A 10 leghíresebb eljegyzési gyűrű a történelemből

Készülj fel, mert gyémántfényben fürdőzünk! Utazz velünk a történelem legemlékezetesebb eljegyzéseinek helyszínére, ahol a szerelem és a ragyogás kéz a kézben jár. Királynék, hercegnők, dívaik... mindannyian igent mondtak egy-egy káprázatos ékszer láttán. Fedezd fel a 10 leghíresebb eljegyzési gyűrűt, melyek nem csupán kövek és fémek, hanem egy-egy fejezet a romantika és a stílus történetéből. Vajon melyik gyűrű ihlette meg a te álmodozásaidat?

Balogh Nóra
24 perc olvasás

Az eljegyzési gyűrűk nem csupán ékszerek; történeteket mesélnek szerelemről, elkötelezettségről és a jövőbe vetett reményről. A történelem során számos gyűrű vált ikonikussá, nem csak a bennük rejlő anyagi érték, hanem a viselőik és a hozzájuk kapcsolódó romantikus történetek miatt is. Lássuk, melyek azok a darabok, amelyek beírták magukat a köztudatba.

Ez a lista egy utazás a legemlékezetesebb eljegyzési gyűrűk világába. Megvizsgáljuk azokat a gyűrűket, amelyek királyi esküvőkön, hollywoodi románcokban és más jelentős pillanatokban tündököltek. A kiválasztás során figyelembe vettük a gyűrűk egyediségét, a drágakövek minőségét, a tervezésüket és természetesen a hozzájuk kapcsolódó hírességek hatását a divatra és az ékszerpiacra.

Az eljegyzési gyűrűk nem csupán a luxust képviselik; sokkal inkább a szerelem és az örökkévalóság szimbólumai, melyek generációkon átívelő hatással bírnak.

Készüljünk fel arra, hogy megcsodáljuk a legdrágább gyémántokat, a legkülönlegesebb tervezéseket és a legromantikusabb gesztusokat, melyek ezeket a gyűrűket halhatatlanná tették. Minden egyes gyűrű egy-egy fejezet a szerelem nagykönyvéből.

A következőkben bemutatott gyűrűk nem csupán ékszerek, hanem a szerelem és az elkötelezettség ikonjai, melyek a mai napig inspirálják a párokat világszerte.

Grace Kelly eljegyzési gyűrűje – A hollywoodi hercegnő

Grace Kelly eljegyzési gyűrűje kétségtelenül a történelem egyik legikonikusabb darabja. Nem csupán egy gyönyörű ékszer volt, hanem egy szimbólum, mely egy hollywoodi sztár tündérmesébe illő átalakulását jelképezte monacói hercegnővé.

A gyűrűt III. Rainier monacói herceg adta Grace Kellynek 1956-ban. Mielőtt azonban a káprázatos 10,47 karátos Cartier gyűrű megérkezett, a herceg egy gyűrűt ajándékozott a színésznőnek rubinokkal és gyémántokkal, mely Monaco színeit idézte. Ám a hollywoodi fényekhez szokott Grace, látva a forgatásokon más színésznők gyűrűit, sejthette, hogy Rainier valami még különlegesebbet tartogat számára.

A végső választás egy emerald csiszolású gyémánt lett, melyet kétoldalt bagett csiszolású gyémántok szegélyeztek. A gyűrű platina foglalatban tündökölt, kiemelve a gyémánt tisztaságát és ragyogását. A gyűrű értéke akkoriban 4 millió dollárra volt becsülhető, ami ma sokkal magasabb lenne.

Grace Kelly a gyűrűt eljegyzése alatt és után is gyakran viselte, sőt, még „A társadalom magas köreiben” című filmjében is feltűnt vele, még tovább erősítve a gyűrű hírnevét és ikonikus státuszát.

A gyűrű nem csupán egy ékszer volt, hanem egy státuszszimbólum, mely Grace Kelly új, hercegnői életét képviselte.

A Cartier által készített gyűrű nem csak a mérete és a minősége miatt volt különleges, hanem azért is, mert tökéletesen tükrözte Grace Kelly elegáns és kifinomult stílusát. Az egyszerű, mégis lenyűgöző dizájn tökéletesen illett a színésznő visszafogott, mégis ragyogó személyiségéhez.

A gyűrű ma is a világ egyik leghíresebb eljegyzési gyűrűje, melyet sokan próbálnak utánozni. A Grace Kelly gyűrű a tökéletes elegancia és a tündérmesébe illő szerelem szimbóluma maradt azóta is.

Jacqueline Kennedy Onassis eljegyzési gyűrűje – A smaragd és a gyémánt eleganciája

Jackie Kennedy második házasságát, a görög hajómágnással, Arisztotelész Onasszisszal kötött frigyet is egy rendkívüli eljegyzési gyűrű pecsételte meg. Ez a gyűrű azonban merőben eltért az első, John F. Kennedy-től kapott gyémántgyűrűtől, mind stílusában, mind pedig értékében.

Onasszis egy 2.88 karátos smaragddal és 2.84 karátos gyémánttal díszített gyűrűvel kérte meg Jackie kezét. A gyűrű egy Van Cleef & Arpels alkotás volt, és a két drágakő egymás mellett foglalt helyet, egy úgynevezett „toi et moi” stílusban. Ez a francia kifejezés „te és én”-t jelent, szimbolizálva a két ember egyesülését.

A gyűrű nem csupán a drágakövek mérete miatt volt figyelemre méltó, hanem a toi et moi dizájn is különlegessé tette. Ez a stílus, amelyben két különböző drágakő kapcsolódik össze, a romantika és az egyediség jelképe. Bár Jackie sosem viselte sűrűn ezt a gyűrűt, jelentősége vitathatatlan.

A gyűrű ára akkoriban 2.6 millió dollárra rúgott, ami a mai értékén többszöröse.

Érdekesség, hogy Jackie Onassis nem szívesen viselte ezt a gyűrűt nyilvánosan. Állítólag egy páncélszekrényben tartotta, és csak ritka alkalmakkor vette elő. Ennek ellenére a gyűrű kétségtelenül a történelem egyik legdrágább és legemlékezetesebb eljegyzési ékszere maradt. A gyűrű az Onassis család tulajdonában maradt, és később egy aukción került eladásra, ahol óriási összegért kelt el.

A Van Cleef & Arpels által készített gyűrű nem csupán egy ékszer volt, hanem egy ikonikus kapcsolat szimbóluma, amely a luxust, a kifinomultságot és a történelmet ötvözte.

Elizabeth Taylor eljegyzési gyűrűje – A Krupp gyémánt

Elizabeth Taylor eljegyzési gyűrűjét a legendás Krupp gyémánt díszíti.
Elizabeth Taylor eljegyzési gyűrűjét a híres Krupp gyémánt díszíti, amely 33,19 karátos ritkaság.

Elizabeth Taylor legendás eljegyzési gyűrűje, a Krupp gyémánt, minden idők egyik legismertebb és legértékesebb gyűrűje. Richard Burton, a színésznő ötödik (és hatodik) férje ajándékozta neki 1968-ban. Ez a gyűrű nem csupán egy ékszer volt, hanem egy szimbólum: egy viharos, szenvedélyes szerelem és a hollywoodi fényűzés megtestesítője.

A 33.19 karátos Asscher csiszolású gyémánt eredetileg Vera Krupp, a híres német iparmágnás, Alfred Krupp özvegyének tulajdona volt. Krupp hírhedt volt a második világháború alatti szerepéért, és a gyémántot sokan a háborús bűnökkel hozták összefüggésbe, bár erre közvetlen bizonyíték sosem került elő. Ez a sötét múlt azonban nem akadályozta meg Taylort abban, hogy beleszeressen a gyémántba.

Burton először egy aukción szúrta ki a gyémántot, és azonnal tudta, hogy az Liznek való. A gyűrűt 305 000 dollárért vásárolta meg, ami akkoriban hatalmas összegnek számított. Taylor imádta a gyűrűt, és szinte sosem vette le. A gyémántot gyakran viselte nyilvános eseményeken, filmpremiereken és jótékonysági rendezvényeken, ezzel is növelve a gyűrű hírnevét.

A gyémánt a tökéletes tisztaság és a kiváló csiszolás miatt lenyűgözően ragyogott. Az Asscher csiszolás, amelyet Joseph Asscher fejlesztett ki 1902-ben, egy négyzet alakú, lépcsőzetes csiszolás, amely a gyémánt belső tüzét és fényét hangsúlyozza. Taylor elmondása szerint a gyémánt olyan volt, mintha saját személyisége tükröződne benne.

A Krupp gyémánt nem csupán egy ékszer volt Elizabeth Taylor számára, hanem egy darab a saját történetéből, egy emlékeztető a szerelemre, a szenvedélyre és a hollywoodi élet csillogására.

A gyűrű Taylor 2011-es halála után árverésre került a Christie’s aukciósházban. A várakozásokat felülmúlva, 8,8 millió dollárért kelt el, ezzel is bizonyítva, hogy a Krupp gyémánt nem csupán egy gyönyörű ékszer, hanem egy ikonikus darab a történelemből. A gyűrű új tulajdonosa azóta ismeretlen maradt.

A Krupp gyémánt továbbra is inspirálja az ékszertervezőket és a gyémántrajongókat. Emlékeztet arra, hogy egy gyémánt nem csupán egy drágakő, hanem egy történet hordozója, amely generációkon keresztül él tovább. Elizabeth Taylor és a Krupp gyémánt kapcsolata örökre beírta magát a legendás eljegyzési gyűrűk történetébe.

Wallis Simpson eljegyzési gyűrűje – A Cartier remekmű

Wallis Simpson eljegyzési gyűrűje, melyet 1936-ban kapott VIII. Eduárd királytól, nem csupán egy ékszer volt, hanem egy szimbólum, mely egy király szerelmének és lemondásának történetét hordozza. A Cartier által készített gyűrű egy smaragd volt, mely körül egyedi tervezésű foglalat kapott helyet.

Az ékszer különlegessége nem csupán a smaragd méretében rejlett, hanem abban is, hogy VIII. Eduárd személyesen is részt vett a tervezésben. A gyűrű belsejébe egy személyes üzenetet véstek: „We are ours now 27.X.36.” (Most már a mieink vagyunk 1936. október 27.). Ez az üzenet a kapcsolatuk kezdetét jelzi, és mélyen tükrözi a király érzéseit Wallis iránt.

A smaragd, mely a gyűrű központi eleme, egy 19.77 karátos kolumbiai smaragd volt. A Cartier zsenialitása abban rejlett, hogy a smaragdot úgy helyezték el, hogy a lehető legjobban kihangsúlyozzák a kő színét és tisztaságát. A gyűrű azonnal a luxus és az elegancia megtestesítőjévé vált.

A gyűrű nem csupán egy drága ékszer volt, hanem a király lemondásának jelképe is, hiszen Eduárd azért mondott le a trónról, hogy feleségül vehesse Wallist, aki elvált nő volt, ami akkoriban elfogadhatatlan volt a brit uralkodónak.

A gyűrű később, Wallis Simpson halála után árverésre került, és jelentős összegért kelt el, ezzel is bizonyítva a történet és az ékszer iránti töretlen érdeklődést. Wallis Simpson eljegyzési gyűrűje továbbra is a legikonikusabb és legemlékezetesebb eljegyzési gyűrűk egyike a történelemben.

Diana hercegnő eljegyzési gyűrűje – A kék zafír ikon

Kétségtelen, hogy a világ egyik legismertebb eljegyzési gyűrűje Diana hercegnőé volt. Nem csupán a gyűrű szépsége, hanem a hozzá kapcsolódó történet és a hercegnő tragikus sorsa is hozzájárult ahhoz, hogy mára ikonikussá vált. Egy 12 karátos Ceylon-i zafírról van szó, amelyet tizennégy briliáns csiszolású gyémánt vesz körül, fehérarany foglalatban.

A gyűrű kiválasztása 1981-ben történt, amikor Károly herceg megkérte Diana Spencer kezét. Az, hogy nem egy egyedi tervezésű darabról volt szó, hanem egy létező, a Garrard ékszerház katalógusában szereplő modellről, akkoriban meglepetést okozott. Ezzel a választással Diana maga is szakított a királyi hagyományokkal, hiszen nem egyedi darabot választott, hanem azt, ami neki a legjobban tetszett. A feltételezések szerint a zafír színe Diana szemszínére emlékeztette Károlyt.

A gyűrű akkoriban 28 000 fontba került, ami ma többszázezer fontot érne a történeti értéke miatt. Ami érdekesség, hogy nem csupán a királyi család, hanem a köznép is megengedhette magának, hogy hasonlót vásároljon, hiszen a Garrard ékszerház a katalógusban tartotta a modellt.

A gyűrű kiválasztása szimbolikus jelentőséggel is bírt. A zafír a tisztaságot, a bölcsességet és a hűséget jelképezi, míg a gyémántok a tartósságot és a szerelmet. Mindezek az értékek fontos szerepet játszottak volna Diana hercegnő és Károly herceg kapcsolatában. Sajnos a házasságuk nem bizonyult tartósnak.

Diana hercegnő halála után a gyűrű William herceghez került, aki aztán édesanyja gyűrűjét adta át Kate Middletonnak, amikor 2010-ben megkérte a kezét. Ezzel a gesztussal William herceg nem csupán szerelmét fejezte ki Kate iránt, hanem egyben édesanyja emlékét is megőrizte.

A gyűrű ma is a nyilvánosság figyelmének középpontjában áll. Kate Middleton gyakran viseli, ezzel is tisztelegve Diana hercegnő emléke előtt. A gyűrű nem csupán egy ékszer, hanem egy szimbólum, amely a királyi család történetének egy fontos fejezetét idézi fel. A gyűrű továbbra is inspirálja az ékszertervezőket és a divatot, és emlékeztet bennünket Diana hercegnő örökségére. A gyűrű ma már felbecsülhetetlen értékű, nem csupán anyagi, hanem érzelmi értelemben is.

Érdekesség, hogy a gyűrű eredetileg nem volt Kate Middleton méretére igazítva. A méretét csökkentették, de úgy, hogy az ne befolyásolja az eredeti dizájnt és a gyűrű értékét.

Kate Middleton eljegyzési gyűrűje – A királyi örökség

Kate Middleton eljegyzési gyűrűje nem csupán egy ékszer, hanem egy erőteljes szimbólum, mely a brit királyi család történetének egy fontos darabját hordozza magában. Ez a gyűrű korábban Diana hercegnőé volt, és Károly herceg adta neki 1981-ben.

A gyűrű egy 12 karátos ovális ceyloni zafírból áll, melyet 14 gyémánt vesz körül fehérarany foglalatban. Az eredeti ára 28 000 font volt, de a történelmi jelentősége miatt az értéke ma már felbecsülhetetlen.

Diana hercegnő halála után a gyűrű Vilmos herceghez került, aki 2010-ben ezzel kérte meg Kate Middleton kezét. A gesztus mélyen meghatotta a közvéleményt, hiszen a gyűrű nem csupán egy szerelmi zálog, hanem egy emlékezés Diana hercegnőre is.

A gyűrű átadása Kate Middletonnak egyértelművé tette, hogy Vilmos herceg Diana emlékét szeretné életben tartani, és Kate-et is a királyi család szerves részévé kívánja tenni.

Érdekesség, hogy eredetileg Harry herceg választhatta ki a gyűrűt Diana hagyatékából, de végül Vilmosnak adta át, hogy ő kérhesse meg vele Kate kezét. Ez a testvéri gesztus is tovább erősítette a gyűrű jelentőségét.

A gyűrű stílusa eltér a hagyományos eljegyzési gyűrűktől, melyek általában egy nagyobb gyémántot tartalmaznak. Diana és Kate is azért választotta ezt a gyűrűt, mert a zafír színe emlékeztette őket az égre.

A Kate Middleton által viselt eljegyzési gyűrű nem csupán a királyi család egyik legértékesebb ékszere, hanem a szerelem, a hűség és az emlékezés megtestesítője is, méltán foglalva el előkelő helyét a történelem leghíresebb eljegyzési gyűrűi között.

Beyoncé Knowles eljegyzési gyűrűje – A hibátlan gyémánt

Beyoncé eljegyzési gyűrűje egy 18 karátos hibátlan gyémántból készült.
Beyoncé eljegyzési gyűrűje egy 18 karátos, páratlanul tiszta, hibátlan gyémántból készült, mely lenyűgöző ragyogással bír.

Beyoncé Knowles eljegyzési gyűrűje nem csupán egy ékszer, hanem egy státuszszimbólum, egy műalkotás, és egy bizonyíték Jay-Z iránta érzett mély szeretetének. A gyűrű, amelyet Lorraine Schwartz tervezett, azonnal a figyelem középpontjába került, amikor 2008-ban megpillantották Beyoncé ujján.

A gyűrű leglenyűgözőbb része a 18 karátos smaragd csiszolású gyémánt. A smaragd csiszolás eleganciát és kifinomultságot sugároz, és tökéletesen illik Beyoncé stílusához. A gyémánt tisztasága kifogástalan, hibátlan, ami rendkívül ritka és értékes. Ez a tisztaság szimbolizálhatja a pár kapcsolatának tisztaságát és átláthatóságát is.

A gyémánt egy platina foglalatban helyezkedik el, amely tovább emeli a gyűrű értékét és tartósságát. A platina, mint nemesfém, a gyémánt szépségét hangsúlyozza, és hosszú távú védelmet nyújt számára. A foglalat egyszerű, mégis elegáns, nem vonja el a figyelmet a gyémántról, hanem kiemeli annak ragyogását.

A gyűrű értéke körülbelül 5 millió dollárra tehető, ami az egyik legdrágább eljegyzési gyűrűvé teszi a hírességek világában. Az ár tükrözi a gyémánt méretét, tisztaságát és a felhasznált anyagok minőségét. De ennél sokkal többet jelent: egy ikonikus pillanat megtestesítője egy ikonikus pár életében.

Ez a gyűrű nem csupán egy drága ékszer, hanem a popkultúra része, egy olyan szimbólum, amely a szerelmet, a sikert és a kifogástalan ízlést képviseli.

Bár az eljegyzési gyűrűk világa tele van csodálatos darabokkal, Beyoncé gyűrűje kiemelkedik a maga egyszerűségében és eleganciájában. Nem hivalkodó, mégis magával ragadó. A tökéletes gyémánt a tökéletes pár számára – legalábbis a nyilvánosság szemében.

Érdekesség, hogy Lorraine Schwartz tervezőnő más hírességek eljegyzési gyűrűit is készítette, megerősítve ezzel hírnevét a luxusékszerek világában. Beyoncé választása tehát nem csupán egy személyes döntés volt, hanem egy garancia a minőségre és a stílusra.

Jennifer Lopez eljegyzési gyűrűi – A többszörös ragyogás

Jennifer Lopez eljegyzési gyűrűi külön fejezetet érdemelnek a híres gyűrűk történetében. Nem csupán a gyűrűk értékéről van szó, hanem a mögöttük rejlő történetekről és a popkultúrára gyakorolt hatásukról is. J.Lo élete során többször is eljegyzésre került, és minden alkalommal lenyűgöző ékszerekkel ajándékozták meg.

Az egyik legemlékezetesebb gyűrű Ben Afflecktől származik, még a 2000-es évek elején. Ez egy 6.1 karátos rózsaszín gyémánt volt, Harry Winston ékszerháztól. Abban az időben ez a gyűrű hatalmas feltűnést keltett, és jelentősen megnövelte a rózsaszín gyémántok népszerűségét. A gyűrű értéke becslések szerint 1,2 millió dollár volt.

Érdemes megemlíteni Marc Anthony-tól kapott gyűrűt is, bár ez talán kevésbé ikonikus. Ez egy kék gyémánt gyűrű volt, melynek értékét szintén több millió dollárra becsülték. Habár házasságuk nem tartott örökké, a gyűrű emlékezetes maradt a gyémánt ritkasága és szépsége miatt.

Majd 2019-ben, Alex Rodriguez egy hatalmas, smaragdcsepp alakú gyémánt gyűrűvel kérte meg J.Lo kezét. A gyűrű becsült értéke 1 és 5 millió dollár között mozgott, a pontos méret és minőség függvényében. A gyűrű hatalmas mérete és klasszikus eleganciája azonnal a címlapokra került.

Azonban a legnagyobb visszhangot kétségtelenül a 2022-es, Ben Affleck-kel való újabb eljegyzése váltotta ki, amikor egy 8.5 karátos zöld gyémánt gyűrűvel lepte meg. Ez a zöld gyémánt rendkívül ritka, és a gyűrű értéke 5 és 10 millió dollár közé tehető, ezzel a legértékesebb eljegyzési gyűrűk közé sorolva J.Lo kollekciójában.

Jennifer Lopez eljegyzési gyűrűi nem csupán drága ékszerek, hanem egyben a popkultúra fontos elemei is. Minden egyes gyűrű egy-egy fejezetet képvisel a sztár életében, és tükrözi az aktuális divattrendeket és a gyémántpiac változásait.

Az ő gyűrűi inspirációt adnak sokaknak, és bemutatják, hogy az eljegyzési gyűrű nem csupán egy szimbólum, hanem egy műalkotás is lehet.

Mariah Carey eljegyzési gyűrűje – A monumentális smaragd csiszolású gyémánt

Kétségtelen, hogy a Mariah Carey és James Packer közötti rövid életű eljegyzés egyik legemlékezetesebb eleme a 35 karátos smaragd csiszolású gyémánt gyűrű volt. A gyűrű nem csupán méretével, de értékével is lenyűgözte a világot, becslések szerint 10 millió dollárt ért. Ez a monumentális ékszer kétségkívül helyet követelt magának a történelem leghíresebb eljegyzési gyűrűi között.

A gyűrűt Wilfredo Rosado tervezte, aki korábban már dolgozott Mariah Carey-vel. A tervezés során Rosado figyelembe vette Carey ízlését és stílusát, de Packer egyértelműen a „minél nagyobb, annál jobb” elvet vallotta. A smaragd csiszolású gyémántot két kisebb, baguette csiszolású gyémánt egészítette ki, amelyek a középső követ emelték ki és adtak neki még nagyobb hangsúlyt.

A gyűrű hatalmas mérete sokakban megütközést váltott ki. Volt, aki elegánsnak találta, míg mások túlzottnak és ízléstelennek. Azonban egy dolog biztos: senki sem tudott elmenni mellette szó nélkül. A gyűrű megjelenése után azonnal bejárta a világsajtót, és rengeteg cikk, fotó és videó készült róla.

Az eljegyzés felbomlása után a gyűrű sorsa is kérdésessé vált. Mariah Carey végül eladta a gyűrűt egy Los Angeles-i ékszerésznek, állítólag kevesebbért, mint az eredeti értékének. A pontos összeg sosem került nyilvánosságra, de egyes források szerint 2,1 millió dollárért vált meg tőle. Az eladás oka állítólag az volt, hogy Carey le akarta zárni a Packerrel való kapcsolatát, és a gyűrű emlékeztette a kudarcra.

A Mariah Carey gyűrűje egyértelműen a pazarlás és a luxus szimbóluma volt, ami jól tükrözte a pár kapcsolatának rövid, de intenzív időszakát.

Bár a gyűrű már nem Mariah Carey ujján ragyog, a története örökre beírta magát az ékszerészet és a popkultúra történetébe. A 35 karátos smaragd csiszolású gyémánt emlékeztet minket a sztárok világának csillogására és a rövid életű, de annál látványosabb románcokra.

Érdekesség, hogy a gyűrű mérete gyakran összehasonlításra került Elizabeth Taylor híres gyémántjaival, jelezve, hogy Carey ezzel a gyűrűvel is belépett a legendás ékszerek tulajdonosainak exkluzív klubjába.

Paris Hilton eljegyzési gyűrűi – A botrányos luxus

Paris Hilton neve szinte egybeforrt a luxussal és a botrányokkal, és ez alól eljegyzési gyűrűi sem képeznek kivételt. Míg a történelem leghíresebb gyűrűi gyakran a királyi családokhoz vagy a régi hollywoodi glamourhoz kötődnek, Hilton eljegyzési gyűrűi a 21. századi, túlzó gazdagság jelképei.

Paris Latsis, a görög hajómágnás örököse 2005-ben kérte meg Paris Hilton kezét egy lenyűgöző, körülbelül 24 karátos, smaragd csiszolású gyémánttal. A gyűrű értéke akkoriban 4,7 millió dollárra rúgott. A jegyesség azonban csupán néhány hónapig tartott, és a gyűrű sorsa is érdekes fordulatot vett. Hilton ugyanis úgy döntött, hogy elárverezi a gyűrűt, és a befolyt összeget a Katrina hurrikán áldozatainak ajánlotta fel. Ez a gesztus egyszerre volt nagylelkű és pragmatikus, hiszen megszabadult egy olyan emléktől, ami egy lezárt fejezethez kötötte.

Évekkel később, 2018-ban Chris Zylka színész egy hatalmas, 20 karátos, körte alakú gyémántgyűrűvel kérte meg Hilton kezét. A gyűrűt Michael Greene tervezte, és a becsült értéke 2 millió dollárra rúgott. Hilton ekkor azt nyilatkozta, hogy ez a gyűrű a legszebb, amit valaha látott, és úgy érezte, megtalálta az igazit. Azonban ez a jegyesség sem bizonyult tartósnak.

A legfontosabb különbség Paris Hilton eljegyzési gyűrűi és a történelem ikonikus darabjai között, hogy míg az utóbbiak gyakran a tartós szerelem és a családi örökség jelképei, Hilton gyűrűi inkább a pillanatnyi luxus és a rövid életű kapcsolatok tükrei.

A Zylka-tól kapott gyűrűvel kapcsolatban is felmerültek kérdések. A szakítás után Hilton megtartotta a gyűrűt, de később azt állította, hogy a gyémánt minősége nem volt megfelelő. Végül a gyűrű visszakerült a tervezőhöz, aki állítólag ingyen adta kölcsön Zylka-nak azzal a feltétellel, hogy a nyilvánosságban azt a látszatot kell kelteniük, mintha Zylka megvásárolta volna. Ez az eset is jól példázza a Hilton körüli eljegyzések és gyűrűk botrányos természetét.

Végül, 2021-ben Carter Reum üzletember kérte meg Paris Hilton kezét egy Jean Dousset által tervezett, smaragd csiszolású gyémántgyűrűvel, melyet a menyasszony után Paris-nak neveztek el. Ez a gyűrű, bár szintén lenyűgöző, már kevésbé volt botrányos, és talán egy érettebb, stabilabb kapcsolatot is tükröz. A korábbi eljegyzésekkel ellentétben, ezúttal a kapcsolat tartósnak bizonyult, és Hilton végre rátalált a boldogságra.

Paris Hilton eljegyzési gyűrűi tehát nem csak drága ékszerek, hanem egyfajta tükörképei is a celebek világának, ahol a luxus, a botrányok és a rövid életű kapcsolatok gyakran kéz a kézben járnak.

Köszönjük a megosztást!
Nóri vagyok, imádom a kreatív tevékenységeket és a szabadban töltött időt. Nagyon szeretek új recepteket felfedezni és elkészíteni, majd megosztani a családommal és barátaimmal. Szenvedélyem a fotózás, legyen szó természetről, utazásról, vagy csak a mindennapi élet apró pillanatairól. Mélyen érdekel a pszichológia és rendszeresen szervezek könyvklub találkozókat, ahol érdekes beszélgetésekbe bonyolódunk. Ezenkívül rajongok a filmekért, és gyakran írok róluk kritikákat. Remélem, hogy az írásaim inspirálhatnak másokat is.
Hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .