Ha két ember között őrlődsz, tedd fel magadnak ezt a 7 fontos kérdést

Szerelmes szíved két tábortűz között vacillál? Két ember ragyogása egyszerre vonz, de a döntés súlya nyomaszt? Ne ess kétségbe! Merülj el a cikkben rejlő 7 kulcskérdés tengerében, melyek mentén haladva tisztábban láthatod a vágyaidat és a valóságot. Ismerd meg önmagad mélyebb rétegeit, hogy végül a szíved igaz dallamára táncolhass, ne a bizonytalanság ritmusára!

Balogh Nóra
22 perc olvasás

Érzed a nyomást, ahogy két különböző irányból húznak? Két ember, két világ, két jövő – és te a középpontban. Ez a helyzet rendkívül kimerítő és zavaró lehet. A bizonytalanság megbénít, a döntésképtelenség pedig szorongást szül. Tudod, hogy választanod kell, de a választás maga tűnik lehetetlennek.

Gyakran előfordul, hogy mindkét emberben találsz valami vonzót, valami értékeset. Talán az egyik a biztonságot, a stabilitást jelenti, míg a másik a kalandot, a szenvedélyt. Éppen ez a kettősség okozza a legnagyobb dilemmát. Ahelyett, hogy élveznéd a kapcsolatokat, a bűntudat, a félelem és a „mi lenne, ha” kérdések gyötörnek.

A legfontosabb ilyenkor az, hogy felismerd: hosszú távon nem tartható fenn az, hogy két ember között őrlődsz. Ez nem csak rád, hanem mindkét érintettre negatívan hat.

Fontos, hogy ne hagyd, hogy a körülmények sodorjanak. Ne várd, hogy a probléma magától megoldódjon, mert valószínűleg nem fog. A passzivitás csak tovább mélyíti a helyzetet, és még több fájdalmat okoz.

Ez a döntés a te kezedben van. A következő kérdések segítenek tisztábban látni, és meghozni a számodra leghelyesebb döntést. Ne feledd, nincs jó vagy rossz válasz, csak olyan, ami a te életedbe illik, és ami a te boldogságodat szolgálja.

Miért kerülünk ilyen helyzetbe? A döntésképtelenség gyökerei

Miért kerülünk egyáltalán abba a helyzetbe, hogy két ember között kell választanunk? A döntésképtelenségnek több gyökere is lehet, melyek gyakran összefonódnak.

Egyik gyakori ok a félelem a hiánytól (FOMO). Attól rettegünk, hogy a rossz döntést hozzuk, és ezzel elveszítünk valami értékeset. Mindkét emberben látunk pozitív tulajdonságokat, potenciális előnyöket, és félünk, hogy az egyiket választva a másikat végleg elveszítjük. Ez a félelem megbéníthat minket.

A bizonytalanság önmagunkkal kapcsolatban is közrejátszhat. Ha nem vagyunk tisztában azzal, hogy mit szeretnénk az élettől, milyen értékek fontosak számunkra egy kapcsolatban, nehezebb eldönteni, hogy melyik ember illik jobban hozzánk. A belső iránytű hiánya elbizonytalanít.

Sokszor a választás következményeitől való félelem tart vissza minket. A döntés meghozatalával lezárul egy fejezet, és vállalnunk kell a felelősséget a következményekért. Ez ijesztő lehet, különösen, ha az egyik vagy mindkét kapcsolat hosszú ideje tart, vagy ha komoly érzelmek kötnek minket az érintett személyekhez.

A társadalmi nyomás is szerepet játszhat. Család, barátok véleménye befolyásolhatja a döntésünket, még akkor is, ha az ellentétes a saját vágyainkkal. Próbálunk megfelelni mások elvárásainak, ami megnehezíti a saját szívünk szavának követését.

A legfontosabb felismerés, hogy a döntésképtelenség gyakran nem a két ember közötti különbségekben gyökerezik, hanem a saját belső világunkban, a félelmeinkben és a bizonytalanságainkban.

Végül pedig, néha egyszerűen nincs elég információnk. Nem ismerjük elég jól mindkét embert, vagy nem tudjuk elképzelni magunkat hosszú távon egyikükkel sem. Ebben az esetben időre van szükségünk, hogy jobban megismerjük őket és önmagunkat.

1. Kérdés: Melyik kapcsolat adja a legtöbb örömet és kiteljesedést?

Amikor két ember között őrlődsz, az egyik legfontosabb kérdés, amit fel kell tenned magadnak: Melyik kapcsolat adja a legtöbb örömet és kiteljesedést? Ez a kérdés nem azt jelenti, hogy melyik kapcsolat tűnik „jobbnak” a felszínen, hanem azt, hogy melyik mélyen belül táplálja a lelkedet és tesz boldoggá.

Gondold végig, melyik kapcsolatban érzed magad a leginkább önmagadnak. Melyik ember mellett tudsz felszabadultan nevetni, őszintén beszélni a félelmeidről és álmaidról anélkül, hogy ítélkezéstől kellene tartanod? A valódi öröm nem csak múló pillanatokból áll, hanem egy mélyről fakadó érzésből, ami akkor is megvan, amikor nehézségekkel néztek szembe.

Fontos, hogy különbséget tegyél a pillanatnyi izgalom és a tartós öröm között. Egy új kapcsolat izgalmas és vonzó lehet, de ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy hosszú távon is boldoggá tesz. Kérdezd meg magadtól: Ez az izgalom a valódi kötődésből fakad, vagy csak a megszokott rutinból való kitörés vágya táplálja?

A kiteljesedés fogalma is kulcsfontosságú. Melyik kapcsolatban érzed úgy, hogy a legjobb verziód lehetsz? Melyik ember ösztönöz a fejlődésre, a céljaid elérésére és a személyes növekedésre? Egy támogató partner nem csak elfogad téged olyannak, amilyen vagy, hanem segít, hogy azzá válj, akivé válni szeretnél.

Vizsgáld meg a következő szempontokat:

  • Közös értékek: Melyik kapcsolatban osztoztok a legfontosabb értékekben? A hasonló értékek hosszú távon stabil alapot teremtenek a kapcsolatnak.
  • Érdeklődési körök: Melyik emberrel tudsz a legtöbb közös tevékenységet végezni, ami mindkettőtöknek örömet okoz?
  • Jövőkép: Melyik kapcsolatban látod magad a jövőben? A közös jövőkép elengedhetetlen a tartós boldogsághoz.

Ne félj őszinte lenni magaddal. Néha nehéz szembenézni a tényekkel, de a rövid távú fájdalom megelőzheti a hosszú távú szenvedést. Ha az egyik kapcsolat folyamatos stresszt, szorongást vagy csalódottságot okoz, az egyértelmű jel lehet arra, hogy nem a megfelelő választás számodra.

A legfontosabb, hogy olyan kapcsolatot válassz, amely táplálja a lelkedet, kiteljesít, és lehetővé teszi, hogy a legjobb önmagad légy.

Ne feledd, hogy a boldogságod a legfontosabb. Nem szabad, hogy bárki is rákényszerítsen egy olyan kapcsolatra, amely nem tesz boldoggá. Válaszd azt, ami szíved szerint a legjobb neked, és ne hagyd, hogy a külső elvárások befolyásoljanak.

2. Kérdés: Ki az, akivel hosszútávon el tudod képzelni az életed?

A hosszú távú társat a közös értékek határozzák meg.
Az érzelmi stabilitás hosszútávon erősebb köteléket teremt két ember között, mint a kezdeti szenvedély.

Ez a kérdés a szíved mélyére hatol, és a jövőbe tekint. Nem a pillanatnyi fellángolásra, vagy a rövidtávú vonzalomra fókuszál, hanem arra, hogy kivel tudnál elképzelni egy közös, tartós jövőt. Gondold végig alaposan, mert ez az egyik legfontosabb szempont, amikor két ember között őrlődsz.

Mit jelent számodra a „hosszútáv”? Ez lehet 5 év, 10 év, vagy akár egy életen át. Képzeld el magad mindkét személlyel különböző életszakaszokban: a karriered csúcsán, a családalapítás gondolatával, a gyerekek felnevelésével, a nyugdíjas években. Kivel tudod elképzelni, hogy ezeket az időszakokat megéled, megosztod?

Ne feledd, a hosszútáv nem csak a romantikáról szól. A valóságban a hétköznapok, a közös problémamegoldás, a kölcsönös támogatás is fontos szerepet játszik. Kivel tudsz jobban együttműködni egy nehéz helyzetben? Kinek a véleményét becsülöd többre? Kivel tudsz jobban kompromisszumokat kötni?

Érdemes figyelembe venni a következő szempontokat is:

  • Értékrend: Mennyire egyeznek az értékrendetek? Fontos számodra a család, a karrier, a spiritualitás? Kivel osztod meg ezeket a prioritásokat?
  • Életcélok: Merre tart az életetek? Ugyanazokat a célokat szeretnétek elérni? Tudjátok egymást támogatni az álmaitok megvalósításában?
  • Kommunikáció: Hogyan kommunikáltok egymással? Meg tudjátok beszélni a problémáitokat? Értitek egymást szavak nélkül is?
  • Érzelmi intelligencia: Mennyire empatikusak veled szemben? Megértik az érzéseidet? Tudnak téged támogatni érzelmileg?
  • Tisztelet: Tisztelettel bánnak veled? Figyelnek a határaidra? Értékelik a véleményedet?

Ne félj mélyen magadba nézni. Néha a társadalmi elvárások, a külső nyomás, vagy a félelem befolyásolhatja a döntésedet. Próbáld meg kizárni ezeket a tényezőket, és csak a szívedre hallgatni.

A hosszútávú boldogság nem a tökéletes partner megtalálásáról szól, hanem arról, hogy valakivel közösen építs fel egy jó életet, aki támogat téged, és akit te is támogatsz.

Gondold végig, hogy melyik kapcsolatban látod meg a lehetőséget a fejlődésre, a növekedésre, a kölcsönös támogatásra. Melyik kapcsolatban érzed azt, hogy biztonságban vagy, és hogy önmagad lehetsz?

Ez a kérdés nem ad azonnali választ, de segít abban, hogy tisztábban láss, és hogy a jövőre fókuszálj. Ne siettesd a döntést, adj időt magadnak, hogy alaposan átgondold a dolgokat.

3. Kérdés: Melyik kapcsolatban érzed magad leginkább önmagadnak?

Ez a kérdés talán a legfontosabb az egész döntési folyamat során. Melyik kapcsolatban érzed azt, hogy teljesen levetkőzheted a védőpajzsodat? Melyik partner mellett nem kell szerepet játszanod, nem kell másnak mutatnod magad, mint ami valójában vagy?

Gondolj bele: egy kapcsolat alapja a kölcsönös elfogadás és a valódi önmagad megmutatása. Ha folyamatosan azon kell gondolkodnod, hogy mit mondhatsz, mit tehetsz, hogy a másiknak megfeleljen, az hosszú távon kimerítő és frusztráló lesz. Ezzel szemben, ha valaki mellett teljes mértékben önmagad lehetsz, az felszabadító érzés, és a kapcsolatod sokkal mélyebb és őszintébb lehet.

Vizsgáld meg a következőket:

  • Érdeklődnek-e a valódi éned iránt? Kíváncsiak-e a gondolataidra, érzéseidre, hobbijaidra, még akkor is, ha azok nem egyeznek az övékkel?
  • Elfogadnak-e a hibáiddal együtt? Senki sem tökéletes. Elfogadják-e a gyengeségeidet, vagy folyamatosan próbálnak megváltoztatni?
  • Merhetsz-e sebezhető lenni? Elmondhatod-e nekik a félelmeidet, aggodalmaidat anélkül, hogy elítélnének vagy lekicsinyelnének?
  • Érezheted-e magad biztonságban? Biztonságban érzed-e magad érzelmileg, fizikailag és szellemileg a társaságukban?

Ne feledd, hogy „önmagadnak lenni” nem azt jelenti, hogy mindent megtehetsz, amit akarsz, és nem kell figyelembe venned a másik érzéseit. Hanem azt, hogy őszinte lehetsz a szükségleteiddel, vágyaiddal és határaiddal kapcsolatban, és hogy ezeket tiszteletben tartják.

A valódi kapcsolatban nem kell takargatnod magad. Az igazi partnered mellett szabadon lélegezhetsz, és önfeledten élvezheted a pillanatot.

Ha az egyik kapcsolatban folyamatosan feszült vagy, mert nem mered kimondani a véleményedet, vagy mert attól félsz, hogy a másik elítél, akkor az egyértelmű jelzés lehet. Ezzel szemben, ha a másik kapcsolatban nyugodt és felszabadult vagy, mert tudod, hogy elfogadnak és szeretnek olyannak, amilyen vagy, akkor az a kapcsolat sokkal ígéretesebb lehet a jövőre nézve.

Ez a kérdés nem csak a jelenlegi érzéseidre vonatkozik, hanem a jövőre is. Gondolj bele, hogy hol látod magad öt vagy tíz év múlva. Melyik partner mellett tudod elképzelni, hogy fejlődsz, növekedsz, és a legjobb verziója leszel önmagadnak?

4. Kérdés: Ki az, aki jobban tisztel, értékel és támogat téged?

A tisztelet, az értékelés és a támogatás alapvető építőkövei minden egészséges kapcsolatnak. Ha két ember között vívódsz, elengedhetetlen, hogy alaposan megvizsgáld, melyikük mutatja ki jobban ezeket az érzéseket irántad. Ez a kérdés nem arról szól, hogy ki mondja szebben, hanem arról, hogy ki ténylegesen cselekszik úgy, hogy érezd, fontos vagy a számára.

A tisztelet nem csupán annyi, hogy valaki nem kiabál veled. Magában foglalja a véleményed meghallgatását, a határaid tiszteletben tartását, és azt, hogy nem alázzák meg a társaságban vagy magánéletben. Gondold át, melyikük hallgat rád figyelmesebben, még akkor is, ha nem ért egyet veled. Melyikük kérdezi meg a véleményed fontos döntések előtt? Melyikük nem bagatellizálja el az érzéseidet?

Az értékelés azt jelenti, hogy valaki látja és értékeli a tulajdonságaidat, az erőfeszítéseidet és a személyiségedet. Nem csak a sikereidet ünnepli, hanem melletted áll a nehéz időkben is. Melyikük dicsér gyakrabban az erőfeszítéseidért? Melyikük ismeri el, ha valamit jól csinálsz? Melyikük mondja el, hogy miért értékel téged a személyiségedért? Ha valaki nem látja az értékeidet, nehéz lesz vele hosszú távon boldogulni.

A támogatás pedig azt jelenti, hogy valaki melletted áll az álmaid megvalósításában, bátorít, amikor elbizonytalanodsz, és segít, amikor szükséged van rá. Nem feltétlenül anyagi támogatásra kell gondolni, hanem a lelki támogatásra, az időre, amit rád szán, és a segítségre, amit felajánl, amikor problémád van.

Ha valaki folyamatosan kritizál, lekicsinyel, vagy nem hisz benned, az egyértelmű jele annak, hogy nem támogat téged megfelelően.

Vizsgáld meg a múltbeli viselkedésüket. Melyikük volt ott melletted a nehéz időszakokban? Melyikük segített, amikor bajban voltál? Melyikük bátorított, amikor fel akartad adni? A tettek többet mondanak a szavaknál. Figyeld meg, hogyan viselkednek veled a gyakorlatban.

Ne feledd, hogy a tisztelet, az értékelés és a támogatás nem egyszeri cselekedetek, hanem folyamatosan jelen kell lenniük egy egészséges kapcsolatban. Ha valaki csak időnként kedves veled, de egyébként nem mutatja ki, hogy tisztel, értékel és támogat téged, az nem feltétlenül a legjobb választás számodra. Érdemes megfontolni, hogy melyik kapcsolat ad neked nagyobb biztonságot és stabilitást hosszú távon.

5. Kérdés: Melyik kapcsolatban vannak meg a közös célok és értékek?

Az ötödik kulcskérdés, amit fel kell tenned magadnak, mikor két ember között őrlődsz, a közös célok és értékek meglétére vonatkozik: Melyik kapcsolatban vannak meg a közös célok és értékek? Ez a kérdés azért kritikus, mert egy hosszú távú, harmonikus kapcsolat alapja a hasonló elképzelések és a közös irányba való törekvés.

Gondold végig alaposan, hogy mit szeretnél elérni az életedben. Mik a legfontosabb értékeid? A család? A karrier? A szabadság? A spiritualitás? Az utazás? A kaland? A segítőkészség? A stabilitás? Ezeket az értékeket és célokat hogyan éled meg a jelenlegi életedben, és melyik partnereddel tudod ezeket a leginkább megélni, kiteljesíteni?

Vizsgáld meg, hogy mindkét kapcsolatodban milyen mértékben osztoztok ugyanazokban az értékekben. Lehet, hogy az egyik partnerrel jobban passzoltok a felszínen, de ha a mélyebb értékek nem egyeznek, az hosszú távon komoly konfliktusokhoz vezethet. Például, ha neked fontos a karrier, de a partnered inkább a családközpontú életet preferálja, az feszültséget szülhet, különösen, ha gyermekvállalásról van szó.

Nézzük a jövőt is. Milyen jövőt képzelsz el magadnak? Mindkét partnereddel tudsz azonosulni azzal a jövőképpel? Vajon a közös célok segítik egymást a fejlődésben, vagy inkább akadályozzák? Fontos, hogy ne csak a jelenlegi vonzalmat vedd figyelembe, hanem azt is, hogy a jövőben is együtt tudtok-e működni, és támogatni egymást az álmaitok megvalósításában.

A közös célok és értékek nem feltétlenül kell, hogy teljesen azonosak legyenek. Fontos a kompromisszumkészség és a tolerancia is. Azonban, ha az alapvető értékek és célok teljesen eltérnek, az komoly problémákat okozhat a kapcsolatban. Lehet, hogy az egyik partnerrel az értékek teljesen egyeznek, a másikkal pedig egyáltalán nem. Ebben az esetben érdemes elgondolkodni azon, hogy mennyire vagy hajlandó kompromisszumot kötni, és milyen árat fizetsz ezért.

Gondold végig, hogy melyik kapcsolatban érzékeled a nagyobb támogatást a céljaid elérésében. Vajon a partnered motivál téged, segít, hogy jobb legyél, vagy inkább visszahúz? A támogató partnerrel könnyebb lesz megvalósítani az álmaidat, és a kapcsolat is sokkal harmonikusabb lesz.

A közös célok és értékek nem csak a nagy dolgokra vonatkoznak, hanem a mindennapi életre is. Fontos, hogy az apró dolgokban is egyetértsetek, például abban, hogy hogyan költitek a pénzt, hogyan nevelitek a gyerekeket (ha vannak), vagy hogyan töltitek a szabadidőtöket.

Ne feledd: a közös célok és értékek nem garantálják a boldogságot, de jelentősen növelik a kapcsolat sikerének esélyét. Ezért szánj időt arra, hogy alaposan átgondold ezt a kérdést, és őszintén válaszolj magadnak.

6. Kérdés: Ki az, aki jobban kezeli a konfliktusokat és a nehézségeket?

Az érzelmi intelligencia kulcs a konfliktusok hatékony kezeléséhez.
A konfliktusokat jobban kezelők általában empatikusabbak, türelmesebbek, és hatékonyabban kommunikálnak érzelmeikről.

A kapcsolatok nem mindig fenékig tejfel. Elkerülhetetlenek a konfliktusok, nézeteltérések és nehézségek. Amikor két ember között őrlődsz, kulcsfontosságú szempont, hogy ki az, aki jobban képes kezelni ezeket a helyzeteket. Nem csupán arról van szó, hogy ki ordít hangosabban vagy ki tud jobban manipulálni. A valódi kérdés az, hogy ki rendelkezik azokkal a készségekkel és a hozzáállással, amelyek lehetővé teszik a konstruktív megoldáskeresést és a kapcsolat megerősítését a nehézségek ellenére.

Gondold át, hogy az illetők hogyan reagáltak a múltban a stresszes helyzetekre. Hajlamosak-e a hibáztatásra, a védekezésre, vagy képesek felelősséget vállalni a saját tetteikért? Képesek-e nyugodtan kommunikálni, még akkor is, ha feszültek? Fontos, hogy a partnered képes legyen az érzelmeit kontrollálni, és ne engedje, hogy azok eluralkodjanak rajta, amikor valami nem a tervek szerint alakul.

Figyeld meg, hogyan viszonyulnak a kompromisszumokhoz. Hajlandóak-e engedni, vagy mindig a saját igazukat akarják érvényesíteni? A jó konfliktuskezelő partner képes meghallgatni a másik fél álláspontját, és hajlandó a közös nevező megtalálására. Nem tekinti a konfliktust egy győzelem-veszteség helyzetnek, hanem egy lehetőségnek a kapcsolat elmélyítésére.

Azt is vedd figyelembe, hogy hogyan reagálnak a te hibáidra. Elnézőek, támogatóak, és segítenek fejlődni, vagy kritikusak, ítélkezőek, és emlékeztetnek a múltbeli baklövéseidre? Egy egészséges kapcsolatban a partner a hibákat tanulási lehetőségként kezeli, és nem használja fel őket a másik fél bántására.

A hosszú távú boldogság szempontjából az egyik legfontosabb tényező, hogy a partnered képes legyen konstruktívan kezelni a konfliktusokat és a nehézségeket.

Végül, gondold át, hogy ki az, aki mellett úgy érzed, hogy biztonságban vagy, amikor problémák merülnek fel. Ki az, aki mellett tudod, hogy számíthatsz a támogatására, és hogy együtt meg fogjátok oldani a nehézségeket? Ki az, aki mellett úgy érzed, hogy a konfliktusok után erősebb lesz a kapcsolatotok, nem pedig gyengébb?

A válaszok segíthetnek tisztábban látni, hogy melyik kapcsolat kínál nagyobb esélyt a tartós boldogságra és a stabil jövőre.

7. Kérdés: Mit súg a belső hangod? Hallgass a megérzéseidre!

Az eddigi hat kérdés logikus, racionális megközelítést igényelt. Most azonban eljött az ideje, hogy elcsendesítsd az elméd, és befelé figyelj. A belső hangod, a megérzéseid sokszor sokkal többet tudnak, mint amit a logika valaha is képes lenne felfogni. Amikor két ember között őrlődsz, a racionalitás könnyen zsákutcába vezethet. Mindkét oldalon találhatsz érveket, pro és kontra listákat gyárthatsz végtelenítve, de a szíved mélyén valószínűleg már tudod a választ.

De mit is jelent pontosan ez a „belső hang”? Ez nem egy hallható hang, hanem egy mélyről jövő, szinte megfoghatatlan érzés. Egy zsigeri reakció, ami nem feltétlenül magyarázható meg logikusan. Talán egyfajta tudatalatti mérlegelés eredménye, amelybe beépültek a tapasztalataid, az értékeid és a reményeid.

Hogyan hallgass a belső hangodra? Először is, szánj időt a csendre és a magányra. Kapcsold ki a külső zajokat, a közösségi médiát, a tévét. Meditálj, sétálj a természetben, vagy egyszerűen csak ülj le egy csendes helyre, és figyelj befelé. Figyeld meg, milyen érzések törnek fel benned, amikor az egyik, illetve a másik emberre gondolsz.

Fontos, hogy ne ítélkezz a megérzéseid felett. Ne próbáld meg azonnal megmagyarázni vagy elnyomni őket. Engedd, hogy a gondolatok és érzések szabadon áramoljanak. Kérdezd meg magadtól: Melyik kapcsolat ad több energiát? Melyikben érzem magam jobban, elfogadottabban, szerethetőbben? Melyik kapcsolatban tudok igazán önmagam lenni?

A belső hang nem mindig egyértelmű. Néha csak egy finom sugallat, egy „valami nem stimmel” érzés. De ha figyelmesen hallgatsz, idővel egyre tisztábban fogod hallani. Ne feledd, hogy a megérzéseid nem tévedhetetlenek, de rendkívül értékes információkat hordoznak, amelyek segíthetnek a döntés meghozatalában.

Ha még mindig bizonytalan vagy, próbálj meg elképzelni egy jövőt mindkét emberrel. Melyik jövő kelt benned nagyobb izgalmat, boldogságot, reményt? Melyik jövőben érzed magad teljesebbnek, kiteljesedettebbnek?

A belső hangod a leghitelesebb tanácsadód. Ne hagyd figyelmen kívül!

Végül, ne feledd, hogy a döntés a te kezedben van. Hallgass a belső hangodra, de vedd figyelembe az eddig feltett kérdésekre adott válaszaidat is. A legjobb döntés az, ami a legközelebb áll az értékeidhez, a vágyaidhoz és a boldogságodhoz.

Köszönjük a megosztást!
Nóri vagyok, imádom a kreatív tevékenységeket és a szabadban töltött időt. Nagyon szeretek új recepteket felfedezni és elkészíteni, majd megosztani a családommal és barátaimmal. Szenvedélyem a fotózás, legyen szó természetről, utazásról, vagy csak a mindennapi élet apró pillanatairól. Mélyen érdekel a pszichológia és rendszeresen szervezek könyvklub találkozókat, ahol érdekes beszélgetésekbe bonyolódunk. Ezenkívül rajongok a filmekért, és gyakran írok róluk kritikákat. Remélem, hogy az írásaim inspirálhatnak másokat is.
Hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .