10 ok, amiért néhány ex megpróbál visszatartani a továbblépéstől

Volt már, hogy úgy érezted, egy láthatatlan kötél húz vissza a múltba? Exed kísért a gondolataidban, pont amikor végre tiszta lappal kezdenéd? Ne hagyd! Cikkünk feltárja a 10 leggyakoribb okot, amiért néhány ex mindent megtesz, hogy megakadályozza a továbblépésed. A manipulációtól a bűntudatkeltésig, bemutatjuk a taktikáikat, hogy felismerd a jeleket és elszakítsd a köteléket. Szabadulj meg a múlt árnyaitól, és vágj bele egy új, boldogabb fejezetbe!

Balogh Nóra
22 perc olvasás

Amikor egy kapcsolat véget ér, a továbblépés kulcsfontosságú a boldog jövőhöz. Azonban néha az exek megnehezítik ezt a folyamatot, szándékosan vagy öntudatlanul visszatartva minket a múltban. Ennek számos oka lehet, melyek mélyen gyökereznek az emberi pszichében és a kapcsolat dinamikájában.

Az egyik fő ok a lezárás hiánya. Ha a szakítás hirtelen, tisztázatlan vagy befejezetlen maradt, az exünk (és mi is) hajlamosak vagyunk visszatérni a régi kerékvágásba, remélve, hogy mégis lehet folytatás. A befejezetlenség érzése táplálja a reményt, és megnehezíti a továbblépést.

A szokás hatalma is jelentős tényező. Hosszú távú kapcsolatokban a felek hozzászoknak egymáshoz, a napi rutinokhoz, a közös emlékekhez. Ezeknek a szokásoknak a megszakítása nehéz, és az ex könnyen visszatérhet a megszokott komfortzónába, ami minket is visszahúz.

A múlt elengedése azért is nehéz, mert az exünk a múltunk egy darabja, és a velük való kapcsolat elvesztése a saját identitásunk egy részének elvesztését is jelentheti.

Végül, a félelmek is közrejátszanak. Az exünk félhet az egyedülléttől, az új kapcsolatoktól, vagy attól, hogy soha nem talál valaki jobbat. Ezek a félelmek arra ösztönözhetik, hogy visszahúzzon minket, még akkor is, ha tudja, hogy nem ez a legjobb mindkettőnknek.

A nosztalgia csapdája: A múlt idealizálása

Gyakran előfordul, hogy szakítás után az exünk próbál visszahúzni minket, és ennek egyik legfőbb oka a múlt idealizálása, a nosztalgia csapdájába esés. Ez nem csak ránk, hanem rájuk is vonatkozik. Emlékeznek a jó dolgokra, elfelejtik a rosszakat, és egy torz képet festenek a kapcsolatról.

Miért teszik ezt? Több oka is lehet:

  • Félelem az egyedülléttől: Az ex egyszerűen nem akar egyedül maradni, és a régi kapcsolat egy biztonságosabb, ismerős opciót jelent számára, még akkor is, ha nem volt tökéletes.
  • Bizonytalanság: Lehet, hogy látja, hogy te továbbléptél, és ez bizonytalanná teszi. Azt gondolja, hogy őt már senki sem fogja szeretni, te viszont boldogulsz nélküle.
  • Hiány: A kezdeti szakítás utáni megkönnyebbülést felválthatja a hiány, a közös emlékek felidézése, és a vágy, hogy újra megéljék azokat a pillanatokat.

A nosztalgia veszélyes, mert eltorzítja a valóságot. Hajlamosak vagyunk a jó dolgokra emlékezni, a rosszakat pedig elfelejteni vagy minimalizálni. Ez oda vezethet, hogy azt hisszük, a kapcsolatunk sokkal jobb volt, mint amilyen valójában volt. Pedig valamiért szakítottunk, és ezek az okok valószínűleg még mindig fennállnak.

A múlt idealizálása megakadályozza, hogy reálisan lássuk a kapcsolatunkat, és hogy továbblépjünk.

Fontos, hogy emlékezzünk a rossz dolgokra is, ne csak a jókra. Kérdezzük meg magunktól: miért ért véget a kapcsolat? Mi volt az, ami nem működött? Ha őszintén válaszolunk ezekre a kérdésekre, akkor könnyebben ellenállhatunk a nosztalgia csapdájának, és a kísértésnek, hogy visszatérjünk a múltba.

Ne feledjük: a múlt szép lehet az emlékekben, de a jövő tartogatja a valódi lehetőségeket a boldogságra.

A befejezetlen ügyek súlya: Lezáratlan beszélgetések és kimondatlan szavak

Sokszor a legnehezebb továbblépni egy kapcsolat után, ha úgy érezzük, maradtak elvarratlan szálak. A lezáratlan beszélgetések és kimondatlan szavak súlya óriási lehet, és ez az, ami miatt egy ex visszatarthat a továbblépéstől. Nem feltétlenül tudatosan teszi, de a helyzet maga generál egy olyan légkört, ahol a múlt állandóan jelen van.

Gondoljunk csak bele: egy hirtelen szakítás, ahol sosem mondtátok ki, mi vezetett valójában a véghez. Vagy egy veszekedés, aminek a lényegét sosem tisztáztátok. Ezek a kimondatlan szavak ott motoszkálnak a fejünkben, és újra és újra lejátszódnak a képzeletünkben, különböző befejezésekkel.

  • Mi lett volna, ha máshogy reagálok?
  • Miért nem kérdeztem rá erre vagy arra?
  • Sajnálom, hogy nem mondtam el neki…

Ezek a kérdések megakadályoznak abban, hogy elfogadd a múltat, és a jövőre koncentrálj. Az ex pedig, ha érzi ezt a bizonytalanságot, akár tudatosan, akár nem, kihasználhatja. Például váratlan üzenetekkel, utalásokkal a közös emlékekre, vagy éppen azzal, hogy egyszerűen nem engedi el a témát, amikor összefuttok.

A lezáratlan beszélgetések nem csupán a mi fejünkben zajlanak le, hanem egyfajta „potenciális jövőt” is képviselnek, egy olyan alternatív valóságot, ahol minden másképp alakult volna. Ez a potenciál pedig nagyon vonzó lehet, és nehezen engedjük el.

Fontos megérteni, hogy néha a lezárást nem a másik féltől kell várnunk. A lezárás egy belső folyamat. El kell fogadnunk, hogy nem kapunk minden kérdésünkre választ, és hogy a múltat nem tudjuk megváltoztatni. Az elengedéshez az is hozzátartozik, hogy felhagyunk a „mi lett volna, ha” kérdésekkel, és a jelenre fókuszálunk.

Persze, ez nem könnyű. De ha felismerjük, hogy a lezáratlan beszélgetések és kimondatlan szavak tartanak vissza, akkor tudatosan tehetünk azért, hogy elengedjük őket, és végre továbblépjünk.

Félelem az egyedülléttől: A komfortzóna elhagyásának nehézségei

Az egyedülléttől való félelem megakadályozza a személyes fejlődést.
A magánytól való félelem gyakran meggátolja az embereket abban, hogy kilépjenek a komfortzónájukból.

Az exek néha azért próbálnak visszatartani, mert ők maguk is félnek az egyedülléttől. Ez a félelem sokféleképpen megnyilvánulhat, de a gyökere mindig ugyanaz: a bizonytalanság és a komfortzóna elvesztésétől való rettegés. Amikor egy kapcsolat véget ér, hirtelen űrt érzünk magunk körül. Ez az űr pedig ijesztő lehet, különösen akkor, ha hosszú időt töltöttünk valakivel.

Az exed talán azt gondolja, hogy egyedül nem lesz elég jó, nem talál majd senkit, aki szereti őt. Ez a gondolat arra késztetheti, hogy újra felkeressen, remélve, hogy a régi kapcsolat biztonságát és kényelmét visszaszerezheti. Nem feltétlenül szeret téged még mindig, vagy éppen nem látja a kapcsolatotok jövőjét – egyszerűen csak fél a változástól.

A komfortzóna elhagyása mindig kihívást jelent. Egy kapcsolat, még ha nem is tökéletes, egyfajta biztonságot nyújt. Tudod, mire számíthatsz, ismered a másik embert, és nem kell új kapcsolatok építésével bajlódni. Az újrakezdés viszont ismeretlen területeket tartogat, ami sokak számára riasztó.

Az exed visszatartó próbálkozásai mögött gyakran az a gondolat húzódik meg, hogy „inkább a rossz, amit ismerek, mint a jó, amit nem”. Ez a gondolat pedig arra ösztönzi, hogy újra felmelegítse a régi kapcsolatot, még akkor is, ha tudja, hogy az nem fog működni hosszú távon.

Fontos megérteni, hogy az exed viselkedése nem feltétlenül rólad szól. Sokkal inkább az ő saját félelmeiről és bizonytalanságáról.

Az egyedülléttől való félelem komoly probléma lehet, és sokakat arra késztet, hogy rossz döntéseket hozzanak. Fontos, hogy felismerd, ha az exed ezt a félelmet próbálja rád vetíteni, és határozottan állj ki magadért. A továbblépéshez bátorságra van szükség, de hosszú távon sokkal kifizetődőbb, mint egy olyan kapcsolatban ragadni, ami már nem működik.

Ne hagyd, hogy az exed félelmei visszatartsanak a boldogságtól! Az egyedüllét nem feltétlenül rossz dolog – lehetőséget ad arra, hogy önmagadra fókuszálj, új dolgokat próbálj ki, és olyan kapcsolatot találj, ami valóban boldoggá tesz.

A hiányzó rutin: A megszokott élethelyzet elvesztése

A szakítás után sokszor nem is a személy hiányzik annyira, mint a megszokott rutin, az a biztonságos kis buborék, amit együtt építettetek. Ez a megszokás az egyik legfőbb ok, amiért egy ex öntudatlanul (vagy épp tudatosan) megpróbál visszatartani a továbblépéstől.

Gondolj bele: évekig együtt reggeliztetek, közösen néztetek sorozatokat este, szombat délután a kedvenc kávézójátokba jártatok. Ezek a pici, mindennapi rituálék szerves részévé váltak az életednek. A szakítás ezt a rendszert borítja fel, és hirtelen egy űr keletkezik, amit nehéz betölteni.

Az ex tudja ezt. Tudja, hogy hozzászoktál az ő jelenlétéhez, az ő szokásaihoz, az ő kiszámíthatóságához. Ez a tudás pedig egyfajta hatalmat ad neki. Ha látja, hogy küzdesz az új rutin kialakításával, könnyebben próbálhat meg visszaszivárogni az életedbe, akár csak egy-egy ártatlan üzenettel, hívással vagy véletlen találkozással.

A megszokott élethelyzet elvesztése nem csak a komfortzónából való kilépést jelenti, hanem egy identitásválságot is okozhat. Kérdések merülnek fel: Ki vagyok én a megszokott rutin nélkül? Mivel töltöm az időmet? Kihez fordulok a régi szokásos dolgokkal?

Ez a bizonytalanság sebezhetővé tesz. Könnyebben engedhetsz az ex közeledésének, mert a régi rutin biztonságot és ismerősséget ígér. Pedig valójában ez csak egy illúzió. A régi rutin már nem létezik, és ha visszalépsz, csak késlelteted az új, boldogabb élet kialakítását.

Fontos tudatosítanod, hogy a hiányzó rutin pótolható. Keress új hobbit, találkozz régi barátokkal, fedezz fel új helyeket. A lényeg, hogy aktívan törekedj az új szokások kialakítására, és ne ragaszkodj a múlthoz.

Az ex viselkedése ebben a helyzetben lehet tudatos manipuláció, de gyakran öntudatlan is. Lehet, hogy ő is küzd a változással, és a régi rutinhoz való ragaszkodás neki is biztonságot nyújt. De ne feledd, a te boldogságod a legfontosabb, és ehhez el kell engedned a múltat, és új utat kell találnod.

A közös emlékek ereje: A múlt emlékeinek visszatartó hatása

A közös emlékek ereje egy rendkívül alattomos fegyver az ex kezében. Gondolj csak bele: a közös nyaralások, a megnevettető apró gesztusok, a nehéz időkben nyújtott támasz – mindezek olyan erős érzelmi kötelékeket hoztak létre, amiket nehéz elszakítani. Ezek az emlékek nem csak a múlt részét képezik, hanem a jelenre is kihatnak, hiszen felidézve őket újra átéljük a hozzájuk kapcsolódó érzéseket.

Gyakran előfordul, hogy az exünk pontosan tudja, melyek azok az emlékek, amelyek a leginkább hatnak ránk. Talán emlegeti a közös kedvenc éttermünket, vagy véletlenül „véletlenül” feltölt egy képet a közös utazásotokról a közösségi médiába. Ezek a látszólag ártatlan gesztusok valójában arra szolgálnak, hogy emlékeztessenek arra, ami volt, és elültessék a kétséget a továbblépésünkkel kapcsolatban.

Az emlékek idealizálása is gyakori jelenség. Hajlamosak vagyunk megszépíteni a múltat, és elfelejteni a nehézségeket, a konfliktusokat. Ezáltal az exünkkel töltött idő sokkal vonzóbbnak tűnik, mint amilyen valójában volt, és nehezebbé válik a továbblépés.

A legfontosabb, hogy felismerjük: a múlt emlékei nem a jelen valóságát tükrözik. Az exünk emlékeinek felidézésekor tudatosan emlékezzünk a kapcsolat negatív aspektusaira is, ezzel kiegyensúlyozva az idealizált képet.

Íme néhány példa, hogyan használhatja az ex a közös emlékeket a visszatartásra:

  • Emlékeztet a közös jövőre, amit terveztetek.
  • Megemlíti a közös barátokat, akikkel még mindig tartja a kapcsolatot.
  • Ajándékokat ad, amelyek a közös élményeitekre utalnak.
  • Felkeres olyan helyeket, ahol közösen szoktatok lenni.

Fontos, hogy ne dőljünk be ezeknek a manipulációknak. A közös emlékek értékesek lehetnek, de nem szabad, hogy a jövőnket befolyásolják. A továbblépéshez el kell engednünk a múltat, és a jelenre, valamint a jövőre kell koncentrálnunk.

A közösségi kör befolyása: Barátok és család reakciói

A szakítás után a barátok és a család jó szándékú próbálkozásai néha pont az ellenkezőjét érik el: akaratlanul is visszatartanak a továbblépéstől. Gondoljunk bele, ha a közös barátok folyamatosan az exről mesélnek, vagy ha a család emlékeztet a szép időkre, az érzelmi gyógyulás folyamata lelassulhat.

Gyakran a barátok lojalitásból kifolyólag az exet védik, vagy próbálják a helyzetet „kiegyenlíteni”, ami azt eredményezi, hogy a szakítás után is folyamatosan szembesülsz az ő nézőpontjával. Ez különösen nehéz lehet, ha a baráti kör szoros, és az ex továbbra is aktív része a közösségnek.

A család részéről érkező nyomás is jelentős lehet. Talán szerették az exet, és nehezen értik meg a szakítás okait. Esetleg nosztalgiáznak a „régi szép időkről”, és akaratlanul is idealizálják a kapcsolatot, ami megnehezíti, hogy lezárd a múltat.

A közösségi kör befolyása abban rejlik, hogy a szakítás után is fenntartja a kapcsolat látszatát, vagy legalábbis a tudatot, hogy az ex továbbra is része az életednek, legalábbis közvetetten. Ez pedig akadályozza az érzelmi távolságtartást, ami elengedhetetlen a továbblépéshez.

Fontos, hogy ebben a helyzetben határokat szabj. Beszélj a barátaiddal és a családoddal arról, hogy szükséged van a térre és az időre ahhoz, hogy feldolgozd a szakítást. Kérd meg őket, hogy ne hozzák fel az exet, és ne osszanak meg veled vele kapcsolatos információkat, amíg nem vagy rá kész.

Ne feledd, a te gyógyulásod a legfontosabb. Bár a szeretteid jó szándékúak, néha a legjobb, amit tehetsz, hogy óvod magad a külső hatásoktól, és a saját tempódban haladj a továbblépés útján.

A bizonytalanság kísértése: Vajon jó döntést hoztam?

A bizonytalanság bénít, de a döntés a te kezedben van.
A bizonytalanság gyakran az agy túlzott elemzéséből fakad, ami megnehezíti a magabiztos döntéshozatalt.

Amikor egy kapcsolat véget ér, természetes, hogy kétségek merülnek fel bennünk. Vajon tényleg jó döntést hoztunk? Nem voltunk-e túl hirtelenek? Ez a bizonytalanság táptalajt adhat az exünknek, hogy megpróbáljon visszahúzni minket, kihasználva a mi saját gyengeségeinket.

Gyakran idealizáljuk a múltat. A szép emlékek felerősödnek, a rosszak pedig elhalványulnak. Ez egy torz képet fest a kapcsolatról, és azt érezhetjük, hogy „talán nem is volt olyan rossz”. Az exünk ezt felerősítheti: emlékeztet a jó pillanatokra, a közös élményekre, mintha minden rossz csak egy múló hiba lett volna.

A magánytól való félelem is nagy szerepet játszik. Az egyedüllét ijesztő lehet, különösen egy hosszú kapcsolat után. Az exünk jelenléte egyfajta biztonságot nyújthat, még ha nem is boldogított minket teljesen. Tudják, hogy a komfortzónánkból való kilépés nehéz, és erre építenek.

Az önértékelési problémák szintén hozzájárulhatnak a bizonytalansághoz. Ha nem hiszünk abban, hogy megérdemlünk valami jobbat, könnyebben visszatérünk egy olyan kapcsolathoz, ami nem tesz minket boldoggá. Az exünk ezt érezheti, és kihasználhatja a bizonytalanságunkat, megerősítve, hogy „senki sem fog jobban szeretni, mint én”.

A megszokás ereje alábecsülhetetlen. A mindennapi rutin, a közös szokások nehezen szakíthatók meg. Az exünk tudja, hogy hiányozhatnak ezek a dolgok, és emlékeztethet rájuk, ezzel is növelve a bizonytalanságunkat.

A legfontosabb, hogy emlékezzünk: a kapcsolat véget ért valamilyen okból. A bizonytalanság természetes, de nem szabad hagyni, hogy eluralkodjon rajtunk. Hallgassunk a józan eszünkre, és emlékezzünk azokra az okokra, amelyek miatt a továbblépést választottuk.

Fontos, hogy legyünk őszinték magunkkal. Vizsgáljuk meg a kapcsolatunkat objektíven, ne csak a szép emlékekre koncentráljunk. Gondoljunk azokra a pillanatokra, amikor boldogtalanok voltunk, amikor csalódottak voltunk. Ez segít abban, hogy reális képet kapjunk, és ne engedjük, hogy az exünk manipuláljon minket.

Végül, bízzunk a döntésünkben. Ha egyszer úgy döntöttünk, hogy továbblépünk, tartsuk magunkat ehhez. Ne hagyjuk, hogy a bizonytalanság és az exünk próbálkozásai eltérítsenek minket az utunkról. Emlékezzünk, hogy a boldogságunk a tét.

A „mi lett volna, ha?” kérdések: A megbánás és a lehetőségek elemzése

Az „mi lett volna, ha?” kérdések kísértik az embert a szakítás után. Ezek a kérdések táptalajt adnak a megbánásnak és a soha meg nem valósult lehetőségeknek, ez pedig erős visszahúzó erő lehet a továbblépésben. Az ex viselkedése gyakran felerősíti ezt a bizonytalanságot.

Ha az ex hirtelen elkezd másképp viselkedni, mint a kapcsolat alatt, például figyelmesebb, kedvesebb, vagy érdeklődőbb, az komoly kételyeket ébreszthet. Vajon tényleg megváltozott? Vajon most lenne jó a kapcsolat? Ezek a gondolatok lelassítják a gyászfolyamatot és a továbblépést.

Az ex talán emlékeztet a régi, jó időkre. Emlékezetes pillanatokat idéz fel, közös vicceket emleget, vagy olyan helyekre látogat el, ahol együtt jártatok. Ezzel a nosztalgiával nehéz felvenni a harcot, különösen, ha a szakítás nem volt egyértelműen rossz döntés.

Az is előfordulhat, hogy az ex bűntudatot ébreszt benned. Előhozza a te hibáidat a kapcsolatból, azt sugallva, hogy ha másképp cselekedtél volna, még mindig együtt lennétek. Ez a manipuláció célja, hogy elbizonytalanítson, és visszatérj. Az ilyen helyzetekben fontos emlékezni arra, hogy a kapcsolat két emberen múlik, és a felelősség megoszlik.

Az ex talán azt a látszatot kelti, hogy ő is szenved a szakítástól, de valójában ez csak egy eszköz arra, hogy visszanyerje a figyelmedet és irányítását. Ezzel a módszerrel azt sugallja, hogy a továbblépés árulás lenne a közös szenvedésükkel szemben.

A legfontosabb, hogy felismerd: az „mi lett volna, ha?” kérdések sokszor idealizált képet festenek a múltról. Ritkán tükrözik a valóságot, és a valós problémákat, amelyek a szakításhoz vezettek.

Ne feledd: minden kapcsolatnak megvan a maga oka a végére. A megbánás természetes érzés, de nem szabad, hogy uralja a jövődet. Koncentrálj a saját fejlődésedre és a boldogságodra, és hagyd, hogy a múlt a múltban maradjon.

A bosszúvágy és a harag: A negatív érzelmek visszatartó ereje

A bosszúvágy és a harag két olyan erős érzelem, amelyek mélyen befolyásolhatják az ex viselkedését. Ha az ex úgy érzi, hogy megbántották, megalázták vagy becsapták, akkor a bosszú gondolata eluralkodhat rajta. Ez a bosszúvágy pedig abban nyilvánulhat meg, hogy megpróbálja megnehezíteni a továbblépésedet, akár passzív-agresszív módon, akár nyíltan ellenségesen.

A harag hasonlóan működik. Az ex nem feltétlenül akar bosszút állni, de a benne lévő düh arra késztetheti, hogy negatív módon viselkedjen veled. Lehet, hogy kritizálja az új partneredet, pletykákat terjeszt rólad, vagy egyszerűen csak provokál, hogy reakciót váltson ki belőled. A cél az, hogy fájdalmat okozzon, és ezzel enyhítse a saját fájdalmát.

Fontos megérteni, hogy ezek az érzelmek gyakran a saját bizonytalanságaikból és feldolgozatlan problémáikból fakadnak. Az ex nem feltétlenül gyűlöl téged személyesen, hanem a kapcsolat vége által okozott fájdalmat és csalódást próbálja kezelni. Sajnos, ez a kezelés gyakran abban nyilvánul meg, hogy téged próbál visszatartani a boldogságtól.

A bosszúvágy és a harag nemcsak az ex viselkedését befolyásolja, hanem a saját érzelmi állapotodat is. Ha engeded, hogy ezek az érzelmek irányítsanak, akkor könnyen beleeshetsz egy ördögi körbe, ahol te is haraggal és bosszúvággyal reagálsz. Ez pedig csak meghosszabbítja a gyógyulási folyamatot, és megnehezíti a továbblépést.

Az ilyen helyzetekben a legjobb stratégia a távolságtartás és a konfliktusok elkerülése. Ne reagálj a provokációkra, ne szállj bele vitákba, és próbálj meg minél kevesebb interakcióba kerülni az exeddel. Ez nem azt jelenti, hogy gyenge vagy, hanem azt, hogy az érzelmi egészségedet véded.

Emlékezz, hogy az exed viselkedése róla szól, nem rólad. A te feladatod az, hogy magadra koncentrálj, és a saját boldogságodat helyezd előtérbe. A harag és a bosszú nem vezet sehova, csak további fájdalomhoz és szenvedéshez.

A remény hamis illúziója: A változás lehetőségének fenntartása

Sok ex azért próbál visszatartani, mert fenntartja a reményt egy jövőbeli változásra. Ez a remény azonban gyakran illuzórikus, és csak késlelteti a továbblépést mindkét fél számára.

Gondolj bele: a kapcsolat véget ért valamilyen okból. Lehet, hogy a problémák mélyen gyökereztek, vagy egyszerűen csak más irányba tartottatok. Ha az ex folyamatosan azt sugallja, hogy „majd megváltozik”, vagy „most már más lenne”, akkor egy hamis reményt táplál, ami megakadályoz abban, hogy elfogadd a valóságot.

Ez a „változás” ígérete gyakran egy eszköz, amivel az ex kontrollt gyakorolhat feletted. Tudja, hogy ha fenntartja a reményt, akkor te nem fogsz teljesen elengedni, és továbbra is elérhető maradsz számára.

A legfontosabb, hogy felismerd: a múlt nem változtatható meg. Ha a kapcsolat nem működött korábban, kicsi az esélye, hogy a távolság és az idő elmúltával hirtelen minden megváltozik.

Fontos, hogy reálisan értékeld a helyzetet. Kérdezd meg magadtól: valóban hiszel a változásban, vagy csak azért kapaszkodsz bele, mert félsz egyedül maradni? Ha az ex múltbeli viselkedése nem indokolja a bizalmat, akkor valószínűleg csak manipuláció áldozata vagy.

Ne feledd, a továbblépés nem azt jelenti, hogy gyűlölsz valakit. Egyszerűen azt jelenti, hogy elfogadod a valóságot, és teret engedsz az életedben valami újnak és jobbnak.

Köszönjük a megosztást!
Nóri vagyok, imádom a kreatív tevékenységeket és a szabadban töltött időt. Nagyon szeretek új recepteket felfedezni és elkészíteni, majd megosztani a családommal és barátaimmal. Szenvedélyem a fotózás, legyen szó természetről, utazásról, vagy csak a mindennapi élet apró pillanatairól. Mélyen érdekel a pszichológia és rendszeresen szervezek könyvklub találkozókat, ahol érdekes beszélgetésekbe bonyolódunk. Ezenkívül rajongok a filmekért, és gyakran írok róluk kritikákat. Remélem, hogy az írásaim inspirálhatnak másokat is.
Hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .