8 dolog, amit a nők tesznek a kapcsolatokban, ha hiányzik az önbecsülésük

Vajon észrevetted már, hogy bizonyos minták ismétlődnek a kapcsolataidban? Mintha egy láthatatlan kéz irányítaná a sorsodat, pedig valójában a saját önbecsülésed hiánya az, ami a háttérben munkálkodik. A cikkünk 8 olyan, gyakran előforduló viselkedésmintát mutat be, melyek arról árulkodnak, hogy a bizonytalanságod befolyásolja a szerelmi életed. Ismerd fel a jeleket, törd meg a rossz szokásokat, és építs egészségesebb, boldogabb kapcsolatokat!

Balogh Nóra
21 perc olvasás

Az önbecsülés az egészséges és kiegyensúlyozott párkapcsolat alapköve. Hiánya számos problémához vezethet, különösen a nők esetében, akikre gyakran nagyobb társadalmi nyomás nehezedik a megfelelés terén. Amikor egy nőnek alacsony az önbecsülése, a kapcsolat dinamikája torzulhat, és viselkedése negatív hatással lehet mind saját magára, mind a partnerére.

Az önbecsülés hiánya befolyásolja, hogyan kommunikálunk, hogyan kezeljük a konfliktusokat, és hogyan képviseljük a saját szükségleteinket. Egy alacsony önértékelésű nő hajlamos lehet arra, hogy állandó megerősítést keressen a partnerétől, ezzel ráterhelve a kapcsolatra. Félhet a konfliktustól, ezért inkább elnyomja a saját érzéseit és igényeit, ami hosszú távon frusztrációhoz és elégedetlenséghez vezet.

Az önbecsülés nem csak a kapcsolat minőségét befolyásolja, hanem a nő mentális és érzelmi jóllétét is. Egy egészséges önképpel rendelkező nő képes határokat szabni, kiállni magáért, és nem függ a partnerétől a boldogságához.

Fontos megérteni, hogy az alacsony önbecsülés nem feltétlenül jelenti azt, hogy a nő nem szereti a partnerét. Inkább arról van szó, hogy saját magával való kapcsolata sérült, és ez kihat a párkapcsolatára is. A következőkben bemutatunk 8 olyan viselkedést, amelyeket a nők gyakran tanúsítanak a kapcsolatokban, ha hiányzik az önbecsülésük, és amelyek rávilágítanak az önbecsülés fontosságára.

1. Állandó megerősítés keresése: A függőség csapdája

Az alacsony önbecsüléssel küzdő nők gyakran esnek abba a hibába, hogy állandó megerősítést várnak a partnerüktől. Ez egy ördögi kör, egy függőségi spirál, ami tönkreteheti a kapcsolatot, és tovább ronthatja az önbecsülést.

Ez a megerősítés keresése sokféle formában megnyilvánulhat:

  • Folyamatos kérdések: „Szeretsz még?” „Csinos vagyok?” „Jó vagyok ebben?”
  • Állandó dicséretre való vágy: Minden apró tett után elvárják, hogy a partnerük elismerje és dicsérje őket.
  • Félelem a kritikától: Bármilyen építő jellegű kritikát is személyes támadásnak vesznek, és rendkívül érzékenyen reagálnak rá.
  • Problémák a határok meghúzásával: Nehezen mondanak nemet, mert félnek, hogy elveszítik a partnerük szeretetét.

Miért teszik ezt? Az ok egyszerű: az önértékelésüket a partnerük véleményéhez kötik. Ha a partnerük pozitívan reagál, akkor jól érzik magukat; ha negatívan, akkor összetörnek. Ez a külső megerősítés hajszolása azonban nem megoldás, csak tüneti kezelés. Nem gyógyítja meg az alacsony önbecsülést, csak ideiglenesen enyhíti a fájdalmat.

A probléma az, hogy ez a függőség kimerítő a partner számára. Senki sem tud folyamatosan megerősítést adni, és egy idő után a partner frusztrálttá válhat, ami feszültséget szül a kapcsolatban. Ráadásul a partner megerősítése sosem lesz elég. Az alacsony önbecsüléssel küzdő nő mindig talál majd valamit, amiben kételkedhet magában, és újra megerősítést fog kérni.

A legfontosabb, hogy megértsük: az önbecsülés belülről fakad. Nem várhatjuk el, hogy a partnerünk pótolja azt, ami bennünk hiányzik.

Ez a viselkedés nemcsak a kapcsolatra van negatív hatással, hanem az érintett nőre is. Állandó szorongást okoz, hiszen a boldogsága a partner hangulatától és véleményétől függ. Ezenkívül megakadályozza, hogy valódi önmagát mutassa, hiszen folyamatosan a partner elvárásainak akar megfelelni.

Fontos megérteni, hogy az önbecsülés fejlesztése egy hosszú folyamat, ami kemény munkát igényel. Nem egyik napról a másikra fog megtörténni. Azonban, ha felismered ezt a mintát, és elkezdesz dolgozni az önbecsüléseden, az nemcsak a kapcsolatodnak, hanem a saját életednek is jót fog tenni.

2. Túlzott alkalmazkodás és a saját igények háttérbe szorítása

Az alacsony önbecsüléssel küzdő nők gyakran esnek abba a hibába, hogy túlzottan alkalmazkodnak a partnerükhöz, teljesen háttérbe szorítva a saját igényeiket és vágyaikat. Ez a viselkedés a félelemből táplálkozik: attól tartanak, hogy ha nem felelnek meg a partnerük elvárásainak, akkor elveszítik őt.

Ez az alkalmazkodás sokféle formát ölthet. Lehet, hogy a nő mindig beleegyezik a partner programjaiba, még akkor is, ha ő valami mást szeretne csinálni. Talán sosem mond nemet, akkor sem, ha kimerült vagy terhes számára a kérés. Sőt, akár a saját véleményét is elhallgatja, nehogy vitát provokáljon.

A probléma gyökere abban rejlik, hogy az ilyen nők a saját értéküket a partnerük véleménye alapján mérik. Úgy érzik, hogy csak akkor érdemesek a szeretetre, ha mindenben megfelelnek a másiknak. Ez egy ördögi kör, hiszen minél többet engednek a saját igényeikből, annál inkább csökken az önbecsülésük.

Milyen jelei vannak a túlzott alkalmazkodásnak?

  • Állandóan bocsánatot kérsz, még akkor is, ha nem te hibáztál.
  • Nehezen mondasz nemet.
  • Fontosabbnak tartod a partner véleményét a sajátodnál.
  • Félsz kifejezni a valódi érzéseidet.
  • Úgy érzed, hogy állandóan bizonyítanod kell a partnernek, hogy érdemes vagy a szeretetére.

A túlzott alkalmazkodás hosszú távon tönkreteszi a kapcsolatot és a nő önbecsülését is.

Fontos megérteni, hogy egy egészséges kapcsolatban mindkét félnek van tere a saját igényeinek és vágyainak kifejezésére. Az önbecsülés növelése érdekében elengedhetetlen, hogy a nő elkezdjen figyelni a saját szükségleteire, és bátran kiálljon értük. Ez nem önzőség, hanem az önmagához való tisztelet jele.

A változás nem megy egyik napról a másikra, de apró lépésekkel el lehet indulni. Kezdd azzal, hogy megfogalmazod a saját igényeidet, és megtanulsz nemet mondani, ha valami nem esik jól. Keresd a saját érdeklődési köreidet, és szánj időt azokra a tevékenységekre, amelyek feltöltenek. Hidd el, hogy érdemes vagy a boldogságra, és a te igényeid is számítanak!

3. Féltékenység és birtoklási vágy: A bizalom hiánya

A féltékenység gyakran a mély bizonytalanság és önbizalomhiány jele.
A féltékenység gyakran a bizalom hiányából fakad, amely önbecsülési problémák mélyebb jele lehet.

A féltékenység és a birtoklási vágy gyakran kéz a kézben járnak az alacsony önbecsüléssel. Ha egy nő nem hisz önmagában, nem hiszi, hogy elég jó a párjának, akkor folyamatosan retteg attól, hogy elveszíti őt. Ez a félelem pedig kontrolláló viselkedéshez vezethet, amely hosszú távon tönkreteheti a kapcsolatot.

A féltékenység alapja a bizalom hiánya. Nem csupán a partnerben való bizalom hiányzik, hanem az önmagunkba vetett bizalom is. Egy önbizalomhiányos nő azt feltételezi, hogy a partnerét bármikor elcsábíthatja egy „jobb” nő, mert ő maga nem tartja magát elég vonzónak, érdekesnek vagy szerethetőnek. Ez a gondolkodásmód állandó szorongást szül, ami túlzott gyanakváshoz vezethet.

A birtoklási vágy abban nyilvánul meg, hogy a nő megpróbálja a partnerét elszigetelni a külvilágtól. Kontrollálni akarja, kivel találkozik, kivel beszél, mit csinál a szabadidejében. Ellenőrzi a telefonját, a közösségi média profiljait, kérdőre vonja minden mozdulatáért. Ez a viselkedés egyrészt a félelemből táplálkozik, másrészt pedig egy torz hatalmi játszma, amivel a nő megpróbálja kompenzálni a saját bizonytalanságát.

A túlzott féltékenység és birtoklási vágy a kapcsolat fulladásához vezet. A partner úgy érezheti, mintha egy kalitkába zárták volna, ami érthetően ellenérzéseket vált ki belőle.

Fontos megérteni, hogy a féltékenység egy érzés, és az érzésekkel foglalkozni kell. Nem szabad elfojtani, de nem is szabad hagyni, hogy eluralkodjon rajtunk. Ahelyett, hogy a partnerünket hibáztatnánk a saját bizonytalanságainkért, arra kell fókuszálnunk, hogy megerősítsük az önbecsülésünket. Ez hosszú és nehéz folyamat lehet, de megéri a befektetett energiát.

Néhány tipp, hogyan küzdjünk meg a féltékenységgel:

  • Ismerjük fel a féltékenység kiváltó okait.
  • Gondolkodjunk reálisan, és ne feltételezzünk rosszat a bizonyítékok hiányában.
  • Beszélgessünk a partnerünkkel az érzéseinkről, de ne vádaskodjunk.
  • Fókuszáljunk a saját erősségeinkre és értékeinkre.
  • Fogadjuk el, hogy nem tudunk mindent kontrollálni.
  • Építsünk ki egy támogató rendszert barátokból és családból.
  • Szükség esetén kérjünk szakember segítségét.

Az önbecsülés fejlesztése kulcsfontosságú a féltékenység leküzdésében és egy egészséges kapcsolat kialakításában. Ne feledjük, hogy szerethetőek és értékesek vagyunk, és megérdemeljük a boldogságot.

4. Kritikára való túlzott érzékenység és a védekező mechanizmusok

Az alacsony önbecsüléssel küzdő nők gyakran túlzottan érzékenyek a kritikára, még akkor is, ha az építő jellegű. Ez a fokozott érzékenység általában mélyen gyökerező bizonytalanságokból és félelmekből fakad, miszerint nem elég jók, szerethetőek, vagy értékesek.

Amikor kritika éri őket, hajlamosak azonnal védekező mechanizmusokhoz folyamodni. Ezek a mechanizmusok lehetnek:

  • Tagadás: „Én sosem mondtam/tettem ilyet!” – A valóság elutasítása, hogy elkerüljék a felelősséget.
  • Hárítás: „De te is szoktad…” – A figyelem elterelése a saját hibájukról a partner hibáira.
  • Áldozati szerep: „Mindig engem hibáztatsz!” – Manipulatív módon próbálják meg kivívni a partner sajnálatát és elkerülni a kritikát.
  • Érzelmi bezárkózás: A beszélgetés leállítása, elvonulás, sírás, vagy dühkitörés, hogy a partner felhagyjon a kritikával.

Ezek a védekező mechanizmusok hosszú távon károsíthatják a kapcsolatot. Megnehezítik a nyílt és őszinte kommunikációt, ami elengedhetetlen a problémák megoldásához és a bizalom kiépítéséhez. A partner úgy érezheti, hogy nem tudja őszintén kifejezni a gondolatait, mert azonnal falakba ütközik.

Az alacsony önbecsüléssel küzdő nők túlzott érzékenysége a kritikára és a védekező mechanizmusok alkalmazása gyakran abból fakad, hogy a kritikát személyes támadásnak veszik, nem pedig építő jellegű visszajelzésnek.

Fontos megérteni, hogy a kritika nem feltétlenül negatív. Ha a partnerünk építő jelleggel kritizál minket, az a kapcsolatunk javítására és a személyes fejlődésünkre irányul. Azonban, ha valaki alacsony önbecsüléssel küzd, nehezen tudja ezt a különbséget felismerni.

A védekező mechanizmusok mögött gyakran félelmek húzódnak: félelem az elutasítástól, a magánytól, a kudarctól. Ezek a félelmek arra késztetik az alacsony önbecsüléssel küzdő nőket, hogy mindenáron megvédjék magukat, még akkor is, ha ezzel ártanak a kapcsolatuknak.

A változás első lépése a tudatosság. Fel kell ismerni, hogy amikor kritikát kapunk, hogyan reagálunk, és miért. A következő lépés az, hogy megpróbáljunk nyitottabban és elfogadóbban viszonyulni a kritikához, és ne vegyük azt személyes támadásnak. Ez persze nem könnyű, és időbe telhet, de a kapcsolatunk és a saját jóllétünk érdekében érdemes erőfeszítéseket tenni.

5. Konfliktuskerülés és a problémák szőnyeg alá söprése

Ha egy nőnek alacsony az önbecsülése, gyakran kerüli a konfliktusokat a párkapcsolatában. Ez nem azért van, mert békés természetű, hanem mert fél a következményektől. Attól tart, hogy ha kiáll magáért, a párja elhagyja, megsértődik, vagy nem fogja őt többé szeretni. Ez a félelem pedig arra készteti, hogy inkább lenyelje a problémákat, és úgy tegyen, mintha minden rendben lenne.

Ez a viselkedés hosszútávon nagyon káros lehet. A fel nem dolgozott problémák felgyűlnek, és egyre nagyobb feszültséget okoznak a kapcsolatban. Olyan ez, mint egy fazék, amiben egyre nő a nyomás, és egyszer csak felrobban. A nő pedig egyre frusztráltabb, boldogtalanabb és elégedetlenebb lesz, miközben a párja talán észre sem veszi, hogy valami baj van.

Milyen jelei vannak a konfliktuskerülésnek és a problémák szőnyeg alá söprésének?

  • Állandóan engedsz a párodnak, még akkor is, ha nem értesz vele egyet.
  • Soha nem mondod el, ha valami zavar, vagy bánt.
  • Inkább magadban tartod a véleményed, nehogy vitát provokálj.
  • Ha mégis felmerül egy probléma, gyorsan lezárod a témát, és igyekszel elkerülni a mélyebb beszélgetéseket.
  • Sajnálkozol, ha a párod felidegesíted, még akkor is, ha nem te voltál a hibás.

A konfliktuskerülés valójában egy önvédelmi mechanizmus, amivel a nő megpróbálja megvédeni magát a feltételezett fájdalomtól és elutasítástól.

Fontos megérteni, hogy a konfliktusok nem feltétlenül rosszak. Valójában a viták lehetőséget teremtenek a kommunikációra, a problémák megoldására és a kapcsolat elmélyítésére. Persze, a vita nem azt jelenti, hogy veszekedni kell. A lényeg a konstruktív kommunikáció, ahol mindkét fél meghallgatja a másikat, és igyekszik megérteni a nézőpontját.

Ha felismered magadon a konfliktuskerülő viselkedést, fontos, hogy elkezdj dolgozni az önbecsüléseden. Keresd fel egy szakember segítségét, olvass önfejlesztő könyveket, vagy beszélgess a barátaiddal, családtagjaiddal. Minél jobban bízol magadban, annál könnyebben fogsz kiállni magadért, és annál egészségesebb párkapcsolatot tudsz kialakítani.

6. A partner hibáztatása a saját boldogtalanságért

Az alacsony önbecsüléssel küzdő nők hajlamosak lehetnek arra, hogy a párjukat hibáztassák a saját boldogtalanságukért. Ez egy igen káros dinamika, ami hosszú távon tönkreteheti a kapcsolatot. Ahelyett, hogy szembenéznének a saját belső problémáikkal, a felelősséget áthárítják a partnerükre, remélve, hogy ezzel elkerülhetik a fájdalmat és a kellemetlen érzéseket.

Ez a hibáztatás sokféle formát ölthet. Például, a nő azt mondhatja: „Te teszel boldogtalanná, mert sosem figyelsz rám!” vagy „Ha szeretnél, akkor megtennéd, amit kérek!„. Ezek a kijelentések nem a valódi problémákat tükrözik, hanem azt a belső űrt próbálják betölteni, amit a nő érez. Gyakran a partner hibáztatása egy védekező mechanizmus is, amivel a nő elkerüli a saját sebezhetőségének megmutatását.

Fontos megérteni, hogy a boldogság egy belső állapot, nem pedig valami, amit egy másik ember adhat nekünk. Természetesen a partnerünk hozzájárulhat a jóllétünkhöz, de nem ő a felelős azért, hogy mi boldogok legyünk. Amikor egy nő a partnerét hibáztatja a boldogtalanságáért, valójában lemond a saját erejéről és felelősségéről.

A probléma gyökere gyakran az, hogy a nő nem tudja, hogyan kellene gondoskodnia magáról, hogyan kellene szeretnie magát, és hogyan kellene kielégítenie a saját szükségleteit. Ehelyett a partnerétől várja, hogy mindezt megtegye helyette. Ez egy irreális elvárás, ami óhatatlanul csalódáshoz és konfliktushoz vezet.

A partner hibáztatása a saját boldogtalanságért egyértelmű jele annak, hogy a nőnek önbecsülési problémái vannak. Ezzel a viselkedéssel nem csak a kapcsolatot teszi tönkre, hanem saját magát is.

Mit lehet tenni? Az első lépés a felismerés. A nőnek el kell ismernie, hogy a partner hibáztatása nem megoldás, hanem épp ellenkezőleg, súlyosbítja a problémát. A második lépés az, hogy elkezd dolgozni az önbecsülésén. Ez magában foglalhatja a terápiát, az önismereti gyakorlatokat, a pozitív megerősítéseket, és a saját szükségletek kielégítését. A harmadik lépés pedig az, hogy kommunikál a partnerével. El kell mondania, hogy küzd az önbecsülésével, és hogy szüksége van a támogatására. Fontos hangsúlyozni, hogy nem a partner feladata a boldoggá tétele, hanem az, hogy támogassa őt a saját útján.

Ez egy nehéz folyamat, de megéri a befektetett energiát. Amikor a nő megtanulja szeretni és elfogadni magát, akkor képes lesz egészséges és boldog kapcsolatot kialakítani.

7. A kapcsolat feláldozása a külső elvárásoknak megfelelés érdekében

A külső elvárások gyakran elnyomják a valódi párkapcsolati igényeket.
A kapcsolatok feláldozása mások elvárásai miatt hosszú távon csökkentheti az önértékelést és a boldogságot.

Sok nő számára, akiknek alacsony az önbecsülése, a kapcsolatuk minősége másodlagossá válik a külső elvárásoknak való megfeleléshez képest. Ez azt jelenti, hogy a párkapcsolatuk sorsát külső tényezők, mint a család, barátok, vagy a társadalom véleménye irányítja, nem pedig a saját vágyaik és szükségleteik.

Ez a viselkedés abból a mély gyökerekkel rendelkező félelemből fakad, hogy nem elég jók, és hogy mások jóváhagyása nélkül nem érdemlik meg a boldogságot. Ezért inkább egy olyan kapcsolatot tartanak fenn, ami másoknak tetszik, még akkor is, ha ők maguk boldogtalanok benne. Ez a fajta megfelelési kényszer gyakran oda vezet, hogy elnyomják a saját érzéseiket és igényeiket, hogy elkerüljék a konfliktust, vagy a negatív visszajelzést.

Például, ha a családjuk nem szívleli a párjukat, akkor ahelyett, hogy kiállnának mellette és megvédenék a kapcsolatukat, inkább a családjuknak adnak igazat, és elkezdenek távolságot tartani a partnerüktől. Ez a viselkedés hosszú távon aláássa a kapcsolat alapjait, és bizalmatlanságot szül.

Fontos megérteni, hogy a külső elvárásoknak való megfelelés sosem hoz tartós boldogságot. Egy kapcsolatnak arról kell szólnia, hogy két ember szereti és támogatja egymást, nem pedig arról, hogy másoknak tetsszen.

A saját boldogságunkért mi magunk vagyunk a felelősek, és nem szabad feláldoznunk a kapcsolatunkat mások véleménye miatt.

Gyakran előfordul, hogy a nők úgy érzik, nincs más választásuk, minthogy megfeleljenek a külső elvárásoknak. Félnek a konfliktustól, a visszautasítástól, vagy attól, hogy egyedül maradnak. Azonban fontos emlékezni arra, hogy az egészséges kapcsolat alapja a nyílt kommunikáció és a kölcsönös tisztelet. Ha nem tudunk őszinték lenni a partnerünkkel és a környezetünkkel a saját érzéseinkkel kapcsolatban, akkor sosem fogunk igazán boldogok lenni.

Ez a megfelelési kényszer megnyilvánulhat abban is, hogy a nő nem meri megvédeni a párját, ha a barátai kritizálják, vagy hogy nem meri felvállalni a kapcsolatot nyilvánosan, mert fél, hogy a környezete elítéli. Ezek a látszólag apró gesztusok hosszú távon mély sebeket ejthetnek a partnerben, és alááshatják a bizalmat.

A változás kulcsa az önbecsülés építése és a saját igények felismerése. Ha egy nő megtanulja szeretni és tisztelni önmagát, akkor képes lesz kiállni a saját kapcsolataiért, és nem fogja hagyni, hogy mások véleménye befolyásolja a boldogságát.

8. Passzív-agresszív viselkedés: A nyílt kommunikáció hiánya

A passzív-agresszív viselkedés gyakori jele az alacsony önbecsülésnek, és különösen káros lehet a párkapcsolatokban. Ebben az esetben a nők nem fejezik ki közvetlenül az érzéseiket vagy szükségleteiket, hanem kerülőutakon próbálják elérni a céljaikat, vagy kifejezni a nemtetszésüket. Ez a fajta kommunikáció rendkívül frusztráló lehet a partner számára, mivel nehéz megfejteni a valódi üzenetet, és gyakran konfliktushoz vezet.

A passzív-agresszív viselkedés sokféle formát ölthet. Például:

  • Hallgatás: Ahelyett, hogy elmondaná, mi bántja, a nő egyszerűen nem beszél a partnerével, remélve, hogy az majd kitalálja a problémát.
  • Szarkazmus: Ironikus megjegyzésekkel vagy gúnyos hangnemmel fejezi ki a haragját vagy csalódottságát.
  • Halogatás: Fontos feladatokat halogat, vagy szándékosan lassan végez el, hogy ezzel bosszantsa a partnerét.
  • „Áldozat” szerep: Mindig a sértett felet játssza, még akkor is, ha ő maga okozta a problémát.
  • Kétszínűség: Egy dolgot mond, de mást gondol vagy tesz.

Miért folyamodnak a nők passzív-agresszív viselkedéshez, ha alacsony az önbecsülésük? Gyakran azért, mert félnek a konfliktustól, vagy attól, hogy nem fogják meghallgatni őket. Úgy érzik, hogy a nyílt kommunikáció nem vezetne eredményre, ezért inkább a kerülőutakat választják. Emellett előfordulhat, hogy nem tudják megfogalmazni a saját érzéseiket és szükségleteiket, vagy szégyellik azokat.

A passzív-agresszív viselkedés valójában egy segélykiáltás. A nő szeretné, ha a partnere észrevenné és megértené a problémáit, de nem meri nyíltan kimondani azokat.

A passzív-agresszív viselkedés hosszú távon mérgezi a kapcsolatot. Megnehezíti a bizalom kiépítését, és állandó feszültséget teremt. A partner úgy érezheti, hogy folyamatosan „tojáshéjakon jár”, és sosem tudja, mire számíthat.

Fontos, hogy a passzív-agresszív viselkedést mutató nő felismerje és beismerje a problémát. A terápia segíthet neki abban, hogy növelje az önbecsülését, megtanuljon nyíltan kommunikálni, és egészségesebb módon kezelje a konfliktusokat.

Köszönjük a megosztást!
Nóri vagyok, imádom a kreatív tevékenységeket és a szabadban töltött időt. Nagyon szeretek új recepteket felfedezni és elkészíteni, majd megosztani a családommal és barátaimmal. Szenvedélyem a fotózás, legyen szó természetről, utazásról, vagy csak a mindennapi élet apró pillanatairól. Mélyen érdekel a pszichológia és rendszeresen szervezek könyvklub találkozókat, ahol érdekes beszélgetésekbe bonyolódunk. Ezenkívül rajongok a filmekért, és gyakran írok róluk kritikákat. Remélem, hogy az írásaim inspirálhatnak másokat is.
Hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .