7 jel, hogy a múltban megsérültél, és most nehezen bízol a férfiakban, a pszichológia szerint

A szíved viseltes térkép, melyre a múlt férfiak által ejtett sebek rajzolódtak? Talán észre sem vetted, de a bizalmatlanság finom jelekben mutatkozik meg. A cikk feltárja a hét árulkodó jelet, melyek leleplezik, hogy a korábbi sérülések hogyan alakítják a jelenlegi kapcsolataidat. A pszichológia mélyére ásva segít megérteni, miért építesz láthatatlan falakat, és hogyan kezdheted el a gyógyulást, hogy újra teljes szívvel adhass szeretetet.

Balogh Nóra
21 perc olvasás

A bizalom, mint egy finom üvegváza, könnyen összetörhet. Ha valaha is mélyen megbántottak, különösen egy férfi által, a bizalom újjáépítése hosszú és fájdalmas folyamat lehet. A múlt árnyai, a régi sebek emlékei folyamatosan jelen vannak, befolyásolva jelenlegi kapcsolataidat és hozzáállásodat a férfiakhoz.

Ez a bizalomvesztés nem csupán egy egyszerű „nem bízom benne” érzés. Sokkal mélyebben gyökerezik, a tudatalattidban. A korábbi sérülés érzelmi védőfalat emel köréd, aminek az a célja, hogy megóvjon a további fájdalomtól. Ez a fal azonban sajnos a pozitív kapcsolatok kialakítását is megnehezíti.

A pszichológia rávilágít arra, hogy a múltbeli traumák, legyen az egy csalódás, egy elhagyás, vagy akár verbális bántalmazás, mély nyomot hagynak. Ezek a tapasztalatok torzíthatják a valóságot, és arra késztethetnek, hogy a férfiakban a potenciális veszélyforrást lásd.

A bizalomhiány nem a férfiak hibája, hanem a Te múltbeli tapasztalataidnak a következménye. Ez egy gyógyulási folyamat része, amit meg kell értened és el kell fogadnod.

Fontos megértened, hogy nem vagy egyedül ezzel az érzéssel. Sokan küzdenek hasonló problémákkal. Az első lépés a gyógyulás felé az, ha felismered és elfogadod a múlt hatását a jelenlegi kapcsolataidra. A következő oldalakon 7 jel mutatja meg, ha a múltban megsérültél, és most nehezen bízol a férfiakban.

A sérülékenység elkerülése: A falak felépítése

A múltbéli sérülések gyakran mélyen beivódnak a pszichénkbe, és befolyásolják a jelenlegi kapcsolatainkat, különösen a férfiakkal való viszonyunkat. Ha a bizalom megrendült, természetes reakcióként építünk falakat magunk köré, hogy megvédjük magunkat a további fájdalomtól. Ez a védekezési mechanizmus azonban hosszú távon akadályozhatja a valódi, mély kapcsolatok kialakulását.

Az egyik legszembetűnőbb jel, hogy falakat emelsz, ha kerülöd a sebezhetőséget. Ez azt jelenti, hogy nehezen osztod meg a valódi érzéseidet, félelmeidet és vágyaidat a férfiakkal. Attól tartasz, hogy ha megmutatod a gyengeségeidet, kihasználnak vagy elutasítanak. Inkább a felszínen maradsz, és távolságot tartasz.

Egy másik gyakori jelenség a túlzott kontroll. Folyamatosan ellenőrzés alatt akarod tartani a helyzetet, hogy elkerüld a kellemetlen meglepetéseket. Ez megnyilvánulhat abban, hogy te irányítod a beszélgetéseket, te hozod meg a döntéseket, és nehezen engedsz teret a spontaneitásnak.

A kritikusság és a bizalmatlanság is a falak része lehet. Gyakran feltételezel rosszat a férfiakról, és nehezen hiszed el, hogy őszinte szándékaik vannak. Hajlamos vagy a hibákat keresni, és a legkisebb jelre is gyanakodni.

A bizalmatlanság nem csupán egy érzés, hanem egy tanult viselkedésminta, mely a múltbéli fájdalmakra adott válaszreakció.

Az érzelmi elérhetetlenség is a védekezés egy formája. Nehezen engeded meg magadnak, hogy érzelmileg közel kerülj valakihez. Távolinak, hűvösnek tűnhetsz, pedig valójában csak félsz a csalódástól.

A kapcsolatok szabotálása is előfordulhat. Tudattalanul olyan viselkedést tanúsítasz, ami eltaszítja a férfiakat. Például provokálsz, veszekszel, vagy egyszerűen csak eltűnsz, mielőtt a kapcsolat elmélyülhetne.

Végül, a túlzott önállóság is a falak része lehet. Megpróbálod bebizonyítani, hogy nincs szükséged senkire, és mindent egyedül is meg tudsz oldani. Ez a viselkedés azonban megakadályozza, hogy befogadj másokat az életedbe, és elfogadd a segítségüket.

Fontos megérteni, hogy ezek a falak nem véletlenül épültek. Céljuk a védelem, de hosszú távon gátolják a boldog, kiegyensúlyozott kapcsolatok kialakulását. A felismerés az első lépés a gyógyulás felé.

1. Jel: Túlzott függetlenség és az érzelmi távolságtartás

Túlzott függetlenség és az érzelmi távolságtartás – ez az egyik legárulkodóbb jel, ha a múltbeli sérülések befolyásolják a jelenlegi kapcsolataidat, különösen a férfiakhoz való viszonyodat. Ez nem egyszerűen arról szól, hogy szereted a saját társaságodat, hanem egy sokkal mélyebb, védekező mechanizmusról. A múltbeli fájdalmak, csalódások, vagy akár bántalmazás hatására kialakulhat egy erős fal, ami megakadályozza, hogy bárki is igazán közel kerüljön hozzád.

Érdemes megvizsgálni, hogy a függetlenséged mennyire tudatos választás, és mennyire egy automatikus reakció. Vajon félsz attól, hogy kiszolgáltatottá válsz, ha beengedsz valakit az életedbe? Esetleg azt gondolod, hogy jobb egyedül, mert akkor nem érhet csalódás? Ezek a gondolatok mind a múltbeli sérülések következményei lehetnek.

Az érzelmi távolságtartás megnyilvánulhat abban, hogy nehezen osztod meg a valódi érzéseidet, vagy kerülsz a mélyebb, intim beszélgetéseket. Lehet, hogy felületes kapcsolatokat preferálsz, ahol nem kell sebezhetőnek lenned. Esetleg túlzottan kritikus vagy a férfiakkal, folyton hibákat keresel bennük, ami egyfajta önvédelmi mechanizmus, hogy ne kelljen igazán kötődnöd hozzájuk.

Fontos megérteni, hogy ez a fajta védekezés bár rövid távon biztonságot nyújthat, hosszú távon viszont megakadályozza, hogy valódi, mély kapcsolatokat alakíts ki. A túlzott függetlenség és az érzelmi távolságtartás ugyanis elzárja az utat a bizalom, az intimitás és a kölcsönös sebezhetőség felé, amik elengedhetetlenek egy egészséges párkapcsolathoz.

Ez nem jelenti azt, hogy gyenge vagy, vagy hogy valami baj van veled. Épp ellenkezőleg: azt mutatja, hogy erős vagy, mert túléltél valamit a múltban. Azonban ahhoz, hogy tovább tudj lépni, és boldog, kiegyensúlyozott kapcsolatokat alakíthass ki, fel kell ismerned ezt a mintát, és dolgoznod kell a bizalmon.

A túlzott függetlenség és az érzelmi távolságtartás nem a valódi erő jele, hanem egy pajzs, amit a múltbeli fájdalmak miatt emeltél magad elé.

Gondold végig a következőket:

  • Milyen események vezettek ahhoz, hogy ilyen módon védekezel?
  • Milyen hiedelmeid vannak a férfiakról, a kapcsolatokról?
  • Milyen félelmek állnak a háttérben?

A felismerés az első lépés a gyógyulás felé. Az önismeret, a terápia, vagy akár egy támogató baráti kör segíthet abban, hogy lebontsd ezt a falat, és megtanulj újra bízni.

Ne feledd, a sebezhetőség nem gyengeség, hanem az intimitás alapja. Merj sebezhető lenni, és engedd meg magadnak, hogy szeressenek és elfogadjanak úgy, ahogy vagy!

2. Jel: Állandó bizalmatlanság és a negatív forgatókönyvek

Állandó bizalmatlanság mély önvédelem a múltból fakad.
Az állandó bizalmatlanság gyakran gyerekkori kötődési sérülésekből ered, melyek mélyen befolyásolják a párkapcsolatokat.

Az állandó bizalmatlanság egy mélyen gyökerező érzés, amely átszövi a férfiakkal való kapcsolataidat. Nem arról van szó, hogy néha kételkedsz, hanem arról, hogy ez a bizalmatlanság a *normális* állapotod. Szinte automatikusan feltételezed a rosszat, még akkor is, ha semmi konkrét okod nincs rá.

Ez a bizalmatlanság gyakran negatív forgatókönyvek formájában nyilvánul meg. A fejedben folyamatosan lejátszódnak szituációk, amelyekben a férfi, akivel éppen kapcsolatban vagy (vagy aki iránt érdeklődsz), becsap, elhagy, kihasznál, vagy valamilyen módon csalódást okoz. Ezek a forgatókönyvek nem feltétlenül valószerűek, de a szorongásod és a félelmed táplálják őket.

Például, ha a partnered késik egy randevúról, nem azt gondolod, hogy forgalmi dugóba került, hanem azonnal arra gyanakszol, hogy mással van. Ha nem válaszol azonnal az üzeneteidre, a fejedben már az a kép él, hogy valaki mással beszélget, és nem tart téged fontosnak. Ezek a reakciók aránytalanok a helyzethez képest, és a múltbeli sérüléseidből táplálkoznak.

A negatív forgatókönyvek gyakran vezetnek túlgondolkodáshoz és analizáláshoz. Minden apró jelre odafigyelsz, és megpróbálod megfejteni a partnered viselkedését, abban reménykedve, hogy megerősítést találsz a félelmeidre. Ez a folyamatos éberség kimerítő és stresszes lehet, és megmérgezheti a kapcsolatodat.

A bizalmatlanság és a negatív forgatókönyvek nem csupán kellemetlen érzések, hanem aktívan befolyásolják a viselkedésedet is. Lehet, hogy passzív-agresszív módon viselkedsz, provokálod a partneredet, vagy éppen eltávolodsz tőle, hogy megvédd magad a fájdalomtól.

Fontos megérteni, hogy ezek a minták nem a jelenlegi partneredről szólnak, hanem a múltbeli sérüléseidről. Lehet, hogy egy korábbi kapcsolatban éltél át csalódást, árulást, vagy bántalmazást, és ezek az élmények mély nyomot hagytak benned. A tested és az elméd igyekszik megvédeni téged a hasonló fájdalomtól, ezért reagál ilyen intenzíven a potenciális veszélyekre.

Ahhoz, hogy leküzdd ezt a bizalmatlanságot, fel kell dolgoznod a múltbeli sérüléseidet. Ez történhet terápiával, önismereti munkával, vagy támogató kapcsolatok kiépítésével. Fontos, hogy elhidd, hogy megérdemled a bizalmat és a szeretet, és hogy képes vagy egészséges kapcsolatot kialakítani egy férfival.

3. Jel: Kapcsolati mintázatok: Ismétlődő csalódások keresése

A múltbeli sérülések gyakran a jelenlegi párkapcsolataidban is visszaköszönnek. Ha azon kapod magad, hogy folyamatosan ugyanazokba a hibákba esel bele, és újra és újra csalódások érnek férfiak részéről, az intő jel lehet. Ez a kapcsolatokban megjelenő mintázatok ismétlődése.

Lehet, hogy tudat alatt olyan férfiakat vonzol, akik valamilyen módon emlékeztetnek a múltbeli bántalmazódra vagy csalódást okozó személyre. Nem feltétlenül tudatos a választás, sőt, éppen az ellenkezője: a ismerős érzés, még ha fájdalmas is, biztonságosabbnak tűnik a bizonytalan, új helyzeteknél. Ez egyfajta ösztönös védekezési mechanizmus, amivel a fájdalom ismétlésével próbálod kontrollálni a helyzetet.

Vizsgáljuk meg, milyen formákat ölthet ez:

  • A „rosszfiú” szindróma: Folyamatosan olyan férfiakhoz vonzódsz, akik elérhetetlenek, érzelmileg instabilak, vagy valamilyen függőséggel küzdenek. Tudat alatt talán azt hiszed, hogy meg tudod változtatni őket, vagy hogy a szereteted elég lesz a gyógyulásukhoz.
  • A „megmentő” komplexus: Olyan férfiakat keresel, akiknek problémáik vannak, és akiket „megmenthetsz”. Ez a viselkedés a saját fájdalmadat és sérüléseidet takarhatja el, miközben mások problémáira fókuszálsz.
  • A távolságtartó kapcsolatok: Talán olyan férfiakat választasz, akikkel eleve nehéz a mély, érzelmi kapcsolat kialakítása. Ez lehet fizikai távolság (pl. távkapcsolat), vagy érzelmi elérhetetlenség (pl. valaki, aki nem hajlandó megnyílni).

A legfontosabb felismerés az, hogy ezek a mintázatok nem véletlenszerűek. A múltbeli sérüléseid hatására alakultak ki, és addig fognak ismétlődni, amíg nem tudatosítod őket, és nem kezdesz el dolgozni a gyógyulásodon.

Érdemes feltárni, hogy milyen tudattalan hiedelmeid vannak a férfiakról és a párkapcsolatokról. Lehet, hogy azt hiszed, hogy nem vagy elég jó, hogy senki sem fog igazán szeretni, vagy hogy minden férfi csalfa. Ezek a hiedelmek befolyásolják a döntéseidet, és hozzájárulnak ahhoz, hogy újra és újra csalódások érjenek.

A mintázatok felismerése az első lépés a változás felé. A következő lépés az, hogy megértsd a mintázatok gyökerét, és elkezdd feldolgozni a múltbeli sérüléseidet. Ez nem könnyű feladat, és gyakran szakember segítségére van szükség, de a végeredmény egy egészségesebb, boldogabb élet és kiegyensúlyozottabb párkapcsolat lehet.

4. Jel: A sebezhetőségtől való félelem és a közelség kerülése

A múltbeli sérülések egyik legárulkodóbb jele a sebezhetőségtől való félelem és a közelség kerülése. Ez nem csupán azt jelenti, hogy nehezen engedsz közel magadhoz bárkit, hanem mélyebb gyökerei vannak, melyek a bizalom elvesztéséből táplálkoznak. A múltban átélt fájdalom, betrayal, vagy érzelmi elhanyagolás következtében kialakulhat egy védekező mechanizmus, ami megakadályozza, hogy újra hasonló helyzetbe kerülj.

Ez a félelem sokféleképpen megnyilvánulhat. Például, lehet, hogy felszínes kapcsolatokat részesítesz előnyben a mély, érzelmi kötelékek helyett. Kerülöd a komoly beszélgetéseket, a személyes témákat, és inkább a biztonságos, semleges területeken maradsz. Ezáltal megakadályozod, hogy a férfiak igazán megismerjenek téged, és te is távol tartod magad a sebezhetőségtől, ami elengedhetetlen a valódi intimitáshoz.

Egy másik gyakori megnyilvánulás a kapcsolatok szabotálása. Ez tudattalanul történik, és a félelem vezérli. Lehet, hogy apró dolgokon vitázol, kritikus vagy, vagy éppen eltúlzod a hibákat, ezzel távol tartva a partneredet. Vagy éppen olyan elvárásokat támasztasz, amelyeknek senki sem felelhet meg, ezzel előrevetítve a kudarcot. Mindezek célja, hogy megelőzd a fájdalmat, ami a közelséggel és a bizalommal járhat.

Az is előfordulhat, hogy érzelmileg elérhetetlen férfiakat választasz. Ez paradoxnak tűnhet, de a valóságban biztonságosabbnak érzed magad egy olyan kapcsolatban, ahol eleve tudod, hogy nem fogsz igazán közel kerülni a másikhoz. Így megúszhatod a sebezhetőséget, és elkerülheted a csalódást.

A sebezhetőségtől való félelem nem gyengeség, hanem egy túlélési mechanizmus. Azonban ahhoz, hogy gyógyulni tudj, fel kell ismerned, hogy ez a védelem már nem szolgál téged.

Fontos megérteni, hogy ez a viselkedés nem a férfiak ellen irányul, hanem a saját fájdalmad ellen. A múltbeli sérülések feldolgozása elengedhetetlen ahhoz, hogy újra képes legyél a bizalomra és a valódi intimitásra. Ehhez szakember segítsége is szükséges lehet.

Mit tehetsz? Először is, légy tudatos a viselkedésedre. Figyeld meg, mikor érzed magad kényelmetlenül egy kapcsolatban, és próbáld meg beazonosítani, hogy mi váltja ki ezt az érzést. Másodszor, kezdj apró lépésekkel. Ne erőltesd a dolgokat, de próbálj meg egy kicsit nyitottabb lenni, és megosztani magadról dolgokat. Harmadszor, légy türelmes magaddal. A gyógyulás időbe telik, és lesznek visszaesések. Ne add fel, és ne ostorozd magad, ha nehezen megy.

5. Jel: Túlzott kontrolligény és a spontaneitás hiánya

Az ötödik jel, ami arra utalhat, hogy a múltbéli sérülések befolyásolják a férfiakhoz való viszonyodat, a túlzott kontrolligény és a spontaneitás hiánya. Ez nem azt jelenti, hogy mindig mindent irányítani akarsz, hanem azt, hogy a párkapcsolatban, különösen a férfiakkal kapcsolatban, fokozottan vágysz a biztonságra, amit a kontroll érzése ad meg.

Ez a kontrolligény abból fakadhat, hogy a múltban kiszolgáltatott helyzetben voltál, és nem érezted magad biztonságban. Talán csalódtál, elárultak, vagy valamilyen módon bántalmaztak. A kontrolligény egyfajta védekező mechanizmus, amivel megpróbálod elkerülni, hogy újra hasonló helyzetbe kerülj.

Miben nyilvánul ez meg a gyakorlatban? Például:

  • Te tervezed meg a randevúkat, és nehezen engeded, hogy a másik fél kezdeményezzen.
  • Folyamatosan figyeled a partnered viselkedését, keresve a jeleket, hogy valami nincs rendben.
  • Nehezen engeded el magad, és nehezen tudsz csak úgy, spontán élvezni a pillanatot.
  • Megpróbálod előre látni és befolyásolni az eseményeket, hogy elkerüld a váratlan, kellemetlen meglepetéseket.

A spontaneitás hiánya szorosan összefügg ezzel. Nehezen tudsz lazítani, és hagyni, hogy a dolgok a maguk útján menjenek. A félelem attól, hogy valami rossz történhet, állandóan jelen van, és gátolja a felszabadult, örömteli élményeket.

Fontos megérteni, hogy a kontrolligény és a spontaneitás hiánya nem a személyiséged része, hanem egy sérülés következménye.

Ezek a viselkedésminták hosszú távon kimerítőek lehetnek, mind számodra, mind a partnered számára. A folyamatos kontrollálás feszültséget szülhet a kapcsolatban, és megakadályozhatja a valódi intimitás kialakulását. A spontaneitás hiánya pedig elszürkítheti a kapcsolatot, és megfoszthat benneteket a váratlan, örömteli pillanatoktól.

A gyógyulás felé vezető út az, ha felismered és elfogadod, hogy ez a viselkedés a múltbéli sérüléseidre adott válasz. Ezt követően dolgozhatsz azon, hogy fokozatosan elengedd a kontrollt, és megtanulj bízni a partneredben és a helyzetben. Ez egy hosszú folyamat lehet, de a cél az, hogy felszabadultabb és boldogabb lehess a kapcsolataidban.

6. Jel: A múlt idealizálása vagy démonizálása

A múlt túlzott idealizálása megnehezíti a jelenben való bizalmat.
A múlt idealizálása vagy démonizálása megakadályozza a valóság elfogadását és a gyógyulást a kapcsolatokban.

Gyakran előfordul, hogy egy fájdalmas múltbeli tapasztalat hatására a korábbi kapcsolatokat, különösen a férfiakkal való viszonyokat, torzítva látjuk. Ez megnyilvánulhat a múlt idealizálásában, amikor a valóságnál sokkal szebbnek, boldogabbnak tűnik minden, szinte egy álomvilágnak. Ezzel szemben áll a démonizálás, amikor a korábbi partnert vagy a kapcsolatot a lehető legrosszabb színben tüntetjük fel, elfelejtve minden jót, ami esetleg történt.

Az idealizálás gyakran abból fakad, hogy a jelenlegi nehézségek elől menekülünk a múltba, ahol látszólag minden egyszerűbb és jobb volt. Ekkor a múltbeli partner hibái elhalványulnak, és csak a pozitív emlékek maradnak meg, ami irreális elvárásokat támaszt a jövőbeli kapcsolatokkal szemben. Ez a torz kép lehetetlenné teszi, hogy reálisan ítéljük meg a potenciális partnereket.

A démonizálás ezzel szemben egy védekező mechanizmus. Ha a múltbeli partner mindenben rossz volt, akkor a saját felelősségünk a kapcsolat kudarcában minimálisra csökken. Ez a hozzáállás azonban megakadályozza, hogy tanuljunk a hibáinkból és fejlődjünk a párkapcsolatok terén. Minden férfit egy kalap alá veszünk, és feltételezzük, hogy ugyanazokat a negatív tulajdonságokat hordozzák, mint a korábbi partnerünk.

A múlt idealizálása vagy démonizálása akadályozza a jelenlegi kapcsolatok reális megítélését és a jövőbeli bizalom kiépítését a férfiak felé.

Mindkét szélsőség káros, mert megakadályozza a valósághű képet a férfiakról és a párkapcsolatokról. A terápia segíthet abban, hogy feldolgozzuk a múltat, reálisabban lássuk a korábbi kapcsolatokat, és ezáltal képesek legyünk egészséges, bizalmon alapuló kapcsolatokat kialakítani a jövőben.

7. Jel: Alacsony önértékelés és a szeretetre való méltatlanság érzése

Az alacsony önértékelés és a szeretetre való méltatlanság érzése gyakran mélyen gyökerezik a múltbeli negatív tapasztalatokban. Ha a múltban többször éltél meg elutasítást, kritikát, vagy akár bántalmazást férfiak részéről, az komoly károkat okozhat az önképedben. Elkezdheted azt hinni, hogy valami baj van veled, hogy nem vagy elég jó, elég szép, elég okos, vagy elég szerethető ahhoz, hogy egy férfi igazán szeressen téged.

Ez az érzés különösen erős lehet, ha a negatív tapasztalatok gyermekkorban, vagy kamaszkorban értek. A gyermekkorban szerzett sebek mélyebbek, mert akkor még formálódik az identitásod, és a szüleid, vagy más fontos férfi szereplők viselkedése nagyban befolyásolja, hogyan látod magad, és hogyan viszonyulsz a férfiakhoz a későbbiekben. Ha például az apád kritikus volt veled, vagy elhanyagolt, akkor felnőttként nehezen fogsz bízni a férfiakban, és állandóan azt fogod érezni, hogy nem vagy méltó a szeretetükre.

Az alacsony önértékelés számos módon megnyilvánulhat a párkapcsolataidban. Például:

  • Állandóan megerősítést keresel a partneredtől, hogy szeret téged.
  • Nehezen fogadod el a bókokat, mert nem hiszed el, hogy igazak.
  • Félsz a konfliktusoktól, mert attól tartasz, hogy a partnered el fog hagyni.
  • Hajlamos vagy alárendelni magad a partnerednek, hogy elnyerd a szeretetét.
  • Szabotálhatod a kapcsolataidat, mert félsz a csalódástól.

Ezek a viselkedési minták mind azt mutatják, hogy nem hiszel abban, hogy méltó vagy a szeretetre, és hogy a férfiak képesek téged szeretni olyannak, amilyen vagy. Ez a mélyen gyökerező hiedelem a bizalom hiányához vezet, és megnehezíti a tartós és boldog kapcsolatok kialakítását.

Fontos megérteni, hogy a múltbeli tapasztalataid nem határoznak meg téged. Bár a sebek fájdalmasak lehetnek, nem kell, hogy örökké befolyásolják az életedet. A gyógyulás útján elindulva, dolgozhatsz az önértékeléseden, és megtanulhatsz bízni a férfiakban.

A szeretetre való méltatlanság érzése egy hazugság, amit a múltbeli fájdalmak suttognak a füledbe. Nem szabad elhinned.

A gyógyulás hosszú és nehéz folyamat lehet, de megéri a befektetett energiát. Ha úgy érzed, hogy egyedül nem tudsz megbirkózni a problémákkal, kérj segítséget egy szakembertől. A terápia segíthet feldolgozni a múltbeli traumákat, és megtanulni szeretni és elfogadni magad.

Köszönjük a megosztást!
Nóri vagyok, imádom a kreatív tevékenységeket és a szabadban töltött időt. Nagyon szeretek új recepteket felfedezni és elkészíteni, majd megosztani a családommal és barátaimmal. Szenvedélyem a fotózás, legyen szó természetről, utazásról, vagy csak a mindennapi élet apró pillanatairól. Mélyen érdekel a pszichológia és rendszeresen szervezek könyvklub találkozókat, ahol érdekes beszélgetésekbe bonyolódunk. Ezenkívül rajongok a filmekért, és gyakran írok róluk kritikákat. Remélem, hogy az írásaim inspirálhatnak másokat is.
Hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .