egy párkapcsolatban. Képzeld el, hogy összevesztek valamin. Egy érzelmileg éretlen ember valószínűleg azzal kezdené, hogy téged hibáztat. Egy érzelmileg érett ember viszont először megvizsgálná a saját viselkedését, és megpróbálná megérteni, hogy ő mit rontott el. Ezáltal sokkal könnyebben lehet megoldani a konfliktusokat, és elkerülni a felesleges vitákat.

Hogyan ismerheted fel, hogy a partnered képes-e felelősséget vállalni a tetteiért? Figyeld meg a reakcióit, amikor hibázik. Próbálja-e szépíteni a dolgokat? Másra hárítja-e a felelősséget? Vagy elismeri a hibáját, és bocsánatot kér? A válaszok sokat elárulnak az érzelmi érettségéről.

A legfontosabb, hogy képes legyen belátni, ha tévedett, és hajlandó legyen változtatni a viselkedésén. Ez az alapja egy egészséges és tartós kapcsolatnak.

Ne feledd, senki sem tökéletes. Mindenki hibázik időnként. A lényeg az, hogy hajlandóak legyünk tanulni a hibáinkból, és fejlődni. Ha a partnered képes erre, akkor jó úton jártok.

Egy másik fontos szempont, hogy képes-e bocsánatot kérni. A bocsánatkérés nem csupán egy udvariassági gesztus. A bocsánatkérés azt jelenti, hogy elismerjük, hogy megbántottunk valakit, és sajnáljuk a tettünket. Egy érzelmileg érett ember nem fél bocsánatot kérni, mert tudja, hogy ez a kapcsolat megerősítésének egyik legfontosabb eszköze.

Érdemes odafigyelni arra is, hogy hogyan kér bocsánatot. Egy üres, mechanikus „Sajnálom” nem sokat ér. Egy őszinte, szívből jövő bocsánatkérés viszont sokat jelenthet.

2. Jel: Nyíltan és őszintén kommunikál az érzéseiről és gondolatairól

Az érzelmi érettség egyik legfontosabb jele, hogy a másik fél képes nyíltan és őszintén kommunikálni az érzéseiről és gondolatairól. Ez nem azt jelenti, hogy minden egyes pillanatban ki kell öntenie a lelkét, hanem azt, hogy képes megosztani veled a belső világát, anélkül, hogy játszmáznia kellene, vagy elrejtenie a valóságot.

Gondolj bele: mennyivel könnyebb egy kapcsolat, ha nem kell folyamatosan találgatnod, hogy a másik mit érez vagy gondol? Ha a partnered képes elmondani, hogy mi bántja, mi teszi boldoggá, vagy mi az, ami foglalkoztatja, az azt jelenti, hogy bízik benned és a kapcsolatotokban. Ez a bizalom pedig elengedhetetlen egy tartós és harmonikus kapcsolat kialakításához.

A nyílt kommunikáció nem csak a pozitív érzések megosztását jelenti. Az érzelmileg érett ember képes arra is, hogy konstruktívan kezelje a konfliktusokat. Ez azt jelenti, hogy nem támad, nem hibáztat, hanem elmondja, hogy mit érez, és mi az, amire szüksége van. Persze, ez nem azt jelenti, hogy soha nem lesz vita, de azt igen, hogy a viták nem fordulnak személyeskedésbe vagy sértegetésbe.

Vedd észre, ha a partnered:

  • Beszél a félelmeiről és a bizonytalanságairól.
  • Kifejezi a szeretetét és a háláját.
  • Elmondja, ha valami nem tetszik neki, anélkül, hogy hibáztatna.
  • Kérdéseket tesz fel, hogy jobban megértsen téged.

Azonban légy óvatos! A nyílt kommunikáció nem egyenlő a túlzott őszinteséggel. Az érzelmileg érett ember tudja, hogy mikor és mit kell megosztania. Nem fogja rád zúdítani a negatív érzéseit anélkül, hogy figyelembe venné a te érzelmeidet is. A kulcs a kölcsönösség és a tisztelet.

A nyílt és őszinte kommunikáció nem csak a szavak szintjén valósul meg, hanem a tettekben is. Ha a partnered azt mondja, hogy szeret téged, de a tettei mást mutatnak, akkor valószínűleg nem őszinte.

Érdemes megvizsgálni, hogy a partnered hogyan kommunikál másokkal is. Ha a barátaival és a családjával is nyílt és őszinte, az jó jel. Ha viszont folyamatosan pletykál, vagy kibeszéli a másikat a háta mögött, az intő jel lehet.

Végső soron, az érzelmileg érett ember képes a sebezhetőségre. Ez azt jelenti, hogy nem fél megmutatni a gyengeségeit, és nem próbálja tökéletesnek mutatni magát. Tudja, hogy a sebezhetőség teszi lehetővé a valódi intimitást és a mély kapcsolatokat.

3. Jel: Empatikus és képes a másik ember szemszögéből látni a dolgokat

Az empatikus partner mélyebb kapcsolatot és jobb megértést biztosít.
Az empatikus emberek agya erősebben aktiválódik mások érzelmeinek felismerésekor, ezáltal mélyebb kapcsolatokat építenek.

Az empátia az érzelmi érettség egyik alapköve. Ha a partnered képes beleélni magát a te helyzetedbe, megérteni az érzéseidet, és nem csak hall, hanem valóban figyel rád, az egy nagyon jó jel. Ez azt jelenti, hogy nem csak a saját szempontjából képes látni a világot, hanem a tiédből is.

De mit is jelent ez a gyakorlatban? Például, ha éppen egy nehéz időszakon mész keresztül a munkahelyeden, és elmondod neki, hogy mennyire stresszes vagy, akkor nem intézi el annyival, hogy „majd elmúlik”. Ehelyett érdeklődik a részletek iránt, megpróbálja megérteni a helyzetet, és felkínálja a támogatását. Nem ítélkezik, nem bagatellizálja el a problémádat, hanem validálja az érzéseidet.

Az empátia nem csak a nagy, drámai helyzetekben mutatkozik meg. A mindennapi apróságokban is jelen van. Például:

  • Ha késik a találkozóról, akkor nem csak annyit mond, hogy „bocs”, hanem elmagyarázza, mi történt, és elnézést kér azért, hogy rád váratott.
  • Ha rossz napja van, akkor sem terheli rád a negatív energiáit, hanem megpróbálja kezelni a helyzetet anélkül, hogy téged bántana.
  • Ha valami olyat mondasz, amivel nem ért egyet, akkor nem támad le rögtön, hanem megpróbálja megérteni a te szemszögödet is.

Figyeld meg, hogyan reagál a partnered más emberekre is. Empatikus a barátaival, a családjával, sőt, még az idegenekkel is? Ha igen, az egy nagyon jó mutató arra, hogy veled is empatikus lesz a kapcsolatban.

Az empátia nem csak arról szól, hogy megértjük a másik ember érzéseit, hanem arról is, hogy képesek vagyunk azokra reagálni.

Persze, senki sem tökéletes, és mindenkinek lehetnek rossz napjai. De ha a partnered alapvetően empatikus, az azt jelenti, hogy hajlandó dolgozni a kapcsolaton, és megpróbálja megérteni a te igényeidet is. Ez pedig egy nagyon fontos alapja egy hosszú távú, boldog kapcsolatnak.

Ne feledd, az empátia tanítható és fejleszthető. Ha a partnered nem mutatja ezt a tulajdonságot kezdetben, de hajlandó fejlődni ezen a téren, az szintén egy pozitív jel. Viszont, ha teljesen képtelen beleélni magát mások helyzetébe, és nem is hajlandó változni, akkor érdemes elgondolkodni azon, hogy hosszú távon boldog lehetsz-e vele.

4. Jel: Jól kezeli a konfliktusokat és nem kerüli a nehéz beszélgetéseket

Egy érzelmileg érett ember nem riad vissza a konfliktusoktól, sőt, lehetőségként tekint rájuk a kapcsolat mélyítésére. Nem azt jelenti ez, hogy szereti a veszekedést, hanem azt, hogy nem söpri a szőnyeg alá a problémákat. Képes nyugodtan, racionálisan és tiszteletteljesen kommunikálni akkor is, amikor feszültség van a levegőben.

Figyeld meg, hogyan reagál, amikor valami nem úgy alakul, ahogy szeretné. Vajon dühbe gurul, passzív-agresszív lesz, vagy képes higgadtan elmondani, hogy mit érez és mire van szüksége? Kerüli a vádaskodást és a személyeskedést, ehelyett a probléma megoldására koncentrál?

A nehéz beszélgetések elkerülése hosszú távon mérgezi a kapcsolatot. Az érzelmileg érett ember tudja ezt, ezért inkább szembenéz a kényelmetlen témákkal is. Ez nem azt jelenti, hogy minden egyes problémát azonnal ki kell beszélni, de azt igen, hogy hajlandó foglalkozni velük, amint azok felmerülnek, és nem hagyja, hogy felgyülemljenek.

Íme néhány példa arra, hogyan kezeli jól a konfliktusokat egy érzelmileg érett partner:

  • Nyugodt hangnemben beszél.
  • Figyelmesen meghallgatja a te szemszögödet is.
  • Empátiát mutat.
  • Nem vádaskodik.
  • Nem személyeskedik.
  • Közös megoldást keres.
  • Képes bocsánatot kérni, ha hibázott.

Ezzel szemben, ha a partnered:

  1. Folyton veszekszik.
  2. Sértődötten hallgat.
  3. Passzív-agresszív módon kommunikál.
  4. Nem hajlandó kompromisszumot kötni.
  5. Állandóan a másikat hibáztatja.
  6. Nem vállal felelősséget a tetteiért.

…az arra utalhat, hogy hiányosságai vannak az érzelmi érettség terén.

A konfliktusok kezelése nem arról szól, hogy mindig egyetértsünk, hanem arról, hogy tiszteletteljesen tudjunk kommunikálni akkor is, ha eltérő a véleményünk.

Fontos megérteni, hogy a konfliktusok elkerülhetetlenek egy kapcsolatban. Az, hogy hogyan kezeljük őket, az viszont rajtunk múlik. Egy érzelmileg érett partnerrel a konfliktusok nem a kapcsolat végét jelentik, hanem a fejlődés és a mélyebb megértés lehetőségét.

5. Jel: Önismerettel rendelkezik és folyamatosan fejlődni akar

Az önismeret az érzelmi érettség egyik sarokköve. Valaki, aki rendelkezik vele, tisztában van az erősségeivel és gyengeségeivel, tudja, mi motiválja, és mi váltja ki belőle a negatív reakciókat. Nem él illúziókban önmagával kapcsolatban, hanem reálisan látja magát, és ezt nem szégyelli.

Honnan tudhatod, hogy partnered önismerettel rendelkezik?

  • Képes felelősséget vállalni a tetteiért. Nem hárítja a hibát másokra, hanem elismeri, ha hibázott, és bocsánatot kér.
  • Nyitott a visszajelzésekre. Nem védekezik azonnal, ha kritikát kap, hanem meghallgatja, megfontolja, és igyekszik tanulni belőle.
  • Tudja, mi teszi boldoggá és mi szomorúvá. Tisztában van az érzelmi szükségleteivel, és képes azokat kommunikálni.
  • Érdekli a pszichológia és az önfejlesztés. Olvas könyveket, jár terápiára, vagy részt vesz workshopokon, hogy jobban megértse önmagát és a világot.

Az önismeret szorosan összefügg a fejlődési hajlandósággal. Egy érzelmileg érett ember nem elégszik meg a jelenlegi állapotával, hanem folyamatosan törekszik arra, hogy jobbá váljon. Ez nem azt jelenti, hogy tökéletes akar lenni, hanem azt, hogy szeretne fejlődni a kapcsolataiban, a munkájában, és önmagában is.

A fejlődési hajlandóság abban nyilvánul meg, hogy:

  • Új dolgokat tanul. Nem ragad le a megszokottnál, hanem nyitott az új tapasztalatokra és tudásra.
  • Kihívások elé állítja magát. Nem fél a komfortzónáján kívülre merészkedni, mert tudja, hogy a fejlődéshez szükség van a kihívásokra.
  • Tanul a hibáiból. Nem ismétli meg ugyanazokat a hibákat, hanem levonja a tanulságokat, és igyekszik másképp csinálni.

Az önismerettel rendelkező és fejlődni vágyó partnerrel való kapcsolat sokkal kiegyensúlyozottabb és harmonikusabb lehet, mert mindketten törekedtek arra, hogy jobbak legyenek önmaguk és a kapcsolatuk számára.

Ha a partnered önismerettel rendelkezik és folyamatosan fejlődni akar, az azt jelzi, hogy komolyan veszi önmagát és a kapcsolatotokat. Ő az a típusú ember, aki képes a növekedésre, a változásra, és a hosszú távú elköteleződésre. Érdemes őt megtartani!

6. Jel: Tisztelettel bánik veled és másokkal is

A tisztelet az egyik legfontosabb alappillér egy egészséges kapcsolatban. Ha a partnered tisztelettel bánik veled, az egyértelmű jele annak, hogy érzelmileg érett és képes felelősséget vállalni a tetteiért. Ez azonban nem csak rád vonatkozik, hanem arra is, hogyan viselkedik másokkal.

Figyeld meg, hogyan bánik a pincérekkel, a boltosokkal, a családtagjaival és a barátaival. Udvarias és figyelmes? Vagy lekezelő, türelmetlen és arrogáns? Az, ahogyan másokkal viselkedik, sokat elárul a jelleméből, és arról, hogy hogyan fog veled bánni a jövőben. Ne feledd, a viselkedés minták gyakran ismétlődnek.

A tisztelet nem csak a kedves szavakban nyilvánul meg. A tiszteletteljes ember:

  • Figyelmesen meghallgat, amikor beszélsz.
  • Érdekli a véleményed, még akkor is, ha nem ért egyet veled.
  • Nem szakít félbe, és nem beszél lekezelően veled.
  • Értékeli az idődet és a határaidat.
  • Nem próbál meg manipulálni vagy irányítani téged.

Ha a partnered rendszeresen megsért, lekezelően beszél veled, vagy nem veszi figyelembe a véleményed, az egy vörös zászló. Az ilyen viselkedés nem elfogadható, és hosszú távon romboló hatással lehet a kapcsolatotokra.

Fontos, hogy te is tisztelettel bánj vele, és elvárd ugyanezt cserébe. A kölcsönös tisztelet az alapja egy kiegyensúlyozott és boldog kapcsolatnak.

A tisztelet az a ragasztó, ami összetartja a kapcsolatot. Ha ez hiányzik, a kapcsolat előbb-utóbb szétesik.

Gondolj bele, egy érzelmileg érett ember értékeli a különbségeiteket és nem akar megváltoztatni téged. Nem próbál beleerőltetni olyan helyzetekbe, amikben kényelmetlenül érzed magad, és elfogad olyannak, amilyen vagy.

Végül, a tisztelet azt jelenti, hogy bíznak benned és a döntéseidben. Nem kérdőjelezik meg folyamatosan a választásaidat, és nem próbálnak meg kontrollálni téged. Ehelyett támogatnak abban, hogy a legjobb verziód lehess.

7. Jel: Megvannak a saját hobbijai, érdeklődési körei és barátai, nem függ tőled érzelmileg

Az érzelmileg érett ember önálló hobbijai erősítik kapcsolatát.
Az érzelmileg érett partner önálló hobbijai segítenek egyensúlyt teremteni a kapcsolatban.

Egy érzelmileg érett ember nem rád támaszkodik mindenben. Van egy saját élete, ami a te életedtől függetlenül is teljes. Ez azt jelenti, hogy vannak hobbijai, érdeklődési körei és barátai, akikkel időt tölt. Nem várja el tőled, hogy te legyél a szórakoztatója, a terapeutája és a legjobb barátja egyszerre.

Ez a függetlenség nem azt jelenti, hogy nem szeret veled lenni, hanem azt, hogy képes egyedül is boldog lenni. Ez egy nagyon fontos különbség. Ha valaki csak veled akar lenni, mert fél egyedül, az érzelmi függőség jele, ami hosszú távon megterhelő lehet egy kapcsolatban.

Gondolj bele: ha a partnerednek nincs más élete rajtad kívül, akkor óriási nyomás nehezedik rád, hogy mindig elérhető legyél, mindig szórakoztasd, és mindig kielégítsd az érzelmi szükségleteit. Ez kimerítő lehet, és végül a kapcsolat fullasztóvá válik.

Ezzel szemben, ha a partnerednek megvannak a saját elfoglaltságai, akkor mindkettőtöknek van tere lélegezni és fejlődni. Amikor együtt vagytok, akkor azért vagytok együtt, mert akarjátok, nem pedig azért, mert szükségetek van rá. Ez a fajta kapcsolat sokkal egészségesebb és tartósabb.

Például, ha a partnered szeret festeni, focizni a barátaival, vagy önkénteskedni egy állatmenhelyen, az azt mutatja, hogy képes örömet találni az életben rajtad kívül is. Ez önbizalmat és stabilitást sugall, ami vonzóvá teszi őt.

A valódi érzelmi érettség egyik legfontosabb jele, hogy valaki képes az önállóságra és a függetlenségre a párkapcsolatban is.

Ne feledd, a függetlenség nem egyenlő a távolságtartással. Egy érzelmileg érett ember képes a közelségre és az intimitásra, de nem ragaszkodik hozzád kétségbeesetten. Tudja, hogy a kapcsolat fontos, de nem azonosítja magát kizárólag a kapcsolatával.

Ha a partnerednek megvannak a saját hobbijai és barátai, az egy nagyszerű jel. Ez azt mutatja, hogy egy kiegyensúlyozott, magabiztos emberrel randizol, aki nem rád akarja építeni az egész életét, hanem veled együtt szeretné megosztani azt.

8. Jel: Képes megbocsátani és elengedni a múlt sérelmeit

Az érzelmi érettség egyik legfontosabb jele, hogy valaki képes megbocsátani és elengedni a múlt sérelmeit. Ez nem azt jelenti, hogy elfelejti a történteket, hanem azt, hogy nem hagyja, hogy a múltbeli fájdalmak továbbra is befolyásolják a jelenlegi kapcsolatait és a viselkedését. Egy érzelmileg érett ember képes levonni a tanulságokat a múlt hibáiból, anélkül, hogy a sérelmeket magával cipeli, és azokat a jelenlegi partnerére vetíti.

Gondolj bele: mindenki hoz magával valamilyen csomagot a múltjából. Ezek a csomagok tartalmazhatnak csalódásokat, árulásokat, vagy akár mélyebb traumákat is. Az éretlen emberek gyakran ragaszkodnak ezekhez a csomagokhoz, és engedik, hogy azok mérgezzék a jelenlegi kapcsolataikat. Állandóan emlékeztetik a partnerüket a múltbeli hibákra, vagy bizalmatlanok, mert korábban már megbántották őket. Ez a viselkedés pedig hosszú távon tönkreteheti a kapcsolatot.

Ezzel szemben az érzelmileg érett ember felismeri, hogy a megbocsátás nem a másiknak tesz jót, hanem önmagának. A harag és a neheztelés ugyanis rendkívül megterhelő érzelmek, amelyek negatívan befolyásolják a mentális és fizikai egészséget is. A megbocsátás felszabadít, és lehetővé teszi, hogy továbblépjünk.

Hogyan nyilvánul meg ez a gyakorlatban? Figyeld meg, hogy a partnered hogyan beszél a volt kapcsolatairól. Vajon állandóan panaszkodik rájuk, hibáztatja őket mindenért, vagy képes objektíven értékelni a helyzetet, és levonni a tanulságokat? Ha valaki képes elismerni a saját felelősségét a múltbeli problémákban, az jó jel. Az is árulkodó, ha képes empatizálni a volt partnereivel, még akkor is, ha azok megbántották őt.

Fontos megérteni, hogy a megbocsátás nem egy egyszeri esemény, hanem egy folyamat. Időbe telhet, mire valaki képes teljesen elengedni a múlt sérelmeit. Az is természetes, ha néha felbukkannak a régi emlékek, de az a lényeg, hogy az illető ne engedje, hogy ezek az emlékek irányítsák a viselkedését.

Az érzelmi érettség azt jelenti, hogy képes vagy a múltat a múltban hagyni, és a jelenre koncentrálni.

Ha a partnered képes megbocsátani és elengedni a múlt sérelmeit, az azt jelenti, hogy képes a jelenre fókuszálni, és építeni a jövőt veled. Ez egy rendkívül értékes tulajdonság, amely hosszú távon elégedetté és boldoggá teheti a kapcsolatotokat.

Köszönjük a megosztást!
Nóri vagyok, imádom a kreatív tevékenységeket és a szabadban töltött időt. Nagyon szeretek új recepteket felfedezni és elkészíteni, majd megosztani a családommal és barátaimmal. Szenvedélyem a fotózás, legyen szó természetről, utazásról, vagy csak a mindennapi élet apró pillanatairól. Mélyen érdekel a pszichológia és rendszeresen szervezek könyvklub találkozókat, ahol érdekes beszélgetésekbe bonyolódunk. Ezenkívül rajongok a filmekért, és gyakran írok róluk kritikákat. Remélem, hogy az írásaim inspirálhatnak másokat is.
Hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .