7 ok, amiért olyan gyorsan beleszeretsz a férfiakba (és hogyan lassíts)

Szerelem első látásra? Pillangók a gyomorban, rózsaszín köd? Ismerős? Könnyen beleszeretsz? A cikk feltárja, miért zuhansz fejest olyan hamar, mint egy szívtipró a szakadékba. Feltárjuk a 7 leggyakoribb okot, amiért a férfiak rabul ejtenek, és ami még fontosabb, adunk 7 tippet, hogyan lassíts, vedd át az irányítást, és építs valódi, tartós kapcsolatot. Ne ess többet áldozatul a saját szívednek!

Balogh Nóra
21 perc olvasás

A szerelembe esés gyorsasága sokszor ijesztő lehet, de valójában mélyen gyökerezik a pszichénkben és biokémiánkban. Evolúciós szempontból a gyors kötődés segítette az emberiséget a párválasztásban és a szaporodásban. Azonban a modern világban ez a gyorsaság néha problémákhoz vezethet.

Az első ok, amiért gyorsan beleszeretünk, az az idealizáció. Amikor találkozunk valakivel, hajlamosak vagyunk a pozitív tulajdonságaira fókuszálni és elhanyagolni a negatívakat. Ez különösen igaz, ha a másik fél megfelel valamilyen belső elvárásunknak vagy fantáziánknak.

A dopamin és az oxitocin nevű hormonok is nagy szerepet játszanak ebben. A dopamin a jutalomközpontunkat aktiválja, amikor valaki érdeklődést mutat irántunk, ami euforikus érzést kelt. Az oxitocin pedig a kötődésért felelős hormon, ami a fizikai közelség és az intimitás hatására szabadul fel. Ezek a hormonok szinte „függővé” tehetnek bennünket a másik féltől.

A gyors szerelembe esés lényegében egy komplex biológiai és pszichológiai folyamat, melynek célja a kötődés kialakítása, de gyakran figyelmen kívül hagyja a valóságot.

Emellett a múltbeli tapasztalataink is befolyásolják a reakcióinkat. Ha korábban hiányzott valami az életünkből (pl. figyelem, szeretet), könnyebben beleszerethetünk valakibe, aki ezt látszólag megadja. Ez a „betöltési vágy” gyakran elvakíthat bennünket a valóságtól.

Végül, a társadalmi nyomás is szerepet játszhat. A filmek, a könyvek és a közösségi média romantikus képeket festenek a szerelemről, amik irreális elvárásokat támaszthatnak. Ez arra ösztönözhet bennünket, hogy gyorsan beleéljük magunkat egy kapcsolatba, még mielőtt igazán megismernénk a másikat.

1. A biológiai késztetések szerepe: hormonok, kötődés és a „szerelem koktél”

Az, hogy valaki villámgyorsan beleszeret, nagyrészt a biológián múlik. A hormonok, a kötődési mechanizmusok és az agy kémiai folyamatai együttesen alkotják a „szerelem koktélt”, ami euforikus érzéseket, megszállottságot és erős vágyat vált ki a másik iránt. Ez nem valami romantikus képzelgés, hanem egy valóságos biokémiai folyamat.

Amikor találkozunk valakivel, aki tetszik nekünk, az agyunk dopamint kezd el termelni. A dopamin a jutalomközpontban aktiválódik, és boldogságot, izgalmat okoz. Ez a hormon felelős azért, hogy újra és újra találkozni akarjunk azzal a személlyel, hogy állandóan rá gondoljunk. Minél erősebb a dopamin-löket, annál gyorsabban alakul ki a vonzalom.

A noradrenalin, egy másik fontos hormon, szintén szerepet játszik a gyors szerelemben. Ez a hormon felelős a szívdobogásért, a verejtékezésért és az izgalomért. Amikor a noradrenalin szintje magas, nehezebben tudunk koncentrálni, könnyen zavarba jövünk, és úgy érezzük, mintha „repülnénk”.

Aztán ott van az oxitocin, a „kötődés hormonja”. Az oxitocin termelése fokozódik érintéskor, öleléskor, csókolózáskor, és segít elmélyíteni a kapcsolatot. Ez a hormon felelős azért, hogy biztonságban, szeretve érezzük magunkat a másik mellett. Az oxitocin hatására könnyebben megbízunk a másikban, és hajlamosabbak vagyunk idealizálni őt.

A gyors szerelem mögött álló biológiai folyamatok célja valójában az, hogy minél hamarabb párkapcsolatot alakítsunk ki, és biztosítsuk a faj fennmaradását.

Fontos megérteni, hogy a szerelem kezdeti szakaszában a racionális gondolkodás háttérbe szorul. A hormonok „elvakítanak” minket, és nehezebben látjuk a másik hibáit, vagy a kapcsolat esetleges problémáit. Ezért is olyan fontos, hogy lassítsunk, és próbáljunk meg objektíven értékelni a helyzetet.

Hogyan lassíthatunk? Az egyik legfontosabb, hogy tudatosítsuk magunkban a biológiai folyamatokat. Ha felismerjük, hogy a hirtelen vonzalom mögött hormonok állnak, könnyebben tudjuk kontrollálni az érzelmeinket. Ne rohanjunk bele semmibe, szánjunk időt a másik megismerésére, és figyeljünk a vörös zászlókra. Ne feledjük, a tartós szerelem alapja a mélyebb megértés és a kölcsönös tisztelet.

2. A gyermekkori minták és a korai kötődés hatása a párválasztásra

Gyermekkori tapasztalataink mélyen befolyásolják, hogyan választunk partnert felnőttként. A korai kötődés – az a kapcsolat, ami a szüleinkkel vagy gondozóinkkal alakult ki – alapvetően meghatározza a szerelmi kapcsolataink mintáit. Ha biztonságos kötődésünk volt, valószínűleg magabiztosan, kiegyensúlyozottan viszonyulunk a párkapcsolatokhoz. De mi van akkor, ha nem?

Ha a gyerekkorodban bizonytalan kötődés alakult ki – például, ha a szüleid nem voltak következetesek, elérhetőek, vagy éppen túlzottan kontrollálóak –, az hatással lehet a párkapcsolati viselkedésedre. Ez abban nyilvánulhat meg, hogy:

  • Szorongó kötődés: Állandóan aggódsz a kapcsolat miatt, félsz az elhagyástól, és túlzottan ragaszkodóvá válhatsz. Gyorsan beleszeretsz valakibe, mert ez megnyugtatja a bizonytalanság érzését.
  • Elkerülő kötődés: Nehezen engedsz közel magadhoz másokat, félsz a sebezhetőségtől, és inkább a függetlenséget választod. Gyorsan beleszeretsz valakibe, mert ez egy izgalmas, de felszínes élmény, ami nem fenyeget intimitással.

Az a probléma, hogy ezek a minták automatikusan aktiválódnak, gyakran anélkül, hogy tudatában lennénk. Látunk valakit, aki emlékeztet minket egy korai gondozóra – akár pozitív, akár negatív értelemben –, és a régi érzelmek, reakciók felszínre törnek. Ezért érezzük úgy, hogy „azonnal” beleszeretünk, pedig valójában a múltunk vetül ki a jelenre.

Például, ha az édesapád érzelmileg távolságtartó volt, lehet, hogy öntudatlanul olyan férfiakat keresel, akik hasonlítanak rá. A gyors szerelem ebben az esetben egy kísérlet lehet arra, hogy „megváltoztasd” a múltat, és elérd, hogy a hasonló férfi végre szerethetővé váljon. Ez persze sosem sikerül, és újra meg újra csalódást okoz.

A gyermekkori minták felismerése az első lépés ahhoz, hogy változtatni tudj a párválasztási szokásaidon.

Hogyan lassíthatsz le?

  1. Önismeret: Gondold át a gyerekkorodat, a szüleiddel való kapcsolatodat. Milyen mintákat vettél át tőlük? Milyen érzéseket ébresztenek benned a férfiak?
  2. Terápia: Ha a gyermekkori sebek túl mélyek, érdemes szakember segítségét kérni. A terápia segíthet feldolgozni a múltat, és egészségesebb kötődési mintákat kialakítani.
  3. Tudatos jelenlét: Amikor találkozol valakivel, aki tetszik, próbálj meg nem azonnal a jövőre gondolni. Fókuszálj a jelen pillanatra, és figyelj arra, hogy valójában ki is ő.
  4. Érzelmi távolságtartás: Ne fektess be túl sokat érzelmileg az elején. Adj időt magadnak, hogy megismerd a másikat, és megbizonyosodj arról, hogy valóban kompatibilisek vagytok.

Ne feledd, a gyermekkori minták nem jelentenek végzetet. Tudatos munkával, önismerettel és a megfelelő eszközökkel új, egészségesebb párkapcsolati mintákat alakíthatsz ki.

3. Idealizáció és a tökéletes partner illúziója: a rózsaszín szemüveg jelensége

A rózsaszín szemüveg idealizálja a párkapcsolat tökéletességét.
A rózsaszín szemüveg jelensége során idealizáljuk a partnert, elhomályosítva a valódi hibákat és korlátokat.

Gyakran esünk abba a hibába, hogy egy férfit nem olyannak látunk, amilyen valójában, hanem olyannak, amilyennek *szeretnénk* látni. Ez az idealizáció veszélyes csapda, mert egy nem létező képet szeretünk, nem pedig a hús-vér embert. A rózsaszín szemüveg jelensége pont erről szól: a hibákat nem vesszük észre, a pozitív tulajdonságokat pedig felnagyítjuk.

Miért tesszük ezt? Mert a szerelem kezdeti szakaszában az agyunk dopamint termel, ami eufóriát és boldogságot okoz. Ebben az állapotban hajlamosak vagyunk a racionalitást háttérbe szorítani, és a vágyainkra koncentrálni. Kivetítjük a saját igényeinket és elvárásainkat a másikra, és hisszük, hogy ő az a tökéletes partner, akire mindig is vágytunk.

A probléma ott kezdődik, amikor a valóság nem felel meg az idealizált képnek. Amikor a rózsaszín szemüveg leesik, és meglátjuk a másik ember hibáit, gyengeségeit, és esetleg olyan tulajdonságait, amik nem tetszenek. Ekkor jön a csalódás, a fájdalom, és a kapcsolat tönkremehet, mert rájövünk, hogy valójában nem is azt a személyt szerettük, akinek hittük.

A legfontosabb, hogy próbáljunk meg minél objektívebben látni a másikat, még a szerelem kezdeti szakaszában is. Ne idealizáljuk, ne vetítsük rá a saját vágyainkat, hanem igyekezzünk megismerni a valódi személyiségét.

Hogyan lassíthatunk és kerülhetjük el az idealizációt?

  • Töltsünk több időt a megismerésével, mielőtt komolyra fordulna a kapcsolat. Figyeljük meg, hogyan viselkedik különböző helyzetekben, hogyan kezeli a konfliktusokat, milyen a kapcsolata a családjával és a barátaival.
  • Beszélgessünk sokat, és legyünk őszinték egymáshoz. Osszuk meg a gondolatainkat, érzéseinket, és hallgassuk meg az övéit is. Próbáljunk meg minél többet megtudni a múltjáról, a céljairól, az értékeiről.
  • Ne féljünk kérdezni a barátainktól és a családunktól a véleményüket. Ők objektívebben láthatják a helyzetet, és segíthetnek abban, hogy reálisabban értékeljük a másikat.

4. A magány és a kapcsolódás iránti vágy: a betöltetlen űr szerepe

A magány, az elszigeteltség érzése mindannyiunkat mélyen érinthet. Amikor huzamosabb ideig érezzük ezt a hiányt, kétségbeesetten vágyunk a kapcsolódásra, a valahova tartozásra. Ez a betöltetlen űr pedig könnyen arra késztethet, hogy gyorsabban, mélyebben beleszeressünk valakibe, aki egy pillanatra is úgy tűnik, mintha enyhítené ezt a fájdalmat.

Gondolj bele: egy hosszú, magányos időszak után találkozol valakivel, aki figyelmes, érdeklődik irántad, és érti a vicceidet. Az agyad hajlamos lehet túlértékelni ezeket a pozitív jeleket, és a vágyakozásod kivetítheti egy ideális képet erre a személyre. Lényegében nem is a valós személybe szeretsz bele, hanem abba a reménybe, hogy ő betölti a hiányzó részt az életedben.

A legfontosabb, hogy felismerd: egy másik ember nem fogja tudni tartósan betölteni a magány okozta űrt. Ez egy belső munka, ami önismeretet és önelfogadást igényel.

Hogyan lassíthatsz ebben a helyzetben? Először is, tudatosítsd magadban, hogy most éppen mennyire vagy magányos. Ismerd fel a kapcsolódás iránti erős vágyadat. Ez nem jelenti azt, hogy nem érdemled meg a szerelmet, hanem azt, hogy most különösen érzékeny vagy a figyelemre és a kedvességre.

Másodszor, koncentrálj a saját feltöltődésedre. Keress olyan tevékenységeket, amelyek örömet okoznak, és amelyekkel el tudod tölteni az időt egyedül is. Ez lehet sport, olvasás, kreatív alkotás, vagy bármi más, ami feltölt energiával. Minél jobban érzed magad a saját bőrödben, annál kevésbé leszel rászorulva arra, hogy valaki más tegye teljessé az életed.

Harmadszor, építs ki támogató kapcsolatokat a barátaiddal, a családoddal, vagy csatlakozz valamilyen közösséghez. A közösségi élmények enyhíthetik a magányt, és segíthetnek abban, hogy reálisabban lásd a romantikus kapcsolatokat is. Ne a szerelem legyen az egyetlen forrása a boldogságodnak és a kapcsolódásnak!

Végül, emlékezz: a valódi szerelem lassan épül, és a kölcsönös tiszteleten, a bizalmon és a közös értékeken alapul. Ne siettesd a dolgokat, és adj időt magadnak és a másik félnek arra, hogy valóban megismerjétek egymást.

5. Alacsony önértékelés és a megerősítés keresése a másikban

Az alacsony önértékelés egy alattomos dolog. Nem mindig nyilvánvaló, és sokszor álcázza magát más érzések mögé. Ha alapvetően nem hiszel abban, hogy értékes vagy, hogy érdemes vagy a szeretetre, akkor könnyen beleszerethetsz valakibe, aki ezt az űrt látszólag betölti. A férfiakban (és persze bárkiben) ilyenkor nem a személyiségüket, hanem a megerősítést látod. Ő lesz az a tükör, ami azt mutatja, hogy „igen, te elég jó vagy”.

Ez a „tükör” effektus nagyon csábító. Amikor valaki figyel rád, bókol, érdeklődik az életed iránt, az agyad dopamint termel, ami jó érzést okoz. De ez az érzés nem a valóságon alapul. Nem azért szereted őt, mert ténylegesen ismered és elfogadod a hibáival együtt, hanem azért, mert ő látszólag elfogad téged – legalábbis a felszínen.

A probléma ezzel az, hogy ez a fajta szerelem függőséghez vezethet. Azt hiszed, hogy szükséged van erre a személyre ahhoz, hogy jól érezd magad, és elveszted a kapcsolatot a saját belső erőforrásaiddal.

Hogyan lassíthatsz, ha ez a helyzet áll fenn?

  • Fókuszálj az önismeretre: Kezdj el naplót írni, járj terápiára, vagy olvass önfejlesztő könyveket. Fontos, hogy megértsd, honnan ered az alacsony önértékelésed, és hogyan befolyásolja a kapcsolataidat.
  • Építs erős támogató rendszert: Ahelyett, hogy egyetlen személytől várnád a megerősítést, fordulj a barátaidhoz, a családodhoz, vagy csatlakozz egy támogató csoporthoz.
  • Tanulj meg egyedül lenni: Tölts időt egyedül, és fedezd fel, hogy mi az, ami tényleg boldoggá tesz. Találj olyan hobbit, ami leköt, és amiben sikeres lehetsz.
  • Állíts fel határokat: Ne engedd, hogy bárki is kihasználjon téged, vagy rosszul bánjon veled. Ha valaki nem tisztel, akkor nem érdemes vele időt tölteni, még akkor sem, ha kezdetben úgy tűnt, hogy „szeret”.

Ne feledd: a valódi szerelem nem a megerősítésről szól, hanem a kölcsönös elfogadásról és tiszteletről. Először magadat kell szeretned ahhoz, hogy egészséges kapcsolatot tudj kialakítani valakivel.

6. A félelem a visszautasítástól és a gyors elköteleződés, mint védekező mechanizmus

A visszautasítástól való félelem sokféleképpen megnyilvánulhat, és az egyik leggyakoribb, paradox módon, a túl gyors elköteleződés. Ez egyfajta védekező mechanizmus, amivel tudattalanul próbáljuk elkerülni a fájdalmat. A gondolatmenet valahogy így néz ki: „Ha azonnal ‘mindent beleadok’, akkor ő is ‘mindent belead’, és így nem fog elhagyni.”

Ez a stratégia azonban gyakran visszafelé sül el. Amikor túlságosan hamar mutatjuk a teljes érzelmi kitárulkozást, az nyomasztó lehet a másik fél számára. Képzeld el, mintha hirtelen rád zúdítanának egy vödör vizet ahelyett, hogy fokozatosan csepegtetnék. A hirtelen intenzitás elijesztheti őt, pont azt eredményezve, amit el akartál kerülni: a visszautasítást.

Miért működik ez a védekező mechanizmus egyáltalán? Mert rövid távon megnyugvást hoz. Amikor gyorsan elköteleződünk, átmenetileg érezhetjük, hogy „biztosítottuk” magunkat, hogy a másik fél nem fog elhagyni. Azonban ez a biztonság illuzórikus, hiszen egy valódi, mély kapcsolat időt igényel a kialakuláshoz.

A legfontosabb, hogy felismerd, ha ez a félelem vezérel téged. Kérdezd meg magadtól: „Tényleg ennyire erős érzelmeket érzek iránta ilyen hamar, vagy a visszautasítástól való félelem motivál?”

Hogyan lassíthatsz le, ha felismered ezt a mintát?

  • Fókuszálj a saját életedre: Ne helyezd a kapcsolatot a létezésed középpontjába. Tartsd meg a hobbijaidat, a barátaidat, a karrieredet. Minél teljesebb az életed a kapcsolat nélkül is, annál kevésbé függsz a másiktól a boldogságod szempontjából.
  • Engedd meg magadnak a bizonytalanságot: A bizonytalanság az élet része. Nem tudsz mindent irányítani, és ez rendben van. Fogadd el, hogy nem tudhatod, mi lesz a kapcsolat kimenetele.
  • Kommunikálj nyíltan: Ha félsz valamitől, mondd el a partnerednek. A sebezhetőség nem gyengeség, hanem erő. Persze, ezt is fokozatosan, a megfelelő időben tedd.
  • Figyeld meg a partnered viselkedését: Ne csak azt nézd, amit hallani akarsz, hanem azt is, amit a partnered valójában csinál. A tettek többet mondanak a szavaknál.

Emlékezz, a valódi intimitás időbe telik. A gyors elköteleződés helyett építs egy stabil alapot, amely bizalmon, kölcsönös tiszteleten és valódi ismeretségen alapul. Így nemcsak elkerülheted a visszautasítást, hanem egy sokkal kielégítőbb és tartósabb kapcsolatot is létrehozhatsz.

7. A társadalmi nyomás és a romantikus ideálok hatása a szerelemre

A társadalmi nyomás a romantikus idealizálást és gyors szerelem kialakulását erősíti.
A társadalmi nyomás gyakran torzítja a romantikus ideálokat, gyors érzelmi kötődést eredményezve.

A társadalom jelentős hatással van arra, hogy kit és milyen gyorsan szeretünk meg. A romantikus filmek, könyvek és a közösségi média által közvetített ideálok gyakran irreális elvárásokat támasztanak. Látjuk a tökéletes párokat, a villámcsapásszerű szerelmeket, és hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy a mi életünkben is így kell történnie.

Ez a nyomás különösen erős lehet a nők esetében, akiket gyakran arra nevelnek, hogy a párkapcsolat legyen az életük központi eleme. A herceg fehér lovon képe, aki megment és boldoggá tesz, mélyen gyökerezik a kultúránkban. Ez a kép pedig arra késztethet minket, hogy gyorsan beleszeressünk valakibe, aki talán csak a felszínen felel meg ennek az ideálnak.

Fontos megérteni, hogy a romantikus ideálok legtöbbször a valóság torzított képei. A valódi kapcsolatok idővel épülnek, bizalomra, kommunikációra és közös értékekre épülnek. Nem mindig villámcsapás, hanem inkább egy lassú, de biztos tűz.

A társadalmi nyomás abban nyilvánul meg, hogy az egyedüllétet kudarcként éljük meg, és a párkapcsolatot a siker mércéjeként kezeljük. Ez a félelem, hogy „lemaradunk”, siettetheti a szerelmi folyamatainkat.

Hogyan lassíthatunk ezen a folyamaton? Először is, legyünk tudatosak a társadalmi nyomásra és a romantikus ideálokra. Kérdőjelezzük meg a médiában látottakat, és emlékezzünk arra, hogy a valóság sokkal árnyaltabb.

Másodszor, fókuszáljunk önmagunkra. Minél jobban ismerjük magunkat, annál kevésbé fogunk külső elvárásoknak megfelelni a párkapcsolatainkban. Töltsünk időt a hobbijainkkal, a barátainkkal, és építsük a saját életünket, függetlenül attól, hogy van-e párkapcsolatunk.

Harmadszor, adjunk időt a kapcsolatnak. Ne siettessük a dolgokat, és figyeljük meg, hogyan alakul a kapcsolat a valóságban, nem pedig a romantikus ideálok tükrében. Figyeljünk a jelekre, a kommunikációra, és arra, hogy a másik fél valóban tisztel-e és értékel-e minket.

Hogyan lassítsunk: stratégiák a tudatosabb párkapcsolatért

Rendben, beláttuk, hogy hajlamos vagy gyorsan beleszeretni. De hogyan tudsz ezen változtatni? A kulcs a tudatosság és a türelem. Nem arról van szó, hogy soha többé nem szeretsz bele senkibe, hanem arról, hogy választod meg, kibe és mikor.

Íme néhány stratégia, amellyel lelassíthatod a folyamatot, és tudatosabb döntéseket hozhatsz a párkapcsolataidban:

  • Fókuszálj magadra: Amikor egy új férfi felbukkan az életedben, könnyű elveszni a róla alkotott elképzelésekben és vágyakban. Ehelyett fordítsd a figyelmed magadra. Mit szeretnél az élettől? Milyen céljaid vannak? A saját életed kiteljesítése vonzóbbá tesz, és kevésbé leszel ráutalva egy kapcsolatra ahhoz, hogy boldog légy.
  • Lassítsd le a tempót: Ne rohanj bele semmibe. Nem kell rögtön a harmadik randin megbeszélni a jövőt. Élvezd a jelen pillanatot, és engedd meg, hogy a kapcsolat természetesen alakuljon. Ne érezd úgy, hogy sietned kell valahova!
  • Ismerd meg őt valójában: Ne csak azt lásd, amit látni akarsz. Figyelj a tetteire, a szavaira, és arra, hogyan bánik másokkal. Kérdezz sokat, és hallgasd meg a válaszait. Próbáld meg megérteni a motivációit és a hátterét.
  • Értékeld a figyelmeztető jeleket: Senki sem tökéletes, és minden kapcsolatban vannak kihívások. De légy éber a vörös zászlókra, amelyek arra utalhatnak, hogy a kapcsolat nem megfelelő számodra. Ne próbáld meg megmagyarázni a megmagyarázhatatlant, vagy figyelmen kívül hagyni az ösztöneidet.
  • Közöld a határaidat: Fontos, hogy tisztában legyél a saját értékeiddel és igényeiddel. Ha valami nem esik jól, ne félj szólni. A határok kijelölése nemcsak a kapcsolatodat védi, hanem a saját önbecsülésedet is.

A legfontosabb, hogy ne félj egyedül lenni. Az egyedüllét nem egyenlő a magánnyal. Lehetőséget ad arra, hogy jobban megismerd magad, és megtudd, mire van szükséged valójában egy párkapcsolatban. Ha nem félsz egyedül, akkor sokkal kevésbé leszel hajlamos rossz döntéseket hozni a szerelem terén.

Ne feledd, a szerelem gyönyörű dolog, de nem szabad, hogy elvakítson. Légy türelmes, figyelmes, és bízz az ösztöneidben. A tudatosabb párkapcsolatok sokkal tartósabbak és kielégítőbbek lehetnek.

Ezek a stratégiák segíthetnek abban, hogy lelassítsd a beleszeretési folyamatot, és tudatosabb döntéseket hozz a párkapcsolataidban. Ne feledd, a cél nem az, hogy elkerüld a szerelmet, hanem az, hogy olyan szerelembe ess, ami igazán jó neked.

Köszönjük a megosztást!
Nóri vagyok, imádom a kreatív tevékenységeket és a szabadban töltött időt. Nagyon szeretek új recepteket felfedezni és elkészíteni, majd megosztani a családommal és barátaimmal. Szenvedélyem a fotózás, legyen szó természetről, utazásról, vagy csak a mindennapi élet apró pillanatairól. Mélyen érdekel a pszichológia és rendszeresen szervezek könyvklub találkozókat, ahol érdekes beszélgetésekbe bonyolódunk. Ezenkívül rajongok a filmekért, és gyakran írok róluk kritikákat. Remélem, hogy az írásaim inspirálhatnak másokat is.
Hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .