Az oxigén maga az élet. Gondolj erre minden alkalommal, amikor leemeled a fürdőszobapolcodról azt a minőségi bőrradírt, ami majd használat után plusz levegőhöz, oxigénhez juttatja a bőrödet!
Évszaktól függetlenül a bőröd könnyedén fakóvá, kellemetlen tapintásúvá válhat, ha nem jut elegendő oxigénhez. Ezért is fontos, hogy heti rendszerességgel használj valamilyen kíméletes, mégis hatékony, természetes összetevőjű bőrradírt, ami nem csak a felületi szennyeződésektől tisztítja meg a bőrödet, de ami annak legmélyebb rétegeibe jutva szabadítja meg a bőrt az elhalt hámsejtektől is. Ez már csak azért is fontos, mert a bőrmegújító folyamatok egészen „mélyről” indulnak, de csak akkor, ha a bőröd képes lélegezni. Plusz érv a bőrradírok használata mellett, hogy az elhalt hámsejtek eltávolítása után a bőröd jobban magába tudja szívni akár a bőrradír jótékony hatóanyagait, akár a fürdés vagy zuhanyzás után használt testápoló hidratáló összetevőit.
Napozás és szőrtelenítés előtt is érdemes bőrradírt használnod
Közvetlenül napozás után semmiképp, viszont strandolás, szoláriumozás előtt kifejezetten ajánlott a bőrradír használata. Ha egyenletesebb, szebb bőrszínt, hosszabban tartó barnaságot szeretnél, érdemes még napozás előtt megszabadítanod a bőrödet az elszarusodott felszíni hámsejtektől, hogy szebben tudj barnulni.
A kozmetikusod felkeresése előtt pár nappal szintén ajánlott egy alapos bőrradírozás, főleg ha gyantáztatni fogsz. Ha rendszeresen eltünteted a bőrödről az elhalt hámsejteket, úgy akár elkerülheted a kellemetlen szőrbenövéseket, szőrtüszőgyulladásokat is, amiket általában az okoz, hogy az elhalt hámsejtek eltömítik a szőrtüszőket, és megváltoztatják a szőr megfelelő növekedési irányát. Ettől történik az, hogy könnyebben és gyakrabban bőr alatt maradhatnak a nem kívánt szőrszálak is.
A tudatos bőrradírozás 5 alapvető szabálya
- A bőrradír vagy testradír soha nem keverendő össze a speciális arcradírral, így mindig alaposan olvasd el a választott termék tájékoztatóját, hogy pontosan tudd, melyik testrészeiden is használhatod és melyiken nem!
- Aranyszabály, hogy az igazán minőségi bőrradír nem karcol, finomszemcsés, enyhén zsíros állagú, mégis könnyedén eloszlatható a bőrön anélkül, hogy felsértenéd azt.
- A „mentes” bőrradírokat érdemes előnyben részesítened, hiszen ezek abszolút bőrbarát összetevőket tartalmaznak. Alapvetően két nagy csoportjukat különböztetjük meg: a cukor alapút, vagyis a cukorradírt és a tengeri só alapú bőrradírt (sóradírt).
- Soha nem szabad bőrradírt használnod sérült, gyulladt vagy égett bőrfelületen. Erre mindig fokozottan figyelj oda!
- Azért, hogy biztosan elkerüld a bőrirritációt, nedves bőrön használj bőrradírt! Finom, körkörös mozdulatokkal masszírozd át vele a testedet, majd bő vízzel öblítsd le magadról a fennmaradt szemcséket!