9 dolog, amit a boldog párok másként csinálnak a viták során

Viharfelhők gyülekeznek a horizonton? Ne ess kétségbe! Ahelyett, hogy a veszekedés süllyedő hajóján hánykolódnál, inkább nézd meg, mitől sikeresek a boldog párok viharálló kapcsolatai. Ez a cikk 9 olyan titkot tár fel, amivel a vitákból építő beszélgetések lesznek. Eláruljuk, hogyan kerülik el a csapdákat, hogyan hallgatnak egymásra figyelmesen, és hogyan kovácsolnak előnyt a nézeteltérésekből. Készülj fel, hogy új szintre emeld a párkapcsolatodat!

Balogh Nóra
22 perc olvasás

Senki sem szereti a vitákat, de tény, hogy minden kapcsolatban előfordulnak. A kérdés nem az, hogy *lesznek-e* konfliktusok, hanem az, hogy *hogyan* kezeljük őket. A boldog párok nem kerülik el a nézeteltéréseket, hanem megtanulták, hogyan navigáljanak bennük konstruktívan. Nem tekintik a vitákat a kapcsolatuk végét jelentő krízisnek, hanem egy lehetőségnek a fejlődésre és a mélyebb megértésre.

Sokszor a viták mögött mélyebb, ki nem mondott igények és félelmek húzódnak. A felszíni vita csak a jéghegy csúcsa. A boldog párok igyekeznek leásni a gyökérokokig, hogy valóban megértsék egymást. Nem a másikat hibáztatják, hanem közösen keresik a megoldást.

A vita nem feltétlenül a szeretet hiányát jelenti, sokkal inkább egy lehetőséget a szeretet megmutatására.

A boldog párok tudják, hogy a cél nem a győzelem, hanem a közös megegyezés. Nem az a fontos, hogy ki „nyeri” a vitát, hanem hogy mindketten elégedettek legyenek a végeredménnyel. Ehhez elengedhetetlen a kompromisszumkészség és a másik szempontjainak figyelembe vétele. A vitákat nem háborúnak, hanem egyfajta tárgyalásnak tekintik, ahol mindkét félnek nyernie kell.

1. A boldog párok nem a győzelemre, hanem a megoldásra törekednek

Sok pár esik abba a hibába, hogy a vitát egyfajta versenyként éli meg. A cél nem a megértés, hanem a másik fél legyőzése, bebizonyítása, hogy nekik van igazuk. A boldog párok viszont másképp állnak ehhez: a céljuk a megoldás megtalálása, nem pedig a győzelem. Ez óriási különbség.

Amikor a győzelem a cél, az azt jelenti, hogy a figyelmed a saját igazadra fókuszál. Nem igazán hallgatod meg a partneredet, csak arra vársz, hogy befejezze a mondatot, hogy te jöhess a saját „igazaddal”. Ez egy zsákutca, ami csak tovább mélyíti a konfliktust.

Ezzel szemben, ha a megoldás a cél, akkor a figyelmed a probléma közös megoldására irányul. Kíváncsi vagy a partnered szemszögére, megpróbálod megérteni az ő érzéseit és gondolatait. Kérdéseket teszel fel, hogy jobban megértsd a helyzetet, és aktívan keresed a kompromisszumos megoldásokat.

A boldog párok tudják, hogy a „győzelem” a vitában valójában egy Pyrrhus-győzelem. Lehet, hogy rövid távon jól érzed magad, mert bebizonyítottad, hogy neked van igazad, de hosszú távon ez aláássa a kapcsolatot.

Hogyan lehet ezt a gyakorlatban megvalósítani?

  • Figyelj aktívan: Ne csak hallgasd, hanem próbáld megérteni a partneredet. Tegyél fel kérdéseket, hogy tisztázd a mondandóját.
  • Empatizálj: Próbáld meg az ő szemszögéből látni a helyzetet. Képzeld el, milyen érzés lehet neki.
  • Fogalmazz meg „én” üzeneteket: Ne vádold a partneredet, hanem mondd el, hogy TE mit érzel. Például: „Szomorú vagyok, amikor…” ahelyett, hogy „Mindig…”
  • Keress közös nevezőt: Miben értetek egyet? Milyen céljaitok közösek? Erre építkezve könnyebb megoldást találni.
  • Legyél hajlandó kompromisszumot kötni: A megoldás nem mindig az, hogy neked legyen igazad. Néha engedni kell, hogy a kapcsolat erősebb legyen.

A lényeg, hogy a vitát ne egy harctérnek, hanem egy közös problémamegoldó feladatnak tekintsd. Ha mindketten a megoldásra koncentráltok, sokkal nagyobb esélyetek van arra, hogy a konfliktus végén mindketten elégedettek legyetek, és a kapcsolatotok is erősebbé váljon.

2. Empátia és megértés: Ahelyett, hogy a saját igazukat hajtogatnák, megpróbálják megérteni a másik szemszögét

A boldog párok vitái nem arról szólnak, hogy ki nyer, hanem arról, hogy közösen megoldják a problémát. Ennek az alapja pedig az empátia és a megértés. Ahelyett, hogy azonnal a saját igazukat kezdenék el hajtogatni, megpróbálják megérteni a párjuk szemszögét.

Ez azt jelenti, hogy aktívan figyelnek, amikor a másik beszél. Nem szakítják félbe, nem ítélkeznek, és nem készülnek közben a saját válaszukkal. Valóban próbálják megérteni, hogy a párjuk miért érzi azt, amit érez, és miért gondolkodik úgy, ahogy gondolkodik.

Az empátia nem azt jelenti, hogy egyet kell érteni a másikkal. Azt jelenti, hogy képes vagy beleélni magad a helyzetébe, és megpróbálod megérteni az ő motivációit, félelmeit és szükségleteit.

Hogy ezt hogyan teheted meg a gyakorlatban? Például ahelyett, hogy azt mondanád: „Mindig túlzol!”, próbáld meg így megfogalmazni: „Értem, hogy most nagyon ideges vagy, mert…”. Ezzel azt mutatod, hogy figyelsz rá, és elfogadod az érzéseit, még akkor is, ha nem értesz vele egyet.

Amikor a viták hevében vagyunk, könnyű elfelejteni, hogy a párunk nem az ellenségünk. Ő az a személy, akit szeretünk, és aki viszont szeret minket. Emlékeztetni magunkat erre segíthet abban, hogy türelmesebbek és megértőbbek legyünk.

A legfontosabb, hogy ne a saját igazunkat erőltessük, hanem arra koncentráljunk, hogy megértsük a másik ember érzéseit és szempontjait. Ez az alapja a konstruktív vitának és a megoldás megtalálásának.

Az empátia gyakorlása időt és erőfeszítést igényel, de a boldog párkapcsolatok egyik legfontosabb összetevője. Ha képesek vagyunk megérteni a párunk szemszögét, akkor sokkal könnyebben tudunk kompromisszumokat kötni, és közösen megoldani a problémákat.

Ne feledjük, hogy a vita nem egy verseny, hanem egy lehetőség arra, hogy közelebb kerüljünk egymáshoz, és mélyebben megértsük a másikat.

3. Időzítés és helyszín: Tudják, mikor és hol érdemes vitatkozni, és mikor jobb elkerülni a konfliktust

A konfliktus elkerülése időben és helyszínben is kulcsfontosságú.
A sikeres párok tudják, hogy a konfliktusokat nyugodt környezetben és megfelelő időben érdemes megbeszélni.

A boldog párok nem esnek abba a hibába, hogy bármikor, bárhol vitába szállnak egymással. Megértik, hogy az időzítés és a helyszín kulcsfontosságú a konfliktuskezelésben. Nem kezdenek el veszekedni, amikor az egyikük fáradt, éhes, vagy stresszes. Tudják, hogy ilyenkor a reakciók túlzóak lehetnek, és a kommunikáció nem lesz hatékony.

Képzeld el, hogy hazaérsz egy hosszú munkanap után, teljesen kimerülve, és a partnered azonnal a mosatlan edények miatt kezd el szidni. Valószínűleg nem fogod tudni higgadtan kezelni a helyzetet. Ezzel szemben, ha kivárják, amíg mindketten megnyugszanak, és ráhangolódnak a beszélgetésre, sokkal konstruktívabb lehet a párbeszéd.

A nyilvános viták is kerülendők. Soha ne mossátok ki a szennyest mások előtt! A barátok, a család, vagy akár idegenek előtt zajló veszekedések csak rontanak a helyzeten, megalázzák a másikat, és megnehezítik a megbékélést. A boldog párok a magánéletükben tartják a konfliktusaikat.

A legfontosabb, hogy megértsétek: a vita célja nem a győzelem, hanem a probléma megoldása és a kapcsolat erősítése. Ha rosszkor és rossz helyen vitáztok, szabotáljátok ezt a célt.

Gondoljatok bele, mikor szoktatok a leginkább egymásnak esni. Vannak-e bizonyos időpontok, helyzetek, amiket el kellene kerülni? Például, ha mindig a vasárnapi ebéd után veszekszetek, próbáljatok meg más programot szervezni, vagy beszélgessetek valami másról. A tudatosság és a tervezés sokat segíthet.

Ha úgy érzitek, hogy a feszültség a tetőfokára hág, álljatok meg egy pillanatra. Mondjátok ki, hogy most nem alkalmas az időpont, és megbeszélitek később, amikor mindketten nyugodtabbak vagytok. Ez a rövid szünet lehetőséget ad arra, hogy lehiggadjatok, átgondoljátok a mondanivalótokat, és elkerüljétek a meggondolatlan szavakat.

Ne feledjétek: a jó időzítés és a megfelelő helyszín nemcsak a viták során fontos, hanem a megbeszélések, a komolyabb témák felvetésekor is. Teremtsétek meg a nyugodt, meghitt légkört a fontos beszélgetésekhez, ahol mindketten figyelhettek egymásra, és őszintén kifejezhetitek a gondolataitokat.

4. A „te” helyett „én” üzenetek használata: Ahelyett, hogy hibáztatnák a másikat, a saját érzéseikről beszélnek

A boldog párok vitáik során kerülik a hibáztatást. Ahelyett, hogy a másikat támadnák, a saját érzéseikre és szükségleteikre fókuszálnak. Ezt a „te” helyett „én” üzenetek használatával érik el. Ez a kommunikációs technika segít elkerülni a védekezést és a konfliktus eszkalációját.

Mi a különbség? Nézzünk egy példát. Ahelyett, hogy azt mondanánk: „Te mindig késel, emiatt sosem érünk oda időben!”, ami hibáztató és általánosító, mondhatnánk: „Én nagyon stresszesnek érzem magam, amikor késésben vagyunk, mert fontos nekem, hogy pontosak legyünk.”

Lássuk, hogyan működik ez a gyakorlatban:

  • „Te” üzenet: „Te sosem hallgatsz rám!”
  • „Én” üzenet: „Én úgy érzem, nem hallasz meg, amikor beszélek hozzád, és ez szomorúvá tesz.”
  • „Te” üzenet: „Te mindig rendetlenséget csinálsz!”
  • „Én” üzenet: „Én nyugodtabb vagyok, ha rend van, és zavar, amikor szétszórva látom a dolgokat. Tudnánk ebben kompromisszumot kötni?”

Az „én” üzenetek három fő elemből állnak:

  1. Az érzés kifejezése: „Én úgy érzem…” (pl. szomorú, dühös, csalódott, stresszes)
  2. A konkrét helyzet leírása: „Amikor…” (pontosan meghatározzuk, mi váltotta ki az érzést)
  3. A szükséglet megfogalmazása: „Mert szükségem van…” (mit szeretnénk, mit szeretnénk máshogy)

A „te” helyett „én” üzenetek használata azt jelenti, hogy felelősséget vállalunk a saját érzéseinkért, és nem a másikat hibáztatjuk azokért. Ez a nyílt és őszinte kommunikáció alapja, ami elengedhetetlen a boldog párkapcsolathoz.

Fontos megjegyezni, hogy az „én” üzenetek nem azt jelentik, hogy elnyomjuk a saját véleményünket. Épp ellenkezőleg, lehetővé teszik, hogy őszintén kommunikáljunk anélkül, hogy a másikat védekező pozícióba kényszerítenénk.

A gyakorlás teszi a mestert. Kezdetben nehéz lehet átállni erre a kommunikációs formára, de idővel természetessé válik, és jelentősen javíthatja a kapcsolat minőségét.

5. Aktív hallgatás: Figyelnek a másikra anélkül, hogy félbeszakítanák vagy ítélkeznének

Az aktív hallgatás a boldog párok egyik titkos fegyvere a viták során. Nem csupán annyit jelent, hogy csendben maradsz, amíg a partnered beszél. Sokkal többről van szó: teljes figyelmet szentelsz a másiknak, megpróbálod megérteni a szempontjait, és visszajelzel, hogy hallod és érted őt.

Sok pár elrontja a vitát azzal, hogy azonnal védekezni kezd, vagy már a másik mondatának közepén közbevág. Ez a viselkedés azt üzeni, hogy nem érdekel a partnered véleménye, és nem vagy hajlandó meghallgatni őt. Ezzel szemben, az aktív hallgatás lehetővé teszi, hogy mindkét fél biztonságban érezze magát ahhoz, hogy kifejezze az érzéseit és gondolatait.

Hogyan néz ki az aktív hallgatás a gyakorlatban?

  • Tartsd a szemkontaktust: Mutasd, hogy figyelsz.
  • Bólogass és használj megerősítő szavakat: Mint például „Értem”, „Aha”, „És?”.
  • Tedd fel tisztázó kérdéseket: „Jól értem, hogy…?”, „Tehát az a lényeg, hogy…?”. Ezzel biztosítod, hogy valóban megérted, amit a partnered mond.
  • Ne ítélkezz: Tartsd vissza a kritikát és a véleményedet, amíg a partnered be nem fejezte a mondandóját.

Az aktív hallgatás lényege, hogy a partnered érezze, hogy érted és elfogadod őt, még akkor is, ha nem értesz egyet vele.

Emlékezz, a cél nem a győzelem a vitában, hanem a probléma közös megoldása. Az aktív hallgatás segít abban, hogy mindketten meghallgatva és megértve érezzétek magatokat, ami elengedhetetlen a konfliktusok konstruktív kezeléséhez.

6. Szünet kérése: Ha a vita elfajul, tudják, mikor kell szünetet tartani, hogy lehiggadjanak

Minden pár vitatkozik, ez elkerülhetetlen. A különbség a boldog és a boldogtalan párok között nem az, hogy vitatkoznak-e, hanem az, hogyan vitatkoznak. A boldog párok tudják, mikor kell szünetet tartani a vitában, mielőtt az elmérgesedik.

Sokszor a vita hevében mondunk olyat, amit megbánunk. A stressz és a felgyülemlett feszültség miatt elveszíthetjük a kontrollt a szavaink felett, és megbánthatjuk a másikat. Ezért nagyon fontos felismerni, ha a vita kezd elfajulni.

De mit jelent az, hogy „elfajul”? Ez egyéni, de általában az alábbi jelek utalnak rá:

  • A hangerő emelkedik.
  • Személyeskedésbe megy át a beszélgetés.
  • Mindketten támadó pozícióba kerülnek.
  • Az egyik vagy mindkét fél sír.
  • A vita célja elvész, és csak a másik bántása marad.

Ha ezeket a jeleket észleled, a legjobb dolog, amit tehetsz, hogy szünetet kérsz. Nem feltétlenül kell azonnal megoldani a problémát. Fontosabb, hogy mindketten lehiggadjanak, és higgadtan tudjanak visszatérni a témához.

A szünet nem menekülés a probléma elől, hanem egy lehetőség arra, hogy mindketten összeszedjék magukat, és konstruktívabban tudjanak beszélni a problémáról.

A szünet időtartama változó lehet. Van, akinek elég 20 perc, van, akinek több órára van szüksége. A lényeg, hogy a szünet ideje alatt ne rágódj a vitán, hanem foglalkozz valami mással, ami kikapcsol és megnyugtat. Sétálj, olvass, hallgass zenét, vagy bármi mást, ami segít ellazulni.

Fontos, hogy a szünet után vissza kell térni a témához. Ne söpörjétek a szőnyeg alá a problémát, mert az csak súlyosbítani fogja a helyzetet a jövőben. Beszéljétek meg higgadtan, hogy mi okozta a vitát, és próbáljatok közös megoldást találni.

7. Humor és könnyedség: Képesek humorral kezelni a helyzetet, és nem veszik túl komolyan magukat

A humor csökkenti a feszültséget, és erősíti a kapcsolatot.
A humor segít oldani a feszültséget, és közelebb hozza a párokat a nehéz helyzetekben is.

A boldog párok tudják, hogy a vita nem a világ vége. Sőt, néha egy kis humorral enyhíthető a feszültség. Nem arról van szó, hogy kinevetik a partnerüket vagy lekicsinylik a problémát, hanem arról, hogy képesek egy kicsit kívülről látni a helyzetet és találni benne valami vicceset.

Ez nem azt jelenti, hogy minden vitát stand-up comedy-vé kell alakítani, de egy jól időzített poén vagy egy önironikus megjegyzés csodákra képes. Emlékezzünk, hogy a cél nem a győzelem, hanem a megoldás megtalálása, és a humor segíthet elkerülni a felesleges drámát.

Fontos, hogy a humor megfelelő legyen a helyzetnek. A gúnyos vagy bántó viccek csak rontanak a helyzeten. Ehelyett próbáljunk meg valami olyat mondani, ami mindkettőnket megnevettet, vagy emlékeztet egy közös, vicces élményre.

A képesség, hogy humorral kezeljük a konfliktusokat, egy jel, hogy nem vesszük túl komolyan magunkat és a vitát sem. Ez a rugalmasság és a pozitív hozzáállás elengedhetetlen a hosszú távú kapcsolatokhoz.

Például, ha a vita a mosogatás körül forog, ne kezdjünk el kiabálni, hogy „Én mosogattam tegnap!”, hanem mondjuk valami olyasmit, hogy „Lehet, hogy felveszek egy mosogatórobotot, ha ez így megy tovább!”. Ez a könnyed megközelítés oldhatja a feszültséget és segíthet konstruktívabb mederbe terelni a beszélgetést.

Az önirónia is nagy segítség lehet. Ha hibáztunk, ne féljünk bevallani és nevetni magunkon. Ez mutatja, hogy képesek vagyunk a saját hibáinkkal is szembenézni és tanulni belőlük.

Ne feledjük, a humor nem a probléma elkerülése, hanem egy eszköz a feszültség csökkentésére és a kommunikáció javítására. A boldog párok tudják, hogy a nevetés a legjobb gyógyszer, még a viták során is.

8. Megbocsátás és elengedés: Nem tartanak haragot, hanem megbocsátanak és továbblépnek

A boldog párok egyik legfontosabb titka a viták során az, hogy képesek megbocsátani és elengedni. Nem ragaszkodnak a sérelmekhez, nem táplálják a haragot, hanem aktívan dolgoznak azon, hogy túllépjenek a konfliktusokon. Ez nem azt jelenti, hogy elfelejtik a történteket, hanem azt, hogy nem engedik, hogy a múltbeli sérelmek beárnyékolják a jelenlegi kapcsolatukat.

A haragtartás mérgező a kapcsolatra. Olyan, mint egy láthatatlan fal, ami egyre magasabbra nő a két ember között, megakadályozva az őszinte kommunikációt és a közelséget. Amikor valaki haragot tart, valójában bünteti a másikat, de közben saját magának is árt, hiszen a negatív érzések felemésztik az energiáját és a jókedvét.

A megbocsátás nem egy egyszeri aktus, hanem egy folyamat. Időbe telhet, amíg valaki teljesen el tudja engedni a sérelmeket, és ez teljesen rendben van. Fontos, hogy a megbocsátás őszinte legyen, ne csak egy üres gesztus. Ha valaki nem tud őszintén megbocsátani, akkor inkább kommunikálja a párjának, hogy még időre van szüksége.

Hogyan lehet gyakorolni a megbocsátást és az elengedést?

  • Ismerd fel és fogadd el az érzéseidet: Ne próbáld elnyomni a fájdalmadat vagy a dühödet. Engedd meg magadnak, hogy érezd őket, de ne hagyd, hogy eluralkodjanak rajtad.
  • Próbáld meg a másik szemszögéből is látni a helyzetet: Mi motiválta a párdat? Miért viselkedett úgy, ahogy viselkedett?
  • Kommunikálj őszintén a pároddal: Mondd el neki, hogy mit érzel, és mire van szükséged ahhoz, hogy meg tudj bocsátani.
  • Fókuszálj a pozitív dolgokra: Emlékezz a jó időkre, a közös élményekre, és arra, hogy miért szereted a párodat.

A megbocsátás nem azt jelenti, hogy helyesled a másik viselkedését, hanem azt, hogy elengeded a haragot és a fájdalmat, hogy továbbléphess a kapcsolatodban.

Fontos megérteni, hogy a megbocsátás nem gyengeség, hanem erő. Az a képesség, hogy túllépjünk a sérelmeken, és új esélyt adjunk a kapcsolatunknak, az érettség és a szeretet jele. A boldog párok tudják, hogy a tökéletesség illúzió, és hogy a kapcsolatuk megérdemli a második esélyt, még akkor is, ha néha nehéz.

9. A szeretet és a tisztelet kimutatása a vita hevében is: Emlékeztetik egymást, hogy szeretik és tisztelik egymást, még akkor is, ha éppen nem értenek egyet

A boldog párok vitáik során sem feledkeznek meg a legfontosabbról: a szeretetről és a tiszteletről. Ez nem azt jelenti, hogy soha nem emelik fel a hangjukat, vagy hogy mindig egyetértenek, hanem azt, hogy a konfliktus közepette is képesek emlékeztetni magukat és egymást arra, hogy a kapcsolatuk értékesebb, mint a pillanatnyi nézeteltérés.

Ez a gyakorlat nem csupán egy szép gesztus, hanem a kapcsolat stabilitásának alapköve. Amikor feszültség van a levegőben, könnyű elveszni a saját igazunk bizonygatásában, és megfeledkezni arról, hogy a másik fél is érző lény, akinek szüksége van a megértésre és a biztonságra. A szeretet és a tisztelet kimutatása segít abban, hogy a vita ne váljon személyes támadássá, hanem konstruktív párbeszéddé.

Hogyan valósul ez meg a gyakorlatban? Sokféleképpen. Néha elég egy egyszerű „Szeretlek, de most nagyon mérges vagyok rád” mondat, ami emlékezteti mindkét felet arra, hogy a szeretet alapjaiban nem kérdőjeleződik meg. Máskor egy érintés, egy ölelés, vagy egy kedves szó oldhatja a feszültséget. A lényeg, hogy a viselkedésünkkel és a szavainkkal is kommunikáljuk a partnerünk felé, hogy értékes számunkra, még akkor is, ha éppen nem értünk vele egyet.

Fontos megjegyezni, hogy ez nem azt jelenti, hogy a problémákat söpörjük a szőnyeg alá. Épp ellenkezőleg! A szeretet és a tisztelet légkörében sokkal könnyebb őszintén és nyíltan beszélni a nehézségekről, mert tudjuk, hogy a partnerünk nem azért akar minket legyőzni, hanem azért, hogy közösen találjunk megoldást.

A szeretet és a tisztelet fenntartása a vita hevében azt jelenti, hogy a konfliktus nem a kapcsolat végét, hanem a növekedés lehetőségét jelenti.

A boldog párok tudják, hogy a viták elkerülhetetlenek, de a mód, ahogyan kezelik őket, meghatározza a kapcsolatuk minőségét. Ahelyett, hogy a hibáinkat keresnék a másikban, inkább arra koncentrálnak, hogy megértsék a partnerük nézőpontját, és közösen dolgozzanak a megoldáson. Ez a megközelítés nemcsak a viták kimenetelét javítja, hanem a kapcsolatot is mélyíti, erősítve a bizalmat és az intimitást.

Egyesek számára ez természetesnek tűnhet, másoknak viszont gyakorolni kell. Ha nehezen megy a szeretet és a tisztelet kimutatása a vita hevében, érdemes tudatosan figyelni a saját viselkedésünkre, és megpróbálni másképp reagálni a konfliktusokra. Például:

  • Ne személyeskedjünk! Ahelyett, hogy a partnerünk személyiségét támadnánk, inkább a konkrét problémára koncentráljunk.
  • Hallgassuk meg a partnerünket! Próbáljuk meg megérteni az ő nézőpontját, még akkor is, ha nem értünk vele egyet.
  • Kérjünk bocsánatot! Ha hibáztunk, ismerjük el, és kérjünk bocsánatot.
  • Emlékeztessük egymást a közös célokra! Mi az, amit mindketten szeretnénk elérni a kapcsolatunkban?

A szeretet és a tisztelet kimutatása a vita hevében nemcsak a kapcsolatunkat teszi boldogabbá, hanem önmagunkkal is megbékélőbbé válunk. Hiszen tudjuk, hogy még a nehéz pillanatokban is képesek vagyunk szeretettel és tisztelettel viszonyulni a partnerünkhöz, ami egy nagyon értékes képesség.

Köszönjük a megosztást!
Nóri vagyok, imádom a kreatív tevékenységeket és a szabadban töltött időt. Nagyon szeretek új recepteket felfedezni és elkészíteni, majd megosztani a családommal és barátaimmal. Szenvedélyem a fotózás, legyen szó természetről, utazásról, vagy csak a mindennapi élet apró pillanatairól. Mélyen érdekel a pszichológia és rendszeresen szervezek könyvklub találkozókat, ahol érdekes beszélgetésekbe bonyolódunk. Ezenkívül rajongok a filmekért, és gyakran írok róluk kritikákat. Remélem, hogy az írásaim inspirálhatnak másokat is.
Hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .