8 viselkedés, amely azt mutatja, hogy még nem tette túl magát az exén, a pszichológia szerint

Még a szív legmélyebb bugyraiban is rejtőzhetnek lezáratlan fejezetek. Vajon szabad vagy már, vagy az exed szelleme még mindig kísért? A pszichológia rávilágít 8 árulkodó jelre, melyek leleplezik a múlt árnyait. Folyton az ő posztjait lesed? Titokban reménykedsz a visszatérésben? Ne áltasd magad! Fedezd fel a valódi okokat, melyek visszatartanak a továbblépéstől, és szabadulj fel végre a múlt fogságából!

Balogh Nóra
22 perc olvasás

A szakítás utáni gyász egy természetes folyamat, melynek során az ember feldolgozza a kapcsolat végét és az ezzel járó érzelmeket. Ez a folyamat időt és energiát igényel, és nem mindenkinek sikerül egyformán gyorsan és könnyedén továbblépni. A továbblépés nehézségeit számos tényező befolyásolhatja, például a kapcsolat hossza, a felek közötti kötődés erőssége, a szakítás körülményei, és az egyén személyiségjegyei.

Sokan érzik úgy, hogy „beragadnak” a gyászfolyamatba, és nehezen engedik el a múltat. Ez a stagnálás különböző viselkedésmintázatokban nyilvánulhat meg, melyek arra utalnak, hogy az egyén még nem heverte ki teljesen a szakítást. Fontos megérteni, hogy a gyász nem egy lineáris folyamat, vannak jobb és rosszabb napok, de ha bizonyos viselkedések tartósan fennállnak, az intő jel lehet.

A továbblépés kulcsa az elfogadás és a feldolgozás, nem pedig a tagadás vagy a menekülés.

A következő viselkedések arra utalhatnak, hogy valaki még nem tette túl magát az exén:

  • Az ex folyamatos emlegetése.
  • Az ex közösségi média profiljának megszállott figyelése.
  • Reménykedés a visszatérésben.
  • Összehasonlítás más potenciális partnerekkel az exhez.
  • Bosszúvágy az ex iránt.
  • Kerülése a helyzeteknek, amelyek az exre emlékeztetik.
  • Az exszel közös emlékek idealizálása.
  • Képtelenség új kapcsolatba kezdeni.

Ezek a viselkedések mind azt mutatják, hogy az egyén még nem tudta elengedni a múltat, és a továbblépéshez tudatos erőfeszítésre és önismeretre van szükség. A pszichológia számos eszközt kínál a gyász feldolgozásához és a továbblépéshez, például terápiát, önsegítő könyveket és csoportokat.

1. Állandóan az exéről beszél, másoknak is

Ha azon kapja magát, hogy szinte minden beszélgetésben valahogy az exéhez kanyarodik, az egyértelmű jele lehet annak, hogy érzelmileg még nem zárta le a kapcsolatot. Nem számít, hogy pozitív vagy negatív kontextusban említi őt, a lényeg, hogy az ex továbbra is központi szerepet játszik a gondolataiban és a kommunikációjában.

Ez a viselkedés sokféle formát ölthet. Lehet, hogy a barátainak panaszkodik az ex hibáiról, újra és újra elemezve a kapcsolat végét. Esetleg áradozik a közös élményekről, idealizálva a múltat. De az is előfordulhat, hogy „véletlenül” említi meg az ex eredményeit, új munkáját, vagy éppen a párkapcsolati státuszát, mintha csak mellékesen esne szóba. A lényeg, hogy a téma valahogy mindig előkerül.

Miért csináljuk ezt? Több oka is lehet. Egyrészt, a beszélgetés egyfajta feldolgozási mechanizmus lehet. Azzal, hogy újra és újra elmeséljük a történetet, próbáljuk megérteni, mi történt, és hogyan jutottunk ide. Másrészt, a beszéd lehet egy figyelemfelhívó stratégia is. Tudat alatt remélhetjük, hogy a barátaink megerősítenek bennünket, vagy éppen sajnálkoznak, ami átmeneti megkönnyebbülést hozhat.

Azonban a folyamatos beszéd az exről hosszú távon inkább árt, mint használ. Ezzel a viselkedéssel ugyanis nem engedjük el a múltat, hanem folyamatosan életben tartjuk azt. Nem tudunk továbblépni, amíg az ex folyamatosan jelen van a gondolatainkban és a beszélgetéseinkben. Ez akadályozza az új kapcsolatok kialakítását, és megnehezíti a jelenlegi életünk élvezetét.

A pszichológia szerint, ha valaki állandóan az exéről beszél, az azt jelzi, hogy még mindig erős érzelmi kötelék fűzi hozzá, és nem tudott teljesen elszakadni a múlttól.

Mit tehetünk, ha felismerjük ezt a viselkedést? Először is, tudatosítsuk magunkban, hogy ez nem segít a gyógyulásban. Próbáljuk meg korlátozni az exről szóló beszélgetéseket. Ha valaki rákérdez a dologra, válaszoljunk röviden és tömören, majd tereljük a szót másra. Helyette inkább koncentráljunk a jelenre és a jövőre. Beszéljünk a terveinkről, az érdeklődési köreinkről, és az új lehetőségeinkről. Ez segíthet abban, hogy eltereljük a figyelmünket az exről, és a saját életünkre fókuszáljunk.

Fontos megérteni, hogy a gyógyulás időbe telik, és nem kell azonnal tökéletesnek lennünk. De ha tudatosan dolgozunk azon, hogy elengedjük a múltat, és a jelenre koncentráljunk, akkor sokkal könnyebben túlléphetünk az exünkön, és új, boldogabb fejezetet nyithatunk az életünkben.

2. Gyakran ellenőrzi az ex közösségi média profiljait

A közösségi média az életünk szerves részévé vált, és a szakítás után különösen csábító lehet, hogy az exünk online tevékenységét figyeljük. Ez a viselkedés, a gyakori közösségi média profil ellenőrzés, az egyik legárulkodóbb jele annak, hogy még nem sikerült továbblépnünk. Miért is olyan problémás ez?

Először is, folyamatosan emlékeztet minket az ex létezésére. Minden egyes kép, bejegyzés vagy történet, amit látunk, újra felidézi a kapcsolat emlékeit, és megakadályozza, hogy a gyógyulásra koncentráljunk. Képzeljük el, mintha egy sebre állandóan rátapintanánk – sosem fog igazán begyógyulni.

Másodszor, a közösségi média gyakran torz képet fest a valóságról. Az exünk valószínűleg csak a legboldogabb és legérdekesebb pillanatait osztja meg, ami azt a hamis benyomást keltheti, hogy sokkal jobban van nélkülünk. Ez irigységet, szomorúságot és önbizalomhiányt okozhat.

Harmadszor, az online megfigyelés megakadályozza a lezárást. Nem engedjük el a múltat, hanem folyamatosan a jelenlegi életüket fürkésszük, ami megnehezíti, hogy saját jövőnkkel foglalkozzunk. Ahelyett, hogy új kapcsolatokat építenénk, vagy a saját céljainkra koncentrálnánk, az exünk online életével foglalkozunk.

Negyedszer, ez a viselkedés rögeszmés viselkedéssé fajulhat. Esetleg többször is megnézzük a profiljukat egy nap, vagy akár álprofilokat is létrehozunk, hogy névtelenül figyelhessük őket. Ez a szintű megszállottság már káros az érzelmi és mentális egészségünkre.

A közösségi média profilok rendszeres ellenőrzése egyértelmű jele annak, hogy még érzelmileg kötődünk az exünkhöz, és nem sikerült továbblépnünk a szakításon.

Mit tehetünk, hogy abbahagyjuk ezt a káros szokást?

  • Tiltsuk le vagy kövessük ki az exünket a közösségi médiában. Ez a legegyszerűbb és leghatékonyabb módja annak, hogy megszakítsuk a kapcsolatot.
  • Korlátozzuk a közösségi média használatát. Próbáljunk meg kevesebb időt tölteni online, és helyette más tevékenységekre koncentrálni.
  • Foglalkozzunk a gyászfolyamattal. Engedjük meg magunknak, hogy szomorúak legyünk, és beszéljünk a érzéseinkről egy baráttal, családtaggal vagy terapeutával.
  • Koncentráljunk a saját életünkre. Töltsünk időt a barátainkkal és családunkkal, próbáljunk ki új dolgokat, és tegyük azt, ami boldoggá tesz minket.

Ne feledjük, a továbblépés időbe telik, és nem szabad magunkat hibáztatni, ha néha úgy érezzük, hogy visszacsúszunk. A lényeg, hogy tudatosan dolgozzunk azon, hogy elengedjük a múltat, és a jövőre koncentráljunk.

3. Megpróbálja féltékennyé tenni az exét

A féltékenység keltése a múlt érzelmi kötődést jelzi.
Sok ember tudatosan próbálja féltékennyé tenni exét, hogy újra kontrollt érezzen a kapcsolat felett.

A féltékenység egy erős érzelem, és ha valaki még mindig az exét akarja féltékennyé tenni, az egyértelmű jele annak, hogy a kapcsolat vége nincs lezárva a fejében. Ez a viselkedés gyakran a kontroll visszaszerzésére irányuló kísérlet, vagy egy vágy arra, hogy bebizonyítsa, valaki még mindig értékes és kívánatos.

Hogyan nyilvánulhat ez meg a gyakorlatban? Számos módja van annak, hogy valaki megpróbálja féltékennyé tenni az exét:

  • Új kapcsolatok felvállalása: Gyorsan belevágni egy új kapcsolatba, és ezt azonnal a közösségi médiában hirdetni. A cél itt az, hogy az ex lássa, „tovább lépett”, és hogy mások is érdeklődnek iránta.
  • „Véletlen” találkozások: Gyakran felbukkan azon a helyen, ahol az ex is megfordul, esetleg egy feltűnő új partnerrel.
  • Közösségi média túlzás: Túlzottan boldog és aktív képet festeni a közösségi médiában, hangsúlyozva az új élményeket és a sikereket. Ez a „nézd, mit hagysz ki” üzenet közvetítése.
  • Beszámolók másoktól: A közös ismerősökön keresztül üzengetni az exnek, például arról, hogy milyen nagyszerűen érzi magát.

Ezek a viselkedések mind azt sugallják, hogy valaki még mindig érzelmileg befektetett a korábbi kapcsolatba. Ahelyett, hogy továbblépne, energiát fektet abba, hogy az exre gyakoroljon valamilyen hatást. Ez egyfajta pszichológiai játék, ami hosszú távon senkinek sem tesz jót.

A féltékenység keltése az exben valójában egy segélykiáltás. Azt üzeni: „Nézz rám! Látod, hogy milyen jó lehetek nélküled is? Sajnálod már, hogy vége lett?”

Fontos megérteni, hogy ez a stratégia ritkán működik a kívánt módon. A féltékenység valószínűleg nem fogja visszahozni az exet, sőt, akár el is távolíthatja őt végleg. Ráadásul, ez a viselkedés fókuszvesztést eredményez, megakadályozva, hogy valaki valóban a saját életére és boldogságára koncentráljon.

Ahelyett, hogy az exet próbáljuk befolyásolni, sokkal egészségesebb és hatékonyabb, ha a saját gyógyulásunkra és fejlődésünkre összpontosítunk. Ez azt jelenti, hogy elfogadjuk a veszteséget, feldolgozzuk az érzéseinket, és új célokat tűzünk ki magunk elé.

4. Érzelmileg labilis, ha az ex közelében van vagy róla hall

Az érzelmi labilitás, amikor az ex a közelben van, vagy csak hallunk róla, egyértelmű jele annak, hogy a gyászfolyamat még nem zárult le. Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy vissza akarjuk szerezni az illetőt, hanem inkább azt, hogy a kapcsolat lezárása még nem történt meg teljes mértékben a lelkünkben. Gondoljunk csak bele: egy régi seb felszakadása ez, ami újra fájdalmat okoz.

A reakciók széles skálán mozoghatnak. Lehet, hogy hirtelen idegesek, szorongók, vagy épp ellenkezőleg, túlzottan vidámak és hangosak leszünk, mintha bizonyítani akarnánk, hogy milyen jól vagyunk nélküle. Mindkét véglet egyaránt arra utal, hogy valami nincs rendben. A felszín alatt ott rejtőzik a feldolgozatlan érzelem.

A testbeszédünk is árulkodó lehet. A keresztbe font karok, a szemkontaktus kerülése, a feszült mosoly – mind-mind jelek, amik arra utalnak, hogy kényelmetlenül érezzük magunkat. Ezek mind tudattalan reakciók, melyek azt mutatják, hogy az ex jelenléte vagy emlegetése kivált valamilyen erős érzelmi reakciót.

Az érzelmi labilitás megnyilvánulhat abban is, hogy folyamatosan az exről beszélünk másoknak, még akkor is, ha ez teljesen irreleváns a beszélgetés témájához. Ez egyfajta kényszeres viselkedés, amivel próbáljuk feldolgozni a történteket, de valójában csak tovább tápláljuk a fájdalmat.

A legfontosabb felismerés az, hogy az érzelmi labilitás nem gyengeség, hanem egy természetes reakció egy veszteségre. A probléma akkor kezdődik, ha ez az állapot tartósan fennáll, és akadályoz minket abban, hogy továbblépjünk az életünkben.

Fontos, hogy legyünk türelmesek magunkkal, és adjunk időt a gyógyulásra. Ha az érzelmi labilitás hosszú távon fennáll, érdemes lehet szakember segítségét kérni, aki segíthet feldolgozni a veszteséget és továbblépni.

Néhány gyakorlati tipp, ami segíthet:

  • Korlátozzuk az ex-szel való interakciót: ha lehetséges, kerüljük a találkozást, és ne nézegessük a közösségi média profilját.
  • Fókuszáljunk a jelenre: koncentráljunk azokra a dolgokra, amik örömet okoznak, és amikben sikeresek vagyunk.
  • Beszélgessünk a barátainkkal és a családunkkal: a támogató környezet sokat segíthet a feldolgozásban.
  • Írjunk naplót: a gondolatok és érzések lejegyzése segíthet tisztábban látni a helyzetet.

5. Nem hajlandó kidobni az exhez kapcsolódó tárgyakat

Az exhez kapcsolódó tárgyak megtartása sokkal többet jelenthet egyszerű nosztalgiánál. Valójában egy erős érzelmi kötődés jele lehet, amely megakadályozza a továbblépést. Gondoljunk bele: a közös fotók, a kapott ajándékok, a jegyek egy közös koncertről – mindegyik egy-egy emléket, egy-egy érzést idéz fel.

Ha képtelen vagy megszabadulni ezektől a tárgyaktól, az azt sugallhatja, hogy még mindig reménykedsz a kapcsolat feltámadásában, vagy legalábbis nem vagy kész teljesen lezárni azt. Ez a ragaszkodás a múlthoz megnehezíti a jelenlegi életedre való koncentrálást és az új kapcsolatok kialakítását.

Fontos különbséget tenni a nosztalgikus emlékek megőrzése és a kényszeres ragaszkodás között. Egy régi fotóalbum a padláson rendben van, de ha az exedtől kapott plüssállat ott ül az ágyadon, és rendszeresen emlékeztet a közös időkre, az már problémát jelezhet.

Miért olyan nehéz elengedni ezeket a tárgyakat? Gyakran azért, mert az elengedéssel egyben az emlékeket is elengedjük, a közös jövő képét, amit megálmodtunk. Ez fájdalmas lehet, de elengedhetetlen a gyógyuláshoz.

A tárgyakhoz való ragaszkodás valójában a kapcsolat elengedésének a félelme.

Mit tehetsz? Kezdd kicsiben. Válogasd át a dolgokat, és tedd fel magadnak a kérdést: „Ez a tárgy boldoggá tesz, vagy inkább fájdalmat okoz?” Ha fájdalmat okoz, szabadulj meg tőle. Add el, adományozd el, vagy egyszerűen dobd ki. A lényeg, hogy teret teremts az új emlékeknek.

Ha nagyon nehéz egyedül megbirkózni ezzel, érdemes lehet szakember segítségét kérni. Egy terapeuta segíthet feldolgozni az érzéseidet, és megtanulni egészségesebben kezelni az elengedést.

6. Állandóan kapcsolatba lép az ex barátaival vagy családjával

Az ex barátaival és családjával való állandó kapcsolattartás egyértelmű jele lehet annak, hogy érzelmileg még nem sikerült továbblépned. Ez a viselkedés sokszor tudattalanul történik, egyfajta kiskapuként funkcionálva az exed életébe való visszatérésre.

Miért csináljuk ezt? Több oka is lehet:

  • Információszerzés: Titokban tudni akarod, hogy van, kivel van, mit csinál. A barátok és családtagok közvetett forrásként szolgálnak.
  • Reménykedés: Talán reménykedsz abban, hogy az exeddel közös ismerősök közvetíteni fognak közöttetek, vagy hogy az exed meglátja, mennyire jó kapcsolatod van a családjával, és meggondolja magát.
  • Magány: Az exed barátai és családja egykor a te barátaid és családod is voltak. A velük való kapcsolattartás csökkentheti a magány érzését, különösen ha a szakítás után elszigeteltnek érzed magad.

A probléma ezzel a viselkedéssel az, hogy megakadályozza a gyógyulási folyamatot. Folyamatosan emlékeztet az exedre, és fenntartja a reményt, ami gátolja, hogy továbblépj és új kapcsolatokat építs.

A pszichológusok egyértelműen állítják: ha a szakítás után rendszeresen kapcsolatot tartasz az exed barátaival vagy családjával, az azt jelzi, hogy még érzelmileg nem sikerült elengedned a kapcsolatot.

Fontos felismerni, hogy bár a kapcsolattartás ártatlannak tűnhet, valójában önámítás is lehet. Ha valóban túl akarsz lépni, akkor szükséges a távolságtartás az exed teljes környezetétől, beleértve a barátait és a családját is. Ez nem azt jelenti, hogy örökre megszakítod velük a kapcsolatot, de a gyógyulás érdekében időre van szükséged a saját életedre koncentrálni.

7. Reménykedik a kibékülésben, és fantáziál róla

A reménykedés megakadályozza az érzelmi gyógyulást és továbblépést.
A reménykedés a kibékülésben gyakran megakadályozza az érzelmi gyógyulást és az újrakezdést.

A remény hal meg utoljára – tartja a mondás, és ez különösen igaz lehet egy szakítás után. Ha azon kapod magad, hogy rendszeresen fantáziálsz a kibékülésről, és ez a gondolat uralja a napjaidat, az egyértelmű jele annak, hogy még nem sikerült teljesen elengedned az exedet.

Ez a reménykedés sokféle formát ölthet. Talán elképzeled, hogy egy váratlan találkozás után minden helyre jön. Esetleg azt képzeled, hogy az exed rájön, mekkora hibát követett el, és bocsánatért esedezik. Vagy éppen azt, hogy a közös barátok összeboronálnak titeket egy bulin, és a régi szikra újra fellángol.

Fontos megérteni, hogy a fantáziálás önmagában nem feltétlenül káros. Azonban, ha a valóság elől menekülsz a fantáziáidba, és ez befolyásolja a jelenlegi életedet, az már problémát jelez. Ha a kibékülés reménye gátolja abban, hogy új kapcsolatokat alakíts ki, vagy hogy élvezd az egyedüllétet, akkor ideje szembenézned a helyzettel.

A pszichológia szerint a folyamatos reménykedés és fantáziálás a kibékülésről egyfajta megküzdési mechanizmus is lehet. Ezzel próbálod elkerülni a szakítás okozta fájdalmat és veszteséget.

Gondold végig a következő kérdéseket, hogy jobban megértsd a saját helyzetedet:

  • Mennyi időt töltesz a kibékülésről való fantáziálással naponta?
  • Befolyásolja-e ez a fantáziálás a döntéseidet? (Például, nem mész el egy randira, mert „hátha az exed visszajön”.)
  • Milyen érzéseket vált ki belőled a fantáziálás? (Megnyugvást, reményt, vagy éppen szorongást, csalódást?)
  • Reálisak-e a fantáziáid? Van-e bármi alapjuk a valóságban?

Ha a válaszok azt mutatják, hogy a reménykedés és a fantáziálás negatívan befolyásolja az életedet, akkor érdemes szakember segítségét kérni. Egy terapeuta segíthet feldolgozni a szakítást, elengedni az exedet, és reálisabb célokat kitűzni magad elé.

Ne feledd, az idő mindent gyógyít. Engedd meg magadnak, hogy gyászold a kapcsolatot, de ne ragadj bele a múltba. Fókuszálj a jelenre és a jövőre, és nyisd meg a szívedet az új lehetőségek előtt!

8. Belemegy visszatérő, alkalmi kapcsolatokba az exével

Az egyik legárulkodóbb jele annak, hogy valaki még nem lépett túl az exén, ha visszatérő, alkalmi kapcsolatba bonyolódik vele. Ez a dinamika sokszor a bizonytalanság és a lezáratlanság szimbóluma, ahol mindkét fél, vagy legalábbis az egyik, még reménykedik a kapcsolat felélesztésében, vagy legalábbis a közelség fenntartásában.

Ezek a kapcsolatok gyakran a fizikai intimitásra korlátozódnak, érzelmi mélység nélkül. A felek tudják, hogy a kapcsolat nem működött korábban, de a megszokás, a félelem az egyedülléttől, vagy a remény, hogy „valami megváltozik”, visszatartja őket attól, hogy végleg lezárják a múltat.

Miért problémás ez a viselkedés? Több okból is:

  • Megakadályozza a gyógyulást: A visszatérő kapcsolat fenntartja a fájdalmat és megnehezíti a továbblépést. A szakítás utáni gyászfolyamat elhúzódik, mivel a remény lángja folyamatosan ég.
  • Elkerüli a valódi érzelmek feldolgozását: Ahelyett, hogy szembenéznének a fájdalommal, a felek a fizikai intimitásba menekülnek, ami csak ideiglenes enyhülést nyújt.
  • Megnehezíti az új kapcsolatok kialakítását: Nehéz igazán nyitottnak lenni egy új kapcsolatra, ha az ember gondolatai még mindig az exénél járnak. Az ex visszatérő jelenléte zavaró tényező lehet.
  • Alacsony önbecsüléshez vezethet: Ha valaki folyamatosan visszatér egy olyan kapcsolathoz, ami nem teszi boldoggá, az alááshatja az önértékelését.

Gyakran előfordul, hogy ezek a kapcsolatok ciklikusak: egy időszakig tartanak, majd megszakadnak, aztán újra kezdődnek. Ez a hullámzó dinamika érzelmileg kimerítő és destabilizáló lehet.

A pszichológia szerint a visszatérő, alkalmi kapcsolatok az exszel arra utalnak, hogy az illető még nem dolgozta fel a szakítást, és nem tudja elengedni a múltat. Ez a viselkedés akadályozza a továbblépést és a boldog, egészséges kapcsolatok kialakítását a jövőben.

Fontos felismerni, ha valaki ebbe a mintába esik, és segítséget kérni, ha szükséges. A terápia segíthet feldolgozni a szakítást, megerősíteni az önértékelést, és megtanulni egészségesebb kapcsolati mintákat.

Fontos megjegyezni, hogy minden szakítás és gyászfolyamat egyedi. Azonban a visszatérő, alkalmi kapcsolatok általában nem a továbblépés jelei, hanem inkább annak, hogy valaki még nem tudta lezárni a múltat.

9. Nem tud új, komoly kapcsolatot kialakítani

Ha képtelen vagy tartós, elkötelezett kapcsolatot kialakítani az exed után, az egyértelműen azt jelzi, hogy még nem sikerült teljesen feldolgoznod a korábbi kapcsolat végét. Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy tudatosan vissza akarod kapni az exed, de azt igen, hogy érzelmileg még nem vagy szabad.

Talán félsz az újbóli sebezhetőségtől, vagy attól, hogy ismét csalódni fogsz. Lehet, hogy tudattalanul is az exedhez hasonlítasz minden új partnert, és senki sem felel meg az általad felállított, irreális elvárásoknak. Esetleg egyszerűen csak nincs energiád belefektetni egy új kapcsolatba, mert még mindig a régi fájdalmat gyógyítod.

A képtelenség egy komoly kapcsolat kialakítására nem feltétlenül jelenti azt, hogy még mindig szerelmes vagy az exedbe, hanem inkább azt, hogy a lezárás még nem történt meg teljes mértékben.

Az is előfordulhat, hogy szabotálod a potenciális kapcsolatokat. Például, rögtön az elején megtalálsz valami hibát a másikban, vagy olyan dolgokat teszel, amik elriasztják a partnered. Ez egy védekező mechanizmus is lehet, amivel megakadályozod, hogy ismét közel kerülj valakihez, és ismét megsebezzenek.

Fontos felismerni, hogy ez a viselkedés nem csak a potenciális partnereidnek árt, hanem neked is. Megakadályoz abban, hogy továbblépj és megtaláld a boldogságot egy új, egészséges kapcsolatban. Ha ebben a helyzetben találod magad, érdemes lehet szakember segítségét kérni, hogy feldolgozd a múltat és felkészülj a jövőre.

Köszönjük a megosztást!
Nóri vagyok, imádom a kreatív tevékenységeket és a szabadban töltött időt. Nagyon szeretek új recepteket felfedezni és elkészíteni, majd megosztani a családommal és barátaimmal. Szenvedélyem a fotózás, legyen szó természetről, utazásról, vagy csak a mindennapi élet apró pillanatairól. Mélyen érdekel a pszichológia és rendszeresen szervezek könyvklub találkozókat, ahol érdekes beszélgetésekbe bonyolódunk. Ezenkívül rajongok a filmekért, és gyakran írok róluk kritikákat. Remélem, hogy az írásaim inspirálhatnak másokat is.
Hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .