Hogyan tartsátok fenn az intimitást idős korban?

Az idő múlásával a szerelem nem halványul, csupán átalakul. De vajon hogyan őrizhetjük meg az intimitás lángját az ősz éveiben? Ez a cikk nem a fiatalság illúzióját kergeti, hanem a mélyebb, tartalmasabb kapcsolat felé vezető utat mutatja meg. Fedezzük fel együtt, hogyan lehet az érintés, a kommunikáció és a közös élmények újrafelfedezése a kulcs a boldog, intim időskorhoz. Merüljünk el a szeretet reneszánszában!

Balogh Nóra
21 perc olvasás

Az intimitás, idős korban is, az életminőség kulcsfontosságú eleme. Sokszor tévesen azt gondoljuk, hogy az időskor a fizikai vágyak megszűnését jelenti, de ez nem igaz. A fizikai közelség, a gyengédség, a törődés iránti igény továbbra is megmarad, sőt, néha még erősebbé is válik. Az intimitás nem csupán szexuális aktus, hanem érzelmi közelség, a bizalom, a megértés és a szeretet kifejezése is.

Az időskorral járó változások, mint például a betegségek, a mozgáskorlátozottság vagy a gyász, komoly hatással lehetnek az intimitásra. Ezek a tényezők nehezíthetik a fizikai közelséget, de az érzelmi kapcsolat elmélyítésének lehetősége továbbra is adott. A szeretet kimutatása apró gesztusokkal, egy kedves szóval, egy öleléssel éppen olyan fontos, mint a fizikai intimitás.

Az intimitás hiánya idős korban magányhoz, depresszióhoz és az életkedv csökkenéséhez vezethet.

Fontos megérteni, hogy az intimitás igénye nem múlik el az évek múlásával. Az intimitás fenntartása segíthet megőrizni az önbecsülést, a boldogságot és a kapcsolatok mélységét. Ezáltal az időskor nem a lemondások, hanem az új lehetőségek időszaka lehet a kapcsolatban.

Ezért kulcsfontosságú, hogy az idősek és a hozzátartozóik is tisztában legyenek az intimitás jelentőségével, és aktívan törekedjenek annak fenntartására, figyelembe véve az egyéni igényeket és lehetőségeket.

Az intimitás változó formái az idő múlásával

Az intimitás időskorban nem feltétlenül egyenlő a fiatalkori szenvedéllyel. A fizikai változások, egészségügyi problémák és a hosszú évek együttélése mind befolyásolják az intimitás megélésének módját. Fontos elfogadni, hogy az intimitás formái változnak az idő múlásával, és ez teljesen természetes folyamat.

A hangsúly áthelyeződhet a fizikai intimitásról az érzelmi intimitásra. Ez jelentheti a közös emlékek felidézését, mély beszélgetéseket, a másik iránti gondoskodást és a feltétlen elfogadást.

Íme néhány példa, hogyan változhat az intimitás:

  • A szexuális aktivitás csökkenése vagy megváltozása.
  • A fizikai érintés formáinak átalakulása (pl. ölelés, kézfogás, simogatás).
  • Az intimitás kifejezése verbálisan, dicséretekkel, bátorítással.
  • Közös hobbi vagy tevékenység végzése, ami összeköti a párt.

A legfontosabb, hogy nyitottak legyünk egymás igényeire és kommunikáljunk a változásokról. Ne féljünk új módokat keresni az intimitás megélésére, amelyek mindkét fél számára kielégítőek.

Az is fontos, hogy megértsük, hogy az együtt töltött minőségi idő felértékelődik. Egy közös vacsora, egy séta a parkban, vagy egy film megnézése mind-mind lehetőséget ad az intimitás elmélyítésére.

Ne feledjük, az intimitás nem csak a hálószobában létezik. Az intimitás a mindennapi élet apró gesztusaiban is megnyilvánulhat.

Fizikai változások és hatásuk a szexualitásra

Az idő múlásával a testünk változik, ez pedig természetes módon befolyásolja a szexualitást is. Fontos, hogy tisztában legyünk ezekkel a változásokkal, és megtanuljunk alkalmazkodni hozzájuk, hogy továbbra is élvezhessük az intimitást.

Nőknél a menopauza hozza a legjelentősebb változásokat. A csökkenő ösztrogénszint hüvelyszárazságot, a hüvelyfal elvékonyodását okozhatja, ami fájdalmassá teheti a szexuális együttlétet. A hormonterápia, a lokális ösztrogénkrémek, és a síkosítók hatékony megoldást jelenthetnek ezekre a problémákra.

Férfiaknál az erektilis diszfunkció (ED) a leggyakoribb probléma. Az ED-t okozhatják szív- és érrendszeri betegségek, cukorbetegség, magas vérnyomás, vagy bizonyos gyógyszerek mellékhatásai. Szerencsére az ED kezelhető gyógyszerekkel, vákuumos eszközökkel, vagy akár sebészeti úton is. Fontos, hogy orvoshoz forduljunk, ha erektilis diszfunkciót tapasztalunk, mert ez komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat.

Mindkét nemnél csökkenhet a libidó, azaz a szexuális vágy. Ezt okozhatják hormonális változások, stressz, depresszió, vagy bizonyos gyógyszerek. A kommunikáció a partnerrel kulcsfontosságú ebben az esetben. Beszéljünk az érzéseinkről, a vágyainkról, és keressünk közösen megoldásokat.

A legfontosabb, hogy ne tekintsük a fizikai változásokat a szexualitás végét jelentő dolognak. Ezek csupán kihívások, amelyek leküzdésével új, mélyebb szintre emelhetjük a kapcsolatunkat.

Az ízületi fájdalmak, a krónikus betegségek, és a fáradtság szintén befolyásolhatják a szexuális életet. Az aktív életmód, a testmozgás, és a megfelelő gyógyszeres kezelés segíthet enyhíteni ezeket a tüneteket, és javítani a szexuális funkciókat.

Ne feledjük, hogy a szexualitás nem csak a nemi aktusról szól. Az érintés, a csók, a simogatás, és a közös programok mind hozzájárulnak az intimitás megőrzéséhez. Keressük azokat a módokat, amelyek mindkettőnknek örömet okoznak, és erősítik a kapcsolatunkat.

Gyógyszerek és betegségek befolyása az intimitásra

Bizonyos gyógyszerek csökkenthetik a libidót és intimitást.
Számos gyógyszer mellékhatásként csökkentheti a libidót, ami kihívást jelenthet az intimitás fenntartásában.

Sok idős ember számára a gyógyszerek és a betegségek jelentősen befolyásolhatják az intimitást. Fontos, hogy nyíltan beszéljünk erről, mind a partnerünkkel, mind az orvosunkkal, hogy megtaláljuk a legjobb megoldásokat.

Számos gyógyszer mellékhatásai között szerepelhet a csökkent libidó, az erektilis diszfunkció férfiaknál, illetve a hüvelyszárazság nőknél. Ilyen gyógyszerek lehetnek például egyes vérnyomáscsökkentők, antidepresszánsok, és prosztata problémákra szedett készítmények.

A krónikus betegségek, mint például a cukorbetegség, szív- és érrendszeri betegségek, ízületi gyulladás, és idegrendszeri problémák (pl. Parkinson-kór, sclerosis multiplex) szintén hatással lehetnek az intimitásra. Ezek a betegségek okozhatnak fájdalmat, fáradtságot, mozgáskorlátozottságot, és pszichés problémákat, mint például a depresszió vagy a szorongás, melyek mind ronthatják a szexuális vágyat és teljesítményt.

A betegségek és a gyógyszerek okozta fizikai és pszichés változások komoly akadályt jelenthetnek az intimitás megélésében, de nem jelentenek feltétlenül véget a szexuális életnek.

Mit tehetünk? Először is, ne szégyelljünk beszélni az orvosunkkal a problémáról. Lehet, hogy a gyógyszer adagolásán lehet változtatni, vagy alternatív gyógyszeres kezelést lehet találni. Másodszor, kommunikáljunk nyíltan a partnerünkkel. Beszéljük meg, hogy mit érzünk, mire van szükségünk, és mit szeretnénk. Harmadszor, keressünk alternatív módokat az intimitás kifejezésére. Az érintés, a simogatás, a masszázs, a közös fürdés, a gyengéd szavak mind-mind hozzájárulhatnak a közelség és a szeretet érzéséhez.

Fontos megjegyezni, hogy a szexuális élet sokkal több, mint a közösülés. Az intimitás a közös élmények, a szeretet, a gondoskodás, és a tisztelet kifejezése is. Ha a betegség vagy a gyógyszerek akadályozzák a hagyományos szexuális tevékenységet, keressünk más, kreatív módokat a kapcsolatunk ápolására.

Kommunikáció: A nyílt és őszinte beszélgetés fontossága

Az intimitás megőrzésének egyik legfontosabb pillére idősebb korban a nyílt és őszinte kommunikáció. Ahogy telnek az évek, a testünk és az igényeink változnak, és ha ezekről nem beszélünk egymással, könnyen eltávolodhatunk. A kommunikáció nem csupán a napi teendők megbeszélését jelenti, hanem a mélyebb érzelmek, vágyak és félelmek megosztását is.

Sok párnál az évek során kialakul egyfajta „hallgatás”, feltételezve, hogy a másik úgyis tudja, mire van szükségünk. Ez azonban tévedés. Idős korban különösen fontos, hogy újra tanuljunk meg beszélni egymással, megfogalmazni a szükségleteinket, még akkor is, ha azok kényelmetlenek vagy nehezen megfogalmazhatóak.

Miről érdemes beszélgetni?

  • Egészségügyi problémák: Ne hallgassuk el a fájdalmainkat, a félelmeinket a betegségekkel kapcsolatban. A közös megbeszélés segít a teher megosztásában és a megoldások keresésében.
  • Szexuális élet: A szexualitás nem szűnik meg az idő múlásával, csupán átalakul. Beszéljünk a változásokról, a vágyainkról, a félelmeinkről. Lehet, hogy új módokat kell keresnünk a testi intimitás megélésére.
  • Érzelmek: Ne féljünk kimutatni a szeretetünket, a hálánkat, a megbecsülésünket. Egy kedves szó, egy ölelés sokat jelenthet.
  • Életcélok, álmok: Idősebb korban is lehetnek új céljaink, álmaink. Osszuk meg ezeket a partnerünkkel, támogassuk egymást az elérésükben.

A legfontosabb, hogy aktívan hallgassunk a partnerünkre. Ne szakítsuk félbe, ne ítélkezzünk, próbáljuk megérteni az ő szemszögéből a dolgokat.

A kommunikáció fejlesztéséhez néhány tipp:

  1. Szánjunk időt a beszélgetésre: Kapcsoljuk ki a TV-t, tegyük le a telefont, és szenteljük egymásnak a figyelmünket.
  2. Legyünk őszinték: Ne rejtegessünk semmit, mondjuk el, amit érzünk, gondolunk.
  3. Fogalmazzunk világosan: Kerüljük a vádaskodást, a kritikát, használjunk „én” üzeneteket. Pl.: „Én szomorú vagyok, amikor…” a helyett, hogy „Te mindig…”
  4. Gyakoroljunk: A kommunikáció egy készség, amit fejleszteni kell. Minél többet beszélgetünk, annál könnyebben fog menni.

Érzelmi intimitás: A szeretet és a törődés kifejezése

Az érzelmi intimitás az időskorban is legalább olyan fontos, mint fiatalabb korunkban, sőt, talán még fontosabbá válik. A fizikai képességek változásával a szeretet és a törődés kifejezésének módjai is átalakulhatnak, de a lényeg nem változik: a kapcsolat mélységének megőrzése és elmélyítése a cél.

A legegyszerűbb gesztusok is sokat jelenthetnek. Egy kedves szó, egy érintés, egy ölelés, egy figyelmes kérdés – mindezek apró jelek, amelyek azt üzenik a másiknak: „Látlak, hallak, fontos vagy nekem.”

Fontos a minőségi idő eltöltése egymással. Ez nem feltétlenül jelent bonyolult programokat. Lehet egy közös séta a parkban, egy délutáni kávézás, egy könyv felolvasása egymásnak, vagy éppen csak csendes együttlét a kanapén.

Az érzelmi intimitás fenntartásának kulcsa az őszinte kommunikáció. Beszéljetek az érzéseitekről, a félelmeitekről, a vágyaitokról. Osszátok meg egymással az örömötöket és a bánatotokat.

Ne feledkezzetek meg a bókokról és a dicséretekről sem. Egy kedves megjegyzés a másik megjelenéséről, főztjéről, vagy éppen a humoráról felvidíthatja a napját és megerősítheti a kapcsolatot.

Próbáljatok meg közös emlékeket felidézni, régi fényképeket nézegetni. Ez nemcsak nosztalgikus hangulatot teremthet, hanem segíthet abban is, hogy újra átéljétek a közös élményeket és megerősítsétek a kapcsolatotokat.

És végül, de nem utolsósorban: ne féljetek segítséget kérni. Ha úgy érzitek, hogy nehezen boldogultok az érzelmi intimitás fenntartásával, keressetek fel egy párkapcsolati tanácsadót. Ő segíthet abban, hogy megtaláljátok a megfelelő eszközöket és módszereket a kapcsolatotok megerősítéséhez.

A romantika újjáélesztése a hosszú távú kapcsolatokban

A hosszú távú kapcsolatok, különösen idős korban, gyakran kihívásokkal néznek szembe a romantika fenntartásában. Az évek során a szenvedély lángja halványulhat, helyét a megszokás és a rutin veheti át. De a romantika nem kell, hogy eltűnjön! Aktív erőfeszítésekkel újjáéleszthető és megőrizhető a kapcsolat intimitása.

Az egyik legfontosabb lépés a kommunikáció. Beszéljetek egymással az igényeitekről, vágyaitokról, félelmeitekről. Legyetek őszinték és nyitottak, még akkor is, ha nehéz témákról van szó. A kommunikáció nem csak a szavakat jelenti, hanem a testbeszédet, az érintést, a figyelmet is.

A közös élmények fontos szerepet játszanak a romantika fenntartásában. Próbáljatok ki új dolgokat együtt, akár egy új hobbit, egy utazást, vagy akár egy új éttermet. A közös élmények segítenek emlékezni arra, hogy miért szerettetek egymásba, és új emlékeket teremtenek.

Ne feledkezzetek meg a kis gesztusokról sem. Egy kedves üzenet, egy virág, egy finom vacsora mind sokat jelenthet. Ezek a kis dolgok mutatják, hogy gondoltok egymásra, és törődtök egymással. A meglepetések is feldobhatják a kapcsolatot.

A romantika újjáélesztése a hosszú távú kapcsolatokban tudatos döntés kérdése. Nem történik magától, hanem aktív erőfeszítéseket igényel mindkét fél részéről.

Fontos, hogy időt szánjatok egymásra. A mindennapi teendők mellett ne feledkezzetek meg a randikról, a közös programokról. Akár egy egyszerű séta a parkban is sokat jelenthet.

Végül, ne féljetek professzionális segítséget kérni, ha úgy érzitek, hogy elakadtatok. Egy párterapeuta segíthet feltárni a problémákat és megoldásokat találni.

Érintés és fizikai közelség: Több, mint szex

Az érintés hormonokat szabadít fel, erősítve az érzelmi kötődést.
Az érintés csökkenti a stresszt és erősíti a kapcsolatot, különösen az idős párok között.

Az érintés és a fizikai közelség elengedhetetlen az intimitás fenntartásához idős korban, és messze túlmutat a szexuális aktuson. A korral változnak a testi igények és képességek, de az érintés iránti vágy megmarad, sőt, akár erősödhet is. Gondoljunk a kézfogásra, egy gyengéd ölelésre, a váll érintésére vagy a haj simogatására. Ezek apró gesztusok, de óriási jelentőséggel bírnak.

Az érintés biztonságot és szeretetet közvetít, csökkenti a stresszt és a szorongást. Sokan az idősek közül magányosak és elszigeteltek, ezért a fizikai közelség különösen fontos a mentális és érzelmi jóllétük szempontjából.

Az érintés nem csak a romantikus kapcsolatok része, hanem az emberi kapcsolatok alapvető eleme, ami az idős korban különösen felértékelődik.

Fontos, hogy figyeljünk a partnerünk jelzéseire. Nem mindenki szereti ugyanazt az érintést, és a fájdalmak, betegségek befolyásolhatják a toleranciát. Beszéljünk nyíltan arról, mi esik jól, és mi nem. Próbáljunk ki új dolgokat, például egy masszázst, vagy csak egyszerűen üljünk egymás mellé a kanapén.

Íme néhány ötlet a fizikai közelség megteremtésére:

  • Kéz a kézben séta.
  • Ölelés filmnézés közben.
  • Egymás hajának simogatása.
  • Gyengéd masszázs (például a lábnak vagy a vállnak).
  • Együtt fürdés (ha az egészségi állapot lehetővé teszi).

Ne feledjük, hogy a fizikai közelség nem csak a szexről szól, hanem a szeretetről, a gondoskodásról és a kapcsolat megerősítéséről. A kicsi, rendszeres érintések hosszú távon sokkal többet jelenthetnek, mint gondolnánk.

Alternatív intimitási formák: Ha a szexuális élet megváltozik

Ahogy öregszünk, a szexuális életünk természetes módon megváltozhat. Ez nem jelenti azt, hogy az intimitás eltűnik, csupán azt, hogy új, kreatív módokat kell találnunk annak kifejezésére. A fizikai intimitás sokkal többet jelent a szexuális aktusnál.

Fontos tudatosítani, hogy a testi közelség iránti vágy nem múlik el az idő múlásával. Egyszerűen csak más formát ölt. A hangsúly áthelyeződhet a gyengédségre, az érintésre, a közös élményekre, és az érzelmi intimitásra.

Íme néhány alternatív intimitási forma, melyek segíthetnek fenntartani a kapcsolatot:

  • Érintés: A kézfogás, ölelés, simogatás mind fontosak. Ne becsüljük alá a bőr-bőr kontaktus erejét! Egy egyszerű kézfogás is sokat jelenthet.
  • Masszázs: Egy gyengéd hátmasszázs vagy lábmasszázs nem csak kellemes, de a közelséget is erősíti.
  • Közös tevékenységek: A közös hobbi, séta, filmnézés, vagy akár a főzés is intimitást teremthet. A lényeg, hogy minőségi időt töltsünk együtt.
  • Beszélgetés: A mély, őszinte beszélgetések elengedhetetlenek. Osszuk meg egymással gondolatainkat, érzéseinket, félelmeinket, reményeinket.
  • Csókok: A csók nem csak a szexuális előjáték része lehet, hanem önmagában is kifejezheti a szeretetet és a vágyat.

Az intimitás nem egyenlő a szexszel. Az intimitás az a kapcsolat, az a kötődés, ami két ember között kialakul, és ami a szeretetet táplálja.

Ne feledjük, hogy minden párkapcsolat egyedi. Kísérletezzünk, beszélgessünk egymással, és fedezzük fel, hogy milyen alternatív intimitási formák működnek a legjobban számunkra. A legfontosabb, hogy érezzük a szeretetet, a törődést, és a közelséget egymás iránt.

A szexuális élet megváltozása nem jelenti a kapcsolat végét, csupán egy új fejezet kezdetét. Használjuk ki ezt a lehetőséget, hogy elmélyítsük a kapcsolatunkat, és új, kreatív módokon fejezzük ki a szeretetünket.

Technológia szerepe az intimitás fenntartásában

A technológia ma már nélkülözhetetlen eszköz az intimitás fenntartásában idős korban. A videóhívások, mint a Skype vagy a FaceTime, lehetővé teszik a szeretteinkkel való rendszeres kapcsolattartást, függetlenül a távolságtól. Ezek a vizuális kapcsolatok sokkal mélyebb élményt nyújtanak, mint egy egyszerű telefonhívás, hiszen láthatjuk a másik arcát, gesztusait, ami erősíti a kötődést.

A közösségi média platformok, mint a Facebook, segíthetnek a régi barátságok felelevenítésében és új kapcsolatok kialakításában. Fontos azonban a tudatos használat és a biztonságra való odafigyelés.

Online játékok, közös filmnézés távolról, vagy akár egy virtuális séta egy múzeumban – mind remek lehetőségek a közös élmények megteremtésére és az intimitás megőrzésére.

A technológia nem helyettesíti a személyes találkozásokat, de értékes kiegészítője lehet az intimitás fenntartásának, különösen akkor, ha a fizikai távolság akadályt jelent.

Ezenkívül, léteznek speciális alkalmazások és eszközök, amelyek a szexuális egészség megőrzését és az intimitás fokozását célozzák meg idősebb korban. Ezek használata előtt azonban mindenképpen konzultáljunk orvossal.

Ne feledjük: a technológia csak egy eszköz. A lényeg a szándék és a befektetett energia, amivel a kapcsolatainkat ápoljuk.

A magány kezelése és az intimitás megtalálása egyedülállóként

Az intimitás megőrzése egyedülállóként idős korban kihívást jelenthet, de korántsem lehetetlen. A magány érzése természetes, de aktívan kell tennünk ellene. Első lépésként ismerjük fel a magány okait. Gyakran a társas kapcsolatok hiánya, a gyász, vagy a mobilitás korlátozottsága áll a háttérben.

A magány kezelésére számos lehetőség kínálkozik:

  • Tartson kapcsolatot a családjával és barátaival. Rendszeres telefonhívások, látogatások, közös programok segíthetnek a kapcsolatok ápolásában.
  • Csatlakozzon közösségekhez. Klubok, egyesületek, önkéntes munkák remek lehetőséget nyújtanak új emberek megismerésére, és a közös érdeklődésen alapuló kapcsolatok kialakítására.
  • Vegyen részt tanfolyamokon, képzéseken. Az új dolgok tanulása nemcsak szellemileg tart frissen, de új emberekkel is megismerkedhetünk.
  • Használja az internetet. Online közösségek, fórumok, videóhívások segíthetnek a kapcsolattartásban, és új barátságok kialakításában.

Az intimitás megtalálása egyedülállóként túlmutat a romantikus kapcsolatokon. A közelség, a bizalom és a megosztás más formákban is megvalósulhat.

Az intimitás nem feltétlenül szexuális jellegű. A mély, őszinte beszélgetések, a közös élmények, a szeretet kifejezése a barátok, a családtagok, vagy akár a háziállatok felé is intimitást teremthetnek.

Ne féljen segítséget kérni! Ha a magány tartósan eluralkodik Önön, forduljon szakemberhez. A pszichológus segíthet a magány okainak feltárásában, és a megfelelő stratégiák kidolgozásában.

Fontos, hogy ne adja fel a reményt, és aktívan tegyen a jóllétéért. Az intimitás megtalálása egyedülállóként is lehetséges, és hozzájárulhat a boldog, teljes élethez idős korban.

Szakember segítsége: Mikor érdemes tanácsadóhoz fordulni?

Szakember segít az intimitás megőrzésében időskorban.
Az időskori intimitás kihívásaihoz érdemes szakemberhez fordulni, ha a kommunikáció vagy egészség akadályozza a kapcsolatot.

Sok pár számára az intimitás fenntartása idős korban komoly kihívást jelenthet. Ha úgy érzik, hogy a saját erőfeszítéseik ellenére sem sikerül a kapcsolatuk ezen a területén javulást elérni, érdemes szakemberhez fordulni. De mikor jön el ez a pont?

Gondoljunk a párterápiára úgy, mint egy proaktív lépésre, nem pedig egy utolsó mentsvárra. Ha a kommunikáció nehézkessé válik, a viták egyre gyakoribbak és megoldatlanok maradnak, vagy ha az érzelmi távolság növekszik, érdemes elgondolkodni a tanácsadáson.

Különösen fontos a szakember segítsége, ha:

  • Fizikai problémák (pl. betegségek, fájdalmak) befolyásolják a szexuális életet, és a pár nem talál közös megoldást.
  • Érzelmi problémák (pl. gyász, depresszió, szorongás) nehezítik az intimitást.
  • Régi sérelmek, megoldatlan konfliktusok akadályozzák a közös intimitást.
  • Az egyik fél úgy érzi, hogy a másik nem érti meg az igényeit, vagy nem hajlandó változtatni.

A lényeg, hogy ne várjunk addig, amíg a probléma megoldhatatlanná válik. A korai szakemberi beavatkozás segíthet megelőzni a további problémákat, és megerősítheti a kapcsolatot.

A tanácsadó segíthet a kommunikáció javításában, az igények feltárásában és megfogalmazásában, valamint új módszerek kidolgozásában az intimitás megélésére. Egy képes szakember objektív nézőpontot kínál, és olyan eszközöket ad a pár kezébe, amelyek segítségével újra megtalálhatják egymáshoz az utat.

Ne érezzük szégyennek a segítségkérést! Az intimitás fenntartása egy egész életen át tartó munka, és néha szükségünk van egy külső szemre, hogy újra lássuk a helyes irányt.

Köszönjük a megosztást!
Nóri vagyok, imádom a kreatív tevékenységeket és a szabadban töltött időt. Nagyon szeretek új recepteket felfedezni és elkészíteni, majd megosztani a családommal és barátaimmal. Szenvedélyem a fotózás, legyen szó természetről, utazásról, vagy csak a mindennapi élet apró pillanatairól. Mélyen érdekel a pszichológia és rendszeresen szervezek könyvklub találkozókat, ahol érdekes beszélgetésekbe bonyolódunk. Ezenkívül rajongok a filmekért, és gyakran írok róluk kritikákat. Remélem, hogy az írásaim inspirálhatnak másokat is.
Hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .