Mit tanít nekünk a babánk? Szemléletváltás az anyaságban

Elfelejtenéd a tökéletességre törekvést? A babád a legjobb tanítómester! Ebben a cikkben nem a gyermeknevelés receptjét adjuk, hanem a szemléletváltás kulcsát. Felfedezzük, hogyan formál át az anyaság, hogyan tanít a pici türelemre, elfogadásra és a pillanat megélésére. Engedd el a megfelelési kényszert, és merülj el a baba feltétel nélküli szeretetében – ez a lecke felbecsülhetetlen!

Balogh Nóra
21 perc olvasás

A babánk nem csak gondoskodást igényel, hanem egyben a legőszintébb tükrünk is. Azzal, hogy feltétel nélkül szeret minket, arra tanít, hogy mi is legyünk elfogadóbbak magunkkal és másokkal szemben.

A fáradtság, a kialvatlanság próbára tesznek, de éppen ezek a pillanatok mutatják meg, hol vannak a határaink, és hol van szükségünk segítségre. Megtanuljuk, hogy nem kell tökéletesnek lennünk, elég, ha szeretetteljesek vagyunk.

A babánk tükrében látjuk meg igazán a saját sebezhetőségünket, de egyben a hatalmas erőnket is, ami képes a feltétel nélküli szeretetre.

A babánk reakciói azonnal visszajelzést adnak a viselkedésünkre. Ha feszültek vagyunk, ő is nyugtalan lesz. Ez arra ösztönöz, hogy tudatosabban figyeljünk a saját érzelmeinkre, és megtanuljuk azokat kezelni, nem csak a saját, hanem a gyermekeink érdekében is.

A feltétel nélküli szeretet leckéje

A baba érkezésekor a szeretet egy új dimenziója tárul fel előttünk. Eddig talán elképzeléseink voltak arról, mit jelent szeretni valakit, de a gyermekünk iránt érzett tiszta, ösztönös szeretet mindent felülír. Nem azért szeretjük, mert okos, szép, vagy ügyes. Egyszerűen azért, mert ő a mi babánk.

Ez a feltétel nélküli szeretet elsőre ijesztő is lehet. Hiszen korábban a kapcsolatainkban gyakran feltételeket támasztottunk, elvárásokat fogalmaztunk meg. Itt azonban nincsenek elvárások. Csak a mindent elsöprő vágy, hogy gondoskodjunk róla, megvédjük, és boldoggá tegyük.

Megtanuljuk, hogy a szeretet nem csak szavakban, hanem tettekben is megnyilvánul. Az éjszakai ébredések, a pelenkázás, a végtelen altatás mind-mind a szeretetünk kézzelfogható bizonyítékai. És mindezt tesszük anélkül, hogy bármit is várnánk cserébe. Talán egy mosolyt, egy pillantást, de valójában a szeretet önmagában a jutalmunk.

A feltétel nélküli szeretet azt jelenti, hogy elfogadjuk a babánkat olyannak, amilyen. Nem akarjuk megváltoztatni, nem akarjuk a saját képünkre formálni. Egyszerűen szeretjük a maga tökéletlen tökéletességében.

Ez a lecke átformálja a szemléletünket. Rájövünk, hogy a szeretet nem egy mérleg, ahol adunk és kapunk. A szeretet egy forrás, amely bennünk van, és végtelenül áradhat a gyermekünk felé. És ez a szeretet nemcsak a babánknak tesz jót, hanem nekünk is. Megtanít türelmesebbnek, elfogadóbbnak és önzetlenebbnek lenni.

A babánk a feltétel nélküli szeretet nagykövete. Segít lebontani a falakat, amiket magunk köré építettünk, és emlékeztet arra, hogy a szeretet a legfontosabb dolog az életben.

Az „itt és most” ereje: A babák jelenlétének hatása

A babák tanítanak minket a pillanat megragadására. Az életünk korábban tervezett menetrendje, a karrierünk, a hobbijaink hirtelen háttérbe szorulnak, és a baba igényei válnak a legfontosabbá. Ez eleinte frusztráló lehet, de idővel rájövünk, hogy ez egy csodálatos lehetőség a szemléletváltásra.

A baba nem törődik a holnappal, a tegnappal. Ő csak az itt és mostban létezik. Éhes? Ezt jelzi. Fáradt? Elalszik. Szüksége van a közelségünkre? Hangot ad neki. Ez a tiszta, őszinte jelenlét arra késztet minket, hogy mi is megpróbáljunk kilépni a folytonos tervezés, aggódás mókuskerekéből.

A babák megtanítanak arra, hogy a valódi boldogság nem a távoli célok elérésében rejlik, hanem a mindennapi apró örömökben: egy mosolyban, egy ölelésben, egy közös játékban.

A babával töltött idő arra ösztönöz, hogy lassítsunk, figyeljünk a részletekre. Észrevegyük a napfényt a szobában, a madarak csicsergését, a baba apró ujjacskáit. Ezek a pillanatok azok, amelyek igazán számítanak.

Az anyaság során megtanuljuk elengedni a tökéletesség iránti vágyat. Nem baj, ha nem tökéletes a ház, ha nem főzünk minden nap háromfogásos ebédet. A lényeg, hogy jelen legyünk a babánk számára, és élvezzük a vele töltött időt. Ez a jelenlét a legértékesebb ajándék, amit adhatunk neki – és magunknak is.

A türelem művészete: Babánk ritmusának követése

A babánk természetes ritmusa türelemre és elfogadásra tanít.
A babák egyedi ritmusa segíti szülőiket a türelem és alkalmazkodás művészetének elsajátításában.

A babánk érkezése egy intenzív lecke a türelemből. Korábban talán megszoktuk, hogy az életünk egy bizonyos ritmusban zajlik, de a baba érkezésével minden megváltozik. Az ő igényei diktálnak, és a mi feladatunk megtanulni ehhez alkalmazkodni. Ez nem mindig könnyű, de elengedhetetlen a harmónikus anya-baba kapcsolat kialakításához.

Eleinte nehéz lehet megérteni, hogy mit is akar a pici. Éhes? Fáradt? Kényelmetlenül érzi magát? Ahelyett, hogy görcsösen próbálnánk megfejteni a sírás okát, próbáljuk meg figyelni a jeleit. Vajon ásít? Dörzsöli a szemét? Nyugtalanul mozgolódik? Ezek mind árulkodó jelek lehetnek.

Fontos, hogy ne próbáljuk meg ráerőltetni a saját napirendünket a babára. Ő egy teljesen új ritmusban létezik, amit nekünk kell megtanulni megérteni. Ez azt jelenti, hogy elfogadjuk, ha nem alszik akkor, amikor mi szeretnénk, vagy ha éppen akkor éhes, amikor mi mással lennénk elfoglalva.

A türelem nem azt jelenti, hogy passzívan várjuk, hogy a baba „megjavuljon”. Hanem azt, hogy aktívan figyelünk rá, próbáljuk megérteni a szükségleteit, és megpróbálunk a lehető legjobban reagálni rájuk. Ez egy folyamatos tanulási folyamat, amihez időre és rengeteg empátiára van szükség.

A babánk ritmusának követése nem csak a mi türelmünket fejleszti, hanem segít a babának is biztonságban és szeretve érezni magát, ami elengedhetetlen a fejlődéséhez.

Íme néhány tipp, hogy hogyan gyakorolhatjuk a türelmet a babánk ritmusának követésében:

  • Figyeljük a jeleit: Tanuljuk meg felismerni a baba éhség-, fáradtság- és kényelmetlenség jeleit.
  • Legyünk rugalmasak: Ne ragaszkodjunk görcsösen a napirendhez, legyünk készek változtatni, ha a baba igényli.
  • Kérjünk segítséget: Ne féljünk segítséget kérni a párunktól, a családunktól vagy a barátainktól, ha úgy érezzük, hogy túl sok a teher.
  • Szánjunk időt magunkra: A kimerült anya kevésbé tud türelmes lenni. Fontos, hogy szánjunk időt magunkra is a feltöltődésre.

A türelem művészete az anyaságban nem egy gyorsan elsajátítható tudás. Ez egy folyamatos fejlődési út, amely tele van kihívásokkal, de a jutalma a mély és szeretetteljes kapcsolat a babánkkal.

Kommunikáció szavak nélkül: A nonverbális jelek megértése

A babánk érkezése egy teljesen új kommunikációs formába katapultál minket. Míg korábban a szavak uralták a társalgásainkat, most hirtelen egy olyan lény áll előttünk, aki kizárólag nonverbális jelekkel fejezi ki magát. Ez kezdetben ijesztő lehet, de valójában lenyűgöző utazás a megértés felé.

Figyeljük meg a babánk arcát! A legapróbb grimasz is sokat elárulhat. A homlokráncolás jelezhet kellemetlenséget, a mosoly elégedettséget, a tágra nyílt szemek pedig meglepetést vagy félelmet. A testbeszéd is kulcsfontosságú: a merev test feszültséget, a lazább test pedig nyugalmat sugall. A babánk sírása sem egyforma. Meg kell tanulnunk differenciálni a különböző sírásfajták között: éhség, fájdalom, fáradtság, vagy egyszerűen csak figyelemfelhívás.

A nonverbális kommunikáció elsajátítása nem történik meg egyik napról a másikra. Idő, türelem és rengeteg megfigyelés szükséges hozzá. Fontos, hogy ráhangolódjunk a babánkra, és megpróbáljunk az ő szemszögéből látni a világot. Ez nem azt jelenti, hogy mindig tudni fogjuk, mire gondol, de egyre jobban megértjük majd az igényeit.

A babánk nonverbális jelzéseinek megértése nem csak a gondozását könnyíti meg, hanem mélyíti a kötődést is. Amikor érezzük, hogy megértjük őt, ő is érzi, hogy biztonságban van és szeretve.

Érdemes naplót vezetni a babánk reakcióiról különböző helyzetekben. Írjuk le, mit csináltunk, mit evett, milyen volt a hangulatunk, és hogyan reagált ő. Ez segíthet felismerni bizonyos mintázatokat, és jobban megérteni, hogy mi váltja ki nála a különböző érzéseket.

Ne feledjük, minden baba egyedi! Ami az egyik babánál működik, nem biztos, hogy a másiknál is beválik. Legyünk nyitottak és rugalmasak, és ne féljünk kísérletezni a különböző kommunikációs módszerekkel. A babánk a legjobb tanítómesterünk ebben a folyamatban, és ha figyelünk rá, rengeteg értékes leckét tanulhatunk tőle.

Az önelfogadás útján: Tökéletlenség és önmagunk szeretete

A baba érkezése nem csak a nappalainkat tölti meg pelenkázással és altatással, de a belső világunkat is alapjaiban rendezi át. A tökéletes anya illúziója, amelyet a közösségi média és a társadalmi elvárások elénk festenek, hamar szertefoszlik. És ez jó! Mert éppen ez az a pont, ahol elkezdhetjük az önelfogadást gyakorolni.

A baba nem ítélkezik felettünk, ha nem sikerül minden azonnal tökéletesen. Nem bánja, ha néha fáradtak vagyunk, ha néha elfelejtünk valamit. Ő egyszerűen szeret. Ez a feltétel nélküli szeretet pedig tükröt tart elénk, és emlékeztet arra, hogy mi is megérdemeljük ugyanezt.

Az anyaság megtanít arra, hogy a tökéletlenség nem hiba, hanem az élet része. És hogy a legfontosabb dolog, amit a babánknak adhatunk, az a szeretetünk és a jelenlétünk, nem pedig a hibátlan teljesítmény.

Ahelyett, hogy a tökéletességre törekednénk, fókuszáljunk arra, hogy jelen legyünk a pillanatban. Éljük meg a baba mosolyát, a puha érintését, a közös játék örömét. Engedjük meg magunknak a hibákat, és tanuljunk belőlük.

Az önelfogadás nem azt jelenti, hogy feladjuk a fejlődést, hanem azt, hogy elfogadjuk magunkat olyannak, amilyenek vagyunk, a hibáinkkal és a gyengeségeinkkel együtt. Ez az a szeretet, ami belülről fakad, és ami a legerősebb támaszunk lehet az anyaság hullámvasútján.

A rugalmasság fontossága: Az anyaság dinamikus természete

A babánk érkezése egyet jelent azzal, hogy a korábbi, merev elképzeléseinket el kell engednünk. A napirend, az alvás, az etetés – semmi sem úgy alakul, ahogy előre elterveztük. Ez frusztráló lehet, de valójában egy nagyszerű lehetőség a rugalmasság elsajátítására. A babánk tanít meg minket arra, hogy az élet nem statikus, hanem folyamatosan változik.

Az anyaság dinamikus természete azt jelenti, hogy ami ma működik, holnap már nem biztos. A babánk fejlődik, változnak az igényei, és nekünk alkalmazkodnunk kell ehhez. Ez nem azt jelenti, hogy ne lennének irányelveink, de azt igen, hogy készen kell állnunk a terv B-re, C-re, vagy akár D-re is.

Például, ha a babánk eddig jól aludt a kiságyban, de hirtelen elkezd éjszakánként felébredni, nem szabad kétségbeesnünk. Lehet, hogy fogzik, lehet, hogy átesik egy növekedési ugráson, vagy egyszerűen csak több közelségre van szüksége. Ahelyett, hogy ragaszkodnánk a korábbi napirendhez, próbáljuk meg megérteni az okát, és találjunk egy új megoldást, ami mindkettőnknek megfelel.

A rugalmasság nem csak a babánk igényeinek kielégítésében fontos, hanem a saját mentális egészségünk megőrzésében is. Ha mereven ragaszkodunk az elképzeléseinkhez, könnyen csalódottá és stresszessé válhatunk. Az anyaság egy maraton, nem sprint, ezért fontos, hogy megtanuljunk energiát spórolni és elfogadni a változásokat.

A legfontosabb lecke, amit a babánk tanít nekünk a rugalmasságról, az, hogy az élet szépsége éppen a kiszámíthatatlanságában rejlik. Engedjük el a kontrollt, és élvezzük a pillanatot!

Íme néhány tipp a rugalmasság fejlesztéséhez:

  • Legyünk nyitottak az új megoldásokra.
  • Ne féljünk segítséget kérni.
  • Szánjunk időt magunkra is.
  • Emlékezzünk, hogy nem vagyunk tökéletesek.

Az anyaság egy folyamatos tanulási folyamat, és a rugalmasság az egyik legértékesebb lecke, amit megtanulhatunk. Fogadjuk el a változásokat, és élvezzük a babánkkal töltött idő minden pillanatát!

A játékosság felszabadító ereje: Újra felfedezni a gyermeki ént

A játékosság segít újra kapcsolatba lépni belső gyermeki önmagunkkal.
A játékosság segít újra kapcsolódni belső gyermekünkhöz, felszabadítja kreativitásunkat és örömöt hoz mindennapjainkba.

A babánk nemcsak gondoskodásra szorul, hanem egyben a játékosság nagymestere is. Figyeljük csak meg, ahogy a legapróbb dolgokból is örömöt merít: egy színes kendőből, egy zörgő papírból, vagy éppen a saját lábujjaiból! Ez a tiszta, feltétel nélküli öröm megfertőz minket is, és lehetőséget ad arra, hogy újra felfedezzük a bennünk rejlő gyermeki ént.

Az anyaság gyakran a felelősséggel és a kötelességekkel azonosul. Elfelejtjük, hogy a játék nem luxus, hanem szükséglet. A babánk emlékeztet minket arra, hogy a nevetés, a bolondozás, és a spontán cselekvés mennyire fontos a mentális egészségünk szempontjából. Engedjük meg magunknak, hogy leüljünk a padlóra, és építsünk tornyot a kockákból! Rajzoljunk színes krétával az aszfaltra! Énekeljünk buta dalokat! Ez nemcsak a babánknak tesz jót, hanem nekünk is.

A játékosság nem azt jelenti, hogy felelőtlenekké válunk. Inkább arról van szó, hogy új perspektívából tekintünk a világra. Ahelyett, hogy görcsösen ragaszkodnánk a tervekhez és a szabályokhoz, legyünk nyitottak a váratlanra, és fogadjuk el a pillanat varázsát.

A babánk a legjobb tanítómesterünk abban, hogyan éljünk a jelenben, és hogyan élvezzük az élet apró örömeit.

Persze, nem mindig könnyű kikapcsolni, és elengedni a mindennapi stresszt. De ha emlékeztetjük magunkat arra, hogy a játékosság nemcsak a babánknak, hanem nekünk is feltöltődést jelent, akkor könnyebben találunk időt és energiát arra, hogy újra felfedezzük a bennünk rejlő gyermeki ént.

Az anyaság egy utazás, amely során folyamatosan fejlődünk és tanulunk. Engedjük meg, hogy a babánk vezessen ezen az úton, és tanítson meg minket arra, hogyan legyünk boldogabbak, kiegyensúlyozottabbak, és játékosabbak!

Az érzelmi intelligencia fejlesztése: Empátia és a baba szükségletei

A babánk nem csak gondoskodásra szorul, hanem érzelmi intelligenciánk fejlesztésének katalizátora is. Az anyaság egy folyamatos tanulási folyamat, ahol a legfontosabb lecke az empátia gyakorlása. Figyelnünk kell a baba nonverbális jelzéseire: a sírás hangszínére, a testtartására, az arckifejezésére. Ezek a jelek árulkodnak arról, hogy éhes, fáradt, unatkozik, vagy éppen fájdalmai vannak.

Eleinte nehéz lehet dekódolni ezeket a jelzéseket, de idővel, a baba megfigyelésével egyre jobban megértjük őt. Ez a folyamat pedig fejleszti az empátiás készségünket, hiszen bele kell helyezkednünk a baba helyzetébe, hogy megértsük a szükségleteit. Nem elég csak a fiziológiai szükségleteket kielégíteni; a baba érzelmi biztonságra, szeretetre és elfogadásra is vágyik.

A baba szükségleteinek megértése nem mindig egyértelmű. Néha a sírás oka rejtve marad, és ilyenkor fontos, hogy türelmesek legyünk. Próbáljunk ki különböző dolgokat: ringassuk, énekeljünk neki, adjunk neki cumit, vagy tegyük ki a szabad levegőre. A lényeg, hogy megmutassuk neki, hogy meghallgatjuk és igyekszünk segíteni.

A baba szükségleteinek felismerése és kielégítése nem csak a baba számára fontos, hanem az anya érzelmi intelligenciájának fejlesztéséhez is elengedhetetlen.

Az empátia gyakorlása nem csak a babával való kapcsolatunkat mélyíti el, hanem más emberi kapcsolatainkra is pozitív hatással van. Az anyaság megtanít arra, hogy figyelmesebbek legyünk mások iránt, és jobban megértsük az ő érzelmeiket is. Azáltal, hogy a babánk szükségleteire hangolódunk, egyúttal magunkat is fejlesztjük, és egy szeretetteljesebb, empatikusabb emberré válunk.

A prioritások átértékelése: Mi igazán fontos az életben?

A babánk érkezése gyökeresen megváltoztatja a prioritásainkat. Hirtelen nem a karrierünk, a hobbiink vagy a társasági életünk kerül a középpontba, hanem egy apró, teljesen ránk utalt lény. Az, ami korábban fontosnak tűnt, elveszíti jelentőségét, vagy legalábbis hátrébb sorolódik.

Megértjük, hogy a ténylegesen fontos dolgok az életben a szeretet, a gondoskodás és a biztonság megteremtése. A babánk tanít meg minket arra, hogy a pillanatnak éljünk, és értékeljük a kicsi, de annál értékesebb pillanatokat: egy mosolyt, egy ölelést, egy békés szunyókálást.

Elkezdjük másképp látni a világot. A „fontos” fogalma átértelmeződik. A tiszta lakás, a tökéletes megjelenés vagy a legújabb divat helyett a babánk jóléte, egészsége és boldogsága lesz a legfontosabb.

Rájövünk, hogy az idő a legértékesebb kincsünk. A babánkkal töltött idő felbecsülhetetlen, és semmi sem pótolhatja. Ezért elkezdjük tudatosabban beosztani az időnket, és prioritást élveznek a családi programok.

A babánk megmutatja, hogy az igazi boldogság nem a külső dolgokban rejlik, hanem a kapcsolatainkban és a szeretetben, amit adunk és kapunk.

Az anyaság szemléletváltást hoz. Megtanuljuk elengedni a perfekcionizmust, és elfogadni, hogy nem tudunk mindent tökéletesen csinálni. A lényeg, hogy a legjobbat nyújtsuk a babánknak, és hogy szeretettel vegyük körül.

Végül ráébredünk, hogy a babánk nem csupán elvesz az időnkből és energiánkból, hanem gazdagítja az életünket. Egy új perspektívát ad, és segít abban, hogy megtaláljuk az igazi prioritásainkat.

A hála gyakorlása: Apró örömök és a mindennapi csodák

Amikor egy kisbaba belép az életünkbe, a napjaink apró örömökkel telnek meg, amelyek korábban talán észrevétlenek maradtak. A hála gyakorlása az anyaságban azt jelenti, hogy megtanulunk értékelni ezeket a pillanatokat, és belátni, hogy a mindennapi rutinban is számtalan csoda rejtőzik.

Gondoljunk csak bele: egy mosoly, ami felragyog a baba arcán, a pici kezek, ahogy erősen szorítják az ujjunkat, a nyugodt szuszogás, miközben alszik. Ezek mind olyan pillanatok, amelyek feltöltik a szívünket szeretettel és hálával. A fáradtság és a kihívások ellenére is fontos, hogy megálljunk egy pillanatra, és tudatosan figyeljünk ezekre a csodákra.

A hála nem csak a nagy dolgokért jár. A babánk megtanít minket arra, hogy örüljünk a kis dolgoknak is: egy tiszta pelenkának, egy nyugodt etetésnek, egy közös játéknak. Ezek a pillanatok alkotják az anyaság esszenciáját, és ha megtanulunk hálásnak lenni értük, sokkal boldogabbak és kiegyensúlyozottabbak lehetünk.

A legfontosabb, amit a babánk a hála gyakorlásáról tanít nekünk, hogy a szeretet és a boldogság nem a tökéletességben, hanem a jelen pillanat megélésében rejlik.

Próbáljuk meg minden este, mielőtt lefekszünk, felidézni három dolgot, amiért hálásak vagyunk az aznapi nappal kapcsolatban. Lehet ez valami egészen apró dolog is, a lényeg, hogy tudatosítsuk magunkban a pozitív élményeket. Ez a gyakorlat segíthet abban, hogy a nehéz napokon is megtaláljuk az örömöt, és hálásak legyünk a babánk ajándékáért.

A kötődés mélysége: Biztonságos bázis és a fejlődés támogatása

A biztonságos kötődés alapja a gyermek egészséges fejlődése.
A biztonságos kötődés erősíti a gyermek önbizalmát, támogatva egészséges érzelmi és szociális fejlődését.

A babánk első mosolya, az apró gesztusai mind-mind tanítanak. De talán a legmélyebb lecke a kötődés természetéről szól. Megértjük, hogy a babánk nem csupán egy kis ember, akit gondoznunk kell, hanem egy érző lény, aki a mi biztonságunkra van utalva. Ez a biztonságos bázis az, amiből aztán szárnyakat növeszthet.

A kötődés nem egyenlő a túlzott óvással. Éppen ellenkezőleg! A biztonságos kötődés azt jelenti, hogy teret adunk a babánk felfedezéseinek, miközben tudjuk, hogy bármikor visszatérhet hozzánk vigaszért és támogatásért.

A legfontosabb, amit a babánk tanít nekünk a kötődésről, az az, hogy a jelenlétünk, a figyelmünk és a feltétel nélküli szeretetünk a legértékesebb ajándék, amit adhatunk neki. Ez az alapja a későbbi önbizalmának és a világba vetett hitének.

Hogyan támogathatjuk a babánk fejlődését a biztonságos bázis megteremtésével?

  • Figyeljünk a jelzéseire: Értsük meg a sírását, a nyögdécselését, a mosolyát.
  • Reagáljunk érzékenyen: Ne hagyjuk, hogy hosszan sírjon, ha segítségre van szüksége.
  • Teremtsünk kiszámíthatóságot: A napi rutin, a közös játékok biztonságot nyújtanak.
  • Legyünk ott érzelmileg: Ne csak a fizikai szükségleteit elégítsük ki, hanem a lelki igényeit is.

Amikor a babánk érzi, hogy biztonságban van, bátrabban indul felfedezni a világot. Tudja, hogy ha elesik, van kihez fordulnia. És ez a tudat adja neki a szárnyakat a fejlődéshez.

Köszönjük a megosztást!
Nóri vagyok, imádom a kreatív tevékenységeket és a szabadban töltött időt. Nagyon szeretek új recepteket felfedezni és elkészíteni, majd megosztani a családommal és barátaimmal. Szenvedélyem a fotózás, legyen szó természetről, utazásról, vagy csak a mindennapi élet apró pillanatairól. Mélyen érdekel a pszichológia és rendszeresen szervezek könyvklub találkozókat, ahol érdekes beszélgetésekbe bonyolódunk. Ezenkívül rajongok a filmekért, és gyakran írok róluk kritikákat. Remélem, hogy az írásaim inspirálhatnak másokat is.
Hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .